Najlepšie blokátory reklám pre Android v roku 2023

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Ktorý blokátor reklám je najlepší pre Android?

Celkom Adblock je najlepší blokátor reklám pre Android. Je navrhnutý na odstránenie vyskakovacích okien a stlmenie všetkých oznámení v prehliadači a aplikáciách. Tento nástroj tiež blokuje bannery, videoreklamy a sledovacie zariadenia tretích strán, čím chráni súkromné údaje používateľa.

Má systém Android blokovanie reklám?

Áno – Google Chrome, predvolený prehliadač v systéme Android, má zabudovaný blokátor reklám na vypnutie otravných reklám. Možnosti blokovania reklám v prehliadači Chrome sú však pomerne skromné – nezablokuje všetky reklamy ani iné reklamy v aplikáciách. Namiesto toho odporúčame používať profesionálne blokovače reklám, ako je napríklad Total Adblock.

Aký je najlepší bezplatný blokátor reklám pre Android?

Bezplatné blokovače reklám sú obmedzené, pokiaľ ide o funkcie, zabezpečenie a celkovú ponuku pre vaše zariadenie. Preto odporúčame zaobstarať si možnosť freemium – môžete využívať všetky funkcie od poskytovateľa so zárukou vrátenia peňazí alebo 7-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou. Odporúčame Total Adblock pre zážitok bez reklám a celkovú ochranu vášho zariadenia so systémom Android.

Ako aktivujete blokovanie reklám v systéme Android?

Ak chcete aktivovať blokovanie reklám v systéme Android, musíte manuálne nakonfigurovať nastavenia DNS a prehliadača Chrome, nainštalovať do zariadenia blokovač reklám alebo použiť alternatívny prehliadač so zabudovaným blokovačom reklám. Konfigurácia bude závisieť od spôsobu, ktorý si vyberiete.

Veľa webových lokalít a aplikácií pre systém Android závisí od reklám, ktoré generujú príjmy a umožňujú podnikanie. Niektoré reklamy však môžu byť rušivé alebo škodlivé, čo narúša vaše prehliadanie.

Našťastie existuje nespočetné množstvo užitočných nástrojov, ako tomu zabrániť – blokovače reklám (najmä so zabudovanou sieťou VPN) pre Android sú ideálne na vypnutie dotieravých alebo zavádzajúcich reklám a vyskakovacích okien, blokovanie škodlivých webových stránok a dokonca aj na zabránenie sledovaniu tretími stranami a zneužívaniu vašich údajov.

Aplikácia na blokovanie reklám je nevyhnutná, ak sa chcete chrániť pred preplnenými reklamami, rôznymi vyskakovacími oknami, videami a inými grafickými formátmi, ktoré sa zobrazujú pri prehliadaní v zariadení so systémom Android.

Ktorý je najlepší blokátor reklám pre Android?

Z tohto dôvodu sme preskúmali a otestovali niektoré z najlepších blokátorov reklám pre Android v roku 2023. Na každom softvéri na blokovanie reklám sme vykonali extrémny test, aby sme sa uistili, že skutočne funguje a blokuje najznámejší adware. Okrem toho sme urobili prehľad funkcií, vlastností, opatrení na ochranu súkromia, cien a ďalších informácií o každom nástroji. Čítajte ďalej a nájdite náš najlepší výber.

5 najlepších blokátorov reklám pre Android v roku 2023

 1. Celkom Adblock – celkovo najlepší blokátor reklám pre Android
 2. Surfshark CleanWeb – výkonný a cenovo dostupný blokátor reklám pre Android s VPN
 3. Atlas VPN SafeBrowse – blokátor reklám pre Android s VPN na bezpečné prehliadanie
 4. Proton VPN NetShield – bezpečný blokátor reklám pre Android so zahrnutou sieťou VPN
 5. Avast – bezplatný bezpečný prehliadač so zabudovaným blokátorom reklám pre Android
Existuje správny blokátor reklám pre Android?

Čo hľadať v najlepšom blokovači reklám pre Android?

Okrem možnosti blokovania reklám a sledovacích zariadení existujú aj ďalšie prvky, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorý blokátor reklám pre Android je pre vás najlepší. Nižšie uvádzame niektoré z kľúčových kritérií, na ktoré sme sa zamerali pri výbere najlepších blokátorov reklám:

 • Kompatibilita so systémom Android a prehliadačmi. Určite sa pozrite, či nástroj ponúka aplikáciu alebo rozšírenie prehliadača pre Android, jeho jednoduché používanie a nastavenie. Niektoré blokátory reklám sú obmedzené na určité operačné systémy, s ktorými sú kompatibilné. Vyberte si taký, ktorý je zvyknutý na mobilné zariadenia vrátane systému Android.
 • Blokovacie filtre. Pomocou tejto funkcie si môžete vybrať, ktorým reklamám sa chcete vyhnúť a ktoré chcete ponechať. Poskytuje vám možnosť nakonfigurovať nastavenia podľa vašich preferencií. Filtre sa zvyčajne poskytujú v kolekciách nazývaných zoznamy filtrov.
 • Opatrenia na ochranu súkromia. Nezabudnite si dvakrát skontrolovať nastavenia ochrany osobných údajov poskytovateľa, či má alebo nemá politiku nezaznamenávania. Je známe, že mnohí poskytovatelia bezplatného blokovania reklám zaznamenávajú údaje používateľov. Zavedenie politiky nezaznamenávania zabezpečí, že žiadne z vašich údajov nebudú ohrozené.
Je AdBlock pre Android bezpečný?
 • Ďalšie funkcie. Blokátor reklám vám môže poskytnúť oveľa viac než len blokovanie reklám. Hľadajte blokovače reklám pre systém Android so zabudovanou sieťou VPN, antivírusom a skenerom škodlivého softvéru. Všetko závisí od vašich potrieb, ale dodatočné funkcie zvýšia bezpečnosť vášho zariadenia so systémom Android tak, ako to neurobí žiadny blokátor reklám sám o sebe.
 • Ceny. Spoľahlivý a kvalitný blokátor reklám pre systém Android nemusí stáť veľa peňazí. Existuje veľa poskytovateľov s dobrým pomerom ceny a kvality, ktorí ponúkajú flexibilné ceny, bezplatné skúšobné verzie alebo záruky vrátenia peňazí, ak nie ste so službou úplne spokojní.

Najlepšie blokátory reklám pre Android – náš podrobný zoznam:

K dispozícii je veľké množstvo rôznych nástrojov na blokovanie reklám. Môže však byť zložité vybrať si ten najlepší nástroj na použitie. Aby sme vám to uľahčili, zostavili sme zoznam najlepších poskytovateľov blokovania reklám pre systém Android. Poďme sa na ne pozrieť.

1. Total Adblock – najlepší blokátor reklám pre zariadenia so systémom Android

Aký je dobrý blokátor reklám pre Android v prehliadači Chrome?
Bezplatná verzia:Áno (7-dňová bezplatná skúšobná verzia)
Podporované platformy:Android, iOS, Chrome, Edge, Safari, Opera, Firefox, Brave
Podpora zákazníkov:Znalostná databáza, videonávody, blog, e-mail, často kladené otázky
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte 75% z celkového Adblocku! 🔥

Náš najlepší blokátor reklám pre Android je Total Adblock. Je navrhnutý tak, aby odstránil vyskakovacie okná a stlmil všetky oznámenia v prehliadači a aplikáciách. Tento nástroj tiež blokuje bannery, videoreklamy a sledovacie zariadenia tretích strán, čím chráni súkromné údaje používateľov.

Aj keď si aplikáciu Total Adblock nemôžete stiahnuť z obchodu Google Play (pretože nepovoľuje systémové blokátory reklám), môžete získať súbor aplikácie z webovej lokality Total Adblock a nainštalovať ho do zariadenia so systémom Android ručne.

Ak chcete získať plnohodnotnú ochranu, môžete si zaobstarať celý balík Total Security dostanete antivírus v reálnom čase, bezpečné prehliadanie (VPN) a blokátor reklám.

Medzi hlavné výhody blokátora reklám patrí blokovanie reklám a sledovacích zariadení, vypnutie push oznámení, reklám vo videu v službe YouTube a ďalšie.

Najlepšie blokátory reklám pre Android

Blokovacie filtre ponúka aj služba Total Adblock:

 • Základný filter (potrebný na kvalitné blokovanie reklám)
 • Filter na ochranu pred sledovaním (pre sledovacie zariadenia)
 • Filter sociálnych médií (pre widgety, ako sú tlačidlá “zdieľať” a “páči sa mi to”)
 • Filter nepríjemností (blokuje oznámenia o súboroch cookie a vyskakovacie okná)

Tieto pravidlá určujú, čo má byť blokované a skryté.

Pokiaľ ide o ochranu súkromia, Total Adblock neukladá ani nezaznamenáva žiadne vaše údaje a zaručuje prvotriedne štandardy ochrany súkromia.

V testovači Adblock dosiahol Total Adblock naozaj dobré výsledky. Blokoval všetky reklamy okrem tých v nástroji Google Analytics, obrázkov GIF a sledovačov chýb, ale celkovo vykazoval dobré výsledky.

Je úplný Adblock naozaj zadarmo?

Pokiaľ ide o ceny, prémiové plány začínajú na 2,42 USD/mesiac. Prémiovú službu si môžete vyskúšať zadarmo v rámci 7-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie a zakázať nežiaduce reklamy, oznámenia a dotieravé sledovacie zariadenia na zariadeniach so systémom Android.

Klady

 • Skvelá kompatibilita so systémom Android
 • Vrátane blokovacích filtrov
 • Blokuje reklamy vo videu
 • Zaistené súkromie
 • Vynikajúce výsledky testu blokovania reklám
 • 7-dňová bezplatná skúšobná verzia

Nevýhody

 • Aplikácia pre Android nie je dostupná v službe Google Play
 • Nie je možné blokovať sledovače chýb

2. Surfshark CleanWeb – cenovo výhodný blokátor reklám pre Android s VPN

Aké sú nevýhody celkového adblocku?
Bezplatná verzia:Áno (7-dňová bezplatná skúšobná verzia)
Podporované platformy:Android, iOS, macOS, Windows, Linux, Fire TV, Chrome, Firefox, Edge
Podpora zákazníkov:24/7 live chat, e-mail, sprievodcovia a články, často kladené otázky
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte 82% VYPNUTIE Surfshark + 2 mesiace ZADARMO 🔥

Surfshark je ďalšou našou voľbou, ktorá patrí do zoznamu najlepších blokátorov reklám pre zariadenia so systémom Android. Tento poskytovateľ ponúka službu VPN s funkciou blokovania reklám s názvom CleanWeb. Je pomerne výkonná a dokáže blokovať všetky typy reklamného softvéru, pokusy o phishing a ďalšie.

Ak chcete v zariadeniach so systémom Android aktivovať funkciu CleanWeb (nedávno vydaná verzia CleanWeb 2.0), musíte použiť sieť VPN. Tým sa situácia ešte zlepší – budete mať úplnú ochranu nad svojimi zariadeniami, pretože vaša prevádzka bude šifrovaná a vaša skutočná adresa IP bude skrytá. Funkcia CleanWeb automaticky rozpozná škodlivé stránky a zablokuje ich, čím vás ochráni pred malvérom.

Pokiaľ ide o výhody, rozhodne nie je krátka. Budete môcť ušetriť svoje mobilné dáta, pretože sa vám už nebudú načítavať dotieravé reklamy, ktoré zaberajú veľa miesta a dát. Takisto, ak radi streamujete – blokuje reklamy YouTube v aplikácii aj v prehliadači. A ak chcete odblokovať niektoré knižnice YouTube (alebo iných streamovacích platforiem) s geografickým obmedzením, VPN vám to ľahko umožní.

Ako sa môžem zbaviť celkového adblocku?

Celkovo počas našich testov dosiahol Surfshark CleanWeb pomerne dobré výsledky. Neprešiel testami nástrojov Google Analytics, obrázkov GIF, statických obrázkov a monitorovania chýb.

Čo sa týka cien, Surfshark ponúka naozaj cenovo dostupné plány. Jeho služby začínajú už od 2,30 USD/mesiac. Ak si chcete tohto poskytovateľa vyskúšať zadarmo, má aj 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu alebo 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Ak ste už registrovaným používateľom služby Surfshark – funkciu CleanWeb môžete používať zadarmo.

Viac informácií o tejto službe nájdete v našej recenzii služby Surfshark One.

Surfshark CleanWeb Review

Klady

 • Šetrí mobilné dáta
 • Vrátane siete VPN
 • Blokuje reklamy v službe YouTube
 • Dostupná cena
 • 7-dňová bezplatná skúšobná verzia
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Nevýhody

 • Žiadne blokové filtre
 • Neprešiel testom monitorovania chýb

3. Atlas VPN SafeBrowse – užívateľsky prívetivý blokátor reklám pre Android s VPN

Atlas VPN Recenzia
Bezplatná verzia:Nie (iba VPN má bezplatnú verziu)
Podporované platformy:Android, iOS, macOS, Windows
Podpora zákazníkov:24/7 živý chat, e-mail, znalostná databáza, často kladené otázky
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte Atlas VPN, teraz 83% OFF + 3 mesiace ZADARMO! 🔥

Atlas VPN ponúka funkcie blokovania reklám vhodné pre Android a iné zariadenia. Je to slušný blokátor reklám, ktorý dokáže poraziť škodlivú reklamu, sledovacie programy tretích strán, video reklamy a ďalšie. Zabudovaná funkcia SafeBrowse je naozaj jednoduchá na používanie a je určite skvelá pre začiatočníkov.

Je Atlas VPN dôveryhodný?

Ak chcete používať funkciu SafeBrowse, musíte si najprv zaobstarať službu VPN. Tá vám umožní nielen využívať všetky výhody siete VPN a chrániť vašu bezpečnosť a súkromie online – automaticky zablokuje škodlivé webové stránky a reklamy v zariadeniach so systémom Android, či už ide o tablet alebo mobilný telefón.

Zistené sledovacie zariadenia budú okamžite zablokované a vy dostanete ich zoznamy. Na zvýšenie bezpečnosti je tu dvojfaktorové overovanie – pri každom prihlásení do konta Atlas VPN budete požiadaní o potvrdenie svojej totožnosti.

Čo je lepšie NordVPN alebo Atlas VPN?

Ak máte radi streamovanie – Atlas VPN a jeho funkcia SafeBrowse vás tiež nesklame. Služba VPN odblokuje hlavné streamovacie služby, ako je YouTube, a blokátor reklám vypne všetky video reklamy v aplikácii aj v prehliadači.

Vyskúšajte funkciu blokovania reklám SafeBrowse pomocou siete VPN – využite 30-dňovú záruku vrátenia peňazí alebo získajte prémiový plán už za 1,82 USD/mesiac.

Viac informácií o funkciách a doplnkoch tohto poskytovateľa nájdete v našej recenzii Atlas VPN.

Atlas VPN

Klady

 • Služba VPN v cene
 • Služba VPN v cene
 • Pre začiatočníkov
 • Zahŕňa webové filtre
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Nevýhody

 • Žiadne rozšírenia prehliadača
 • Funkcia SafeBrowse len s plateným predplatným

4. Proton VPN NetShield – bezpečný blokátor reklám pre Android s VPN v cene

Recenzia Proton VPN
Bezplatná verzia:Nie (iba VPN má bezplatnú verziu)
Podporované platformy:Android, iOS, macOS, Windows
Podpora zákazníkov:E-mail, znalostná databáza, často kladené otázky
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte až 50% zľavu na Proton VPN! 🔥

Proton VPN je poskytovateľ služieb VPN s výkonným blokátorom reklamy s názvom NetShield, ktorý je vhodný pre zariadenia so systémom Android. Podobne ako iní poprední poskytovatelia nielenže blokuje reklamy, ale chráni vás aj pred škodlivými webovými stránkami, dotieravými sledovacími zariadeniami a malvérom.

NetShield pracuje s blokovaním DNS a dokáže lokalizovať a blokovať sledovacie zariadenia, ktoré zvyčajne používajú spoločnosti zhromažďujúce údaje na webe. Namiesto databázy DNS, ktorú poskytuje váš poskytovateľ internetových služieb (ISP) alebo vyhľadávač, teda používate resolver DNS, ktorý spravuje Proton VPN.

Počas používania siete VPN so zapnutou funkciou NetShield zostáva vaša prevádzka v zariadení so systémom Android zašifrovaná a chránená šifrovaním AES-256 na zabezpečenie proti hackerom.

Je Proton VPN dôveryhodný?

Okrem toho Proton VPN so službou NetShield odblokuje geograficky obmedzené platformy na streamovanie, ako je napríklad YouTube, a služba NetShield sa postará o blokovanie reklám v aplikácii YouTube na zariadení so systémom Android, ktoré používate.

Ak máte obavy o rýchlosť pri súčasnom používaní siete VPN a blokátora reklám, urýchľovač VPN vám pomôže zachovať pôvodnú rýchlosť a zlepšiť celkový výkon.

Cena kombinácie služby Proton VPN a blokátora reklám sa začína na 4,99 USD/mesiac a môžete si vyskúšať plnohodnotnú verziu s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Viac informácií o celom balíku nájdete v našej recenzii Proton VPN.

Je Proton VPN lepší ako NordVPN?

Klady

 • Blokuje domény na čiernej listine
 • Chráni pred phishingovými útokmi
 • Bloky sledovacích zariadení
 • Dodáva sa so sieťou VPN
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Nevýhody

 • Funkcia NetShield je v prémiovom pláne
 • Žiadna podpora živého chatu

5. Avast – bezplatný bezpečný prehliadač so zabudovaným blokátorom reklám pre Android

Avast Blocker Review
Bezplatná verzia:Áno
Podporované platformy:Android, iOS, macOS, Windows
Podpora zákazníkov:Živý chat, telefón, e-mail, znalostná databáza
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte Avast AntiTrack, teraz 54,99 USD/rok! 🔥

Avast je jednou z mála bezpečných služieb, ktoré poskytujú bezplatný prehliadač so zabudovaným blokovaním reklám pre zariadenia so systémom Android. Dokáže blokovať všetky druhy reklám (reklamné bannery, videoreklamy), vyskakovacie okná, oznámenia prehliadača, odtlačky prehliadača a sledovacie programy.

Prehliadač si môžete stiahnuť z obchodu Google Play, jeho nastavenie a používanie je veľmi jednoduché. Pozrime sa bližšie na niektoré jeho ďalšie funkcie: Predvolené blokovanie online reklám – to môže výrazne zlepšiť čas načítania webových stránok. Taktiež blokuje online sledovanie, čím zabraňuje tretím stranám vidieť vašu online aktivitu.

Zabezpečený prehliadač má nastaviteľné režimy blokovania reklamy: Základný (blokuje sledovacie programy, vyskakovacie okná, reklamné bannery a videoreklamy), Vyvážený (dodatočne blokuje reklamy na sociálnych sieťach) a Prísne blokovanie (dodatočne blokuje oznámenia prehliadača a odtlačky prstov).

Avast - bezplatný bezpečný prehliadač so zabudovaným blokátorom reklám pre Android

Navyše je k dispozícii whitelisting – môžete spravovať weby, na ktorých ste povolili blokovanie reklám.

Zariadenia so systémom Android môžu získať aj šifrovaný mediálny trezor, v ktorom môžu byť stiahnuté súbory uchovávané zašifrované a prístupné prostredníctvom prehliadača Avast.

Počas našich testov sa prehliadaču Avast secure podarilo získať vynikajúce skóre. Neprešiel iba testom nástroja Google Analytics.

Celkovo, okrem toho, že nemáte aplikáciu pre zariadenia so systémom Android, fungovala v prehliadači perfektne. Ak teda hľadáte blokátor reklám zameraný na čisté prehliadanie, Avast bude ten pravý.

Ďalšie informácie nájdete v našej recenzii antivírusového programu Avast.

Avast - bezplatný bezpečný prehliadač

Klady

 • Nastaviteľné režimy blokovania reklám
 • Vynikajúca bezplatná verzia
 • Bezpečné ukladanie v cloude

Nevýhody

 • Žiadna aplikácia pre zariadenia so systémom Android
 • Nefunguje so štandardnými prehliadačmi
 • Platené prémiové funkcie

6. AdLock – bezpečný blokátor reklám pre Android s viacerými možnosťami filtrovania

AdLock - bezpečný blokátor reklám pre Android s viacerými možnosťami filtrovania
Bezplatná verzia:Áno (iba rozšírenia prehliadača)
Podporované platformy:Android, iOS, Windows, macOS, Chrome, Edge, Safari, Firefox, Brave, Opera
Podpora zákazníkov:E-mail 24/7, blog, často kladené otázky, používateľská príručka
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte až 70% VYPNUTIE Adlock! 🔥

AdLock je ďalší blokátor reklám pre systém Android so silnými schopnosťami detekcie a blokovania reklám. Dokáže zastaviť vyskakovacie okná, bannery, automaticky prehrávané video reklamy, sledovacie programy a reklamy na ťažbu kryptomien.

Podobne ako všetci poskytovatelia, aj AdLock funguje na základe blokovania DNS – na filtrovanie prevádzky používa miestnu sieť VPN a blokuje požiadavky na phishingové a škodlivé stránky. Preto nemôže fungovať súčasne s inými sieťami VPN.

Ako odstrániť vírus z telefónu

AdLock má whitelisting a viacero možností filtrovania systémových aplikácií: môžete upraviť správanie aplikácií, ktoré používate v zariadeniach so systémom Android, vypnutím filtrovania (povolenie reklám len pre vybrané aplikácie), povolením alebo blokovaním. Konkrétne v zariadeniach so systémom Android umožňuje filtrovanie HTTPS blokovanie reklám na webových stránkach, ktoré používajú tento protokol.

Aké sú nevýhody celkového adblocku?

Ďalšia veľmi užitočná funkcia AdLock, ktorá stojí za zmienku – funkcia správy energie. Blokovaním reklám v zariadení so systémom Android znižuje spotrebu dát na pozadí, a tým predlžuje výdrž batérie.

Okrem toho funkcia AdLock blokuje videoreklamy v aplikácii YouTube pomocou tlačidla zdieľania a výberom funkcie AdLock zo zoznamu aplikácií (funguje ako vlastný prehrávač YouTube). Takisto blokuje reklamy aj v prehliadači.

Počas našich testov dosiahol AdLock naozaj dobré výsledky a neprešiel len testom monitorovania chýb, čo je takmer vynikajúci výsledok.

Pokiaľ ide o ceny, v rozšíreniach prehliadača na zariadeniach so systémom Android ho môžete používať bezplatne.

Recenzia AdLock

Klady

 • Blokuje všetky druhy reklám
 • Má bezplatnú verziu
 • Možnosť zaradenia do bielej listiny
 • Šetrí mobilné dáta a výdrž batérie

Nevýhody

 • Nie je k dispozícii v službe Google Play
 • Žiadna aplikácia pre zariadenia so systémom Android
 • Nemôže pracovať súčasne so službami VPN

7. Ghostery – renomovaný blokátor reklám pre zariadenia so systémom Android zameraný na blokovanie sledovacích zariadení

Recenzia Ghostery
Bezplatná verzia:Áno
Podporované platformy:Chrome, Safari, Firefox, Opera, Edge, Brave
Podpora zákazníkov:Často kladené otázky, e-mail, úložisko GitHub, blog
Aktuálna ponuka:🔥 Pozrite si všetky kupóny 🔥

Ghostery využíva technológiu AI proti sledovaniu a je serióznou možnosťou blokovania reklám pre Android. Je to úplne bezplatná služba prispôsobená tak, aby vaše prehliadanie bolo čo najviac súkromné a bezpečné.

Tento blokátor reklám funguje tak, že blokuje DNS. Je známe, že zrýchľuje stránky a intuitívny panel rozšírenia zobrazuje, ako dlho trvá načítanie stránky. Na bezplatnú službu je to pomerne výrazný súbor funkcií.

Hoci sa Ghostery zameriava najmä na blokovanie sledovacích zariadení, blokuje aj reklamy, vyskakovacie okná a súbory cookie.

Ghostery má súkromný prehliadač, ktorý si môžete stiahnuť do systému Android a iných platforiem. Nezhromažďuje žiadne osobné údaje používateľa, má integrovaný súkromný vyhľadávač a chráni zariadenia pred sledovacími zariadeniami.

Ak vás otravujú reklamy v službe YouTube – skvelá správa. Ghostery dokázal zablokovať automaticky prehrávané reklamy na YouTube, takže vás už nebudú obťažovať. Aj počas našich testov dosiahol Ghostery dobré výsledky (zlyhal len pri monitorovaní chýb) – čo vôbec nie je taký zlý výsledok.

Ako už bolo spomenuté, za Ghostery nemusíte minúť ani dolár – prehliadač je pre zariadenia so systémom Android zadarmo.

Je služba Ghostery dôveryhodná?

Klady

 • Zabraňuje sledovaniu
 • Súkromný prehliadač
 • Blokuje adware
 • Zrýchľuje čas načítania

Nevýhody

 • Žiadna aplikácia nie je k dispozícii
 • Žiadna možnosť použiť filtre

Ako sme vybrali a otestovali tieto blokovače reklám pre Android

Ako fungujú blokovače reklám v systéme Android?

Pri výbere najlepších blokátorov reklám pre Android sme vykonali dôkladný výskum a testovanie, aby sme zistili, ako funkčný a spoľahlivý je daný nástroj. Tu sú kľúčové kritériá, podľa ktorých sme postupovali:

 • Kompatibilita so systémom Android. Uistili sme sa, že naše vybrané nástroje na blokovanie reklám sú kompatibilné so zariadeniami so systémom Android a funkčné v aplikáciách a prehliadačoch. Je to dôležitý bod, ktorý treba vziať do úvahy, pretože nie všetky blokátory reklám podporujú mobilné zariadenia.
 • Súbor funkcií. Pozreli sme sa na každý balík funkcií blokovania reklám a otestovali sme ho na zariadeniach so systémom Android. Najlepší blokátor reklám vám ponúkne kompletnú ochranu pred reklamami, škodlivým softvérom, phishingovými podvodmi a inými kybernetickými hrozbami. Niektorí z poskytovateľov navyše ponúknu ďalšie ochranné opatrenia – sieť VPN, antivírus, zabezpečené cloudové úložisko a ďalšie.
 • Bezpečnosť. Pri výbere blokátora reklám by ste mali zvážiť aj svoju online bezpečnosť. Väčšina poskytovateľov blokovania reklám pre Android nenahrádza antimalvérový softvér a neochráni vás úplne pred vírusmi. Vybrali sme poskytovateľov, ktorí majú dodatočné zabezpečenie, aby zabezpečili prvotriedne šifrovanie a filtrovanie obsahu.
Ako môžem skontrolovať svoj blokátor reklám?
 • Ochrana osobných údajov. Inzerenti používajú sledovacie zariadenia na monitorovanie vašich zvykov pri prehliadaní webových stránok, aby na vás mohli cieliť prispôsobené reklamy. Blokovanie reklám zabraňuje ich zobrazovaniu – a my sme sa uistili, že sme vybrali poskytovateľov, ktorí môžu zabezpečiť toto a ďalšie opatrenia na ochranu súkromia.
 • AdBlock tester. Každého poskytovateľa sme otestovali v testeri AdBlock, ktorý meria silu blokovania reklám a poskytuje výsledok o schopnosti blokovať reklamy.

Prečo potrebujete blokovač reklám v zariadení so systémom Android?

Je celkom jasné, prečo by ste mali v zariadení so systémom Android blokovať reklamy. Je to super otravné a dotieravé, však? Existuje však viac spôsobov využitia ako len blokovanie reklám. Nižšie sme uviedli hlavné dôvody, prečo potrebujete filtrovanie reklám pre svoj telefón alebo tablet so systémom Android.

Ako skontrolujete, či máte v telefóne blokovač reklám?
 • Odstráňte rušivé reklamy. Väčšina webových stránok a aplikácií v systéme Android a iných zariadeniach sa pri generovaní príjmov spolieha na reklamy. Nehovoriac o tom, že niektoré z nich môžu byť škodlivé. Blokátor reklám je najlepší spôsob, ako sa ich zbaviť a zlepšiť si zážitok z prehliadania.
 • Odstránenie oznámení o súboroch cookie. Spoľahlivý blokátor reklám môže skryť oznámenia o súboroch cookie bez toho, aby povolil alebo odmietol povolenie používať súbory cookie. Zlepší surfovanie a umožní vám vyhnúť sa vyskakovacím oknám so súbormi cookie na každej webovej stránke.
 • Vyhnite sa podvodom typu phishing. Nie je žiadnou novinkou, že online podvody sa dajú podstrčiť takmer kdekoľvek, dokonca aj v reklame. Výkonný blokátor reklám identifikuje, zablokuje a zmierni cielené hrozby a ransomvér v zariadení so systémom Android.
 • Zabezpečte svoje zariadenie so systémom Android. S plnohodnotným balíkom na blokovanie reklám môžete získať ďalšiu ochranu, napríklad VPN alebo antivírus, a tak ešte viac zabezpečiť svoj Android.
 • Znížte spotrebu dát a šetrite batériu. Reklamy zaberajú určité množstvo miesta a dát. Používanie blokovača reklám preto nielenže ušetrí vaše mobilné dáta a zvýši rýchlosť prehliadania, ale tiež ušetrí výdrž batérie systému Android.

Najlepšie blokátory reklám pre Android podľa vašich potrieb

Kde sú blokovače reklám v systéme Android?
Programmer developing anti virus program. Banned Internet content. Ad blocking software, removing online advertising, ad filtering tools concept. Pink coral blue vector isolated illustration

Tak ako každý nástroj, aj rôzne blokovače reklám pre zariadenia so systémom Android majú svoje silné a slabé stránky. Pred výberom blokátora reklám by ste mali určiť svoje potreby a to, na čo ho budete používať. Pozrime sa podrobne na to, ako sa blokovače reklám môžu prispôsobiť vašim preferenciám:

 • Blokovače reklám v službe YouTube pre systém Android. Ak nechcete na videách YouTube vidieť reklamy, potrebujete buď prémiové predplatné, alebo blokátor reklám. S ním budete môcť reklamy zo služby YouTube vyradiť, či už by ste ju streamovali v aplikácii alebo v prehliadači.
 • Blokovače reklám pre Android TV. Ak streamujete svoje obľúbené relácie na Android TV a nechcete vidieť reklamy – jednoducho streamujte bez reklám pomocou blokátora reklám na veľkej obrazovke. Rôzne nástroje na blokovanie reklám sú prispôsobené aj pre domáce zariadenia. Niektoré z nich majú zabudovaný blokátor reklám a niektoré je potrebné nastaviť manuálne prostredníctvom DNS.
 • Blokovače reklám pre tablety so systémom Android. Podobne ako v telefóne, aj na tabletoch so systémom Android je potrebný blokátor reklám, ktorý zabezpečí bezproblémové prehliadanie alebo streamovanie. Môžete ho používať buď ako aplikáciu, alebo ako rozšírenie prehliadača.
Ktorý je najlepší blokátor reklám pre Android?

Sú bezplatné blokátory reklám pre Android bezpečné?

Áno aj nie. Niektoré bezplatné nástroje na blokovanie reklám môžu byť bezpečné. My ich však neodporúčame. Bezplatné služby sú obmedzené v podporovaných platformách, funkciách, zabezpečení a v tom, čo celkovo ponúkajú vášmu zariadeniu.

Zabudované blokátory reklám v prehliadači pre systém Android nemusia blokovať reklamy a vyskakovacie okná alebo môžu byť navrhnuté tak, aby blokovali len určitý typ reklám. Jednoducho povedané, ich možnosti sú obmedzené a otravné reklamy dokážu vyriešiť minimálne.

Ak chcete mať bezpečné prehliadanie bez reklám, investujte do prémiovej možnosti. Odporúčame buď si zaobstarať prvotriedny blokátor reklám, alebo si ho vyskúšať v rámci bezplatnej skúšobnej verzie so zárukou vrátenia peňazí:

Existuje správny blokátor reklám pre Android?
 • Celkom AdBlock. Zablokujte všetky druhy advéru a zabráňte vyskakovacím oknám v zariadení so systémom Android. Vyskúšajte službu zadarmo – využite 30-dňovú záruku vrátenia peňazí alebo 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.
 • Surfshark CleanWeb. Tento poskytovateľ VPN so zabudovaným blokátorom reklám blokuje všetky typy reklamného softvéru a pokusy o phishing. Môžete si ho vyskúšať zadarmo so 7-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou alebo aj s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Ako blokovať reklamy v systéme Android zmenou DNS

Ak chcete blokovať reklamy v zariadení so systémom Android bez toho, aby ste si zaobstarali akékoľvek aplikácie, môžete to jednoducho urobiť tak, že prejdete na súkromného poskytovateľa DNS služby blokovania reklám. Táto metóda nevyžaduje žiadne aplikácie na blokovanie reklám. Funguje však len v systéme Android 9 Pie a novšom.

Tu je sprievodca krok za krokom na zmenu DNS v systéme Android:

 1. Prejdite do ponuky Nastavenia > Sieť a internet > Rozšírené > Súkromný DNS.
 2. Vyberte možnosť Hostiteľské meno súkromného poskytovateľa DNS.
 3. Zadajte “dns.adguard.com” a uložte.
 4. To je všetko! V prehliadačoch sa už nebudú zobrazovať žiadne reklamy v aplikáciách ani vyskakovacie okná.
Sú blokovače reklám v systéme Android bezpečné?

Nezabudnite, že v niektorých zariadeniach so systémom Android môžu byť nastavenia DNS odlišné. V takom prípade vyhľadajte nastavenia súkromného DNS a možnosť ručne vložiť potrebné informácie. S aplikáciou AdGuard DNS získate na svojom zariadení so systémom Android blokovanie reklám bez rootovania, ale je možné, že nebude blokovať všetky reklamy.

Prehliadače so zabudovanými blokátormi reklám pre zariadenia so systémom Android

Ak radšej používate prehliadač s už zabudovaným blokátorom reklám, ako by ste si mali zaobstarať samostatnú aplikáciu na blokovanie reklám pre zariadenie so systémom Android alebo ju ručne konfigurovať prostredníctvom DNS, môžete si vybrať z niekoľkých výkonných možností.

Pre väčšinu zariadení so systémom Android je k dispozícii vstavaný prehliadač Google Chrome. Bol aktualizovaný tak, aby v predvolenom nastavení blokoval reklamy. Mnohé z nich však stále prepúšťa spolu s inými dotieravými a potenciálne zlomyseľnými reklamami.

Tu sú niektoré ďalšie vysokokvalitné prehliadače so zabudovanými blokátormi:

 • Prehliadač Opera – môže fungovať s iným doplnkom alebo aplikáciou na blokovanie reklám.
 • Pure Browser – ľahko použiteľný a konfigurovateľný, plynulé prehliadanie bez reklám s vyšším výkonom a rýchlosťou.
 • Prehliadač Dolphin – rýchle načítanie a výkonný motor na blokovanie reklám.
 • Vivaldi – integrovaný blokátor reklám bude nielen blokovať rušivé reklamy, ale aj chrániť vaše zariadenia so systémom Android pred sledovacími zariadeniami.
Aký je dobrý blokátor reklám pre Android v prehliadači Chrome?

Záver

Pokiaľ ide o blokovanie reklám pre zariadenie so systémom Android, existuje veľa možností. Výber začína od bezplatných aplikácií na blokovanie reklám cez vstavané prehliadače na blokovanie reklám až po plnohodnotné balíky na ochranu pred reklamami online.

Svoj výber môžete upresniť tým, že sa rozhodnete, aké sú vaše potreby a ako odhodlane sa chystáte zabrániť notoricky známemu adware, ransomware a malvertisingu vo vašom zariadení so systémom Android.

Vždy odporúčame využívať celý rozsah služieb vrátane funkcií ochrany súkromia a zabezpečenia, ktoré zabezpečia, že sa k vám nedostanú žiadne reklamy a vaše online prehliadanie bude šifrované a bezpečné. Súpravy ako Total Adblock vám to pomôžu dosiahnuť a ochrániť vaše zariadenie so systémom Android.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov