Najlepší bezplatný antivírusový softvér na rok 2023

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Je bezpečné používať bezplatný antivírus?

Áno, je bezpečné používať bezplatný antivírus, ak sa držíte serióznych poskytovateľov antivírusových balíkov. Zvyčajne bude len trochu obmedzený v porovnaní s platenou verziou, ale budete sa pri jeho používaní cítiť bezpečne.

Aký je najlepší bezplatný antivírus v roku 2023?

V súčasnosti je najlepším bezplatným antivírusovým programom TotalAV. Tento softvér ponúka vynikajúcu mieru detekcie škodlivého softvéru a niekoľko základných funkcií v cene.

Bude môj počítač pomalý, ak si nainštalujem antivírusový program?

Nie, váš počítač nebude pomalý, ak si nainštalujete rýchly antivírusový program. V súčasnosti majú počítače oveľa viac prostriedkov ako predtým, takže vplyv na výkon by mal byť minimálny. Samozrejme, ak používate staršie zariadenie, môže mať problém splniť niektoré požiadavky antivírusu.

Stačí pre môj počítač bezplatný antivírus?

Bezplatný antivírusový softvér môže stačiť len na základnú ochranu. To preto, že neobsahujú veľa ďalších alebo pokročilých bezpečnostných funkcií. Ak však chcete jednoducho odstrániť škodlivý softvér, bezplatné antivírusy majú zvyčajne rovnaké výsledky detekcie škodlivého softvéru ako tie platené.

Existuje 100 % bezplatný antivírus?

Áno, TotalAV je 100 % bezplatný antivírusový program na základnú ochranu pred škodlivým softvérom. Ponúka vynikajúcu mieru detekcie škodlivého softvéru, ako aj rozšírenie Safe Site, ktoré blokuje škodlivé adresy URL.

Získanie vysokokvalitného antivírusového programu nie je pre každého finančne dostupné, preto niektoré spoločnosti ponúkajú ochudobnené verzie svojich prémiových produktov. Bezplatné antivírusy sú lepšie ako žiadna ochrana a stále zabezpečujú špičkové zabezpečenie schválené nezávislými laboratóriami

Najlepší úplne bezplatný antivírus

TotalAV je najlepší bezplatný antivírusový program na trhu vďaka neobmedzenému bezplatnému plánu, vynikajúcej miere ochrany pred škodlivým softvérom a ochrane pred hrozbami v reálnom čase počas prehliadania.

Existuje 100 % bezplatný antivírus?

Na rozdiel od integrovaných ochranných nástrojov, ako je napríklad Windows Defender, vás správny bezplatný antivírusový program dokáže ochrániť pred všetkými typmi škodlivého softvéru. Dokáže vás tiež zabezpečiť pred hrozbami počas prehliadania kybernetického priestoru. Ak však chcete viac než len základy, budete musieť namiesto toho prejsť na prémiovú službu.

Keďže mnohé bezplatné antivírusy sú nespoľahlivé a môžu dokonca predávať vaše údaje, preskúmali a otestovali sme mnohé z nich, aby sme zistili, ktoré z nich stoja za váš čas. Zostavili sme zoznam najlepších bezplatných antivírusových balíkov na základe funkcií a úrovní ochrany, ktoré ponúkajú.

Top 5 bezplatná antivírusová ochrana v roku 2023

Ktorý je najúčinnejší bezplatný antivírusový softvér?
 1. TotalAV – najlepší bezplatný antivírus v roku 2023
 2. Norton Antivirus – skvelý antivírusový program bohatý na funkcie a zadarmo
 3. Bitdefender – bezplatný antivírus pre PC s vynikajúcou ochranou
 4. Surfshark Antivirus – bezplatná ochrana pred vírusmi a šifrovanie údajov
 5. NordVPN TP – bezplatná VPN s funkciami ochrany pred kybernetickými hrozbami

Najlepší bezplatný antivírus 2023 – náš podrobný zoznam

Nájsť kvalitný antivírusový program s vynikajúcou mierou detekcie škodlivého softvéru bez toho, aby ste museli zaplatiť čo i len cent. Preskúmali sme však a otestovali rôzne bezplatné služby, ktoré sme našli. Tu sú niektoré z najlepších bezplatných antivírusových ochrán na trhu:

1. TotalAV – najrozsiahlejší bezplatný antivírusový skener

TotalAV - najkomplexnejší bezplatný antivírusový skener
Brána firewall:Platené
Ochrana v reálnom čase:Platené
Platformy:Windows, Mac, iOS, Android
Aktuálna ponuka:🔥Získajte TotalAV, teraz 84% OFF!🔥

TotalAV je najlepší bezplatný antivírusový program, pretože ponúka všetky potrebné funkcie v jednom balíku. Navyše získate špičkovú mieru ochrany pred škodlivým softvérom a aplikácia sa veľmi jednoducho používa.

Skenovanie: zatiaľ čo ochrana v reálnom čase je k dispozícii len v prémiovej verzii, bezplatná verzia poskytuje komplexné inteligentné skenovanie. Nekontroluje len rôzne typy škodlivého softvéru. Prechádza aj spúšťané programy, vyhľadáva nevyžiadané a duplicitné súbory, ktoré zahlcujú váš systém, a dokonca vyhodnocuje bezpečnosť prehliadača.

Vlastnosti: TotalAV ponúka rozšírenie Safe Site pre prehliadače Chrome, Firefox a Edge, ktoré kompenzuje nedostatok ochrany v reálnom čase. Blokuje známe škodlivé adresy URL, čo by malo zabrániť tomu, aby sa malvér vôbec objavil vo vašom zariadení – čím sa úplne obmedzí potreba ochrany v reálnom čase!

Top 5 bezplatná antivírusová ochrana v roku 2023.

Nezávislé laboratórne testy: TotalAV je takmer bezkonkurenčná – nezávislé laboratóriá na malvér túto službu veľmi chvália. Počas testov v novembri a decembri 2022 zablokovala služba TotalAV 100 % rozšíreného malvéru a 97 % hrozieb zero-day v teste AV-TEST.

Po stiahnutí bezplatnej verzie si môžete bezplatne vyskúšať aj verziu Pro. Tá vám odomkne všetky funkcie, ktoré v antivírusovom programe potrebujete, vrátane ochrany v reálnom čase, ochrany pred ransomvérom a mnohých ďalších doplnkov. A ak sa rozhodnete zostať pri nej, ceny sa začínajú od 19,00 USD/mesiac.

Viac informácií o ponuke TotalAV nájdete v našej recenzii TotalAV.

TotalAV

Klady

 • Inteligentné skenovanie
 • Bezpečné rozšírenie lokality
 • Bezplatná skúšobná verzia Pro
 • Skvelé výsledky laboratórnych testov

Nevýhody

 • Ochrana v reálnom čase je súčasťou plateného plánu

Ako odstrániť vírus z telefónu

2. Norton Antivirus – najmodernejší bezplatný antivírus

Je antivírusový softvér Norton skutočne dobrý?
Brána firewall:Platené
Ochrana v reálnom čase:Platené
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktuálna ponuka:🔥Získajte až 66% z ceny Norton Antivirus🔥

Antivírusový program Norton 360 je ďalší skvelý bezplatný nástroj na ochranu pred vírusmi, ktorý poskytuje pokročilú ochranu. Hoci nemá neobmedzenú bezplatnú verziu, je k dispozícii bezplatná 14-dňová skúšobná verzia, ktorú môžete využiť.

Skenovanie: Norton ponúka ochranu v reálnom čase poháňanú umelou inteligenciou, ktorá zabraňuje poškodeniu vašich zariadení vírusmi, malvérom, spyvérom a ransomvérom. Pokiaľ ide o skenovanie, máte k dispozícii inteligentné, rýchle, úplné a vlastné skenovanie. K dispozícii je dokonca aj funkcia Norton Insight pre podozrivé súbory.

Aké sú nevýhody antivírusového programu Norton?

Vlastnosti: Norton obsahuje obojsmerný firewall, ktorý monitoruje odosielanú a prijímanú sieťovú prevádzku. K dispozícii je aj rodičovská kontrola, ktorá umožňuje obmedziť online prístup vašich detí. Alebo monitor tmavých webových stránok pre vašu vlastnú bezpečnosť – vďaka nemu budete vedieť, či na tmavých webových stránkach a fórach nedošlo ku kompromitácii vašich prihlasovacích údajov.

Nezávislé laboratórne testy: Počas nezávislého testovania AT-TEST zablokoval Norton 100 % rozšíreného malvéru aj malvéru zero-day. Takže nech už vaše zariadenie infikuje čokoľvek, Norton sa o to bez problémov postará.

Na rozdiel od bezplatnej verzie programu Bitdefender ponúka bezplatná skúšobná verzia programu Norton oveľa viac funkcií. Ak teda potrebujete dočasne bezplatnú antivírusovú ochranu, Norton je vynikajúcim riešením. Ak sa niečo stane, vždy môžete prejsť na vyššiu verziu za 19,99 USD/mesiac.

Ktorý je lepší Norton alebo McAfee?

Viac informácií o zabezpečení Norton nájdete v našej recenzii antivírusového programu Norton.

Klady

Nevýhody

 • Žiadna neobmedzená bezplatná verzia
 • Pomerne drahé

3. Bitdefender – mimoriadne bezpečný antivírusový program zadarmo

Je Bitdefender Antivirus dobrý antivírusový program?
Brána firewall:Platené
Ochrana v reálnom čase:Bezplatne
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktuálna ponuka:🔥Získajte Bitdefender až do 62% OFF!🔥

Bitdefender je jedným z najlepších prémiových antivírusových programov, preto nie je divu, že jeho bezplatné riešenie je dobrým bezplatným antivírusovým programom aj pre používateľov Redditu.

Skenovanie: Bitdefender ponúka bezplatnú verziu s komplexnými možnosťami skenovania vrátane rýchleho, systémového, zraniteľnosti a vlastného skenovania. Bitdefender ponúka ochranu v reálnom čase úplne zadarmo. Zabezpečuje ochranu súborov a e-mailov v reálnom čase s minimálnym vplyvom na výkon systému.

Vlastnosti: Pokročilá ochrana pred hrozbami služby využíva strojové učenie na odhaľovanie indikácií podobných hrozbám správania. Bitdefender navyše prijíma opatrenia proti rôznym phishingovým webovým stránkam, čím zabezpečuje, že vaše údaje neskončia na temných webových trhoch. Jednou z nevýhod je, že verzia pre Mac nemá bezplatnú možnosť, takže ak ste používateľom Macu, radšej sa rozhodnite pre TotalAV.

Čo je lepšie ako Bitdefender Antivirus?

Nezávislé laboratórne testy: Bitdefender počas nezávislých laboratórnych testov zablokoval 100 % hrozieb, či už išlo o zero-day alebo starší malvér. Tento poskytovateľ je známy svojou výnimočnou mierou detekcie malvéru, takže viete, že ste v dobrých rukách.

Základná verzia je bezplatná navždy, ale ak chcete vyskúšať prémiovú verziu, môžete si všetky verzie vyskúšať zadarmo na 30 dní bez poskytnutia údajov o karte.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu produktu Bitdefender.

Bitdefender

Klady

 • Vynikajúca ochrana pred škodlivým softvérom
 • Ochrana v reálnom čase je súčasťou bezplatného plánu
 • 30-dňová bezplatná skúšobná verzia všetkých prémiových verzií
 • Sofistikované phishingové filtre

Nevýhody

 • Žiadny bezplatný plán pre používateľov macOS
 • Zdĺhavé úvodné skenovanie

4. Surfshark AV – bezplatný antivírusový softvér

Deteguje Surfshark iné antivírusové programy?
Brána firewall:Nie
Ochrana v reálnom čase:Bezplatne
Platformy:Windows, macOS, Android
Aktuálna ponuka:🔥Získajte Surfshark Antivirus – 76% OFF!🔥

Antivírusový program Surfshark je bezplatné internetové bezpečnostné riešenie, ktoré vám zaistí každodennú bezpečnosť online. Hoci neexistuje neobmedzená bezplatná verzia, máte k dispozícii 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Skenovanie: Samotný antivírus je ľahký softvér, ktorý ponúka úplné alebo rýchle skenovanie zariadenia a plne funkčnú ochranu pred hrozbami v reálnom čase, ktorá dokáže zachytiť 70 % hrozieb za menej ako 2 minúty.

Vlastnosti: Aj keď sa zdá, že antivírusový balík bezpečnostných funkcií je v porovnaní s ostatnými malý, Surfshark ponúka vynikajúce ďalšie funkcie. Patrí medzi ne služba VPN novej generácie, ktorá používa neprelomiteľnú šifru. Okrem toho môžete využívať výhody bezpečného vyhľadávača bez reklám, ktorý nezhromažďuje vaše údaje, a monitorovania narušenia ochrany údajov.

Je antivírusový program Surfshark dostatočný?

Nezávislé laboratórne testy: Antivírus Surfshark je skutočne veľmi dobrý, pokiaľ ide o ochranu – bol nezávisle kontrolovaný agentúrou Virus Bulletin a vykázal vynikajúce výsledky. Zablokoval 100 % všetkých testovaných hrozieb.

Celkovo by antivírusový program Surfshark mohol využívať niektoré špecifické antivírusové funkcie, napriek tomu však ponúka dobre spracovaný bezpečnostný balík. Ak sa teda rozhodnete zostať pri ňom, bude vás stáť od 3,98 USD/mesiac.

Viac informácií nájdete v našej recenzii antivírusového programu Surfshark.

Deteguje Surfshark iné antivírusové programy?

Klady

 • Dodáva sa so sieťou VPN
 • Ochrana v reálnom čase
 • Súkromný vyhľadávač
 • Úplné a rýchle skenovanie zariadenia

Nevýhody

 • Žiadna neobmedzená bezplatná verzia
 • Slabý výber antivírusových funkcií

5. Ochrana pred hrozbami NordVPN – vyskúšajte špičkovú VPN s antivírusovými funkciami bez rizika

Ochrana pred hrozbami od NordVPN
Brána firewall:Nie
Ochrana v reálnom čase:Nie
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte ochranu pred hrozbami NordVPN – 63% ZĽAVA + 3 mesiace ZADARMO! 🔥

NordVPN Threat Protection je bezplatný softvér na ochranu pred škodlivým softvérom, ktorý sa dodáva spolu so službou VPN, ktorá patrí k špičke na trhu. Je bezplatný pre každého používateľa NordVPN a je navrhnutý tak, aby chránil vaše zariadenia pred škodlivým softvérom, sledovacími programami a škodlivými reklamami. Vďaka bezplatnej 7-dňovej skúšobnej verzii NordVPN pre Android a 30-dňovej záruke vrátenia peňazí ho môžete používať úplne zadarmo.

Skenovanie: NordVPN Threat Protection nemá skenovanie malvéru ako Bitdefender alebo iné tradičné antivírusové programy. Namiesto toho funguje na pozadí, podobne ako ochrana v reálnom čase. Taktiež funguje ako skener sťahovania, ktorý kontroluje, či súbory, ktoré chcete nainštalovať do počítača, nie sú infikované vírusmi.

Prehľad siete NordVPN

Vlastnosti: Ochrana pred hrozbami pomáha používateľom vyhnúť sa návšteve nebezpečných a škodlivých webových stránok tým, že blokuje prístup k nim. K dispozícii sú aj solídne funkcie, ktoré pomáhajú vysporiadať sa s otravnými reklamami a sledovacími zariadeniami, aby sa zlepšil zážitok z prehliadania a ochrana pred potenciálnymi nebezpečenstvami, ktoré môžu reklamy prinášať.

Nezávislé laboratórne testy: NordVPN nebol testovaný nezávislými laboratóriami, pretože nejde o tradičný antivírusový program, ale skôr o nástroj na odstránenie škodlivého softvéru, ktorý je súčasťou balíka VPN. Počas našich interných testov však zablokoval 8/10 hrozieb pri základnom skenovaní a 9/10 pri hĺbkovom skenovaní.

Ak sa rozhodnete pokračovať v používaní služieb po bezplatnej skúšobnej verzii, ceny začínajú už od 3,29 USD/mesiac.

Viac informácií o tomto produkte nájdete v našej recenzii NordVPN.

Ochrana siete NordVPN pred hrozbami do roku 2023

Klady

Nevýhody

 • Žiadne skenovanie systému v reálnom čase
 • Žiadne rozšírené možnosti skenovania

6. Avira Free Security – najlepší antivírus pre používateľov Apple

Môžeme veriť spoločnosti Avira?
Brána firewall:Platené
Ochrana v reálnom čase:Bezplatne
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktuálna ponuka:🔥Získajte 1 rok Avira na 40% OFF!🔥

Avira Free Security je bezplatný antivírusový program pre PC, Mac, Android a iOS, ktorý má množstvo funkcií, ktoré iní ponúkajú len v rámci prémiových plánov. Pokrýva všetky základy a poskytuje porovnateľný výkon vo všetkých oblastiach.

Skenovanie: Avira ponúka tri typy skenovania – rýchle, úplné a inteligentné. Takže či už potrebujete jednoduchú kontrolu alebo úplnú kontrolu, budete môcť urobiť všetko. Navyše, hoci tu nie je žiadna ochrana webu ani e-mailu, máte k dispozícii bezplatnú ochranu aj v reálnom čase.

Vlastnosti: S Avira môžete očakávať, že získate pomerne veľa užitočných funkcií zadarmo. Napríklad, hoci len s 500 MB/mesiac, získate službu VPN. Využiť môžete aj skartovačku súborov, karanténu súborov na optimalizáciu zariadení a obmedzený správca hesiel.

Môžeme veriť spoločnosti Avira?

Nezávislé laboratórne testy: V nezávislých testoch získala spoločnosť Avira najvyššie hodnotenie za ochranu systému Windows aj macOS, čo je veľmi pôsobivé. V systéme macOS antivírus v decembrových testoch zablokoval 99,3 % hrozieb, zatiaľ čo v systéme Windows 100 %.

Ak teda potrebujete bezplatný antivírusový program s bohatými funkciami, Avira je skvelou voľbou. Ak chcete využívať aj také funkcie, ako je ochrana webu a e-mailu, ako aj aktualizácia softvéru a ovládačov, budete musieť prejsť na vyššiu verziu. Ceny sa začínajú na 30,99 USD/mesiac.

Všetky funkcie, ktoré tento softvér ponúka, nájdete v našej recenzii programu Avira Antivirus.

Aké sú slabé stránky antivírusového programu Avira?

Klady

 • Zahŕňa správcu hesiel
 • Podporuje mnoho operačných systémov
 • Bezpečný nákupný balíček
 • Pridáva ochranu vášho prehliadača

Nevýhody

 • Žiadna ochrana webu vo verzii zdarma
 • Zdĺhavé skenovanie celého systému

7. ESET NOD32 – multiplatformný bezplatný antivírus

ESET NOD32
Brána firewall:Platené
Ochrana v reálnom čase:Platené
Platformy:Windows, Linux, macOS, Android
Aktuálna ponuka:🔥Získajte ESET, ušetríte až 33%🔥

ESET antivírus je ďalší skvelý softvér, ktorý vám umožňuje aktivovať všetky prémiové funkcie zadarmo vďaka 30-dňovej skúšobnej verzii. Určite ide o jeden z najpokročilejších balíkov, ktoré sú dnes na trhu k dispozícii vďaka skvelým a komplexným mieram ochrany.

Skenovanie: S ESETom môžete skenovať počítač rýchlym, úplným, vlastným alebo vymeniteľným skenom. Skenovanie môžete dokonca naplánovať na neskôr alebo ho zautomatizovať tak, aby sa vykonalo po pripojení zariadenia, takže nebudete musieť riešiť, že antivírus zasahuje do vašich každodenných úloh. K dispozícii je aj funkcia ochrany v reálnom čase.

Vlastnosti: ESET vám poskytuje balík proti krádeži, ktorý vám umožní skontrolovať polohu a IP adresu vášho zariadenia v prípade jeho krádeže alebo straty. Okrem toho je možné zapnúť webové filtre, ktoré pomáhajú vyhnúť sa phishingovým a malvérovým webovým stránkam. K dispozícii je dokonca aj samostatná funkcia ochrany platieb, ktorá sa spustí, keď používate bankové aplikácie.

Bezplatný antivírusový program pre rôzne platformy

Nezávislé laboratórne testy: Počas nezávislého testovania dosiahla spoločnosť ESET neuveriteľných 100 % v miere detekcie škodlivého softvéru. To je vynikajúce riešenie, ak hľadáte antivírus, ktorý by dokázal odhaliť aj tie najnovšie škodlivé hrozby.

Cena antivírusového programu ESET sa začína od 39,99 USD/mesiac. Našťastie, všetky prémiové funkcie si môžete vyskúšať zadarmo na 30 dní.

Viac informácií nájdete v našej podrobnej recenzii ESET.

ESET vám ponúka balík na prevenciu krádeží

Klady

 • Ochrana v reálnom čase
 • Cloudové služby
 • Šifrovanie súborov proti ransomvéru
 • Skvelé výsledky v nezávislých laboratóriách

Nevýhody

 • Pomerne drahé prémiové plány
 • Chýbajúce ďalšie funkcie

Ako sme vybrali a otestovali tieto bezplatné antivírusové služby

Ako sme vybrali a otestovali tieto bezplatné antivírusové služby

Nie každý bezplatný antivírus je dôveryhodný – môže sa stať, že dostanete službu, ktorá zhromažďuje a predáva vaše údaje. Preto sme preskúmali a otestovali desiatky bezplatných antivírusových programov, aby sme zistili, ktoré z nich dokážu dobre plniť svoju úlohu. Tu sú všetky faktory, ktoré sme zohľadnili:

 • Nezávislé laboratórne testy. Keďže bezplatné antivírusy nemajú okrem základného zabezpečenia veľa čo ponúknuť, je lepšie vybrať si služby, ktoré zaručujú vynikajúcu mieru detekcie škodlivého softvéru. Preto sme skúmali nezávislé laboratórne testy, napríklad testy AV-TEST a Virus Bulletin.
 • Vlastnosti. Pozreli sme sa na to, aké funkcie obsahujú bezplatné antivírusy. Hoci by ste nemali očakávať veľké množstvo funkcií, mali by ste získať aspoň niektoré funkcie. Môže to byť rozšírenie prehliadača alebo ochrana pred ransomvérom.
 • Kompatibilita. Uistili sme sa, že služby, ktoré sme zaradili do zoznamu, sú kompatibilné s mnohými rôznymi operačnými systémami.
 • Použiteľnosť. Zaradili sme len aplikácie, ktoré sú pre začiatočníkov ľahko ovládateľné. Dbali sme aj na to, aby ste mali k dispozícii bezplatné služby, ktoré aplikáciu nezahlcujú neustálymi vyskakovacími oknami vyzývajúcimi na aktualizáciu.
Ako testujete antivírusový program?

Bezplatný antivírus vs. platený antivírus

Pokiaľ ide o bezplatné a platené antivírusové programy, druhá možnosť je zvyčajne lepšia. Ak si napríklad zaobstaráte platený antivírusový nástroj, môžete si byť istí, že bude chrániť váš počítač pred online hrozbami počas prehliadania webu. Platené aplikácie tiež vždy ponúkajú zákaznícku podporu, napríklad živé rozhovory, zatiaľ čo ich bezplatné verzie vám umožnia využívať len svoje databázy znalostí.

Platené antivírusové nástroje (ako napríklad tie z nášho zoznamu Najlepší antivírus v roku 2023) navyše obsahujú množstvo užitočných funkcií, ktoré môžu zlepšiť váš zážitok z používania internetu. Zabudované siete VPN, rodičovský režim a rôzne rozšírenia prehliadača môžu byť veľmi užitočné pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov. Napríklad bezplatná skúšobná verzia antivírusu Norton vám umožní využívať všetky jeho prémiové funkcie počas 7 dní.

Ako môžem získať bezplatný antivírusový program?

Pri starostlivom výbere však môže stačiť aj bezplatný antivírusový program. Vezmite si ako príklad bezplatnú verziu TotalAV. Na ochranu pred škodlivým softvérom používa rovnaké pokročilé technológie ako platená verzia. Jediné, čo bezplatnej možnosti chýba, sú niektoré ďalšie funkcie.

Ďalšou možnosťou je Bitdefender – bezplatná verzia obsahuje antivírusovú kontrolu, ochranu v reálnom čase a blokuje phishingové útoky a ransomvér. Platená verzia je samozrejme bohatšia na funkcie, ktoré ponúkajú ochranu pred sieťovými hrozbami, profily používania, VPN, správcu hesiel a mnoho ďalšieho.

Ak teda potrebujete len základnú ochranu pred škodlivým softvérom, môže vám stačiť bezplatný antivírusový softvér – ale len vtedy, ak ho vyberiete rozumne.

Ako si vybrať najlepší bezplatný antivírus

Kto testuje antivírusové programy?

Pri výbere bezplatného nástroja na ochranu nie je potrebné brať do úvahy veľa vecí, pretože sú zvyčajne dosť obmedzené. Tu sú však hlavné veci, ktoré treba mať na pamäti pri hľadaní najlepšieho dostupného bezplatného antivírusového programu:

 • Miera ochrany pred škodlivým softvérom. Nezabudnite si overiť, ako dobre si antivírusový program vedie v nezávislých laboratórnych testoch, napríklad AV-TEST alebo AV-comparatives.
 • Ochrana v reálnom čase. Pri bezplatných antivírusoch nie je ochrana v reálnom čase samozrejmosťou. Je však veľmi užitočná vzhľadom na to, že monitoruje škodlivý softvér nepretržite. Ak teda bezplatný antivírus ponúka túto funkciu, považujte ju za veľké plus.
 • Podpora zariadení. Uistite sa, že vybraný antivírus podporuje vaše zariadenie alebo operačný systém.
 • Ďalšie funkcie. Bezplatné antivírusy nie sú rozsiahle z hľadiska funkcií, ale mali by ponúkať aspoň niektoré ďalšie výhody. Či už ide o rozšírenie prehliadača alebo správcu hesiel – zaobstarajte si službu, ktorá ponúka to, čo potrebujete.
Bezplatný antivírusový program vs platený antivírusový program

Videorecenzia: najlepší bezplatný antivírus v roku 2023

Je bezpečné používať bezplatný antivírus?

Áno, používanie bezplatného antivírusového programu je bezpečné, ak ho získate od dôveryhodného poskytovateľa. Bezplatné riešenia vám však môžu poskytnúť len minimum. Zároveň je to však lepšie ako žiadna ochrana. Koniec koncov, bezplatné antivírusy, ako napríklad TotalAV, môžu byť dokonca lepšie ako vstavané antivírusové aplikácie.

Mali by ste však mať na pamäti, že bezplatné antivírusové nástroje často neobsahujú základnú funkciu nazývanú ochrana v reálnom čase. To znamená, že bezplatná aplikácia odstráni len existujúce hrozby – nezabráni prenikaniu nového škodlivého softvéru do vášho systému.

Ako si vybrať najlepší bezplatný antivírusový program

Oplatí sa platiť za antivírus?

Áno, ak chcete získať čo najlepšie skúsenosti, mali by ste si naozaj zaplatiť za antivírus. V závislosti od služby, ktorú si vyberiete, totiž získate viac funkcií a lepšiu zákaznícku podporu.

Pokiaľ ide o funkcie, ak si zaobstaráte platený antivírus, získate ich oveľa viac. To zahŕňa bezplatné funkcie na zvýšenie bezpečnosti, ako je napríklad ochrana webovej kamery a ochrana pred krádežou identity, správca hesiel a sieť VPN. Ak máte deti, platená možnosť antivírusového programu môže dokonca vaše deti ochrániť pred vekovo nevhodnými webovými stránkami. Ak chcete získať najhladšie skúsenosti so všetkými týmito zahrnutými funkciami, odporúčame TotalAV.

Oplatí sa platiť za antivírus?

Najlepší úplne bezplatný antivírus

TotalAV je najlepší bezplatný antivírusový program na trhu vďaka neobmedzenému bezplatnému plánu, vynikajúcej miere ochrany pred škodlivým softvérom a ochrane pred hrozbami v reálnom čase počas prehliadania.

Pokiaľ ide o zákaznícku podporu, vo väčšine prípadov môžete získať lepšie služby s plateným antivírusovým programom. Vidíte, že väčšina poskytovateľov neobsahuje možnosti ľudskej pomoci pre bezplatných používateľov, ako napríklad živý chat alebo e-mail. Jediné, čo môžete urobiť, je spoľahnúť sa na často kladené otázky na ich webových stránkach. Ak sa však rozhodnete investovať do antivírusového programu, v závislosti od toho, ktorý si vyberiete, môžete získať nepretržitú podporu prostredníctvom živého chatu, e-mailu a telefónu. V skutočnosti všetky tieto možnosti poskytujú také služby ako Norton a Bitdefender.

Oplatí sa platiť za antivírusový program?

Celkovo to, či by ste si mali zaobstarať platený antivírusový program, závisí od úrovne zabezpečenia a komfortu, ktorý chcete získať. Bezplatný plán je skvelý na základnú ochranu. Ak si však chcete zabezpečiť špičkovú bezpečnosť, získať ďalšie bezplatné služby a kvalitnú zákaznícku podporu, mali by ste zvážiť, či sa nepozriete do našich najlepších antivírusových služieb roku 2023.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov