Najlepšie bezplatné VPN pre iPhone a iPad v roku 2023

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Existujú nejaké 100% bezplatné siete VPN?

Áno, existuje pomerne veľa dôveryhodných bezplatných služieb VPN. Patrí medzi ne Atlas VPN, ktorá má limit 5 GB a 3 umiestnenia serverov. Bezplatná verzia teda postačuje na základnú ochranu údajov.

Ktorá bezplatná sieť VPN pre iPhone má najviac serverov?

Windscribe je bezplatná sieť VPN pre iPhone, ktorá má najviac serverov v 11 lokalitách. Pomocou nej sa môžete pripojiť k serverom, ktoré sú rozmiestnené v Nemecku, USA, Kanade, Francúzsku, Holandsku, Nórsku, Rumunsku, Švajčiarsku, Veľkej Británii, Turecku a Hongkongu. Z týchto krajín vám VPN navrhne najrýchlejší server, ku ktorému sa môžete pripojiť.

Ktorú bezplatnú sieť VPN odporúča spoločnosť Apple?

Spoločnosť Apple neodporúča žiadne bezplatné siete VPN. Spoločnosť Apple v skutočnosti propaguje aplikácie až po tom, ako ich skontrolujú kurátori obchodu App Store. To znamená, že propagované aplikácie sú založené na počte stiahnutí a úspešných marketingových technikách.

Aká je najlepšia bezplatná aplikácia VPN pre iPhone?

Najlepšia bezplatná VPN pre iPhone je NordVPN. Hoci má namiesto bezplatnej verzie k dispozícii len 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ponúka prvotriedne zabezpečenie a ochranu údajov. To všetko bez toho, aby sa znížila rýchlosť.

Je všeobecne známe, že systém Apple iOS je skutočne bezpečný. Osobné údaje sú však v súčasnosti jedným z najcennejších aktív a, bohužiaľ, veľmi obľúbeným cieľom kyberzločincov a dokonca aj niektorých vlád. Ak teda chcete zvýšiť svoje súkromie a zabrániť sledovaniu údajov, je rozumným rozhodnutím umiestniť ďalšiu vrstvu zabezpečenia, napríklad sieť VPN.

Okrem toho spoľahlivá VPN pre iPhone a iPad dokáže oveľa viac než len zabezpečiť vašu ochranu. Otvára vám možnosti, ako dosiahnuť slobodu internetu, kde môžete pristupovať k všetkému obmedzenému a cenzurovanému obsahu vrátane webových stránok, streamovacích platforiem a ďalších mediálnych služieb. Otázka však znie – dokáže to všetko bezplatná VPN?

Existuje úplne bezplatná VPN pre iPhone?

Určite! Mali by ste však brať do úvahy len dôveryhodných poskytovateľov služieb VPN, pretože väčšina bezplatných VPN zarába na predaji údajov používateľov tretím stranám. Alebo vás jednoducho spamujú obťažujúcimi reklamami. Nehovoriac o obrovskom zozname “bezplatných VPN” ponúkaných v obchode App Store, ktoré v konečnom dôsledku stoja viac ako bežné VPN.

Aká je najlepšia bezplatná VPN pre iPhone?

Vyskúšajte prémiovú službu NordVPN zadarmo

NordVPN je vynikajúca prémiová možnosť, ktorá ponúka všetky špičkové funkcie – a žiadne nepríjemné kompromisy. Získajte ho teraz zadarmo: so spoľahlivou zárukou vrátenia peňazí ho môžete vyskúšať bez akéhokoľvek rizika!

Preto sme zostavili zoznam najlepších bezplatných VPN pre zariadenia iPhone a iOS v roku 2023, ktoré sú skutočne bezpečné, aby ste si mohli nájsť najlepšieho poskytovateľa bez stresu. Pokračujte v čítaní a zistite, ktoré z nich sú dobré.

Existuje 100 % bezplatná sieť VPN?

5 najlepších bezplatných VPN pre iPhone:

 1. NordVPN – najlepšia bezplatná VPN pre iPhone
 2. Surfshark – najlepšia bezplatná VPN pre iPhone s neobmedzeným pripojením
 3. Atlas VPN – dôveryhodná bezplatná služba VPN
 4. ExpressVPN – komplexný bezpečnostný balík VPN zadarmo
 5. CyberGhost – geograficky rozmanitá bezplatná sieť VPN pre iOS

Oplatí sa mať v iPhone bezplatnú sieť VPN?

Hodnota bezplatnej siete VPN závisí od vašich potrieb. Po prvé, bezplatná VPN pre iOS môže pokryť len základné potreby, pretože väčšina bezplatných poskytovateľov má veľmi obmedzené súbory zabezpečenia. Môžete prísť o možnosť vybrať si preferovaný server a lokalitu alebo mať krátky a nudný zoznam funkcií, ktoré vám nepomôžu ani pri obchádzaní geografických obmedzení.

Má iPhone zabudovanú sieť VPN?

Po druhé, bezplatné siete VPN vždy hľadajú spôsob, ako prinútiť svojich používateľov, aby si predplatili platené služby. Zvyčajne je bezplatná verzia len komerčným produktom, ktorý vás má zviesť na prémiový produkt. Preto vám všetky obmedzenia a neustále viditeľné upozornenia na aktualizáciu plánu môžu priniesť viac úzkosti ako bezpečnosti.

Celkovo možno povedať, že bezplatná sieť VPN je skôr krátkodobým riešením, ktoré sa postará o vašu bezpečnosť a anonymitu online. Na druhej strane prémiové služby vám umožnia neobmedzené, neobmedzené a bezpečné prehliadanie. Vďaka nim môžete zabezpečiť svoju identitu aj v prípade, že pripojenie VPN vypadne, zbaviť sa otravných reklám alebo získať prístup k službe Netflix a ďalším celosvetovým streamovacím službám.

Profesionálny tip

Hľadáte dobrú bezplatnú sieť VPN? Ak chcete dôveryhodné služby a balík bohatý na funkcie, odporúčame vám využiť bezplatné skúšobné verzie alebo 30-dňové záruky vrátenia peňazí prémiových poskytovateľov, ako sú NordVPN alebo Surfshark.

Prečo potrebujem bezplatnú sieť VPN pre iPhone?

Najlepšie bezplatné VPN pre iPhone a iPad – náš podrobný zoznam

Absolútne sme videli, koľko bezplatných VPN čaká na vašu pozornosť v obchode Apple App Store. A zmätok v tomto bode je úplne pochopiteľný.

Aby sme vám uľahčili cestu k získaniu dôveryhodnej bezplatnej siete VPN, otestovali sme a vybrali týchto 7 bezplatných sietí VPN pre vaše zariadenie so systémom iOS. Pri zisťovaní, či sú skutočne najlepšie, sme vychádzali z kritérií, ktoré začínajú prispôsobením pre iOS, pokračujú bezpečnosťou a končia funkciami.

Tak sa pozrite a zistite, či je tu ten, ktorého ste hľadali.

1. NordVPN – celkovo najlepšia bezplatná VPN pre iPhone

Môžem používať NordVPN na iPhone?
So sídlom v:Panama
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte NordVPN s 63% OFF + 3 mesiace ZADARMO! 🔥

NordVPN je najlepšia bezplatná VPN pre iPhony. Má modernú a používateľsky prívetivú aplikáciu pre iOS. Na svojom zariadení Apple si môžete jednoducho vybrať z viac ako 5500 serverov v 60 lokalitách zo zoznamu mapy/krajín.

Samotná aplikácia je veľmi jednoduchá na ovládanie. Môžete sa pripojiť cez hlavné okno a funkcie nájdete na ďalších vyhradených kartách. Nová verzia NordVPN pre iOS dokonca umožňuje pripojenie alebo odpojenie prostredníctvom widgetu na domovskej obrazovke.

Okrem toho vám aplikácia NordVPN pre iOS umožňuje vybrať si z rôznych tunelovacích protokolov. Patria sem IKEv2 a OpenVPN (TCP/UDP), ale pre dosiahnutie najvyššej rýchlosti odporúčame revolučný protokol NordLynx.

Môžem používať NordVPN na iPhone?

Okrem toho táto sieť VPN obsahuje ďalšie bezpečnostné funkcie, ktoré v aplikáciách pre iOS zvyčajne nedostanete. Na ochranu svojich citlivých informácií môžete napríklad použiť vypínač a funkcie monitorovania temného webu.

Pozrite si aj toto: NordVPN spolupracuje s Netflixom a ďalšími streamovacími platformami, ako sú Hulu, BBC iPlayer atď. Môžete ho používať na sledovanie globálneho obsahu odkiaľkoľvek.

Hoci platené predplatné stojí od 3,29 USD/mesiac, môžete si ho vyskúšať bez rizika s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Na to si musíte vyžiadať bezplatnú skúšobnú verziu NordVPN. Ak si to rozmyslíte a chcete si zaobstarať platený plán, nezabudnite si pozrieť ponuky NordVPN so zľavami.

Prečítajte si našu úplnú recenziu NordVPN a dozviete sa viac o tomto poskytovateľovi.

Je NordVPN na iPhone zadarmo?

Klady

 • Neobmedzená rýchlosť a šírka pásma
 • Veľký výber serverov
 • Vypínač
 • Monitorovanie tmavého webu
 • Užívateľsky prívetivá aplikácia pre iOS
 • Odblokovanie služby Netflix a ďalších lokalít na streamovanie

Nevýhody

 • Bezplatná skúšobná verzia vyžaduje údaje o kreditnej karte

2. Surfshark – bezplatná VPN s neobmedzeným pripojením pre iPhone

Funguje Surfshark s iPhonom?
So sídlom v:Holandsko
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte 82% VYPNUTIE Surfshark + 2 mesiace ZADARMO 🔥

Surfshark je ďalším z top kandidátov na našom zozname najlepších bezplatných VPN pre iPhone. Môžete využívať intuitívnu aplikáciu pre iOS, ktorá vám umožňuje vybrať si z viac ako 3200 serverov v 100 lokalitách. Okrem toho získate neobmedzený počet simultánnych pripojení, takže ju vaša rodina môže používať aj na svojich iPhonoch.

Aplikácia Surfshark pre iOS je definíciou používateľskej prívetivosti. Všetko, čo potrebujete, je k dispozícii na hlavnej obrazovke, zatiaľ čo nastavenia a funkcie Surfshark One sú rozmiestnené na samostatných kartách. VPN má tiež aplikácie pre Windows, Android, Linux a macOS.

Za zmienku stojí aj to, že jej aplikácia pre iOS je na mobilnú aplikáciu bohatá na funkcie. Získate prepínač na zastavenie všetkej internetovej prevádzky, ak sa pripojenie VPN preruší. Okrem toho je tu podpora WireGuard, takže si môžete užívať vysoké rýchlosti a stabilné pripojenie.

Prečo Surfshark nefunguje na mojom iPhone?

Ani čo sa týka zábavy, nebudete sklamaní. Surfshark spolupracuje so službami Netflix, Disney+, Amazon Prime Video a mnohými ďalšími streamovacími platformami. Na svojom iPhone tak môžete na cestách sledovať akékoľvek svetové relácie.

Ceny platených predplatných začínajú od 2,30 USD/mesiac, ale sú tu aj úžasné zľavy Surfshark. Prípadne je tu možnosť získať bezplatnú skúšobnú verziu aplikácie Sufshark na 7 dní a využiť 30-dňovú záruku vrátenia peňazí na dlhšie skúšobné obdobie.

Viac informácií o tomto poskytovateľovi nájdete v našej podrobnej recenzii Surfshark VPN.

Ako pridám Surfshark do svojho iPhonu?

Klady

 • Žiadne obmedzenia rýchlosti alebo šírky pásma
 • Obrovská flotila serverov
 • Vypínač
 • Neobmedzené simultánne pripojenia
 • Intuitívna aplikácia pre iOS
 • Spolupracuje so službou Netflix a ďalšími lokalitami na streamovanie

Nevýhody

 • Požiada o údaje o kreditnej karte na bezplatnú skúšobnú verziu

3. Atlas VPN – dôveryhodný spoločník VPN pre iPhone

Atlas VPN
So sídlom v:Spojené štáty americké
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno (iba platené)
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte Atlas VPN, teraz 83% OFF + 3 mesiace ZADARMO! 🔥

Ďalšou bezplatnou sieťou VPN pre zariadenia Apple, za ktorú by sme hlasovali, je Atlas VPN, ktorá je poskytovateľom zameraným na mobilné zariadenia. Okrem toho, že ide o slušne prispôsobenú VPN pre iOS, tento poskytovateľ používa aj 256-bitové šifrovanie AES a tvrdí, že nezhromažďuje údaje používateľov. To znamená, že vaše súkromie zostáva v bezpečí.

Aplikácie Atlas VPN pre Android a iOS sú v podstate rovnaké. Jedným z mierne nepríjemných aspektov je, že musíte prechádzať lokalitami, aby ste zistili, ktoré sú bezplatné. Ak vám však na umiestnení servera nezáleží, môžete jednoducho kliknúť na hlavné tlačidlo pripojenia.

S bezplatným paušálom získate aj 5 GB dát. Ak sa však rozhodnete pre prémiový paušál s neobmedzenými dátami, nemusíte sa obávať, že by ste minuli príliš veľa peňazí. Cena služby Atlas VPN sa začína od 1,82 USD mesačne.

Prehľad služby Atlas VPN

Ak naskočíte na palubu bezplatnej Atlasovej siete VPN, získate funkcie, ako je kill switch, bezpečné prehliadanie a zdieľanie súborov P2P. Zostali by ste tak chránení pred škodlivými webovými stránkami a nebezpečenstvom výpadku pripojenia VPN. Aj torrenty by vám mohli vyplniť víkendy.

Pravdu povediac, nie je to veľa a viac by ste získali, keby ste si predplatili platenú verziu. Mohli by ste napríklad odblokovať stránky so streamovaním a zisťovať úniky dát.

Okrem protokolu IPSec/IKEv2 si môžete vybrať rýchly protokol WireGuard aj v bezplatnej verzii. No tu sa nestretneme s ničím prekvapivým, keďže Atlas VPN ponúka na výber len tri lokality. Tvrdí však, že pravidelne pridáva nové lokality, takže môžeme dúfať v lepšie časy.

Všetky potrebné informácie nájdete v našej podrobnej recenzii Atlas VPN.

Bezplatné siete VPN Atlas

Klady

 • 5 GB dát
 • Žiadne rýchlostné obmedzenia
 • Funkcia vypínača
 • Šifrovanie AES-256
 • Podporuje torrenty

Nevýhody

 • Iba tri miesta
 • Priemerné rýchlosti

4. ExpressVPN – univerzálna aplikácia VPN pre iOS

Funguje ExpressVPN pre iPhone?
So sídlom v:Britské Panenské ostrovy
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte ExpressVPN, teraz 49% zľava na 1-ročný plán! 🔥

ExpressVPN je komplexné riešenie pre váš iPhone, ktoré zaručuje neprelomiteľnú ochranu a vynikajúci výkon. Vlastný tunelovací protokol Lightway a solídny serverový park so servermi v 94 krajinách zaručujú zážitok bez oneskorenia.

Aplikácia pre iOS veľmi slušne odráža verziu pre počítače. Je intuitívna a dobre navrhnutá. Všetky bezpečnostné funkcie nájdete v jednom zozname a úroveň ochrany si môžete ľahko prispôsobiť podľa svojich potrieb. Majte však na pamäti, že v aplikácii pre iOS chýba vypínač, rozdelené tunelovanie a skratky.

Najlepšie blokátory reklám pre iPhone a iPad

Okrem chýbajúcich funkcií môžete využívať aj pokročilý balík bezpečnostných funkcií. Obfuskované servery vám umožnia skryť pripojenie VPN pred zvedavými očami a pokračovať v bezpečnom prehliadaní. A správca hrozieb sa postará o to, aby ste sa vyhli škodlivým webovým stránkam a zablokovali sledovacie programy na svojej ceste.

Prečo ExpressVPN nefunguje na iPhone?

Okrem toho je vaša prevádzka šifrovaná pomocou šifrovania AES-256, ktoré je v súčasnosti najsilnejšou šifrou. A spoločnosť tiež dodržiava prísnu politiku nezaznamenávania údajov, ktorá dokonale zodpovedá jurisdikcii krajiny (Britské Panenské ostrovy), ktorá nevyžaduje zhromažďovanie záznamov o používateľoch.

Odhliadnuc od bezpečnosti je ExpressVPN vynikajúcou voľbou aj na streamovanie. Odblokuje viacero knižníc Netflixu, Amazon Prime Video, Hulu a mnoho ďalších streamovacích služieb. Nehovoriac o plnej HD kvalite, ktorú si môžete vychutnať.

Počiatočná cena je 6,67 USD/mesiac, čo rozhodne nie je najvýhodnejšia možnosť. Môžete však využiť 7-dňovú skúšobnú verziu alebo 30-dňovú záruku vrátenia peňazí na vyskúšanie služby a potom využiť špeciálne zľavy ExpressVPN a využívať priateľskejšie ceny.

Pozrite si našu podrobnú recenziu ExpressVPN a zistite viac o funkciách.

Ako môžem používať ExpressVPN zadarmo na iPhone?

Klady

 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Intuitívna aplikácia iOS
 • Pokročilý tunelovací protokol Lightway
 • Odblokuje všetky hlavné stránky so streamovaním
 • Zahŕňa ochranu pred hrozbami

Nevýhody

 • Žiadny vypínač pre používateľov iOS
 • V aplikácii iOS chýba rozdelené tunelovanie
 • Pomerne drahé

5. CyberGhost – bezplatná VPN pre iPhone s obrovskou flotilou serverov

Funguje CyberGhost na iPhone?
So sídlom v:Rumunsko
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte CyberGhost VPN, teraz 83% OFF + 2 mesiace ZADARMO 🔥

CyberGhost je skvelá VPN pre iOS, ktorá vám pomôže zostať neviditeľnými online pomocou bezplatnej skúšobnej verzie. Vďaka nej získate jednu z najväčších serverových flotíl na trhu s 9700 servermi v 91 krajinách, čo znamená, že môžete bez problémov využívať rôzne knižnice Netflixu.

Aplikácia CyberGhost pre iOS prekvapivo prekonáva počítačovú verziu z hľadiska rozhrania. Je pekne navrhnutá a veľmi ľahko sa používa, takže sa v nej ľahko zorientujú aj začiatočníci.

Aplikácia pre iPhone navyše obsahuje takmer všetky dostupné funkcie okrem automatickej ochrany Wi-Fi.

Je CyberGhost v systéme iOS zadarmo?

Hoci má táto sieť VPN na výber celkovo tri tunelovacie protokoly, používatelia systému iOS si môžu vybrať len z dvoch (WireGuard a IKEv2). Tieto dve dostupné možnosti však zabezpečujú veľkú rýchlosť pripojenia bez toho, aby bola ohrozená vaša bezpečnosť.

Každý používateľ je chránený pomocou špičkového šifrovania AES-256, ktoré je tvrdým orieškom aj pre tvrdého hackera. Počas našich testov nás tiež potešilo, že funkcia kill switch účinne chráni vašu IP adresu vždy, keď dôjde k strate pripojenia VPN. Vaša IP je nielen chránená, ale poskytovateľ berie vážne aj vaše súkromie a dodržiava politiku nezaznamenávania.

Okrem kľúčových funkcií môžete využívať aj špecializované servery, ktoré sú vhodné na streamovanie, hranie hier a ďalšie. K dispozícii je blokátor reklám, ktorý nielenže blokuje reklamy alebo vám pomáha vyhnúť sa škodlivému softvéru, ale umožňuje aj šetriť dáta. A ak chcete zostať v úplnej anonymite, môžete používať servery NoSPY, ktoré sú plne spravované spoločnosťou CyberGhost a vôbec netolerujú zásahy tretích strán.

Už vieme, že Netflix je pre túto sieť VPN ľahkou úlohou. Pomôže vám však obísť aj geografické blokovanie služieb Hulu, Disney+ a ďalších!

Ako môžem používať CyberGhost VPN v systéme iOS?

Ak sa zaregistrujete do služby CyberGhost prostredníctvom zariadenia so systémom iOS, získate 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Ak si ju chcete predĺžiť, môžete využiť 45-dňovú záruku vrátenia peňazí, ktorá sa poskytuje po zaplatení už od 2,19 USD/mesiac.

Viac informácií o funkciách nájdete v našej recenzii služby CyberGhost.

Klady

 • 7-dňová bezplatná skúšobná verzia prostredníctvom zariadení iOS
 • 45-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Lacné plány predplatného
 • Skvelé na streamovanie
 • Vynikajúca flotila serverov

Nevýhody

 • Žiadna automatická ochrana Wi-Fi v aplikácii iOS
 • Žiadny tunel OpenVPN vo verzii pre iOS

6. IPVanish – veľmi rýchla VPN pre iPhone a iPad

IPVanish - veľmi rýchla VPN pre iPhone
So sídlom v:Spojené štáty americké
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno (iba platené)
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte 72% z IPVanish!🔥

Ďalšou možnosťou najlepších VPN pre zariadenia so systémom iOS je rýchla a spoľahlivá IPVanish. Tento poskytovateľ nemá bezplatnú verziu, ale môžete ho vyskúšať bez rizika s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Máte teda čas vyskúšať všetky skvelé funkcie, ktoré IPVanish má.

Aplikácia pre iPhone poskytuje veľmi pohodlné a jednoduché rozhranie. Všetko je prehľadne rozdelené v spodnej časti obrazovky a nebudete mať problém zistiť, ako ju používať.

S IPVanish sa nemusíte obávať o svoju bezpečnosť, pretože šifruje vaše údaje spoľahlivým šifrovaním AES-256. Okrem toho poskytovateľ ponúka rôzne tunelovacie protokoly, z ktorých jeden je najrýchlejší a najbezpečnejší WireGuard. A servery IPVanish, hoci nie sú špecializované na torrenty, ich stále podporujú.

IPVanish pre iPhone a iPad

Ak máte záujem o streamovanie, máte šťastie. IPVanish odblokováva všetky najpopulárnejšie stránky na streamovanie, ako sú Netflix alebo Hulu. Okrem toho si môžete vybrať z obrovskej flotily viac ako 2000 serverov v 50 krajinách, takže globálne knižnice obsahu máte na dosah ruky.

Teraz je aplikácia pre iOS používateľsky prívetivá a nastavenia majú niekoľko možností prispôsobenia. Ponúka tiež pripojenie na požiadanie, skratky Siri a funkcie alternatívneho režimu pripojenia.

Službu IPVanish môžete získať za výhodnú cenu 3,33 USD/mesiac a pokryť až neobmedzený počet zariadení.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prejdite na našu recenziu IPVanish.

IPVanish

Klady

 • Veľké rýchlosti
 • Mnohé servery
 • Odblokuje stránky so streamovaním
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Rôzne tunelovacie protokoly

Nevýhody

 • Žiadny vypínač v systéme iOS
 • Veľmi málo funkcií v aplikácii iOS
 • Žiadna bezplatná verzia

7. PureVPN – bezpečná VPN pre zariadenia iOS

iOS - PureVPN
So sídlom v:Britské Panenské ostrovy
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno (iba platené)
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte PureVPN, teraz 81% ZĽAVA + 3 mesiace ZADARMO!🔥

PureVPN je ďalšou možnosťou pre používateľov iOS, ktorú si môžete stiahnuť zadarmo. Tento poskytovateľ má rozsiahly zoznam serverov – viac ako 6500 v 78 krajinách. A hoci neexistuje bezplatná verzia ani skúšobná verzia, môžete si PureVPN vyskúšať bez rizika s 31-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Pre používateľov iPhonu môže byť užitočné, že aplikácia zobrazuje odporúčania serverov. Okrem toho si môžete servery zaradiť medzi obľúbené. Takto sa vždy dostanete k serveru, ktorý potrebujete, bez toho, aby ste museli prechádzať celý zoznam.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, PureVPN si na nič nehrá. Na zabezpečenie špičkového zabezpečenia používa spoľahlivé šifrovanie AES-256. Takže vaše údaje budú nenabúrateľné.

PureVPN Bezplatná VPN

Pri hodnotení výkonu by ste mali byť viac než spokojní. Môžete si vybrať medzi tunelovacími protokolmi WireGuard, OpenVPN a IKEv2 pre rýchlu rýchlosť pripojenia a plynulý používateľský zážitok.

Ani streamovanie nebude problém, PureVPN úspešne odblokuje knižnice všetkých vašich obľúbených streamovacích lokalít, ako sú Netflix, Hulu alebo BBC iPlayer.

A to všetko môžete získať relatívne lacno. Ceny predplatného PureVPN začínajú na 2,08 USD/mesiac a naraz môžete pokryť až 10 zariadení. Navyše, v rámci vyšších bezpečnostných opatrení môžete platiť nielen kreditnou kartou, ale akceptujú aj platby v kryptomenách.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si celú recenziu PureVPN.

VPN a proxy od PureVPN

Klady

 • Neobmedzená šírka pásma
 • Šifrovanie AES-256
 • 31-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Rôzne tunelovacie protokoly
 • Užívateľsky prívetivé

Nevýhody

 • Žiadna bezplatná verzia
 • Obmedzené funkcie iOS
 • Problémy s pripojením

8. Ivacy VPN – podradná VPN pre iPhone a iPad

Ivacy VPN - horšia VPN pre iPhone
So sídlom v:Singapur
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno (iba platené)
Aktuálna ponuka:🔥Získajte Ivacy VPN, teraz 90% OFF + darček!🔥

Ivacy VPN je skvelá možnosť VPN pre iPhone a iPad, ale nie je príliš známa. Tento poskytovateľ ponúka pôsobivých viac ako 5700 serverov v 68 krajinách, takže vždy nájdete dobré pripojenie. Nie je tu však žiadna bezplatná verzia. Môžete však získať jednodňovú skúšobnú verziu a vyskúšať všetky prémiové funkcie.

Aplikácia pre iOS je veľmi podobná verzii pre Android, avšak má menej funkcií. Navyše sa môžete pohybovať po serveroch, ktoré sú usporiadané podľa účelu, napríklad streamovanie alebo torrenty. A keďže môžete pripojiť 10 zariadení súčasne, môžete si ju zaobstarať aj v systéme Windows alebo macOS.

Recenzia Ivacy VPN

Pokiaľ ide o rýchlosť, táto sieť nepatrí medzi najrýchlejšie VPN. Nie je tu protokol WireGuard, ale môžete si vybrať pomerne rýchly a spoľahlivý protokol IKEv2 pre iOS. Okrem toho má Ivacy VPN servery P2P, takže podporuje aj torrenty.

Ďalej sú to bezpečnostné údaje a Ivacy VPN chráni vaše údaje šifrovaním AES-256. Spoľahlivá politika nezaznamenávania je povinným doplnkom, takže si môžete byť istí, že Ivacy VPN neukladá vaše údaje na ďalšie použitie.

Ak vás zaujíma streamovanie, základ je pokrytý – Ivacy VPN odblokuje Netflix, BBC iPlayes a YouTube.

Aplikácia pre iOS sa síce ľahko používa, ale nemôže ponúkať ďalšie funkcie. Majte ju preto na pamäti.

Službu Ivacy VPN môžete získať už za 1,00 USD/mesiac a navyše s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Viac informácií nájdete v recenzii Ivacy VPN.

Ivacy VPN

Klady

 • Veľká flotila serverov
 • Podporuje torrenty
 • Odblokuje stránky so streamovaním
 • Jednodňová bezplatná skúšobná verzia
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Nevýhody

 • Žiadny vypínač pre zariadenia iOS
 • Pomalšie rýchlosti
 • Aplikácii iOS chýbajú funkcie

9. Proton VPN – rýchla a bezpečná bezplatná VPN

Proton VPN pre iPhone
So sídlom v:Švajčiarsko
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno (iba platené)
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte až 50% zľavu na Proton VPN! 🔥

Proton VPN je našou najlepšou voľbou bezplatnej siete VPN pre iPhony a iPady. Ponúka totiž neobmedzené množstvo dát. To však nie je všetko, pretože zaviedla aj šifrovanie na vojenskej úrovni a má politiku nezaznamenávania.

Verzia aplikácie VPN pre systém iOS zvyčajne za tou pre Android dosť zaostáva. Nie je to však tento prípad. Budete môcť využívať funkciu kill switch, akcelerátor VPN a prevenciu úniku DNS. Jediné funkcie, ktoré sú vylúčené, sú rozdelené tunely.

Navyše si môžete na obrazovku pridať aj widget aplikácie Proton VPN. To vám umožní pripojiť sa k sieti VPN bez toho, aby ste museli hľadať alebo otvárať aplikáciu.

Recenzia ProtonVPN

Proton VPN vám tiež umožňuje vybrať si medzi rôznymi tunelovacími protokolmi, čo je v prípade bezplatných VPN zriedkavé. Patria sem tunelovacie protokoly WireGuard, OpenVPN (UDP a TCP), IKEv2/IPSec.

Ak si namiesto prémiovej verzie vyberiete bezplatnú, budete si môcť vybrať len z 3 krajín a ich serverov. Ak sa však obávate preplnených serverov, potom vás možno poteší, že Proton VPN implementoval nástroj, ktorý zobrazuje aktuálne zaťaženie serverov.

Jedinou nevýhodou bezplatnej verzie Proton VPN je, že nebudete mať prístup k službe Netflix ani k žiadnej inej veľkej streamovacej platforme. Ak chcete túto výsadu získať, museli by ste svoj plán povýšiť na prémiový. Jeho ceny sa začínajú na 4,99 dolára mesačne.

Ak stále nie ste presvedčení, pozrite si našu podrobnú recenziu ProtonVPN.

ProtonVPN

Klady

 • Neobmedzené dáta
 • Neobmedzená šírka pásma
 • Šifrovanie na vojenskej úrovni
 • Protokol OpenVPN
 • Používateľsky prívetivé stránky
 • Zásady zákazu zaznamenávania

Nevýhody

 • Žiadny Netflix pre bezplatných používateľov
 • Bezplatné servery nepodporujú torrenty
 • Je možné použiť iba jedno zariadenie

10. Hotspot Shield – funkčne bohatá VPN pre iPhone a iPad

Hotspot Shield pre iPhone
So sídlom v:Spojené štáty americké
Neobmedzené dáta:Nie
Odblokuje Netflix:Áno (iba platené)
Aktuálna ponuka:🔥Ušetrite až 40% z Hotspot Shield!🔥

Hotspot Shield je bezplatná VPN pre iPhone bez predplatného a navyše je to jeden z mála poskytovateľov, ktorých mobilná aplikácia je dosť podobná verzii pre počítače. Hoci existuje bezplatná verzia, je naozaj obmedzená.

Získate tmavú aplikáciu pre iOS, ktorá sa jednoducho ovláda. Získate totiž len hlavné okno s možnosťou výberu serverov s obmedzenou rýchlosťou zadarmo. Ak chcete uvoľniť plný potenciál VPN, budete musieť upgradovať.

Výkon prémiových plánov vás nesklame vďaka mimoriadne rýchlemu tunelovaciemu protokolu Catapult Hydra. Rýchlosť vášho pripojenia teda výrazne neklesne a vaše streamovanie bude bez oneskorenia. Na ochranu vám poslúži aj mimoriadne bezpečné šifrovanie AES-128.

Hotspot Shield je bezplatná sieť VPN

Pokiaľ ide o streamovanie, obsah je možné odomknúť len s predplatným Hotspot Shield Premium. Vďaka nemu odomknete obsah zo služieb Netflix, BBC iPlayer a YouTube. A vďaka drahému zoznamu viac ako 3200 serverov v 80 lokalitách budete mať geograficky blokovaný obsah na dosah ruky.

Aplikácia pre iOS obsahuje konkrétne kontrolu identity, správcu hesiel a blokovanie nevyžiadaných hovorov, musíte si však kúpiť prémiové predplatné. Keďže bezplatná verzia je pomerne chudobná na zabezpečenie a funkcie.

Viac informácií nájdete v našej recenzii Hotspot Shield.

Hotspot Shield

Klady

 • Bezplatná verzia
 • 45-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Dobré rýchlosti
 • Bezpečná šifrovacia šifra

Nevýhody

 • Zásady bez denníka sa neauditujú
 • Žiadna ochrana WireGuard
 • Obmedzená rýchlosť

11. Windscribe – solídna možnosť VPN pre iOS

Windscribe
So sídlom v:Kanada
Neobmedzené dáta:Nie
Odblokuje Netflix:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte 55% OFF s 1-ročným plánom! 🔥

Windscribe vás môže dostať od šťastia, pretože odblokováva Netflix aj pre bezplatných používateľov. Len majte na pamäti, že môžete využiť len 10 GB dát chránených sieťou VPN, takže mesačne bude k dispozícii len niekoľko epizód.

Okrem toho, ak chcete získať týchto 10 GB, musíte spoločnosti Windscribe poskytnúť svoju e-mailovú adresu. Ak sa však snažíte zostať v čo najväčšej anonymite, budete mať k dispozícii len 2 GB.

Napriek tomu by ste aj po poskytnutí svojej e-mailovej adresy zostali v pomerne veľkom bezpečí, pretože Windscribe používa šifru AES-256 a má politiku nezaznamenávania (aj keď sa nachádza v krajine aliancie 5-Eyes).

Aplikácia pre iPhone má prehľadný dizajn, vďaka ktorému na hlavnej obrazovke ľahko nájdete všetko, čo potrebujete. Aj keď je dosť nabitá, všetko je veľmi dobre usporiadané, takže sa nezdalo, že by sa to stalo problémom.

Windscribe

Na Windscribe zbožňujeme širokú škálu tunelovacích protokolov, z ktorých si môžete vybrať: IKEv2, OpenVPN (UDP aj TCP), Stealth a WStunnel. To je veľká bezpečnostná výhoda, ktorú môžete v bezplatných sieťach VPN vidieť len zriedka.

Windscribe je tiež slušne naplnený funkciami. V jeho bezplatnej verzii získate kill switch, SOCKS5 proxy, blokátor reklám a funkciu zabezpečeného hotspotu. Okrem toho je možné aj preberanie torrentov a môžete si vybrať z 11 krajín, čo je na bezplatnú sieť VPN vynikajúce.

Ak chcete mať ešte viac ako toto všetko, potom by bolo rozumné predplatiť si platený plán Windscribe. Nehovoriac o tom, že by ste boli aj vo väčšom bezpečí.

Ak chcete získať viac informácií, prečítajte si našu podrobnú recenziu Windscribe VPN.

Windscribe 2023

Klady

 • 10 GB bezplatných dát
 • Zásady zákazu zaznamenávania
 • Bezplatná verzia odblokuje americký Netflix
 • 11 krajín na výber
 • Zákaznícka podpora pre bezplatných používateľov

Nevýhody

 • So sídlom v Kanade (aliancia 5-Eyes)
 • Bezplatní používatelia nedostanú WireGuard
 • Priemerné rýchlosti

Ako sme testovali tieto bezplatné siete VPN pre iOS

Ako sme testovali tieto bezplatné siete VPN pre iOS

Pre používateľov iOS nie je jednoduché vybrať si najlepšiu bezplatnú sieť VPN. Existuje niekoľko dôležitých detailov, ktorým musíte venovať pozornosť pri jej výbere. Preto nižšie nájdete zoznam, z ktorého sme vychádzali pri hľadaní najlepšej bezplatnej VPN pre iPhone.

 • Bezpečnosť. Hľadajte šifrovanie AES-256 a bezpečné tunelovacie protokoly ako OpenVPN alebo WireGuard. Ľahko nedáme dopustiť na VPN, ktorá tieto nástroje nepoužíva.
 • Neobmedzené dáta. Čím väčšie je obmedzenie, tým menšie množstvo chránenej siete budete mať k dispozícii.
 • Rýchlosť. Nikto nemá rád, keď sa sieťové pripojenie začne vyrovnávať. Preto čím je VPN rýchlejšia, tým lepší zážitok z prehliadania získate.
 • Vlastnosti. Bezplatné VPN sú už dosť chudobné na funkcie, takže je potrebné hľadať poskytovateľa s bohatými funkciami.
 • Tolerancia pre iOS. Množstvo poskytovateľov VPN necháva iOS za chrbtom Androidu. Preto hľadáme tie VPN, ktoré stále ponúkajú hodnotné funkcie pre iOS.
Ako si môžem v iPhone bezplatne nastaviť sieť VPN?

Ako si v iPhone bezplatne nastavím sieť VPN?

Zaregistrovanie a nastavenie bezplatnej siete VPN v zariadení iOS je jednoduchá a rýchla úloha. Nižšie nájdete krátky návod, ako to urobiť s NordVPN. Vezmite teda svoj iPhone alebo iPad a postupujte podľa pokynov:

 1. Prejdite do obchodu Apple App Store, vyhľadajte a stiahnite si aplikáciu NordVPN.
 2. Po dokončení inštalácie ju otvorte a prihláste sa.
 3. Vyberte plán predplatného. Budete môcť využiť 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.
 4. Spustite aplikáciu a kliknite na ikonu Nastavenia v sekcii svojho konta. Tam nájdete kartu Pripojenie VPN, kde si môžete vybrať jeden z tunelovacích protokolov vrátane NordLynx, IKEv2 alebo OpenVPN (variant UDP alebo TCP).
 5. Pripojte sa k serveru a začnite bezpečne surfovať!

Porovnanie bezplatných aplikácií VPN pre iPhone

Porovnanie bezplatných aplikácií VPN pre iPhone

Ak chcete zistiť, ako flexibilne budete môcť využívať bezplatnú sieť VPN pre iPhone, mali by ste venovať pozornosť niekoľkým detailom. Patria medzi ne limity šírky pásma a dát, hodnotenie, ďalšie podporované zariadenia, možnosti týkajúce sa streamovacích služieb a, samozrejme, zásady ochrany osobných údajov. A aby sme vám uľahčili ich skúmanie, tieto informácie sme uviedli do tabuľky nižšie.

NordVPNSurfsharkAtlasVPNExpressVPNCyberGhostIPVanishPureVPNIvacy VPNProton VPNHotspot ShieldWindscribe
Značka
Dátový stropNeobmedzenéNeobmedzené5 GBNeobmedzenéNeobmedzenéNeobmedzenéNeobmedzenéNeobmedzenéNeobmedzené500 MB denne10 GB
Hodnotenie v obchode App Store4.74.94.84.74.14.23.953.94.24.6
Spolupracuje s Apple TVÁnoÁnoNieÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoNieÁno
Odblokovanie služby NetflixÁnoÁnoÁno (iba platené)ÁnoÁnoÁno (iba platené)Áno (iba platené)Áno (iba platené)Áno (iba platené)Áno (iba platené)Áno
PrihlasovanieZásady zákazu zaznamenávaniaZásady zákazu zaznamenávaniaZásady zákazu zaznamenávaniaZásady zákazu zaznamenávaniaZásady zákazu zaznamenávaniaZásady zákazu zaznamenávaniaZásady zákazu zaznamenávaniaZásady zákazu zaznamenávaniaZásady zákazu zaznamenávaniaZásada neauditovania denníkov sa neauditujeZásady zákazu zaznamenávania

Víťaz

Prečo môžu byť bezplatné siete VPN nebezpečné

Prečo môžu byť bezplatné siete VPN nebezpečné

Napriek určitým obmedzeniam, ktoré sú spojené s bezplatnou sieťou VPN, existujú aj ďalšie nevýhody. A práve tie môžu byť hrozbou pre váš Mac alebo iné zariadenie so systémom iOS.

 • Bezplatné siete VPN môžu vláde umožniť zhromažďovať údaje používateľov. Niektoré bezplatné siete VPN umožňujú vláde špehovať, aby VPN mohla fungovať v niektorých krajinách s prísnymi obmedzeniami. Napríklad Čína. V dôsledku toho sa sľubované súkromie s VPN vytráca.
 • Bezplatné siete VPN majú v úmysle umiestniť sledovacie zariadenie z bližšie nešpecifikovaných dôvodov. Dôvody, ktoré za tým stoja, môžu byť rôzne. Napríklad zacielenie na vás s komerčným obsahom na základe vašej polohy a aktivity. Okrem toho môže byť ďalším zdrojom peňazí, pretože umožňuje poskytovateľovi sledovať každý váš krok, ktorý urobíte počas pripojenia.
 • Bezplatná sieť VPN môže byť zdrojom infekcie škodlivým softvérom. Keďže bezplatné siete VPN zarábajú peniaze tým, že svojich používateľov obťažujú vyskakovacími reklamami od tretích strán, malvér sa do vášho počítača Mac dostane prostredníctvom reklamy.
 • Bezplatná sieť VPN pozýva na nežiaduce reklamy. Keďže bezplatné siete VPN nezarábajú priamo na vás, robia diablovu prácu a umožňujú tretím stranám zasahovať do vášho prehliadania. V dôsledku toho sa vám po pripojení k bezplatnej sieti VPN môže zobrazovať viac vyskakovacích reklám alebo videoreklam ako predtým.
Bezplatné aplikácie VPN pre iPhone, ktorým sa treba vyhnúť
 • Pri použití bezplatnej siete VPN môže dôjsť k únosu prehliadača. Hneď ako dôjde k únosu prehliadača, môžete byť presmerovaní na webové stránky, ktoré ste nemali v úmysle navštíviť. A často sú spomínané webové stránky škodlivé, o ktorých viete, že nie sú zdravé pre vaše zariadenie iOS a vaše súkromie.
 • Bezplatné služby vám pravdepodobne ponúknu narušenú bezpečnosť. Pri bezplatnej sieti VPN je pravdepodobnejšie, že budete mať k dispozícii veľmi obmedzený zoznam tunelovacích protokolov. Jedným z nich môže byť protokol PPTP, ktorý je zastaraný a nešifruje vašu prevádzku. Preto narazíte na bezpečnostné medzery a svoje súkromie online necháte za chrbtom.

Ako už môžete predpokladať, bezplatné siete VPN musia nejakým spôsobom zarábať peniaze, aby si udržali svoje služby (hoci ide o dočasné riešenia). Odtiaľto sa teda stávate produktom, ktorý zaručuje príjem. Namiesto peňazí, ktoré by ste zaplatili za prémiovú VPN, môžete obetovať vlastnú bezpečnosť. Ako už bolo povedané, platenie za VPN vám spôsobuje oveľa menej problémov.

Bezplatné siete VPN pre iPhone

Prečítajte si nášho podrobného sprievodcu a dozviete sa viac o rozdieloch medzi bezplatnými a platenými sieťami VPN.

Bezplatné siete VPN pre iPhone, ktorým sa treba vyhnúť

Všetci sa zhodneme na tom, že existujú bezplatné siete VPN, ktoré sú dostatočne dôveryhodné na to, aby mali prístup k vašej skutočnej IP adrese. Zhodneme sa však ešte na jednej veci – nedáte dopustiť na VPN, ktorá je zaradená na čiernu listinu, ktorú nájdete nižšie.

 1. Betternet – hoci je tento poskytovateľ považovaný za jednu z najlepších bezplatných sietí VPN pre iOS, jeho kroky týkajúce sa vašej bezpečnosti hovoria niečo iné. Máme tým na mysli, že pri službe Betternet môže dôjsť k úniku vašej IP adresy alebo k infikovaniu škodlivým softvérom.
 2. Hotspot Shield – ak chcete zostať v čo najväčšej anonymite, obíďte Hotspot Shield. Zistilo sa, že tento bezplatný poskytovateľ VPN používa vo svojej aplikácii sledovacie zariadenia. Zistil sa aj únik DNS.
 3. Opera VPN – Operu pravdepodobne poznáte ako prehliadač. Tá však o sebe tvrdí, že má bezplatnú sieť VPN, ktorá je však len proxy serverom prehliadača, ktorý vám pomôže zostať v anonymite, ale nič iné. Napriek tomu Opera VPN nie je v tomto smere úspešná, pretože vo veľkom zbiera údaje používateľov a vlastní ju čínska spoločnosť.
Najlepšie ponuky VPN

Videorecenzia: bezplatné siete VPN pre iPhone

Záver

Bezplatná sieť VPN môže byť skutočne užitočným bezpečnostným nástrojom v prípadoch, ako je ochrana súkromia počas pripojenia k verejnej sieti Wi-Fi alebo nájdenie funkcie, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Ale stoja tieto výhody za to, aby ste namiesto toho predávali svoje osobné údaje?

Počas pripojenia k bezplatnej sieti VPN môže byť ohrozená vaša história prehliadania a osobné údaje. Naopak, predplatenie platenej VPN pre iPhone si vyžaduje, aby ste trochu vyprázdnili peňaženku, ale ušetrí vám veľa nervov a zaručí silnú ochranu.

Celkovo by ste mali vždy zvážiť poskytovateľa VPN predtým, ako sa do jeho služieb ponoríte.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov