Najlepšie bezplatné siete VPN v roku 2023

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Aká je najlepšia bezplatná sieť VPN na rok 2023?

Pokiaľ ide o bezplatné siete VPN, Atlas VPN je v roku 2023 absolútnym víťazom. Ponúka nielen neobmedzenú rýchlosť pripojenia, ale aj šifrovanie na vojenskej úrovni, funguje na nespočetnom množstve rôznych zariadení a ľahko sa používa.

Je bezpečné používať bezplatnú sieť VPN?

Záleží na tom. Niektoré bezplatné siete VPN môžu zhromažďovať vaše údaje a predávať ich tretím stranám alebo dokonca kradnúť vaše osobné údaje a infikovať vás vírusmi. Je dôležité vybrať si renomovanú službu, ktorú otestovali odborníci na ochranu osobných údajov.

Existuje bezplatná neobmedzená sieť VPN?

Áno. ProtonVPN a Atlas VPN ponúkajú neobmedzené dáta a šírku pásma pre svojich bezplatných používateľov.

Sú bezplatné siete VPN legálne?

Áno, rovnaké pravidlá platia pre bezplatné aj platené služby VPN, t. j. ak je používanie VPN vo vašej krajine legálne, je úplne legálne aj používanie bezplatnej VPN.

Môžem sledovať Netflix pomocou bezplatnej siete VPN?

Áno, keďže niektoré bezplatné siete VPN dokážu odblokovať Netflix. Napríklad bezplatná verzia Windscribe vám umožní prístup k americkému Netflixu. Majte však na pamäti, že väčšina bezplatných VPN neodblokuje žiadne streamovacie platformy.

Aká je najlepšia bezplatná sieť VPN na streamovanie?

Najlepšia bezplatná sieť VPN na streamovanie je Windscribe. Dokázala odblokovať iba Netflix, ale je to viac, ako dokáže väčšina bezplatných VPN. Majte však na pamäti, že zadarmo získate len do 10 GB dát. Ak teda chcete mať prístup k väčšiemu počtu platforiem bez obmedzenia dát a vyrovnávacej pamäte, budete musieť investovať do streamovacej VPN.

Existuje 100 % bezplatná sieť VPN?

Áno, existuje niekoľko úplne bezplatných sietí VPN. Našou najlepšou voľbou je Atlas VPN, ktorá nemá žiadne obmedzenia rýchlosti, používa pokročilé šifrovanie a dodržiava prísnu politiku nezaznamenávania. Existujú však aj ďalšie spoľahlivé bezplatné siete VPN, ako napríklad Proton VPN, ktorá nezavádza dátové limity a odomyká Netflix.

Existuje bezplatná sieť VPN pre Firestick?

Áno, pre Firestick existuje bezplatná sieť VPN. V skutočnosti existuje niekoľko spoľahlivých bezplatných sietí VPN pre Amazon Firestick. Najlepšia je však Atlas VPN, pretože ponúka bezplatný tunelovací protokol WireGuard, šifruje vašu prevádzku pomocou AES-256 a veľmi jednoducho sa používa.

Bezplatná sieť VPN je lákavá z viacerých hľadísk. Na začiatok je to spôsob, ako si službu vyskúšať, než sa k nej plne zaviažete. Môže to byť aj rýchle riešenie pre momentálnu potrebu VPN: počas cestovania, používania verejnej Wi-Fi a podobne. Nehovoriac o zvýšenej úrovni online bezpečnosti, ktorú získate.

Bohužiaľ, pravidlá podnikania platia pre všetko: a to sa týka aj sietí VPN. Prémiové siete VPN sú však schopné ponúknuť pokročilejšie bezpečnostné funkcie, väčšie flotily serverov, lepšie rýchlosti pripojenia a viac odblokovaných streamovacích služieb.

Ktorý správca hesiel je najbezpečnejší?

Vyskúšajte prémiovú službu NordVPN zadarmo

Prémiová VPN je bezrizikové riešenie, ktoré vám poskytne úplnú bezpečnosť a pokoj. Vďaka špičkovým bezpečnostným zárukám a vynikajúcim doplnkovým funkciám je NordVPN najlepšou bezplatnou alternatívou VPN.

Ak však nechcete riskovať svoje ťažko zarobené peniaze za produkt, ktorý nemusí spĺňať vaše potreby, máme pre vás riešenie – bezplatné siete VPN, ktorým môžete dôverovať. Ba čo viac, nemusíte samostatne pátrať po bezplatnej VPN, pretože sme celý prieskum urobili za vás a všetky najlepšie bezplatné VPN sme uviedli priamo nižšie.

7 najlepších bezplatných VPN v roku 2023

Najlepší správcovia hesiel v roku 2023
 1. Atlas VPN – najlepšia bezplatná VPN v roku 2023
 2. Hotspot Shield VPN – bezplatná VPN so zásadou nezaznamenávania
 3. Proton VPN – bezplatná VPN pre Netflix a hranie hier
 4. Windscribe VPN – najlepšia bezplatná VPN na streamovanie
 5. Hide.me VPN – bezplatná a funkčne bohatá VPN
 6. ZoogVPN – bezplatné riešenie VPN zamerané na ochranu súkromia
 7. TunnelBear – intuitívna bezplatná služba VPN

Problémy s bezplatnými sieťami VPN

Ktorí správcovia hesiel neboli nikdy hacknutí?

Predtým, ako sa pustíme do podrobného zoznamu najlepších bezplatných VPN, je nevyhnutné upozorniť vás na možné problémy. Aj keď je získanie bezplatnej aplikácie vždy príjemné, môže mať nejaký háčik a VPN nie sú výnimkou:

 • Obmedzenia údajov. Frustrujúci dátový limit vám pravdepodobne pokazí zážitok z bezplatnej VPN. Zvyčajne dostanete len pevne stanovený mesačný objem MB, čo nakoniec povedie k zakúpeniu platenej verzie VPN.
 • Obmedzenia rýchlosti. Bezplatné verzie služieb VPN najčastejšie obmedzujú rýchlosť pripojenia. To znamená, že nedostanete výkon, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou potrebujete.
 • Malá flotila serverov. Budete mať slabý výber umiestnenia serverov. Väčšina bezplatných služieb VPN vám umožňuje vybrať si z troch lokalít, čo nestačí, ak potrebujete odblokovať veľa rôznych typov obsahu, a môže to tiež znamenať nižšie rýchlosti.
 • Nedostatok funkcií. Ak používate bezplatnú sieť VPN, nedostanete žiadnu z inzerovaných funkcií. Len prémiové verzie služieb VPN ponúkajú obfuskované servery, rozdelené tunelovanie alebo blokovanie reklám.
 • Podozrivé správanie. Existuje aj riziko, že vaše údaje budú zhromažďované a predávané tretím stranám. Invazívne reklamy, narušenie súkromia online a mnohé ďalšie riziká sú spojené s úplne bezplatnými službami VPN, preto sú všetky nami uvedené siete VPN “freemium” – dotované platiacimi zákazníkmi tej istej služby.

Skrátka, pri výbere bezplatnej aplikácie musíte byť naozaj opatrní – nedôverujte slepo všetkému, čo webová stránka VPN inzeruje.

Ktorý správca hesiel je najbezpečnejší a najosobnejší?

Profesionálny tip

Chcete si vybrať prémiovú sieť VPN? Odporúčame vám vybrať si možnosti, ako je NordVPN. Získate s ňou rozsiahlu flotilu serverov, pokročilé bezpečnostné funkcie a skvele sa hodí na odblokovanie obsahu s geografickým obmedzením.

Porovnanie najlepších bezplatných sietí VPN

Aby sme vám proces výberu bezplatnej VPN urýchlili, porovnali sme plusy a mínusy každej z uvedených VPN a všetko uviedli na jednom mieste:

Atlas VPNHotspot Shield VPNProton VPNWindscribeHide.me VPNZoogVPNTunnelBear
Značka
Hodnotenie4.6★★★★★3.5★★★★☆4.0★★★★☆3.7★★★★☆3.5★★★★☆3.5★★★★☆3.3★★★☆☆
PrihlasovanieŽiadne protokolyŽiadne protokolyŽiadne protokolyŽiadne protokolyŽiadne protokolyŽiadne protokolyŤažba dreva
Krajina jurisdikcieSpojené štáty americkéSpojené štáty americkéŠvajčiarskoKanadaMalajziaGréckoKanada
Bezplatný dátový limit (mesačne)5 GB500 MBŽiadne2 GB (bez e-mailu) alebo 10 GB (s e-mailom)10 GB10 GB500 MB
Limit rýchlosti pripojeniaNieÁnoNieNieNieNieNie
FunkcieKill switch, VPN pri spustení, podporuje prevádzku P2POchrana proti úniku IPOchrana proti úniku DNS, prepínačKill switch, bezplatný proxy server SOCKS5, blokátor reklám, zabezpečený hotspot, funkcia multi-hopKill switch, rozdelený tunel, vlastný DNS, režim Stealth, zdieľanie súborov P2PSpínač na zabitie, ZoogShadowingFunkcia vypínača
Odblokovanie služby NetflixNieNieNieÁnoNieNieÁno
PrehľadRecenzia Atlas VPNHotspot Shield VPN recenziaRecenzia Proton VPNWindscribe recenziaHide.me VPN recenziaTunnelBear recenzia

Víťaz

Najlepšie bezplatné siete VPN na rok 2023 - náš zoznam:

Najlepšie bezplatné siete VPN na rok 2023 – náš zoznam:

Vieme, aké ťažké je nájsť dobrú bezplatnú sieť VPN. Preto sme si dali tú námahu, aby sme vám to uľahčili.

Nižšie nájdete náš konečný zoznam najlepších bezplatných služieb VPN pre Windows, Mac, Android, iOS, Linux a ďalšie platformy. Stiahnite si ktorúkoľvek z týchto aplikácií a využívajte výhody, ako je neobmedzená šírka pásma a dobrý výber šifrovacích protokolov.

1. Atlas VPN – najlepšia bezplatná VPN v roku 2023

Atlas VPN - náš zoznam na rok 2023
So sídlom v:Spojené štáty americké
Súbežné pripojenia:Neobmedzené
Bezplatný dátový limit:5 GB mesačne
Chcete vyskúšať prémiovú verziu?🔥 Získajte Atlas VPN, teraz 83% OFF + 3 mesiace ZADARMO! 🔥

Atlas VPN je naším aktuálnym najlepším poskytovateľom bezplatných služieb VPN. S bezplatným plánom získate 5 GB mesačných dát. A ak chcete odstrániť všetky obmedzenia, platená verzia Atlas VPN stojí len 1,82 USD/mesiac.

Bezpečnosť a ochrana osobných údajov: platené aj bezplatné verzie Atlas VPN ponúkajú slušnú úroveň bezpečnosti. Rovnako ako drvivá väčšina ostatných najlepších sietí VPN používa Atlas VPN šifrovanie AES-256, ktorému dôverujú vlády a vojenské organizácie. Pokiaľ ide o zásady ochrany osobných údajov, Atlas VPN uvádza, že nezhromažďuje žiadne protokoly, ktoré by pomohli vysledovať vás späť, vrátane vašej skutočnej IP adresy. VPN tiež neukladá žiadne údaje o internetovej aktivite.

Výkonnosť: Atlas VPN používa tunelovací protokol WireGuard, ktorý ponúka kombináciu veľkej rýchlosti a bezpečnosti. Bezplatná verzia Atlas VPN dokonca neobmedzuje ani rýchlosť pripojenia. A naše testy ukázali pozoruhodnú 90 % mieru zachovania rýchlosti v priemere.

Navštíviť Atlas VPN

Vlastnosti: Okrem kill switch a silného šifrovania umožňuje Atlas VPN na každom svojom serveri aj torrenty (alebo typy P2P prevádzky). Môžete tiež povoliť možnosť, aby sa VPN spustila pri spustení, čím získate rýchlejší prístup a ďalšiu vrstvu zabezpečenia.

Streamovanie: Je dôležité poznamenať, že bezplatná sieť VPN Atlas vám nepomôže pri prístupe ku geograficky blokovanému obsahu na Netflixe (aj keď vám umožní prístup k YouTube v pohode). Počas našich testov streamovania väčšina serverov platenej verzie Atlas VPN odblokovala väčšinu streamovacích lokalít, ako sú Netflix, Disney+, Hulu, HBO atď.

Aj keď je Atlas VPN najlepšou bezplatnou službou VPN, stále má niekoľko hrubých nedostatkov. Dostanete len 5 GB mesačných dát, takže ak si plánujete užívať streamovanie, možno sa budete chcieť pozrieť na Proton VPN. Ďalšou vecou, ktorú stojí za to zvážiť pred použitím tejto bezplatnej siete VPN, je flotila serverov.

Viac informácií o tomto poskytovateľovi nájdete v našej úplnej recenzii Atlas VPN.

Viac informácií o tomto poskytovateľovi nájdete v našej úplnej recenzii Atlas VPN

Klady

 • 5 GB mesačných dát
 • Podporuje torrenty
 • Intuitívne aplikácie
 • Funkcia vypínača
 • Zásady zákazu zaznamenávania
 • Šifrovanie AES-256
 • Intuitívne používateľské rozhranie
 • Žiadne rýchlostné obmedzenia

Nevýhody

 • Žiadny živý chat pre bezplatných používateľov
 • Priemerné rýchlosti
 • Sídlo v USA (krajina 5-Eyes)

2. Hotspot Shield VPN – bezplatná VPN, ktorá nezaznamenáva online aktivity

Hotspot Shield VPN
So sídlom v:Spojené štáty americké
Súbežné pripojenia:do 5
Bezplatný dátový limit:500 MB
Chcete vyskúšať prémiovú verziu?🔥 Ušetrite až 40% z Hotspot Shield! 🔥

Ďalšou spoľahlivou sieťou VPN, ktorá má bezplatnú verziu so všetkými základnými funkciami, je Hotspot Shield VPN. Hoci na ich webovej stránke sa uvádza, že vám poskytnú 500 MB, nám sa podarilo využiť až 4,5 GB, čo stačí nielen na bežné každodenné prehliadanie, ale aj na stiahnutie niekoľkých súborov.

Bezpečnosť a ochrana osobných údajov: Hotspot Shield VPN nezaznamenáva vašu online aktivitu, aj keď sa nachádza v krajine, ktorá patrí do aliancie na sledovanie (USA). Navyše získaš viac ako 160 serverov na jednom mieste (v USA).

Výkon: Hotspot Shield VPN používa tunelovací protokol Catapult Hydra, ktorý zaručuje, že v prémiovej verzii nedochádza k žiadnym poklesom rýchlosti. Bohužiaľ, pre bezplatných používateľov je rýchlosť obmedzená na 2 Mb/s. Naše testy však ukázali priemernú 28 % mieru zachovania rýchlosti. Ak však chcete bezplatnú sieť VPN bez obmedzenia rýchlosti, Atlas VPN bude lepšou voľbou.

Navštíviť Hotspot Shield VPN

Vlastnosti: Bezplatná verzia Hotspot Shield VPN obsahuje všetky základné funkcie. Kým v platenom pláne získate také funkcie, ako je antivírus a správca hesiel, v bezplatnej verzii získate silné šifrovanie a ochranu pred únikom IP.

Streamovanie: Pri testovaní streamovania s bezplatnou verziou sa pri otvorení Netflixu objavilo upozornenie, že odomknutie globálneho obsahu je dostupné len s prémiovým plánom. Okrem toho prémiový plán Hotspot Shield VPN dokázal odblokovať aj YouTube TV a BBC iPlayer.

Používatelia bezplatného Hotspot Shield VPN musia čeliť obmedzeniam rýchlosti pripojenia do 2 Mb/s. Dátový limit je tiež na hranici únosnosti, oficiálne dostanete len 500 MB, ale je možné získať aj ďalšie 4 GB mesačne. Hoci počet serverov je tu slušný, sídlia len v USA.

Ak chcete zistiť viac, prečítajte si našu podrobnú recenziu Hotspot Shield VPN.

Bezplatný hotspot

Klady

 • Viac ako 160 serverov
 • Zásady zákazu zaznamenávania
 • Jednoduché nastavenie
 • 500 MB bezplatných dát
 • Viac ako 160 serverov
 • Ochrana proti úniku IP
 • Vynikajúce rozhranie

Nevýhody

 • Obmedzenie rýchlosti do 2 Mb/s
 • Žiadny vypínač
 • Sídlo v USA (krajina 5-Eyes)
 • Žiadny Netflix pre bezplatných používateľov

3. Proton VPN – najlepšia bezplatná VPN pre fanúšikov Netflixu a hier

Hotspot
So sídlom v:Švajčiarsko
Súbežné pripojenia:10
Bezplatný dátový limit:Žiadne
Chcete vyskúšať prémiovú verziu?🔥 Získajte až 50% zľavu na Proton VPN! 🔥

Proton VPN je skvelou voľbou pre najlepšie bezplatné služby VPN s veľkou rýchlosťou pripojenia. Je to virtuálna súkromná sieť s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá má neobmedzenú bezplatnú verziu pre Windows, Mac, Android a ďalšie zariadenia.

Bezpečnosť a ochrana súkromia: jeho sila spočíva v úplnom zabezpečení, ktoré vám ponúka šifrovanie vojenskej úrovne a bezpečnosť protokolu WireGuard. Okrem toho má poskytovateľ prísnu politiku nezaznamenávania, čo znamená, že nezhromažďuje žiadne súkromné údaje používateľov.

Výkon: bezplatná verzia Proton VPN ponúka servery v Japonsku, Holandsku a USA. Naše testy ukázali priemernú 72 % mieru zachovania rýchlosti, napriek tomu sa môže stať, že servery budú preplnené. Ak teda chcete mať prístup ku všetkým jej 1800 serverom v 66 lokalitách, prémiové plány sa začínajú od 4,99 USD/mesiac.

Proton VPN

Funkcie: Väčšina funkcií siete Proton VPN je vyhradená pre platených používateľov, napríklad zdieľanie súborov P2P, NetShield, Secure Core VPN, Tor cez VPN a možnosť prístupu k geograficky blokovaným streamovacím službám. Podobne ako väčšina bezplatných sietí VPN však aj bezplatná verzia Proton VPN ponúka prepínač na ochranu v prípade výpadku pripojenia, ako aj ochranu pred únikom DNS.

Streamovanie: keďže bezplatná verzia VPN Proton poskytuje len 3 lokality, na prístup k platformám s geografickým obmedzením musíte prejsť na prémiovú verziu. Prémiová verzia dokázala počas našich testov získať prístup k službám Netflix, Hulu, HBO Max, Disney Plus a ďalším streamovacím platformám.

V sieti Proton VPN je súbor bezpečnostných funkcií obmedzený len na tie najdôležitejšie. Tu získate bezplatnú funkciu kill switch a ochranu proti úniku DNS. Aj keď tu nie je žiadne obmedzenie rýchlosti, malá flotila serverov môže mať citeľný vplyv na rýchlosť vášho pripojenia, pretože servery sa rýchlo preplnia.

Viac informácií o tomto poskytovateľovi nájdete v našej podrobnej recenzii Proton VPN.

Navštíviť ProtonVPN

Klady

 • Žiadne dátové limity
 • 3 rôzne krajiny servera
 • Šifrovanie na vojenskej úrovni
 • Protokol WireGuard
 • 7-dňová skúšobná verzia Premium
 • Prevencia úniku DNS
 • Sídlo vo Švajčiarsku (mimo 14-Eyes)

Nevýhody

 • Žiadny Netflix pre bezplatných používateľov
 • Bezplatné servery nepodporujú torrenty
 • Žiadna možnosť živého chatu
 • Povolené je len jedno zariadenie

4. Windscribe VPN – bezplatná streamovacia VPN so servermi na 11 rôznych miestach

Windscribe VPN
So sídlom v:Kanada
Súbežné pripojenia:Neobmedzené
Bezplatný dátový limit:2 GB (bez e-mailu) alebo 10 GB (s e-mailom) mesačne
Chcete vyskúšať prémiovú verziu?🔥 Získajte 55% OFF s 1-ročným plánom! 🔥

Windscribe VPN je určite ďalším špičkovým poskytovateľom bezplatného VPN, ktorý si zaslúži miesto v zozname. Je husto nabitý funkciami a poskytuje 10 GB bezplatných mesačných dát za predpokladu, že poskytnete svoju e-mailovú adresu. Ďalších 5 GB môžete získať aj tým, že o Windscribe napíšete na Twitteri.

Bezpečnosť a ochrana osobných údajov: hoci spoločnosť Windscribe VPN sídli v jednej z krajín Five Eyes (Kanada), prisahá na svoju politiku nezaznamenávania. Inými slovami, neukladá a nemôže identifikovať vašu skutočnú IP adresu a časové pečiatky pripojenia.

Výkon: Táto sieť VPN podporuje protokol WireGuard a naše testy ukázali priemernú mieru zachovania rýchlosti 43 %. Navyše, tí, ktorí používajú Windscribe zadarmo, majú k dispozícii celkovo 11 krajín serverov. Patrí sem Nemecko, USA, Kanada, Francúzsko, Holandsko, Nórsko, Rumunsko, Švajčiarsko, Spojené kráľovstvo, Turecko a Hongkong.

Viac informácií o službách VPN nájdete v našom prehľade služieb Windscribe

Vlastnosti: Windscribe bezplatná VPN ponúka účinný kill switch, bezplatný SOCKS5 proxy server, blokovanie reklám, možnosť nastavenia zabezpečeného hotspotu a funkciu multi-hop. Okrem toho všetkého vám dáva veľkú slobodu pri nastavovaní vašich preferencií, ako je napríklad spúšťanie aplikácie pri spustení, automatické pripojenie k najnovšiemu miestu a povolenie prevádzky LAN, keď je zapnutá brána firewall. K dispozícii je tiež viac ako 25 jazykov.

Streamovanie: Hoci bezplatné siete VPN zvyčajne neodblokovávajú streamovacie platformy, naše testy so službou Windscribe ukázali, že niekedy môže pomôcť pri prístupe k službe Netflix. Ak chcete získať prístup k iným službám, ako je BBC iPlayer a YouTube, musíte prejsť na prémiový plán.

Na rozdiel od spoločnosti Proton VPN spoločnosť Windscribe stanovuje dátové limity. Ak sa rozhodnete zaregistrovať do tejto siete VPN pomocou svojho e-mailu, môžete využívať až 10 GB dát mesačne. V opačnom prípade sa zníži na 5 GB mesačných dát. Bezplatní používatelia môžu tiež používať takmer 6-krát menší počet umiestnení serverov ako prémioví používatelia.

Viac informácií o tejto VPN nájdete v našej recenzii Windscribe.

Aká je budúcnosť správy hesiel?

Klady

 • 10 GB bezplatných dát
 • 11 umiestnení serverov
 • Šifrovanie AES-256
 • Zásady zákazu zaznamenávania
 • Bezplatná verzia môže odblokovať americký Netflix
 • Umožňuje torrentovanie
 • Intuitívne aplikácie

Nevýhody

 • So sídlom v Kanade (Five Eyes)
 • Niektoré aplikácie nemajú dostatok funkcií
 • 2 GB dátový limit, ak neposkytujete e-mail

5. Hide.me VPN – bezplatná VPN s prémiovými bezpečnostnými funkciami

Hide.me VPN
So sídlom v:Malajzia
Súbežné pripojenia:10
Bezplatný dátový limit:10 GB mesačne
Chcete vyskúšať prémiovú verziu?🔥 Získajte Hide Me VPN 75% OFF + 3 mesiace ZADARMO! 🔥

Hide.me je bezplatná sieť VPN, ktorá vám poskytuje 10 GB bezplatných dát mesačne spolu so servermi v štyroch krajinách vrátane USA. Je to jedna z najviac funkčne vybavených bezplatných sietí VPN.

Bezpečnosť a ochrana súkromia: keďže Hide.me sídli v Malajzii, nie je povinný uchovávať žiadne záznamy o používateľoch alebo aktivitách vrátane vášho správania pri prehliadaní. Okrem toho je táto sieť VPN auditovaná spoločnosťou DefenseCode Ltd., ktorá ju certifikovala ako jedného z najanonymnejších poskytovateľov VPN. Okrem toho sú vaše údaje šifrované pomocou šifrovania AES-256 vojenskej úrovne.

Bezplatná sieť VPN so špičkovými bezpečnostnými funkciami

Výkon: Používatelia bezplatnej siete VPN Hide.me môžu využívať protokol WireGuard a servery v Kanade, Nemecku, Holandsku alebo USA. Bezplatná VPN si však zachováva približne 1 % pôvodnej rýchlosti internetu, čo je podpriemerná hodnota. Prémiová verzia ponúka solídnejšie rýchlosti (približne 73 % priemernej miery zachovania rýchlosti).

Funkcie: Je naozaj pekné, že bezplatná verzia Hide.me VPN ponúka rovnaké funkcie ako platená verzia. To znamená, že môžete zažiť radosť z rozdeleného tunelovania, vlastného DNS a režimu Stealth bez toho, aby ste minuli jediný cent. Aplikácie pre Windows a Mac majú aj vypínač a tiež takmer všetky servery Hide.me VPN podporujú zdieľanie súborov P2P, čo znamená, že túto VPN môžete používať na bezpečné prehrávanie torrentov.

Streamovanie: napriek sľubom na oficiálnej webovej stránke sa bezplatnej sieti VPN Hide.me nepodarilo odblokovať Netflix bez ohľadu na to, ktorý server sme vyskúšali. Bohužiaľ, to isté sa stalo aj v prípade služieb BBC iPlayer a Disney+.

Okrem toho, že mesačne získate len 10 GB dát, máte na výber aj z malého počtu iba 4 krajín, z ktorých si môžete vybrať servery. Navyše, zo všetkých nami testovaných streamovacích platforiem sa bezplatnej sieti Hide.me VPN nepodarilo odblokovať ani jednu. Ak ste teda fanúšikom Netflixu, je najvyšší čas zvážiť platenú VPN.

Navštívte Skryť ma VPN

Pozrite si našu úplnú recenziu Hide.me VPN a dozviete sa viac.

Klady

 • So sídlom v Malajzii (mimo 14 očí)
 • Šifrovanie AES-256
 • Dobrý výber protokolov
 • Bezplatných 10 GB mesačne
 • Podporuje torrenty
 • Bezplatná aplikácia VPN obsahuje základné funkcie
 • Vlastné DNS

Nevýhody

 • Mobilné aplikácie nemajú vypínač
 • Bezplatné konto podporuje len jedno pripojenie
 • Na výber sú len štyri krajiny

6. ZoogVPN – dobré riešenie pre súkromné prehliadanie

ZoogVPN
So sídlom v:Grécko
Súbežné pripojenia:Do 5
Bezplatný dátový limit:10 GB
Chcete vyskúšať prémiovú verziu?🔥 Získajte až 85% VYPNUTIE Zoog VPN! 🔥

ZoogVPN je ďalšia dobrá bezplatná VPN, ktorá umožňuje používať 5 serverov na 3 rôznych miestach vrátane USA, Spojeného kráľovstva a Holandska. Registrácia nevyžaduje žiadnu platbu ani údaje o kreditnej karte a poskytuje 10 GB dát. Túto sieť VPN môžete bezplatne používať 7 dní.

Bezpečnosť a súkromie: bezplatná sieť ZoogVPN používa na ochranu údajov šifrovanie AES-128 a neuchováva žiadne protokoly. Jediné, čo si ZoogVPN uchováva, je vaša e-mailová adresa. Na vytvorenie účtu však môžete použiť jednorazový e-mail, vďaka čomu bude celý proces úplne anonymný.

Výkon: Pri používaní bezplatnej siete ZoogVPN si môžete vybrať z tunelovacích protokolov PPTP, OpenVPN, L2TP/IPSEC a najnovšieho IKEv2. Pre najlepší výkon odporúčame zvoliť si OpenVPN. Pri teste si zachoval približne 16 % základnej rýchlosti.

ZoogVPN

Vlastnosti: Bezplatná verzia ZoogVPN neposkytuje pokročilé funkcie, ako je rozdelenie tunelov, ktoré sú k dispozícii v platenom pláne. Na druhej strane je tu dokonale dobrý prepínač a funkcia ZoogShadowing, ktorá pomáha obchádzať obmedzenia v krajinách s prísnou cenzúrou. Okrem toho holandský server podporuje torrenty aj v bezplatnej verzii.

Streamovanie: naše testy ukázali, že s bezplatnou verziou ZoogVPN nie je možné získať prístup k službe Netflix ani k žiadnej inej streamovacej lokalite. Ak vám ide o streamovanie, mali by ste si vybrať prémiový plán (od 1,87 USD/mesiac).

Na záver chcem povedať, že táto sieť VPN je k dispozícii zadarmo len týždeň. Nie je výnimkou ani z hľadiska dátového limitu, keďže môžete využívať až 10 GB dát mesačne. Vo flotile bezplatných serverov chýba pomerne veľa funkcií, ale môžete využívať funkciu kill switch a funkciu Zoog Shadowing.

Navštívte ZoogVPN

Klady

 • Bezplatne 10 GB
 • Zásady zákazu zaznamenávania
 • So sídlom v Grécku (mimo 14 očí)
 • Umožňuje torrentovanie
 • Žiadne rýchlostné obmedzenia
 • K dispozícii na mnohých zariadeniach
 • Funkcia ZoogShadowing

Nevýhody

 • Neodblokuje Netflix
 • Zadarmo len na 7 dní
 • Nedostatok funkcií
 • Iba tri miesta
 • Nepodporuje WireGuard

7. TunnelBear – bezplatná užívateľsky prívetivá VPN

TunnelBear
So sídlom v:Kanada
Súbežné pripojenia:Neobmedzené
Bezplatný dátový limit:500 MB mesačne
Chcete vyskúšať prémiovú verziu?🔥 Získajte TunnelBear, teraz až 67% OFF! 🔥

TunnelBear je ďalšou sieťou VPN, ktorá má prijateľnú bezplatnú verziu s prístupom ku všetkým svojim 3000 serverom v 48 krajinách.

Bezpečnosť a súkromie: vaše údaje sú chránené pomocou šifrovania AES-256 vojenskej triedy a pokiaľ ide o zaznamenávanie, TunnelBear nezaznamenáva vaše aktivity pri prehliadaní. Môže však zhromažďovať niektoré identifikačné údaje, ako je priezvisko držiteľa karty, e-mailová adresa a v niektorých prípadoch dokonca používateľské meno vášho účtu na Twitteri.

Výkonnosť: Bezplatná verzia TunnelBearu teraz ponúka WireGuard, čo vysvetľuje jeho priemernú mieru zachovania rýchlosti na úrovni 50 %. Navyše získate prístup k serverom v Singapure, Kanade, Nemecku, Holandsku, USA a Francúzsku.

Vlastnosti: TunnelBear ponúka niečo, čo iné bezplatné VPN pravdepodobne nemajú. Obligátny kill switch sa dostáva na novú úroveň, keď Vigilant Bear nielenže zabije váš internet, ak sa stratí spojenie s bezpečným serverom, ale ho aj pozastaví, kým počkáte na odpoveď servera.

Bezplatná používateľsky prívetivá sieť VPN

Streamovanie: TunnelBear sme testovali so streamovacími službami a bezplatná verzia dokázala odblokovať Netflix a YouTube. Dátový limit 500 MB však určite nebude stačiť na sledovanie ani polovice epizódy obľúbeného seriálu. Obľúbené relácie môžete sledovať len vtedy, ak prejdete na prémiový plán s cenou od 3,33 USD/mesiac.

Celkovo získate len 500 MB mesačných dát, čo je v poriadku, ak plánujete používať VPN len na určitých miestach, napríklad v nákupných centrách. Okrem funkcie kill switch tiež nemôžete využívať celý balík funkcií. Pritom pri platení niekoľkých dolárov mesačne sa dajú robiť zázraky.

Viac informácií o tomto poskytovateľovi nájdete v našej recenzii TunnelBear.

TunnelBear je ďalšia sieť VPN

Klady

 • Mnoho serverov a lokalít
 • Jednoduché nastavenie
 • Šifrovanie AES-256
 • Funkcia vypínača

Nevýhody

 • Dátový limit 500 MB
 • Nie veľmi rýchlo
 • Nestabilné pripojenia
 • Žiadna podpora živého chatu

Ako sme tieto bezplatné siete VPN testovali a hodnotili

Porovnanie najlepších bezplatných sietí VPN

Pred zostavením rebríčka bezplatných sietí VPN si prejdeme ich aplikácie a zhodnotíme funkcie, ktoré ponúkajú. Pozrieme sa aj na ich funkčnosť a vykonáme testy rýchlosti a streamovania. Na základe našich zistení a výsledkov testov zaraďujeme bezplatné siete VPN podľa týchto kritérií:

 • Bezpečnosť. V prvom rade väčšina VPN na našom zozname používa šifrovanie AES-256, čo je súčasný štandard šifrovania používaný federálnou vládou a inými inštitúciami, ktoré pracujú s prísne tajnými údajmi. Sledujeme aj tunelovacie protokoly implementované sieťami VPN, pričom uprednostňujeme tie najpokročilejšie, ako sú OpenVPN a WireGuard.
 • Rýchlosť. Rýchlosť je ďalšou dôležitou vecou, ktorú je potrebné zvážiť pri výbere bezplatnej siete VPN. Keďže pri používaní VPN môžu rôzne faktory spôsobovať problémy s rýchlosťou, je veľmi dôležité, aby ste sa držali služby, ktorá vás príliš nespomalí. Ako už bolo povedané, väčšina našich najlepších výberov dosiahla v rôznych testoch rýchlosti dobré výsledky. Platená VPN však bude mať takmer určite vyššiu rýchlosť ako bezplatná, zvyčajne vďaka tomu, že ponúka väčší fond serverov.
 • Vlastnosti. Pri výbere najlepších bezplatných služieb VPN by sa nemalo zabúdať ani na výber funkcií. Torrentovanie, rozdelené tunelovanie a integrovaný kill switch sú len niektoré funkcie, ktoré sme hľadali v testovaných sieťach VPN.
 • Streamovanie. Teraz o slonovi v miestnosti – streamovacích službách. Nie je žiadnym tajomstvom, že väčšina ľudí si na existenciu VPN spomenie až vtedy, keď potrebuje získať prístup ku geograficky blokovanému obsahu. Hoci je takmer nemožné nájsť bezplatnú službu, ktorú by Netflix neblokuje, podarilo sa nám objaviť jednu bezplatnú aplikáciu VPN (Windscribe), ktorá vám pomôže získať prístup k niektorým jeho knižniciam.
Ako si vybrať bezplatnú službu VPN

Ako si vybrať bezplatnú sieť VPN

Pri výbere bezplatnej siete VPN by ste mali v prvom rade posúdiť jej povesť. Úplne bezplatné siete VPN môžu nakoniec zhromažďovať a predávať vaše údaje tretím stranám. Niektoré z nich môžu byť dokonca skrytým malvérom, čo v prvom rade znemožňuje účel VPN.

Najlepším riešením je pozrieť sa na bezplatné služby – bezplatné verzie platených sietí VPN. Jedným z najznámejších poskytovateľov freemium VPN je Atlas VPN, ktorý zaručuje vynikajúci výkon, dobré bezpečnostné funkcie a má dátový limit 5 GB. Pri freemium službách viete, že sú spoľahlivé a zabezpečia vám bezpečnosť a súkromie v kyberpriestore.

Tak či onak, tu sú faktory, ktoré by ste mali zohľadniť pri výbere bezplatnej siete VPN:

 • Zásady ochrany osobných údajov. Pozrite si, aké údaje VPN ukladá a na aké účely ich používa. Bezplatné siete VPN s prísnymi zásadami nezaznamenávania údajov možno ťažko nájdete, ale môžete nájsť niečo, čo sa im približuje.
 • Recenzie používateľov. Pozrite sa, čo hovoria ostatní ľudia o bezplatných sieťach VPN. Návšteva Redditu môže byť dobrým nápadom, ak chcete získať úprimné názory na konkrétnych poskytovateľov.
 • Vlastnosti. Vyhľadajte jednu bezplatnú VPN, ktorá ponúka najviac zadarmo. Ak potrebujete VPN na konkrétny účel, zistite, či má špecializované servery a funkcie.
 • Obmedzenia šírky pásma. Väčšina bezplatných sietí VPN má obmedzené množstvo dát, ktoré môžete mesačne použiť. Ak chcete VPN používať často, hľadajte takú, ktorá ponúka najviac dát.
 • Rýchlosť. Čím rýchlejšia je VPN, tým lepší je zážitok. Väčšina bezplatných sietí VPN nebude mať takú vysokú rýchlosť ako platení poskytovatelia, ale aj tak si môžete nájsť pomerne rýchlu sieť.
Ako získať špičkovú službu VPN zadarmo

Majte na pamäti, že ak stránka inzeruje bezplatnú sieť VPN, nemusí to vždy znamenať, že program bude skutočne bezplatný. Môže jednoducho ponúkať 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, čo znamená, že za službu budete musieť najprv zaplatiť. Ak vás viac zaujímajú platené služby, tu je náš zoznam najlepších VPN.

Video prehľad: najlepšie bezplatné siete VPN v roku 2023

Ako získať prémiovú sieť VPN zadarmo

Verte či nie, prémiovú službu VPN je možné používať zadarmo – aspoň na krátky čas. Môžete to urobiť dvoma spôsobmi:

Najlepšie bezplatné služby VPN pre stolové počítače
 • Skúšobné obdobia. Niektoré služby VPN ponúkajú skúšobné obdobie, počas ktorého môžete nástroj používať úplne zadarmo. Napríklad NordVPN ponúka 7-dňovú skúšobnú lehotu pre mobilných používateľov.
 • Záruky vrátenia peňazí. Všetky VPN na tomto zozname ponúkajú záruku vrátenia peňazí, ktorá zvyčajne trvá aspoň 30 dní. Je to skvelý spôsob, ako vyskúšať všetky prémiové funkcie VPN, pretože peniaze sa zvyčajne vrátia bez akýchkoľvek otázok. Len sa nezabudnite včas obrátiť na zákaznícku podporu!
Prémiová sieť VPNBezplatná skúšobná verziaZáruka vrátenia peňazí
NordVPNÁno, 7-dňová (len pre Android)Áno, 30-dňováVyskúšajte NordVPN
SurfsharkÁno, 7 dní (Mac, iOS a Android)Áno, 30-dňováSkúste Surfshark
Atlas VPNÁno, bezplatná verziaÁno, 30-dňováVyskúšajte Atlas VPN
PureVPNÁno, 7 dníÁno, 31 dníVyskúšajte PureVPN
PrivateVPNÁno, 7 dníÁno, 30-dňováVyskúšajte PrivateVPN

Bezplatné aplikácie VPN pre vaše zariadenie

Najlepšie bezplatné siete VPN pre mobilné zariadenia

Najlepšia bezplatná sieť VPN môže závisieť od vášho operačného systému v závislosti od zvoleného zariadenia. Niektoré bezplatné možnosti môžu byť na určitých platformách o niečo lepšie a na iných horšie. Ak chcete zistiť, ktorá je ktorá, budete si musieť prečítať, ako sa od seba líšia v jednotlivých verziách.

Najlepšia bezplatná sieť VPN pre počítače

Pokiaľ ide o zariadenia so systémom Windows, najlepšie bezplatné siete VPN sú ProtonVPN a Atlas VPN. S oboma získate neobmedzené dáta a šírku pásma, čo je viac, ako vám poskytuje väčšina bezplatných VPN. Okrem toho získate tri lokality, z ktorých si môžete vybrať. Vzhľadom na to, že je to zadarmo, je to vynikajúca ponuka.

Ak vás zaujíma, ktorá je najlepšia bezplatná VPN pre Mac, môžete si prečítať zoznam pre Windows, pretože tu platí to isté. Rozdiely v počte funkcií budú tiež nepodstatné. V bezplatnom segmente budú ProtonVPN aj Atlas VPN fungovať takmer identicky.

Bezplatné služby VPN bez obmedzenia prenosu dát

Najlepšia bezplatná VPN pre mobilné zariadenia

Bez ohľadu na to, akým spôsobom pristupujete na internet, VPN funguje s mobilnými dátami rovnako ako s wifi. Môžete si vybrať klasické Atlas VPN a ProtonVPN, pretože sú to najlepšie bezplatné VPN pre Android. Hoci existujú aj ďalšie možnosti. Za vyskúšanie stoja napríklad aj Windscribe a Hide.me. Obe sú však dosť obmedzujúce. Každá z nich má dátový limit 10 GB, ale umožní vám vybrať si z viacerých lokalít.

Najlepšie bezplatné siete VPN pre iOS sa od tých pre Android príliš nelíšia. Atlas VPN a ProtonVPN sú jedinou skutočnou voľbou, ak potrebujete bezpečnú VPN s neobmedzenou šírkou pásma a dát. V závislosti od lokalít, ktoré potrebujete, by možnými výbermi mohli byť aj Windscribe alebo Hide.me VPN.

Bezplatné siete VPN bez dátového limitu

Bezplatné siete VPN s vysokou rýchlosťou

Hneď ako začnete používať bezplatnú sieť VPN na streamovanie alebo torrenty, narazíte na dátové limity a prípadne aj na obmedzenia rýchlosti. Vybrali sme niekoľko bezplatných sietí VPN bez dátového limitu pre plynulejšie online zážitky:

 1. Proton VPN. Bezplatný plán tohto poskytovateľa má neobmedzenú šírku pásma a dát. V dôsledku toho môže byť vaše pripojenie pomalšie. Na celkovú rýchlosť bezplatnej siete VPN môže mať vplyv množstvo faktorov, ako napríklad veľké zaťaženie serverov, ku ktorým ste pripojení, vzdialenosť medzi serverom, ku ktorému ste pripojení, a vaším zariadením. Rýchlosť vášho internetového pripojenia môže tiež ovplyvniť rýchlosť siete VPN. Celkovo je Proton VPN dobrou voľbou, ak hľadáte bezplatnú VPN bez dátového limitu.
 2. Ivacy VPN. Tento poskytovateľ VPN tiež neobmedzuje šírku pásma ani spotrebu dát na používateľa. Podlieha však spravodlivému používaniu. To znamená, že relácia s nadmerným zaťažením siete sa môže považovať za nespravodlivé využívanie siete. Okrem toho je Ivacy VPN ďalšou skvelou voľbou bezplatnej siete VPN bez obmedzenia dát.

Pre lepšie porovnanie uvádzame dátové limity našich 5 najlepších bezplatných VPN:

Je bezplatná sieť VPN dobrá a oplatí sa ju používať?
PoskytovateľDátový limit
Atlas VPN5 GB mesačne
Hotspot Shield VPN500 MB denne
Proton VPNNeobmedzené
Windscribe VPN2 GB (bez e-mailu) alebo 10 GB (s e-mailom) mesačne
Hide.me VPN10 GB mesačne

Dátový limit nie je všetko – hoci vám jedna VPN môže poskytnúť menej dát, môže vám poskytnúť ďalšie funkcie. Napríklad, zatiaľ čo Proton VPN vám poskytuje neobmedzený objem dát, Atlas VPN bude lepším výberom pre tých, ktorí potrebujú podporu zdieľania P2P a vyššie rýchlosti. Uistite sa teda, že ste si vybrali podľa svojich potrieb.

Bezplatné siete VPN bez predplatného

 1. Hide.me Bezplatná VPN. Túto bezplatnú VPN môžete používať bez predplatného – má politiku nezaznamenávania a pred použitím nevyžaduje registráciu. Taktiež ponúka slušné rýchlosti a zabezpečuje vaše súkromie pomocou vysokokvalitných šifrovacích technológií.
 2. TunnelBear. Ide o ďalšiu bezplatnú VPN bez predplatného – môžete ju používať v prehliadačoch, ako sú Chrome, Firefox, Edge a ďalšie, bez registrácie. TunnelBear tiež implementuje AES-256-bitové šifrovanie, ktoré vám poskytne jedinečné súkromie.

Bezplatné siete VPN s vysokou rýchlosťou

Najlepšie bezplatné siete VPN na rok 2023 - náš zoznam

Hoci sú bezplatné siete VPN zvyčajne pomalšie ako ich platené verzie, môžete nájsť aj pomerne rýchle služby. Tu sú najrýchlejší poskytovatelia na našom zozname bezplatných VPN:

 1. Atlas VPN. Ide o najrýchlejšiu bezplatnú sieť VPN, ktorá používa protokol WireGuard. Počas našich testov sa jej podarilo udržať približne 90 % pôvodnej rýchlosti pripojenia. To je na bezplatnú službu vynikajúci výsledok.
 2. Proton VPN. Je to ďalšia bezplatná VPN, ktorá používa protokol WireGuard a sľubuje solídne rýchlosti. Pri teste si zachovala približne 72 % základnej rýchlosti internetu, čo zaručuje skvelý výkon na bežné prehliadanie.

Je bezplatná sieť VPN dobrá a oplatí sa ju získať?

Bezplatné siete VPN bez predplatného

Získanie bezplatnej siete VPN sa oplatí, keď potrebujete len zostať v anonymite pri používaní verejnej Wi-Fi alebo keď nájdete sieť VPN, ktorá vyhovuje vašim špecifickým potrebám. Vaše údaje budú zabezpečené rovnako silným šifrovaním. Navyše, ak si vyberiete renomovanú službu, vaše údaje sa nebudú zhromažďovať ani predávať.

Predplatenie platenej služby je však zvyčajne lepšou voľbou. Poskytne vám oveľa širší výber serverov, lepšie rýchlosti (keďže niektoré bezplatné VPN nepodporujú WireGuard) a možnosť odblokovať Netflix a iné streamovacie webové stránky.

Jedno konto budete môcť používať aj na viacerých zariadeniach a používať VPN bez obáv z prekročenia mesačného dátového limitu.

Pozrite si nášho podrobného sprievodcu o bezplatných a platených sieťach VPN a dozviete sa viac o rozdieloch vo funkciách, rýchlosti a zabezpečení,

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov