Prečo je dnes trh s kryptomenami v mínuse?

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Kryptotrh dnes klesá, čím sa znižuje rally Etherea po Shapelle, pričom celková trhová kapitalizácia kryptomien stratila za 24 hodín takmer 4 %.

Hneď ako si niektorí analytici mysleli, že Bitcoin 

Prečo dnes trh s kryptomenami klesol?

 bol na prahu potvrdenia nového býčieho trhu, trh s kryptomenami zaznamenal pokles v dôsledku regulačnej neistoty a náznakov oslabenia makroekonomických podmienok. 

Krypto trh klesol o 4 %, Bitcoin pod 30 000 USD

Cena Bitcoinu dosiahla 19. apríla 7-dňové minimum na úrovni 29 158 USD po tom, čo sa jej nepodarilo udržať kľúčovú úroveň 30 000 USD. Niektorí obchodníci sa navyše obávajú, že ďalšia korekcia by mohla opäť dosiahnuť minimá medvedieho trhu.

Výkonnosť trhu s kryptomenami, denný časový rámec: Coin360

Ako je na tom Ethereum dnes?

Podobné obavy sa týkajú aj éteru 

, ktorá po aktualizácii Shapella prekonala úroveň 2100 USD a dosiahla 11-mesačné maximum, po ktorom 19. apríla nasledovalo 7-dňové minimum na úrovni 1972 USD, a to napriek tomu, že vklady ETH prevyšovali výbery deň predtým.

Obavy z regulačných opatrení v USA

18. apríla vystúpil Gary Genseler, predseda SEC, pred výborom pre finančné služby Snemovne reprezentantov Spojených štátov na vypočutí, ktoré pravdepodobne vystrašilo obchodníkov s kryptomenami.

Počas vypočutia Gensler odmietol definitívne odpovedať na otázku, či je Ethereum komoditou alebo cenným papierom, napriek opakovaným žiadostiam členov výboru. 

Aktualizácia trhu s kryptomenami v apríli 2023

Komisia SEC podala 17. apríla žalobu na burzu kryptomien Bittrex. V žalobe sa uvádza, že spoločnosť Bittrex prevádzkovala neregistrovanú národnú burzu cenných papierov, makléra a zúčtovaciu agentúru.

Spoločnosť Gensler vydala toto varovanie,

“Ak má táto oblasť nejakú šancu na prežitie a úspech, sú to časom overené pravidlá a zákony na ochranu investujúcej verejnosti. Nemajte ruku vo vrecku zákazníka a nepoužívajte jeho prostriedky pre svoju vlastnú platformu.”

Jastrabie postoje Fedu a slabšia ekonomika zaťažujú rizikové aktíva

Napriek obavám z bankovej krízy a nádejam na holubičí obrat sa zdá, že predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell je odhodlaný znížiť infláciu prostredníctvom ďalšieho zvyšovania sadzieb.

Powell a Fed naďalej opakujú cieľ znížiť infláciu na 2 %. Na tlačovej konferencii 28. marca Powell zopakoval,

Ceny a správy o kryptomenách

“Naďalej sme odhodlaní znížiť infláciu späť na náš dvojpercentný cieľ a udržať dlhodobejšie inflačné očakávania na dobrej úrovni. Zníženie inflácie si pravdepodobne vyžiada obdobie rastu pod úrovňou trendu a určité zmiernenie podmienok na trhu práce. Obnovenie cenovej stability je nevyhnutné na vytvorenie podmienok na dosiahnutie maximálnej zamestnanosti a stabilných cien v dlhodobejšom horizonte.”

Zdá sa, že trh sa zhoduje na tom, že úrokové sadzby budú naďalej rásť, pričom ďalšie zasadnutie Federálneho výboru pre voľný trh (FOMC) je naplánované na 3. mája 2023.

Tento dátum bude dôležitý aj pre investorov do kryptomien, keďže tento sektor je stále vysoko korelovaný s indexmi Dow a S&P 500.

Aký je stav bitcoinu dnes?

Pravdepodobnosť cieľovej úrokovej sadzby. Zdroj: Zdroj: CME Group

Medzitým Fed bojuje s vlastným protivetrom, keďže hlavné banky stále očakávajú, že USA niekedy v roku 2023 zažijú prudkú recesiu, ktorá pravdepodobne bude tlačiť nadol ceny rizikových aktív vrátane kryptomien. 

Podľa analýzy U.S. Bank zostáva nálada investorov, pokiaľ ide o súčasný stav hospodárstva, nízka a má klesajúcu tendenciu.

Prečo trh s kryptomenami tak veľmi klesá?

Zdravie svetovej ekonomiky. Zdroj: U.S. Bank

Podľa U.S. Bank, 

Inflácia, úrokové sadzby a zisky zostávajú kľúčom k výnosom z akcií. Pretrvávajúca inflácia, rastúce úrokové sadzby a neistota týkajúca sa tempa rastu ziskov v roku 2023 zostávajú prekážkami pre postupujúce ceny akcií.”

Tento článok neobsahuje investičné poradenstvo ani odporúčania. Každý investičný a obchodný krok je spojený s rizikom a čitatelia by mali pri rozhodovaní vykonať vlastný prieskum.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov