Najlepšie siete VPN pre Android: bezplatné a platené

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Ktorá bezplatná sieť VPN pre Android je najlepšia?

Atlas VPN je v súčasnosti najlepšou bezplatnou sieťou VPN pre Android. Má totiž bezplatnú verziu, ktorá využíva protokol WireGuard, ponúka servery na troch miestach a má vypínač. Ak však hľadáte pokročilejšie riešenie VPN, NordVPN ponúka 7-dňovú skúšobnú verziu zadarmo. Ponúka obrovskú flotilu serverov, skvelé bezpečnostné funkcie, napríklad ochranu pred hrozbami, a bezkonkurenčný výkon.

Existuje úplne bezplatná sieť VPN pre Android?

Áno – Atlas VPN je úplne bezplatná sieť VPN pre Android, ktorú môžete používať, ako dlho chcete. Obmedzuje síce objem vašich dát na 5 GB, ale môžete sa pripojiť k serverom na 3 miestach. Navyše je k dispozícii vypínač, ktorý funguje ako posledná bezpečnostná možnosť.

Ktorá bezplatná sieť VPN pre Android má najviac serverov?

Väčšina bezplatných sietí VPN pre Android nezverejňuje počet bezplatných serverov, ktoré ponúkajú. Napríklad bezplatná verzia ProtonVPN ponúka 24 serverov v troch rôznych krajinách. Medzitým Atlas VPN tiež ponúka servery v toľkých lokalitách, ale neposkytuje presný počet dostupných serverov.

Zariadenia so systémom Android sú dnes jednými z najpoužívanejších smartfónov. Preto sú tiež veľmi často terčom útokov škodlivých aktérov a vykazujú vyššiu mieru pokusov o útoky malvéru. Našťastie môžete svoje údaje chrániť aj pomocou bezplatnej služby VPN.

Renomovaný poskytovateľ VPN vám nielen pomôže zabrániť sledovaniu údajov, ale umožní vám aj prístup k cenzurovanému alebo obmedzenému obsahu na internete. Napríklad rôzne knižnice Netflix, platformy videohier a ďalšie. Nie všetky bezplatné služby VPN sú však bezpečné a účinné. Preto odporúčame vyberať si len 100 % dôveryhodné siete VPN.

Ktorá je najlepšia VPN pre Android?

Vyskúšajte prémiovú službu NordVPN zadarmo

NordVPN je špičková prémiová možnosť so všetkými najlepšími funkciami VPN a bez kompromisov. Vyskúšajte ju teraz zadarmo – a získajte spoľahlivú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Testovali sme desiatky nástrojov a vybrali sme len tie, ktoré sú dôveryhodné a majú najlepšiu povesť v tomto odvetví. Pripravte si teda svoj Android: tu je zoznam prvotriednych VPN pre Android s bezplatnou možnosťou, ktorej môžete dôverovať.

5 najlepších bezplatných VPN pre Android

 1. NordVPN – celkovo najlepšia bezplatná VPN pre Android
 2. Surfshark – bezplatná VPN pre Android pre neobmedzené zariadenia
 3. Atlas VPN – Android VPN pre začiatočníkov zadarmo
 4. ExpressVPN – bezpečná a rýchla bezplatná VPN
 5. CyberGhost – bezplatná VPN s obrovskou flotilou serverov

Oplatí sa mať v systéme Android bezplatnú sieť VPN?

Ktorá je najlepšia bezplatná sieť VPN pre Android?

To, či sa vám oplatí mať bezplatnú sieť VPN pre Android, do veľkej miery závisí od toho, čo potrebujete. V prvom rade musíte mať na pamäti, že bezplatné siete VPN majú určité obmedzenia týkajúce sa využívania dát, rýchlosti, funkcií a výberu krajiny. Čo znamená, že bezplatná VPN bude s najväčšou pravdepodobnosťou vhodná len na príležitostné prehliadanie.

Ak však plánujete zdvojnásobiť svoje úsilie a používať VPN na streamovanie, torrenty alebo odblokovanie obsahu vo veľmi špecifických krajinách, je lepšie sa pozrieť na platené služby.

Na tento účel môžete prejsť na niektorú z nižšie uvedených sietí VPN, pretože všetky ponúkajú platené predplatné, ktoré neobmedzujú dáta, šírku pásma, zoznam serverov a ďalšie funkcie. Prípadne sa môžete pozrieť aj do nášho zoznamu najlepších služieb VPN a vybrať si jednu z našich najlepších VPN.

Profesionálny tip

Hľadáte dobrú bezplatnú sieť VPN? Ak chcete spoľahlivé a funkčne bohaté služby, odporúčame vám využiť bezplatné skúšobné verzie alebo 30-dňové záruky vrátenia peňazí, ktoré ponúkajú prémioví poskytovatelia, ako napríklad NordVPN alebo Surfshark.

Ktorá je najlepšia bezplatná VPN pre Android 2023?

Najlepšie bezplatné aplikácie VPN pre Android – náš podrobný zoznam

V obchode Google Play je toľko bezplatných sietí VPN pre Android, že je lákavé nainštalovať si prvú, ktorá vám padne do oka. To by som však neodporúčal, pretože by ste si mohli nainštalovať nebezpečnú aplikáciu.

Namiesto toho si radšej vyberte službu zo zoznamu nižšie. Otestovali sme pre vás desiatky mobilných VPN a vybrali sme len tie, ktoré spĺňajú naše prísne kritériá.

1. NordVPN – celkovo najlepšia bezplatná VPN pre Android

recenzia nordvpn
So sídlom v:Panama
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte NordVPN s 63% OFF + 3 mesiace ZADARMO! 🔥

NordVPN je najlepšia bezplatná VPN pre Android, ktorá sa dodáva so skúšobnou verziou a zárukou vrátenia peňazí. Ide o prémiové riešenie s vynikajúcou rýchlosťou a funkčnosťou, ktoré sa dokonale hodí, ak chcete najlepšiu VPN bez riskovania peňazí.

NordVPN bez problémov spolupracuje so streamovacími platformami a torrentmi – je to vynikajúci výber na sledovanie filmov na cestách, nech ste kdekoľvek. Počas prehliadania vás NordVPN chráni špičkovými bezpečnostnými funkciami.

Servery využívajúce iba pamäť RAM fyzicky znemožňujú poskytovateľovi ukladať akékoľvek vaše údaje a 256-bitové šifrovanie zaručuje, že úplne všetko vo vašich pripojeniach je úplne bezpečné.

Je NordVPN skutočne dobrá?

Výkonná aplikácia pre Android obsahuje všetky hlavné funkcie vrátane rozdeleného tunelovania, vypínača a spoľahlivých možností automatického pripojenia.

A čo je ešte lepšie – môžete získať bezplatnú skúšobnú verziu služby NordVPN a používať ju bezplatne počas 30 dní. Je to skvelá, bezriziková alternatíva k bezplatným sieťam VPN pre Android, ktorá vám poskytne úplne bezplatné prémiové služby.

Ak chcete zistiť viac, pozrite si našu recenziu NordVPN.

Aké sú výhody a nevýhody NordVPN?

Klady

 • Vynikajúci zoznam funkcií
 • Najvyššie rýchlosti servera
 • Funguje dobre so streamovacími platformami
 • Umožňuje torrentovanie
 • Neobmedzené dáta
 • Vrátane blokátora reklám
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Nevýhody

 • Žiadny bezplatný plán navždy

2. Surfshark – neobmedzené Android VPN zadarmo

Dá sa spoločnosti Surfshark dôverovať?
So sídlom v:Holandsko
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte 82% VYPNUTIE Surfshark + 2 mesiace ZADARMO 🔥

Surfshark je bezplatná možnosť VPN pre používateľov systému Android, ktorá zahŕňa týždennú skúšobnú verziu a záruku vrátenia peňazí. Môžete si tak vyskúšať jednu z najkvalitnejších služieb na trhu bez toho, aby ste sa museli dlhodobo zaväzovať.

Čo ešte vidieť? Surfshark je vynikajúca bezplatná VPN pre Android, ktorá ponúka širokú škálu rýchlych a bezpečných protokolov, prvotriedne šifrovanie a dokonca aj GPS spoofing. Posledná funkcia je obzvlášť zábavná – umožní vám prepínať polohu GPS na vašom telefóne so systémom Android. Je to skvelé na hranie hier založených na polohe a na prístup k aplikáciám, ktoré používajú signály GPS na identifikáciu.

Je Surfshark lepší ako NordVPN?

Surfshark je tiež vynikajúcou možnosťou na streamovanie: bez problémov sme ho použili na odomknutie služby Netflix a niekoľkých ďalších populárnych streamovacích platforiem.

A nakoniec, Surfshark môžete používať na neobmedzenom počte zariadení. Vaši priatelia a rodina môžu používať jedno konto na ochranu všetkých svojich online pripojení.

Vďaka spoľahlivej bezplatnej skúšobnej verzii Surfshark a vynikajúcej nízkej cene je to jedna z najlepších bezplatných alternatív VPN pre Android.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto poskytovateľovi, pozrite si našu recenziu Surfshark.

Funguje Surfshark dobre so službou Netflix?

Klady

 • Vynikajúci výkon servera
 • K dispozícii je streamovanie a torrentovanie
 • Servery len s pamäťou RAM
 • Funguje na neobmedzených zariadeniach
 • Podvrhnutie GPS
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Nevýhody

 • Žiadny bezplatný plán navždy
 • Zásady ochrany osobných údajov nie sú nezávisle kontrolované

3. Atlas VPN – skvelá bezplatná VPN pre zariadenia so systémom Android

Je Atlas VPN dôveryhodný?
So sídlom v:Spojené štáty americké
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno (iba platené)
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte Atlas VPN, teraz 83% OFF + 3 mesiace ZADARMO! 🔥

Atlas VPN je ďalšia úžasná bezplatná sieť VPN pre zariadenia so systémom Android. Nezabudnite však, že má stanovený mesačný limit 5 GB, takže ak chcete streamovať alebo sťahovať veľa súborov, možno by ste mali pouvažovať o platenej verzii.

Okrem toho vám bezplatná aplikácia pre systém Android umožňuje pripojenie k trom miestam: Holandsko (Amsterdam), USA (Los Angeles) a USA (New York). K dispozícii budete mať aj prepínač, ktorý ochráni vašu anonymitu v prípade, že pripojenie VPN vypadne. Vaše konto však bude fungovať len s jedným zariadením.

Čo je lepšie NordVPN alebo Atlas VPN?

Plná verzia pre Android zatiaľ ponúka kontrolu narušenia údajov, blokovanie sledovania a prístup k viac ako 750 serverom v 38 regiónoch.

Služba Atlas VPN je tiež neuveriteľne bezpečná, pretože používa šifrovanie AES-256, implementuje bezpečné tunelovacie protokoly, ako sú WireGuard a IKEv2, a má dôveryhodnú politiku nezaznamenávania.

Ak stále nie ste presvedčení, pozrite si našu podrobnú recenziu Atlas VPN.

Je Atlas VPN skutočne zadarmo?

Klady

 • 5 GB bezplatných dát
 • Šifrovanie na vojenskej úrovni
 • Kontrola porušenia ochrany údajov
 • Blokátor sledovania
 • Zásady zákazu zaznamenávania

Nevýhody

 • Jedno pripojenie
 • Priemerné rýchlosti
 • So sídlom v USA

4. ExpressVPN – univerzálna VPN s bezplatnou skúšobnou verziou

Je ExpressVPN skutočne dobrá?
So sídlom v:Britské Panenské ostrovy
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte ExpressVPN, teraz 49% zľava na 1-ročný plán! 🔥

ExpressVPN vám umožní využívať robustné zabezpečenie a vysoké rýchlosti na vašom systéme Android zadarmo viac ako mesiac. Využite 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu a skombinujte ju s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

S ExpressVPN získate plnohodnotný balík bezpečnostných služieb. Šifrovanie AES-256 znemožňuje prístup k vašej online prevádzke a funkcia kill switch chráni vašu IP adresu aj v prípade, že pripojenie VPN vypadne. Použitie funkcie rozdeleného tunelovania vám umožní vylúčiť aplikácie alebo webové stránky, ktoré nebudú smerované cez pripojenie VPN. Medzitým je správca hrozieb zodpovedný za blokovanie sledovacích zariadení a iných škodlivých aktivít.

Aké sú nevýhody ExpressVPN?

Vďaka tejto sieti VPN je streamovanie na vašom zariadení so systémom Android príjemnejšie. Úspešne odblokovala všetky hlavné streamovacie platformy, ako sú Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+. Početné servery v 94 krajinách navyše zabezpečujú, že si môžete vychutnať zážitok bez oneskorenia a získať prístup k rôznym knižniciam streamovania.

Keď už hovoríme o rýchlosti, ExpressVPN používa vlastný tunelovací protokol Lightway, ktorý zaručuje vysokú rýchlosť bez toho, aby bola ohrozená vaša bezpečnosť.

Ak máte ďalšie pálčivé otázky, pozrite si našu podrobnú recenziu ExpressVPN.

Je NordVPN lepšia ako ExpressVPN?

Klady

 • 7-dňová bezplatná skúšobná verzia
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Vynikajúce na streamovanie
 • Aplikácia pre Android s bohatými funkciami
 • Pokročilý protokol tunelovania

Nevýhody

 • Drahé po skončení skúšobnej lehoty
 • Žiadna verzia navždy zadarmo
 • Mnohé umiestnenia virtuálnych serverov

5. CyberGhost – geograficky rôznorodá VPN pre Android s bezplatnou skúšobnou verziou

Dá sa spoločnosti CyberGhost dôverovať?
So sídlom v:Rumunsko
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte CyberGhost VPN, teraz 83% OFF + 2 mesiace ZADARMO 🔥

CyberGhost ponúka trojdňovú bezplatnú skúšobnú verziu a 45-dňovú záruku vrátenia peňazí po zaregistrovaní služby v systéme Android. Táto VPN prekonáva väčšinu poskytovateľov na trhu, pokiaľ ide o flotilu serverov a streamovanie.

Vďaka nemu získate viac ako 9700 serverov v 91 krajinách, takže sa nielenže vyhnete preplneným serverom, ale môžete si vychutnať aj globálny katalóg Netflix alebo iné geograficky obmedzené streamovacie služby, ako je napríklad Hulu.

Tunel WireGuard, ktorý sa dodáva s aplikáciou pre Android, zabezpečuje vysokú rýchlosť pripojenia bez vplyvu na bezpečnosť. Šifrovanie AES-256 medzitým vytvára neprelomiteľnú ochrannú vrstvu pre vašu online prevádzku a prísna politika nezaznamenávania zaručuje úplnú anonymitu.

Je CyberGhost ruská spoločnosť?

V aplikácii pre Android chýba len jedna funkcia, a to automatická ochrana Wi-Fi. Preto môžete využiť blokovanie reklám a vyhnúť sa reklamnému softvéru alebo iným škodlivým aktivitám online. Alebo dokonca používať servery NoSPY patriace spoločnosti CyberGhost, aby ste sa vyhli akémukoľvek zásahu tretích strán.

Chcete sa o tejto sieti VPN dozvedieť viac? Pozrite si našu recenziu CyberGhost.

Klady

 • Bezplatná skúšobná verzia pre používateľov systému Android
 • Predĺžená záruka vrátenia peňazí
 • Lacné cenové plány
 • Odblokuje obľúbené stránky na streamovanie
 • Obsahuje ďalšie bezpečnostné funkcie
CyberGhost

Nevýhody

 • Aplikácii Android chýba automatická ochrana Wi-Fi
 • Žiadna úplne bezplatná verzia
 • Žiadny tunel IKEv2 v aplikácii pre Android

6. IPVanish – prémiová možnosť VPN pre Android bez rizika

Je IPVanish dobrý?
So sídlom v:Spojené štáty americké
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno (len platené)
Aktuálna ponuka:🔥Získajte 72% z IPVanish!🔥

IPVanish je funkčne bohatá prémiová sieť VPN, ktorá sa dodáva s pravidlami vrátenia peňazí, čo funguje ako skvelá bezplatná skúšobná verzia. Má veľmi dobre vyvinutú aplikáciu pre Android a poskytuje vám neobmedzené dáta.

S IPVanish získate najvyššiu úroveň ochrany dát pomocou šifrovania AES-256 a pôsobivú rýchlosť vďaka protokolu WireGuard. Okrem toho funkcia obfuskácie zamaskuje vaše používanie VPN a funkcia rozdeleného tunelovania, ktorá je súčasťou aplikácie pre Android, vám poskytne slobodu výberu, ktoré aplikácie musia prechádzať cez tunel VPN.

Je NordVPN lepšia ako IPVanish?

Tento poskytovateľ sa môže pochváliť veľkou flotilou viac ako 2000 serverov v 50 lokalitách, takže nikdy nebudete mať problém s preplnenými servermi. Ide tiež o skvelú streamovaciu VPN, pretože sme nemali žiadne problémy s odblokovaním Netflixu a globálnych knižníc iných populárnych streamovacích lokalít.

Čo viac by mohlo zlepšiť dohodu? Možno to, že s jedným predplatným IPVanish môžete získať neobmedzený počet simultánnych pripojení. Vidíte teda, že ide o skvelú cenovo výhodnú alternatívu k bezplatnej sieti VPN pre Android.

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte našu recenziu IPVanish.

Je IPVanish rovnako dobrý ako ExpressVPN?

Klady

 • Veľké rýchlosti
 • Funguje dobre so streamovacími platformami
 • Zásady zákazu zaznamenávania
 • Neobmedzené pripojenie
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Nevýhody

 • Žiadna bezplatná verzia
 • Žiadny vypínač v systéme Android
 • Zvýšenie cien po roku

7. Ivacy VPN – bezplatná skúšobná verzia VPN zameraná na bezpečnosť

Je bezpečné používať Ivacy VPN?
So sídlom v:Singapur
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno (len platené)
Aktuálna ponuka:🔥Získajte Ivacy VPN, teraz 90% OFF + darček!🔥

Ivacy VPN je bezplatná a spoľahlivá možnosť VPN s rozsiahlym zoznamom serverov, z ktorých si môžete vybrať. Záruka vrátenia peňazí zaručuje bezrizikovú skúsenosť, vďaka ktorej si môžete vychutnať jej dôveryhodnú ochranu a bezpečnosť údajov.

Tento poskytovateľ vám ponúka najlepšie AES-256-bitové šifrovanie, takže vaše údaje sú bezpečné a skryté. Okrem toho vám aplikácia pre Android ponúka funkcie rozdeleného tunelovania, viacportového pripojenia a výberu protokolu. Jej používanie je naozaj jednoduché a môže to byť spôsobené tým, že ide o celkom základnú verziu, najmä v porovnaní s verziou pre Windows.

Funkčne nenáročná aplikácia pre Android nie je jediná vec, ktorú treba zvážiť – Ivacy VPN nemá najbezpečnejší a najrýchlejší protokol WireGuard, takže môžete zaznamenať určité poklesy rýchlosti. A pokiaľ ide o streamovanie, podarilo sa nám odblokovať americkú knižnicu Netflix, ale ostatné lokality mali určité problémy.

Je Ivacy VPN lepšia ako PureVPN?

Napriek tomu je Ivacy VPN ako úplne nevyhnutná základňa pokrývajúca VPN skvelou voľbou. Za veľmi nízku cenu získate obrovskú flotilu viac ako 5700 serverov v 68 krajinách a pokryjete až 10 zariadení naraz. Neexistuje bezplatná verzia, ale môžete si túto aplikáciu vyskúšať s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Ďalšie informácie nájdete v našej recenzii Ivacy VPN.

Klady

 • Skvelé šifrovanie údajov
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Masívna flotila serverov
 • 10 súčasných pripojení
Kto vlastní spoločnosť Ivacy?

Nevýhody

 • Žiadna bezplatná skúšobná verzia
 • Žiadny protokol WireGuard
 • Problémy s rôznymi knižnicami streamovacích lokalít

8. Hotspot Shield VPN – bezpečná VPN so zárukou vrátenia peňazí

Je Hotspot Shield VPN dôveryhodný?
So sídlom v:Spojené štáty
Neobmedzené dáta:500 MB denne
Odblokuje Netflix:Áno (len platené)
Aktuálna ponuka:🔥Ušetrite až 40% z Hotspot Shield!🔥

Hoci Hotspot Shield nie je najznámejším poskytovateľom VPN, má svoje výhody, pokiaľ ide o bezplatné VPN pre Android. Je však lepšie zvoliť si prémiovú verziu namiesto bezplatnej, pretože bezplatná verzia umožňuje len jedno pripojenie a obmedzuje objem dát na 500 MB denne.

Pokiaľ ide o rýchlosť, Hotspot Shield vám poskytuje možnosť výberu medzi protokolmi Catapult Hydra a IKEv2, takže rýchlosti sú na bezplatný plán pomerne príjemné. Dátový limit vám však neumožňuje naplno využívať schopnosti týchto protokolov. Okrem toho žiadny zo serverov nie je optimalizovaný na P2P, ale nezakazujú ani torrenty.

Je Hotspot Shield VPN naozaj zadarmo?

Podobne ako v prípade iných bezplatných plánov sú tu funkcie obmedzenejšie. Získate však funkciu kill switch, rozdelenie tunelov a funkcie na zabránenie úniku IP. Ktoré umožňujú dodatočné zabezpečenie vašich osobných údajov. Takisto na šifrovanie vašich informácií používa šifru AES-128-CBC, ktorá je nesledovateľná.

Najväčším problémom bezplatnej verzie pre Android je, že zaznamenáva niektoré vaše údaje. Tento poskytovateľ má sídlo v jednej z krajín aliancie Five-Eyes, takže vaše údaje môže zhromažďovať a ukladať na budúce použitie. Okrem toho sa v prípade bezplatnej verzie pre Android stretnete s reklamami, ktoré môžu byť škodlivé a zamerané na únik vašich údajov.

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte našu úplnú recenziu Hotspot Shield.

Je možné sledovať Hotspot Shield VPN?

Klady

 • Bezplatná verzia pre Android
 • 7-dňová bezplatná skúšobná verzia
 • Dobrá rýchlosť pripojenia
 • Šifrovanie AES-256

Nevýhody

 • Nedostatok transparentnosti
 • Zaznamenáva niektoré vaše údaje
 • Obmedzený výber protokolov

9. Proton VPN – rýchla a bezpečná bezplatná VPN

Je Proton VPN dôveryhodný?
So sídlom v:Švajčiarsko
Neobmedzené dáta:Áno
Odblokuje Netflix:Áno (iba platené)
Aktuálna ponuka:🔥Získajte až 50% zľavu na Proton VPN!🔥

Proton VPN má vynikajúcu bezplatnú aplikáciu pre Android, ktorá ponúka neobmedzené množstvo dát. To znamená, že si budete môcť prezerať web, koľko len budete chcieť, bez toho, aby ste museli premýšľať, čo robiť, keď sa bezplatné GB nevyhnutne skončia.

To však nie je jediné lákadlo bezplatnej verzie ProtonVPN pre Android. Na rozdiel od mnohých iných bezplatných sietí VPN nezobrazuje žiadne reklamy. Akoby sa jej tvorcovia cítili mimoriadne štedrí a dali nám nástroj, ktorý nám pomôže zostať v bezpečí bez ohľadu na to, čo sa stane, bez toho, aby za to niečo požadovali.

Je Proton VPN lepší ako NordVPN?

Nezabudnite však, že bezplatná verzia má stále svoje obmedzenia. Budete sa môcť pripojiť len k 24 serverom v troch krajinách. Takisto máte menšiu pravdepodobnosť, že sa vám podarí odblokovať Netflix a ďalšie platformy na streamovanie.

Okrem toho rýchlosť nebude taká dobrá ako pri platenej verzii. Čo je škoda, pretože vo svojom plnom potenciáli je Proton VPN neuveriteľne rýchly, pričom jeho rýchlosť sa niekedy zníži len o 6,5 %.

Plná verzia pre Android má tiež rozdelené tunelovanie, alternatívne smerovanie a veľký výber tunelovacích protokolov vrátane WireGuard.

Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej recenzii služby Proton VPN.

Je Proton VPN naozaj zadarmo?

Klady

 • Neobmedzené dáta
 • Šifrovanie AES-256
 • Protokol OpenVPN
 • Slušné rýchlosti

Nevýhody

 • Stredné rýchlosti pre bezplatných používateľov
 • Bezplatná aplikácia nemusí fungovať so službou Netflix
 • Jedno pripojenie

10. Hide.me VPN – kontrolovaná bezplatná VPN pre Android

Je hide.me VPN dôveryhodná?
So sídlom v:Malajzia
Neobmedzené dáta:Nie
Odblokuje Netflix:Áno (iba platené)
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte Hide Me VPN 75% OFF + 3 mesiace ZADARMO! 🔥

Ste pripravení na ďalšiu dobrú možnosť zabezpečenia pre Android? Pretože práve spoznávate Hide.me, malého malajzijského poskytovateľa VPN s veľkorysou bezplatnou verziou pre tých, ktorí ešte nechcú platiť za VPN.

Stiahnite si bezplatnú verziu služby Hide.me a získate 10 GB mesačných dát, štyri lokality na výber (Nemecko, Kanada, Holandsko, USA) a žiadne obmedzovanie rýchlosti, čo je zvyčajne jeden z najväčších problémov bezplatných sietí VPN.

Je hide.me VPN úplne zadarmo?

Všetky bezplatné lokality podporujú pripojenie P2P – za túto funkciu sa zvyčajne musí platiť. Na používanie nástroja si tiež nemusíte registrovať účet, čo je skvelé pre anonymitu. A – rozdelené tunelovanie a kill switch získate zadarmo!

Ak však chcete mať WireGuard v systéme Android, musíte si zaplatiť predplatné. Inak budete používať IKEv2 a OpenVPN.

Ďalšie informácie nájdete v našej úplnej recenzii Hide.me VPN.

Klady

 • 10 GB mesačných dát
 • 4 umiestnenia servera
 • Delené tunelovanie
Predáva spoločnosť hide.me VPN vaše údaje?

Nevýhody

 • Žiadny WireGuard na bezplatnej verzii
 • Základné používateľské rozhranie
 • Bezplatná verzia nemusí fungovať so službou Netflix

Ako sme testovali tieto bezplatné siete VPN pre Android

Nie každá bezplatná VPN pre Android si zaslúži byť v tomto zozname. Nižšie som napísal kritériá, ktoré som použil pri výbere tých najlepších z najlepších:

Ako sme testovali tieto bezplatné siete VPN pre Android
 • Bezpečnosť. Najdôležitejším aspektom každej siete VPN je predovšetkým vysoká úroveň zabezpečenia. Kvalitná sieť VPN pre Android by mala implementovať šifrovanie AES-256, aby sa odosielané údaje nedali dešifrovať. Dobrá sieť VPN by tiež mala implementovať najnovšie a najbezpečnejšie tunelovacie protokoly, ako je WireGuard (alebo jeho modifikácia), OpenVPN alebo IKEv2.
 • Zásady zaznamenávania. Seriózna VPN bude mať dôveryhodnú politiku zaznamenávania, v ktorej sa uvádza, že nezhromažďuje žiadne osobné údaje. V ideálnom prípade by mala byť táto politika overená treťou stranou, aby ste mohli vedieť, že je pravdivá.
 • Dátový limit. Ak si zaobstaráte VPN, pravdepodobne ju budete často používať. Preto je dôležitý slušný dátový limit aspoň 10 GB. Ešte lepšie je, keď bezplatná sieť VPN pre Android ponúka neobmedzený objem dát.
 • Rýchlosť. Testujeme rýchlosť každej siete VPN a zaraďujeme len tie nástroje, ktoré príliš nenarušujú vaše internetové pripojenie. Majte na pamäti, že niektoré bezplatné siete VPN obmedzujú rýchlosť pripojenia, preto je dôležité nájsť takú, ktorá to nerobí.
 • Vlastnosti. Aj keď používate bezplatnú službu, môžete chcieť mať určité funkcie, ktoré môžu byť veľmi užitočné pri každodenných činnostiach. Napríklad rozdelené tunelovanie alebo vypínač.
Ako si môžem v telefóne nastaviť bezplatnú sieť VPN pre Android?

Ako si v telefóne nastavím bezplatnú sieť VPN pre Android?

Nastavenie siete VPN v systéme Android je ešte jednoduchšie ako v počítačovom zariadení. Ak ste si už niekedy stiahli nejakú aplikáciu, určite viete, ako nainštalovať aj sieť VPN. Ak si však stále nie ste istí, ako to urobiť, môžete postupovať podľa nasledujúcich krokov (ako príklad som použil NordVPN):

 1. Prejdite na Google Play, vyhľadajte vybranú sieť VPN, kliknite na možnosť Inštalovať a potom Otvoriť.
 2. Kliknite na Zaregistrovať sa alebo Vytvoriť nové konto.
 3. Ak používate úplne bezplatnú sieť VPN, je to všetko. Ak sa rozhodnete pre bezplatnú skúšobnú verziu prémiovej siete VPN, spustite bezplatnú skúšobnú verziu.
 4. Vyberte požadovaný server a pripojte sa k nemu.
Je dobré vymazať vyrovnávaciu pamäť v systéme Android?

Porovnanie najlepších bezplatných sietí VPN pre Android

Ak nemáte náladu čítať krátke recenzie VPN uvedené vyššie, pozrite si radšej túto tabuľku. Tu som uviedol najdôležitejšie aspekty každej bezplatnej siete VPN pre Android, čo vám umožní ľahšie si vybrať ideálny nástroj.

NordVPNSurfsharkAtlasVPNExpressVPNCyberGhostIPVanishHotspot ShieldProton VPNHide.me VPN
Značka
Hodnotenie4.9★★★★★4.7★★★★★4.6★★★★★4.3★★★★☆4.2★★★★☆4.5★★★★★3.5★★★★☆4.0★★★★☆3.5★★★★☆
PrehľadPreskúmanie NordVPNSurfshark VPN recenziaRecenzia Atlas VPNExpressVPN recenziaCyberGhost VPN recenziaIPVanish recenziaHotspot Shield VPN recenziaRecenzia Proton VPNHide.me VPN recenzia
Bezplatná skúšobná verziaÁno, 7 dníÁno, 7 dníÁno, neobmedzeneÁno, 7 dníNieÁno, 7 dníÁno, 500 MB/deňÁno, neobmedzeneÁno, 10 GB/mesiac
Cena (najnižšia cena za mesiac)3,29 USD/mesiac2,30 USD/mesiac1,82 USD/mesiac6,67 USD/mesiac2,19 USD/mesiac3,33 USD/mesiac7,99 USD/mesiac4,99 USD/mesiac2,43 USD/mesiac
StreamovanieNetflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+ a ďalšieNetflix, Disney+, Amazon Prime Video a ďalšieNetflix, BBC iPlayer, YouTubeNetflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+Netflix, BBC iPlayer, YouTube, Disney+ a ďalšieNetflix, BBC iPlayer, YouTubeNetflix, BBC iPlayer, YouTube, HBO Max, Disney+Netflix, BBC iPlayer, Youtube a ďalšie
PrihlasovanieŽiadne protokoly, dvakrát nezávisle auditované spoločnosťou PwCŽiadne protokoly, neauditovanéŽiadne protokoly, neauditovanéŽiadne protokoly, nezávisle auditované spoločnosťou Cure53Nezávisle auditovanéŽiadne protokoly, nezávisle kontrolované spoločnosťou LeviathanVedie protokolyŽiadne protokoly, nezávisle auditované spoločnosťou SecuritumNezávisle auditované
ServeryViac ako 5500 serverov v 60 krajináchViac ako 3200 serverov v 100 krajináchViac ako 750 serverov v 38 krajináchViac ako 3000 serverov v 94 krajinách9700+ serverov vo viac ako 91 krajináchViac ako 2000 serverov v 50 krajináchViac ako 3200 serverov vo viac ako 80 krajináchViac ako 1800 serverov v 66 krajináchViac ako 2000 serverov vo viac ako 46 krajinách
Súbežné pripojenia6NeobmedzenéNeobmedzené57Neobmedzenédo 51010
KrajinaPanamaHolandsko (súčasť 9-Eyes)Spojené štáty (súčasť 5-Eyes)Britské Panenské ostrovyRumunskoSpojené štáty (súčasť 5-Eyes)Spojené štáty americkéŠvajčiarskoMalajzia
Najlepšie preStreamovanie, torrenty, bezpečnosťStreamovanie, torrenty, bezpečnosťStreamovanie, torrenty, bezpečnosťStreamovanie, prehľadávanie, zabezpečenieStreamovanie, torrenty, bezpečnosťStreamovanie, torrenty, bezpečnosťStreamovanie, torrenty, bezpečnosťTorrentovanie, zabezpečenieStreamovanie, torrenty

Víťaz

Prečo môžu byť bezplatné siete VPN nebezpečné

Prečo môžu byť bezplatné siete VPN nebezpečné

Aj keď je veľmi lákavé stiahnuť si prvú bezplatnú VPN, na ktorú narazíte v službe Google Play (najmä keď na vás čaká seriál od Netflixu), nie je to dobrý nápad. Tu je dôvod:

 • Škodlivé reklamy. Niektoré bezplatné siete VPN zobrazujú veľa reklám s cieľom zarobiť peniaze. Nanešťastie je to nielen otravné, ale aj nebezpečné. Bezplatné siete VPN a iné bezplatné programy totiž umožňujú zobrazovanie škodlivých reklám a vyskakovacích okien bez ohľadu na bezpečnosť používateľa. Tie môžu do vášho systému Android nainštalovať najrôznejší škodlivý softvér.
 • Sledovacie zariadenia. Hoci VPN má zabezpečiť vašu anonymitu, nedôveryhodná VPN môže spôsobiť pravý opak. Bezplatná aplikácia pravdepodobne nainštaluje do vášho systému sledovacie zariadenia, a tak bude sledovať vašu polohu, vyhľadávacie dotazy a ďalšie osobné informácie.
 • Údaje o predaji. Zatiaľ čo renomované siete VPN nepredávajú vaše údaje vláde vďaka auditovaným zásadám nezaznamenávania, náhodné bezplatné siete VPN nemusia byť také cnostné. Obzvlášť nebezpečné je používať bezplatné siete VPN v krajinách, ako je Čína, kde by vás akékoľvek informácie o vás mohli potenciálne dostať do väzenia.
 • Zastaraný softvér. Vo svete kybernetickej bezpečnosti je veľmi dôležité používať najnovšie technológie. Bezplatné služby VPN bohužiaľ často používajú zastarané (a nebezpečné) tunelovacie protokoly, ktoré sú náchylné na kybernetické útoky.
Bezplatné siete VPN pre Android, ktorým sa treba vyhnúť

Vyskúšajte prémiovú službu NordVPN zadarmo

Prémiová VPN je bezrizikové riešenie, ktoré vám poskytne úplnú bezpečnosť a pokoj. Vďaka špičkovým bezpečnostným zárukám a vynikajúcim doplnkovým funkciám je NordVPN najlepšou bezplatnou alternatívou VPN.

Ak chcete používať bezplatný nástroj, vyhľadajte bezplatné siete VPN, ktoré ponúkajú aj platenú verziu. Takto budete vedieť, že služba zarába na predaji, a nie na nejakom pochybnom biznise. Takisto budete môcť svoj nástroj aktualizovať na lepšiu verziu.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si nášho podrobného sprievodcu o platených a bezplatných sieťach VPN.

Bezplatné siete VPN pre Android, ktorým sa treba vyhnúť

Bezplatné siete VPN pre Android

Je dôležité nielen vedieť, ktoré bezplatné siete VPN pre Android si vybrať – mali by ste tiež vedieť, ktorým sa vyhnúť. Nižšie si môžete pozrieť niektoré z najznámejších bezplatných VPN, ktoré by ste si nemali inštalovať do svojho mobilného (alebo akéhokoľvek iného) zariadenia.

 • Opera VPN. Opera VPN sa dodáva zadarmo spolu s prehliadačom Opera. Aj keď je však lákavé ju používať, odporúčam vám, aby ste to nerobili. Politika ochrany osobných údajov prehliadača Opera je totiž dosť pochybná a nemôžete vedieť, kde vaše údaje skončia. Okrem toho vám neumožňuje vybrať si konkrétnu krajinu, iba jeden z troch kontinentov.
 • Betternet VPN. Aj keď je Betternet jednou z najobľúbenejších bezplatných VPN pre Android, je lepšie sa jej vyhnúť. Vaša bezpečnosť totiž môže byť ohrozená kvôli absencii kill switch, únikom DNS a pomerne slabej politike zaznamenávania.
 • iNinja VPN. Napriek svojmu názvu vám iNinja VPN nedovolí cítiť sa na internete ako nindža. Jednoducho zhromažďuje príliš veľa údajov o svojich používateľoch vrátane záznamov o činnosti, časových značiek pripojenia a ďalších osobných informácií.
Bezplatné siete VPN pre Android, ktorým sa treba vyhnúť

Videorecenzia: bezplatné siete VPN pre Android

Záver

Aj keď má bezplatná sieť VPN svoje obmedzenia, stále je lepšie si ju zaobstarať, ako nechať svoj Android bez akejkoľvek ochrany. Bezplatný nástroj vám stále poskytne dostatok dát, niekoľko obľúbených lokalít, ku ktorým sa môžete pripojiť, a niekoľko bezpečnostných funkcií, ako je napríklad kill switch a šifrovanie AES-256.

Ak však chcete väčšie pohodlie bez toho, aby ste museli myslieť na to, koľko dát ste už použili, odporúčam vám investovať do platenej siete VPN pre Android. Takáto VPN nielenže nebude mať žiadne obmedzenia – ponúkne aj niektoré naozaj pokročilé funkcie, ako sú napríklad obfuskované servery alebo ochrana pred malvérom.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov