Najlepší antivírusový softvér pre Mac v roku 2024

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Aký je najlepší antivírus pre Mac v roku 2024?

TotalAV je najlepší antivírusový program pre Mac. Mac má mnoho zabudovaných funkcií, ktoré z neho robia odolný operačný systém proti rôznym kybernetickým hrozbám. Bezpečnosť vašich zariadení by sa však mohla výrazne zvýšiť použitím niektorej z antivírusových služieb uvedených v našom zozname.

Majú počítače Mac zabudovaný antivírus?

Áno. Všetky počítače Mac majú zabudovanú antivírusovú funkciu v karanténe súborov. Nazýva sa Xprotect a bola súčasťou všetkých systémov počnúc macOS X 10.6 Snow Leopard. Nikam nezmizla a teraz počíta takmer desať rokov, počas ktorých bola prvou bariérou ochrany vášho systému.

Je platený antivírus pre Mac lepší ako bezplatný?

Pokiaľ ide o funkcie, platený antivírusový nástroj bude mať takmer vždy viac funkcií navyše ako bezplatný nástroj. Tak to už na svete chodí. To, či vám tieto funkcie stoja za to, však závisí výlučne od prípadov použitia, preto by ste mali ku každému prípadu pristupovať individuálne.

Mac sa môže zdať bezpečný, ale je zraniteľný voči škodlivému softvéru a vírusom. Spoliehať sa len na vstavaný antivírusový program Mac xProtect je proti moderným hrozbám nedostatočné. Natívne aplikácie pre Mac, ako napríklad Safari, majú bezpečnostné chyby, takže váš Mac je vystavený riziku. Bez ochrany v reálnom čase môžu kybernetické útoky spôsobiť značné škody. Preto je pre váš MacBook, počítač Apple alebo akékoľvek zariadenie Mac kľúčové mať špecializovaný antivírusový program.

Aj keď zabudovaný antivírusový program dokáže minimalizovať riziko, nedokáže poskytnúť všestrannú ochranu. Prémiový antivírusový softvér pre Mac so špecializovaným zabezpečením pre macOS dokáže účinne bojovať proti neustále sa vyvíjajúcim kybernetickým hrozbám, zabrániť ransomvéru a ďalším vírusom.

Aký je najlepší antivírus pre Mac?

Na rozdiel od odporúčania TotalAV sme otestovali a preskúmali množstvo antivírusových produktov, aby sme zabezpečili výber najlepšieho antivírusového programu pre Mac na mieru. Všetky poskytnuté antivírusy zabezpečia špičkovú bezpečnosť vášho zariadenia Mac, pretože majú vysokú mieru detekcie škodlivého softvéru a funkcie špeciálne navrhnuté pre používateľov počítačov Mac. Čítajte ďalej a zistite, aké sú najlepšie výbery.

Najlepší antivírus pre Mac v roku 2024

 • TotalAV – najlepší antivírusový softvér pre zariadenia Mac v roku 2024 s vylepšenými funkciami na ochranu súkromia.
 • Norton 360 – pokročilý antivírusový softvér pre Mac vhodný pre celú rodinu s novými bezpečnostnými prvkami.
 • Bitdefender – antivírus pre macOS s minimálnym vplyvom na výkon a aktualizovaným systémom detekcie hrozieb.
 • Intego – prispôsobiteľná ochrana Macu pred všetkými typmi malvéru s inovatívnymi nástrojmi pre aktívnu prevenciu.
 • Surfshark AV – antivírusový program pre Mac s veľkou kompatibilitou s prehliadačmi a novými optimalizačnými možnosťami.
 • Ochrana pred hrozbami NordVPN – špičková VPN a antivírusový balík pre Mac s rozšírenou ochranou pred online nebezpečenstvami.
 • Avira – bezplatná antivírusová možnosť pre Mac s aktualizovanou databázou vírusových podpisov.
 • Trend Micro – dobrý antivírusový program pre Mac na detekciu malvérových hrozieb s vylepšeným algoritmom na identifikáciu nových hrozieb.
 • Ako si vybrať najlepší antivírusový program pre Mac: Prehodnoťte svoje potreby a preferencie, a vyberte softvér, ktorý najlepšie zodpovedá vášmu životnému štýlu.

Ako si vybrať najlepší antivírusový program pre Mac

Naozaj potrebujem antivírusový program pre Mac?

Pri výbere antivírusového programu pre Mac je dôležité pozerať sa nielen na rozdiely v rozhraní a dizajne. Hoci sa môže zdať, že antivírusové programy sa líšia len v tomto aspekte, existuje niekoľko ďalších dôležitých faktorov, ktoré si vyžadujú vašu pozornosť. Ak chcete zabezpečiť, aby ste našli tú najlepšiu možnosť antivírusového programu pre Mac, mali by ste mať vždy na pamäti niekoľko kľúčových aspektov.

Nezávislé laboratórne testy:<98%
Bezpečnostné prvky:Ochrana v reálnom čase, skenovanie súborov v cloude
Pokročilé funkcie:VPN, monitorovanie tmavého webu, správca hesiel
Platformy:Kompatibilita s aktuálnou verziou počítača Mac
Podpora zákazníkov:24/7
 • Miera ochrany proti vírusom. Špičkový antivírus pre macOS by mal chrániť pred najmenej 98 % škodlivého softvéru zero-day, ako aj pred webovými a e-mailovými hrozbami. Ak chcete získať najlepší antivírus pre Mac, hľadajte vynikajúce výsledky testovania v správach nezávislých testovacích laboratórií.
 • Bezpečnostné prvky. Robustné zabezpečenie nekončí ochranou v reálnom čase. Prémiové antivírusové balíky obsahujú všestrannú ochranu – zabezpečenú sieť VPN, monitorovanie tmavého webu, správcu hesiel a blokátor reklám.
 • Vplyv na výkon zariadenia. Ak všetky prostriedky Macu idú na spustenie antivírusu a zariadenie je prakticky nepoužiteľné na nič iné, antivírus za to nestojí. Hľadajte softvér, ktorý má minimálny vplyv na výkon zariadenia a zároveň zabezpečuje najlepšiu možnú ochranu.
Potrebujú počítače Mac antivírus 2024?
 • Podpora zákazníkov. Najkvalitnejšie nástroje na ochranu pred škodlivým softvérom zahŕňajú nepretržitú zákaznícku podporu. Pomôže vám s relevantnými informáciami o tom, čo robiť v prípade útoku ransomvéru, alebo jednoducho odpovie na technické otázky.
 • Adekvátne ceny. Chcete pre svoj Macbook čo najlepšiu antivírusovú ochranu, ale zároveň takú, ktorá nezruinuje banku. Ak chcete získať čo najlepší pomer ceny a výkonu, vyberte si antivírus s funkciami, ktoré skutočne potrebujete, za cenu, ktorú ste ochotní zaplatiť.

Najlepší antivírusový softvér pre Mac v roku 2024

Otestovali sme množstvo antivírusových programov pre Mac, takže vy nemusíte. Pri testovaní sme skúmali mieru ich ochrany pred hrozbami, vykonali niekoľko interných testov a hodnotili celkový výkon a funkcie. Tu sú tie najlepšie:

1. TotalAV Mac Antivirus & Security – najlepšia prémiová antivírusová ochrana macOS

Na čo sa používa celkový AV?
Zabezpečiť až do:6 zariadení
Kompatibilita so systémom macOS:OS 10.9 alebo novší
Vrátane siete VPN:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte TotalAV, teraz 84% OFF! 🔥

TotalAV je prvotriedne antivírusové riešenie pre zariadenia Apple. S týmto bezpečnostným nástrojom získava macOS príjemnú kombináciu antivírusových funkcií, ktoré “zaplátajú” základy, ktoré nestrážia vstavané ochranné nástroje. Blokovaním 100 % vyskytujúcich sa rizík získava TotalAV najvyššie skóre od všetkých nezávislých testovacích laboratórií (AV-Test, AV-Comparatives a SE Labs.) To isté potvrdili aj naše interné testy.

Motor TotalAV v reálnom čase účinne vyhľadáva hrozby pri sťahovaní alebo otváraní súborov. Okrem toho sú k dispozícii ďalšie nástroje na zabezpečenie Macu aj vašich osobných údajov – Smart Scan vykonáva pravidelnú bezpečnostnú rutinu, vyhľadáva škodlivý softvér, nevyžiadanú poštu, súbory v medzipamäti a sledovacie programy.

Kto je celkový antivírus AV?

Existuje niekoľko rôznych typov skenovania pre hlbšie skenovanie systému – rýchle, systémové, inteligentné a vlastné. V našich testoch boli veľmi spoľahlivé pri zachytávaní škodlivého softvéru. Zachytil všetky hrozby zero-day a 4 týždne staré malvérové hrozby, ktoré mu boli predložené.

Okrem toho je v ňom zabudovaný nástroj na správu hesiel a VPN – môžete tak chrániť svoje heslá, osobné údaje a údaje o prehliadaní.

Predplatné Premium ponúka úplnú ochranu TotalAV na šiestich zariadeniach naraz. Ceny začínajú na 19,00 USD za prvý rok s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Môžete si vyskúšať aj obmedzenú bezplatnú verziu TotalAV pre jedno zariadenie.

Ak chcete zistiť viac, pozrite si našu úplnú recenziu antivírusového programu TotalAV.

Je antivírus Total AV dobrý?

Klady

 • Vynikajúca celková ochrana pred škodlivým softvérom
 • Nástroje na optimalizáciu a správu sledovania
 • VPN a správca hesiel
 • Skvelé ceny
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Základná bezplatná verzia
 • Bezplatná skúšobná verzia prémiového plánu

Nevýhody

 • Môže chrániť maximálne 6 zariadení

2. Norton 360 – spoľahlivý antivírusový softvér pre Mac

Čo vlastne Norton 360 robí?
Zabezpečiť až do:10 zariadení
Kompatibilita so systémom macOS:OS 10.10 alebo novší
Vrátane siete VPN:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte až 66% z Norton Antivirus 🔥

Navštívte Norton

Norton 360 je ďalší špičkový antivírusový softvér pre Mac. Podľa nezávislých laboratórnych testov blokuje 100 % rizík, ktoré sú naňho kladené.

Dôsledne zachytával najzložitejšie typy malvéru pre systém macOS a iné nežiaduce programy. Umelá inteligencia (AI) aplikácie Norton 360 je tiež vynikajúca pri analýze každého procesu v počítači Mac. Keď zistí možný malvér, potenciálna hrozba prejde do karantény – takže ste v bezpečí aj pred aktuálne neznámymi hrozbami.

Čo je Norton AntiVirus?

Aplikácia Norton 360 tiež zvyšuje úroveň ochrany vďaka funkcii monitorovania tmavého webu. Tá vás upozorní, ak dôjde k úniku vašich údajov pri narušení bezpečnosti.

Medzi ďalšie funkcie patria rozšírenia pre Firefox a Chrome na ochranu pred škodlivými webovými stránkami, VPN, správca hesiel, Norton Clean a ďalšie.

V rámci štandardného plánu môžete chrániť jedno zariadenie alebo si zaobstarať Norton 360 Deluxe a využívať 10 súčasných pripojení.

Norton 360 neponúka bezplatnú verziu, takže ak máte väčší záujem o bezplatný antivírus pre Mac, TotalAV je lepšia voľba. Na druhej strane však získate bezplatnú 7-dňovú skúšobnú verziu. Cena predplatného sa začína na 19,99 USD za prvý rok. Ak sa niečo stane, je tu 60-dňová záruka vrátenia peňazí.

Ak chcete zistiť viac, pozrite si našu úplnú recenziu antivírusového programu Norton.

Čo je Norton 360 PC?

Klady

 • Bezplatné skúšobné verzie všetkých plánov
 • Vysoké skóre nezávislých laboratórnych testov
 • Množstvo doplnkov
 • Monitorovanie tmavého webu
 • Nízke využitie zdrojov
 • 60-dňová záruka vrátenia peňazí

Nevýhody

 • Žiadna bezplatná verzia

3. Bitdefender Total Security for Mac – antivírusový produkt “všetko v jednom” pre Mac

Čo je antivírusový program Bitdefender?
Zabezpečiť až do:3 zariadenia
Kompatibilita so systémom macOS:OS 10.10 alebo novší
Vrátane siete VPN:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte Bitdefender až za 62% VYPNUTÉ! 🔥

Navštívte Bitdefender

Bitdefender je jedným z najlepších antivírusových programov pre Macbook na trhu. Tento bezpečnostný nástroj kombinuje inovatívne technológie na vytvorenie robustného štítu proti najnovším kybernetickým hrozbám, ako je ransomvér, spyware, vírusy a ďalšie hrozby.

Podľa nezávislých testov zachytí Bitdefender 100 % hrozieb. V našom vlastnom teste služba odhalila 9 z 10 škodlivých súborov. Za zmienku stojí aj to, že tento antivírusový program je veľmi šetrný k prostriedkom vášho Macu, pričom rýchlosť a výkon zostávajú väčšinou nezmenené.

Čo vlastne robí Bitdefender?

Antivírusový program Bitdefender Total Security má rodičovskú kontrolu a riešenia na detekciu všetkých platforiem, ktoré automaticky vyhľadávajú všetky typy škodlivého softvéru. Bitdefender tiež poskytuje skvelú ochranu webu s dôveryhodným blokátorom reklám, ktorý zisťuje a odstraňuje únoscov prehliadača. Jeho ochrana proti phishingu tiež blokuje škodlivé webové stránky, ktoré sa zameriavajú na vaše prihlasovacie údaje a finančné údaje.

Balík Bitdefender Total Security obsahuje aj službu VPN na ochranu vašej prítomnosti online. Pre jeden Mac získate až 200 MB denne.

Cenové plány tohto antivírusového softvéru začínajú od 23,99 USD/rok. Každý balík zahŕňa automatické aktualizácie a prémiovú zákaznícku podporu. Chráni až 3 zariadenia so systémom macOS a má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Ako nainštalovať sieť VPN do smerovača

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu úplnú recenziu produktu Bitdefender.

Je Bitdefender ruská spoločnosť?

Klady

 • Skvelé výsledky nezávislých laboratórnych testov
 • Odhaľovanie škodlivého softvéru naprieč platformami
 • Webová ochrana a technológie proti phishingu
 • Zahŕňa sieť VPN
 • Bezplatná 30-dňová skúšobná verzia

Nevýhody

 • Obmedzené používanie siete VPN
 • Žiadna brána firewall

4. Intego Mac Premium Bundle X9 – antivírusový softvér pre Mac

Čo robí spoločnosť Intego?
Zabezpečiť až do:5 zariadení
Kompatibilita so systémom macOS:OS 10.12 alebo novší
Vrátane siete VPN:Nie
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte Intego, teraz 65% OFF! 🔥

Spoločnosť Intego poskytuje nástroje kybernetickej bezpečnosti zamerané na systém macOS a má vynikajúci antivírusový program pre systém macOS, ktorý je známy aj svojou výnimočnou ochranou pred malvérom.

Na základe nezávislého laboratórneho testovania tento softvér blokuje 100 % rizík. Testovali sme túto skutočnosť a zachytil 9 z 10 hrozieb.

Pokiaľ ide o funkcie Intego, k dispozícii je VirusBarrier (ponúka ochranu v reálnom čase, skenovanie súborov a programov pri ich prístupe), Mac Internet Security (niekoľko typov skenovania vášho zariadenia) a ďalšie.

Čo je Intego v mojom Macu?

Ďalším doplnkom, ktorý nemajú všetky antivírusové programy, je brána firewall pre počítače Mac. Chráni vaše zariadenie pred neoprávneným prístupom a pozná polohu, takže môžete meniť úroveň ochrany. To je užitočné, ak ste na cestách a hrozí vám väčšie riziko vniknutia. K dispozícii je aj práčka, ktorá odstraňuje nahromadené nevyžiadané a duplicitné súbory, čím šetrí miesto.

Napokon, ceny Intego začínajú na 29,99 USD/rok. Hoci je služba platená, ponúka 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu všetkých svojich plánov. Okrem toho je k dispozícii 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu úplnú recenziu spoločnosti Intego.

Čo je aplikácia Intego?

Klady

 • Možnosť zameraná na Mac
 • Chráni pred škodlivým softvérom na PC
 • Ukladanie súborov do vyrovnávacej pamäte preskočí už naskenované súbory, aby sa ušetril čas
 • Prispôsobiteľná bariéra NetBarrier
 • Bezplatná skúšobná verzia

Nevýhody

 • Žiadna podpora pre mobilné zariadenia

5. Surfshark Antivirus – antivírus s nízkou cenou pre všestrannú ochranu

Čo robí antivírusový program Surfshark?
Zabezpečiť až do:5 zariadení
Kompatibilita so systémom macOS:OS 10.15 alebo novší
Vrátane siete VPN:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte Surfshark Antivirus – 76% OFF! 🔥

Navštíviť Surfshark Antivirus

Surfshark Antivirus je antivírusový program pre počítače Mac, ktorý je súčasťou balenia. Za pomerne nízku cenu poskytuje spoľahlivú ochranu v reálnom čase pred všetkými typmi online hrozieb.

Vírusy, trójske kone, červy, dotieravé aplikácie – nech sa páči, Surfshark sa o ne postará. Počas nezávislých laboratórnych testov sa mu podarilo zablokovať 100 % hrozieb, ktorým čelil. Keď sme však program testovali my, našiel iba 7 z 10 hrozieb.

Je Surfshark antivírusový?

Medzi kľúčové funkcie, ktoré stoja za zmienku, patrí Surfshark Alert – upozorní vás na akékoľvek narušenie údajov, aby ste mohli konať skôr, než dôjde k poškodeniu. A ak nie ste fanúšikom Googlu, Surfshark Search vám umožní anonymné prehliadanie bez reklám (bez zhromažďovania vašich údajov).

Ale je tu niečo, čo jednoducho nemožno vylúčiť, keď hovoríme o tomto poskytovateľovi – Surfshark VPN. Nielenže ponúka viac ako 3200 serverov v 100 krajinách, ale je skvelá na zabezpečenie, streamovanie a torrenty. Navyše získate kill switch, ktorý vás ochráni v prípade, že pripojenie VPN vypadne.

Len za 41,88 USD/rok môžete získať vynikajúce antivírusové zabezpečenie pre neobmedzené zariadenia. Akoby to nestačilo, službu si môžete vyskúšať s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Ak chcete zistiť viac, pozrite si našu úplnú recenziu antivírusového programu Surfshark.

Je antivírus Surfshark s VPN zadarmo?

Klady

 • Celková ochrana
 • Monitorovanie porušenia ochrany údajov
 • Súkromný vyhľadávač
 • Zahŕňa špičkovú sieť VPN na trhu
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Nevýhody

 • Žiadna brána firewall
 • Skenovanie trvá dlhšie

6. NordVPN Threat Protection – špičková VPN a antivírusový balík pre Mac

Funguje Nord ako antivírus?
Zabezpečiť až do:6 zariadení
Kompatibilita so systémom macOS:OS 10.15 alebo novší
Vrátane siete VPN:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte ochranu pred hrozbami NordVPN – 63% ZĽAVA + 3 mesiace ZADARMO! 🔥

Navštívte NordVPN

Ochrana pred hrozbami NordVPN slúži ako ďalšia vrstva ochrany pre váš Mac. Je to funkcia určená na ochranu vášho zariadenia pred škodlivými programami a potenciálne nebezpečnými webovými stránkami.

Naše testy ukázali 90 % úspešnosť pri pokuse o otvorenie webovej lokality, na ktorej sa nachádza škodlivý softvér. Okrem toho skenuje stiahnuté súbory, aby sa uistil, že do Macu neinštalujete škodlivý softvér. Základné skenovanie zachytilo 8/10 škodlivých súborov, zatiaľ čo hĺbkové skenovanie 9/10.

Majte na pamäti, že beží neustále na pozadí – aj keď sa nepripojíte k sieti VPN, ale máte nainštalovanú aplikáciu NordVPN a v zariadení aktivovanú funkciu ochrany pred hrozbami. Blokuje aj rôzne reklamy, ako sú vyskakovacie okná a bannery, aby zlepšila váš zážitok z prehliadania.

Na čo slúži antivírusová sieť VPN?

Nezabúdajme, že NordVPN je jedným z najlepších poskytovateľov služieb VPN na trhu, takže získate aj vysokokvalitné služby VPN.

Threat Protection for Mac ešte nie je plnohodnotný antivírusový program a v porovnaní so špičkovými antivírusmi, ako je TotalAV, môže postrádať niektoré funkcie. Je to však ľahké a spoľahlivé bezpečnostné riešenie pre váš Macbook. Threat Protection sa dodáva spolu s každým plánom NordVPN – už od 2,29 USD/mesiac.

Viac informácií nájdete v našej recenzii ochrany pred hrozbami NordVPN.

Čo chráni NordVPN?

Klady

 • Výkonný blokátor reklám
 • Automatický skener na sťahovanie
 • Vrátane prvotriednej siete VPN
 • Pevná ochrana pred sledovacími zariadeniami
 • Jednoduché používanie balíka “všetko v jednom

Nevýhody

 • Žiadna ochrana pred vírusmi v reálnom čase
 • Žiadne rozšírené možnosti skenovania

7. Avira Free Antivirus for Mac – antivírusové riešenie pre Mac, ktoré vás nič nestojí

Na čo slúži antivírusový program Avira?
Zabezpečiť až do:Neobmedzený počet zariadení
Kompatibilita so systémom macOS:OS 10.15 alebo novší
Vrátane siete VPN:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte 1 rok Avira na 40% OFF! 🔥

Navštívte aplikáciu Avira

Antivírusový program Avira ponúka ľahké riešenia pre Mac, ktoré nešetria na funkciách. Tento antivírusový program dodáva vášmu systému macOS pevnú bezpečnostnú vrstvu.

V laboratórnych testoch spoločnosť Avira neustále vyniká a blokuje 99 až 100 % všetkých poskytovaných hrozieb pre zariadenia Mac. Aviru sme tiež podrobili testu a môžeme to potvrdiť – Avira odhalila všetkých 10 škodlivých súborov.

Čo je Avira v mojom počítači?

Tento antivírusový program vám tiež poskytuje antivírusovú kontrolu v reálnom čase, ktorá analyzuje všetky súbory, ktoré používate alebo na ktoré kliknete. Zistené podozrivé položky sa umiestnia do karantény, odkiaľ ich budete môcť bezpečne odstrániť.

Napriek tomu, že spoločnosť Avira je známa len ako poskytovateľ antivírusových programov, ponúka aj niekoľko ďalších dobrých bezpečnostných funkcií, ako je generátor hesiel – funkcia, ktorú nájdete v softvéri na správu hesiel. A získate aj VPN na ochranu pred krádežou identity s pomerne prísnym dátovým limitom – iba 500 MB mesačne. Nakoniec je tu odstraňovač nevyžiadanej pošty – nástroj, ktorý vám pomáha šetriť miesto odstraňovaním nechcených dočasných súborov.

Pokiaľ ide o cenu, pre Mac je k dispozícii bezplatná verzia, ktorá však nezahŕňa ochranu e-mailu ani internetu. Prvá platená úroveň, Avira Antivirus Pro, stojí 30,99 USD/rok. K dispozícii je aj 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu antivírusového programu Avira.

Recenzia antivírusového programu Avira (2024)

Klady

 • Skvelé výsledky laboratórnych testov
 • Vynikajúca bezplatná verzia
 • Nie je náročný na zdroje
 • Vrátane siete VPN
 • Vrátane generátora hesiel

Nevýhody

 • Bezplatnej verzii chýba webová ochrana
 • Pomalá zákaznícka podpora

8. Trend Micro Antivirus for Mac – detekuje malvér a webové hrozby

Trend Micro Antivirus Review 2024
Zabezpečiť až do:10 zariadení
Kompatibilita so systémom macOS:OS 10.14 alebo novší
Vrátane siete VPN:Áno
Aktuálna ponuka:🔥 Získajte Trend Micro, teraz 54% OFF! 🔥

Navštívte Trend Micro

Trend Micro je ďalšia spoľahlivá antivírusová možnosť, ktorá podporuje systém macOS. Ponúka základnú ochranu pre váš pokoj.

Na základe nezávislých laboratórnych testov spoločnosť Trend Micro úspešne zablokovala 99 % hrozieb, podozrivých a neobvyklých aktivít a je spoľahlivá v detekcii všetkých typov malvéru.

Trend Micro Internet Security

Čas skenovania škodlivého softvéru je celkom dobrý, pretože trvá kratšie, ako je priemer v odvetví. Môžete vykonať rýchlu kontrolu, úplnú kontrolu alebo vlastnú kontrolu systému v rámci niekoľkých kliknutí antivírusového skenera. Tieto skenovania sme otestovali a zachytili 8 z 10 hrozieb. Vplyv na výkon zariadenia bol však veľmi citeľný.

Okrem toho chráni pred rôznymi webovými hrozbami, ako sú škodlivé webové stránky a adware. Každý z antivírusových balíkov obsahuje program Trend Micro Pay Guard, ktorý chráni vaše finančné údaje. Aktivuje sa automaticky vždy, keď otvoríte citlivé stránky.

S prémiovými plánmi predplatného získate aj VPN alebo správcu hesiel.

Pre používateľov počítačov Mac stojí Trend Micro od 19,95 dolára ročne. Aj keď je cena celkom štandardná, počet funkcií je v porovnaní s podobnými cenovými plánmi TotalAV alebo Bitdefender trochu málo. S programom TrendMicro môžete chrániť až 10 zariadení. Každé bezpečnostné riešenie ponúka aj 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Trend Micro.

Antivírusový program Trend Micro

Klady

 • Ochrana v reálnom čase
 • Rýchle skenovanie systému
 • Funkcia Pay Guard
 • Zákaznícka podpora 24/7
 • Ochrana pred webovými a e-mailovými podvodmi

Nevýhody

 • Nie je lacný, ak chcete chrániť viac zariadení
 • Správca VPN a hesiel je k dispozícii len v prémiových plánoch
Aký bezpečnostný softvér by som mal používať pre Mac?

Ako sme testovali antivírusovú ochranu pre Mac

Nie všetky antivírusové programy ponúkajú rovnaký balík bezpečnostných nástrojov a ochranných riešení. Z tohto dôvodu sme starostlivo otestovali desiatku rôznych produktov, aby sme pre vás našli najlepší antivírusový softvér pre Mac. Každý program bol nainštalovaný na počítači Mac Mini s 3,81GHz procesorom M1, 16 GB pamäte RAM a 215 GB úložného priestoru. Naša metodika testovania týchto antivírusových nástrojov bola založená na nasledujúcich kritériách:

 • Miera detekcie škodlivého softvéru. Nezávislé testovacie laboratóriá, ako napríklad AV-Test, AV-Comparatives a Virus Bulletin, pravidelne kontrolujú výkon, použiteľnosť a možnosti ochrany pred vírusmi pre počítače Mac. Tie najlepšie by mali získať maximum bodov v každej kategórii, aby mohli byť zaradené medzi špičkové bezpečnostné nástroje.
Existuje 100 % bezplatný antivírusový program pre Mac?
 • Ochrana v reálnom čase. Každý deň sa objavujú nové kybernetické hrozby, ktoré môžu ľahko preniknúť do systému v priebehu niekoľkých sekúnd. Spoľahlivý antivírusový program by mal nepretržite monitorovať vašu činnosť a byť schopný odhaliť škodlivý softvér v reálnom čase.
 • Dostupné funkcie. Antivírusové aplikácie, ktoré sú celkovo hodnotené ako špičkové produkty, nemusia nevyhnutne poskytovať rovnaké nástroje ochrany pre macOS ako pre Windows. Vybrali sme len produkty, ktoré neobmedzujú dostupné bezpečnostné funkcie a poskytujú antivírusové riešenia prispôsobené pre Mac.
 • Cena. Je možné získať vysokokvalitnú ochranu pred škodlivým softvérom bez toho, aby ste museli minúť majetok. Spoľahliví poskytovatelia antivírusových služieb stanovujú na svoje produkty primeranú cenu a my to určite berieme do úvahy.
 • Podpora zákazníkov. Ak máte akékoľvek problémy so softvérom alebo všeobecné otázky týkajúce sa používania, jediným spôsobom, ako získať odpovede, je zákaznícka podpora. Rovnako je prioritou profesionálna, pohotová a dostupná pomoc.
Ktorý antivírus nespomalí Mac?

Porovnanie najlepších antivírusových programov pre Mac

TotalAVNortonBitdefenderIntegoSurfshark AVNordVPN TPAviraSpoločnosť Trend Micro
Značka
CenaOd 19,00 USD/rokOd 19,99 USD/rokOd 23,99 USD/rokOd 29,99 USD/rokOd 41,88 USD/rokOd 83,43 USD/rokOd 30,99 USD/rokOd 19,95 USD/rok
Miera detekcie škodlivého softvéru100%100%99.7%100%100%90%99.2%100%
Ďalšie funkcieVPN, správca hesiel, čistič nevyžiadanej poštyVPN, správca hesiel, monitorovanie tmavého webuVPN, ochrana mikrofónu a webovej kamery, technológia proti phishinguČistič odpaduVPN, zabezpečený prehliadač, monitorovanie narušenia údajovVPN, blokovanie reklám, skener sťahovania, antitrackerVPN, čistič nevyžiadanej pošty, správca hesiel, odstraňovač sledovacích zariadeníOchrana webovej kamery a mikrofónu, technológia proti phishingu, blokovanie škodlivých stránok
Zariadenia, na ktoré sa vzťahuje61035565010
Firewall
Blokovanie škodlivých adries URL
Bezplatná verzia
Aktuálna dohodaZískajte TotalAV, teraz 84% OFF!Získajte až 66% z Norton AntivirusZískajte Bitdefender až do 62% VYPNUTÉ!Získajte Intego, teraz 65% VYPNUTÉ!Získajte Surfshark Antivirus – 76% OFF!Získajte NordVPN Threat Protection – 63% OFF + 3 mesiace ZADARMO!Získajte 1 rok Avira na 40% OFF!Získajte Trend Micro, teraz 54% OFF!

Víťaz

Sú počítače Mac stále bezpečné pred vírusmi?

Potrebujem na svojom Macu antivírus?

Vo všeobecnosti platí, že áno, na Macu potrebujete antivírusový program. Zabraňuje infiltrácii ransomvéru, malvéru, spyvéru a akéhokoľvek neželaného programu. Tu sú dôvody, prečo by ste mali v prvom rade zvážiť zaobstaranie antivírusového programu:

 • Ochráni vaše zariadenie pred útokmi škodlivého softvéru, pretože nárast škodlivého softvéru pre Mac pred niekoľkými rokmi prekonal Windows. Antivírusový program s ochranou v reálnom čase dokáže odhaliť najnovšie kybernetické hrozby a zabrániť infiltrácii vírusov.
 • Antivírusový softvér zabraňuje phishingu a podvodom. Spoľahlivý antivírusový program pre Mac má zvyčajne zabudované nástroje na ochranu webu alebo špeciálne rozšírenie prehliadača na blokovanie škodlivých stránok.
 • Nástroje na odstránenie vírusov zabezpečujú ochranu súkromia. Pokročilé bezpečnostné balíky ponúkajú viacero vrstiev ochrany, ako sú služby VPN a monitorovanie tmavého webu. Mali by ste si ho nainštalovať do svojho zariadenia so systémom macOS, aby ste sa vyhli prípadnému úniku údajov a zaistili ochranu pred krádežou identity.

Preto je rozumné investovať do dodatočnej ochrany zariadení Mac. A antivírusový balík vám môže poskytnúť nielen potrebnú ochranu zariadenia, ale aj skvelé doplnkové funkcie.

Môžem používať bezplatný antivírusový program pre Mac?

Aký je nový operačný systém Mac 2024?

Ak máte pocit, že prémiové predplatné je nad vaše finančné možnosti, potom áno – môžete používať bezplatný antivírusový softvér pre Mac. Majte však svoje očakávania na uzde – bezplatná verzia prémiového produktu bude mať určité obmedzenia.

Vždy by ste sa však mali uistiť, že vybraná bezplatná verzia pochádza z dôveryhodného zdroja. Odporúčame vám pozrieť si najlepšie bezplatné antivírusové služby pre Mac, ktoré ponúkajú naši odborníci. Mnohé pochybné bezplatné antivírusové programy totiž šíria škodlivý softvér.

Ak hľadáte skutočne spoľahlivú antivírusovú ochranu, odporúčame vám investovať do prémiového antivírusového softvéru TotalAV. Tento softvér poskytuje kompletnú a dôveryhodnú ochranu pre váš Mac.

TotalAV antivírus ponúka vynikajúce odstránenie ransomvéru a malvéru pre Mac. Okrem toho balík obsahuje funkcie, ako je VPN, optimalizačný nástroj na čistenie nevyžiadaných súborov a správca hesiel. Balík sa dodáva za skvelú cenu (od 19,00 USD/rok). Môžete však využiť aj 30-dňovú záruku vrátenia peňazí a službu si vyskúšať.

Aká je najlepšia bezplatná ochrana proti vírusom pre Mac?

Videorecenzia: Najlepší antivírusový softvér pre Mac

Ako Apple chráni Mac pred škodlivým softvérom

Spoločnosť Apple má celkom dobré antivírusové nástroje na ochranu pred škodlivým softvérom. Patrí sem napríklad Gatekeeper. Je to bezpečnostná funkcia, ktorá núti každú inštalovanú aplikáciu, aby bola digitálne podpísaná spoločnosťou Apple. Aplikácie, ktoré nie sú podpísané, môžete nainštalovať, ale bude to vyžadovať špeciálne povolenie. Vďaka nej je inštalácia nedôveryhodných aplikácií viackrokový proces, čo znamená, že celkový počet nainštalovaných škodlivých aplikácií je výrazne nižší.

Existuje úplne bezplatný antivírus pre Mac?

Ďalším zabudovaným antivírusovým nástrojom je nástroj na odstránenie škodlivého softvéru. V prípadoch známeho malvéru nájdeného v systémoch macOS odstraňuje všetok škodlivý softvér automaticky pri každej aktualizácii. Hoci ide o skvelý doplnok zabezpečenia, na vyčistenie zariadení je potrebná aktualizácia systému.

Hoci má systém macOS niektoré vstavané nástroje na ochranu zariadení pred vírusmi a hackermi, neponúka rovnakú úroveň zabezpečenia ako antivírusový softvér.

Záver

Vzhľadom na neustále sa zvyšujúci počet vírusov v systéme macOS je nevyhnutné mať spoľahlivý antivírusový program. Aj keď nie je veľa možností, ktoré by ponúkali dôveryhodné a na Mac orientované služby ochrany pred škodlivým softvérom, podarilo sa nám vybrať tie najuniverzálnejšie. S ohľadom na dynamický charakter kybernetickej hrozby sme aktualizovali našu ponuku a prinášame vám najnovšie informácie o bezpečnostných riešeniach pre váš Mac.

Aký je najlepší antivírus pre Mac?

Vďaka prakticky bezchybnej detekcii škodlivého softvéru sa TotalAV a Norton 360 dostali na samý vrchol zoznamu. Testovali sme, že sú to najlepšie antivírusové riešenia pre Mac na trhu, ktoré sú vybavené základnými bezpečnostnými funkciami. S pribúdajúcimi hrozbami v online prostredí sme sa uistili, že tieto programy sú stále na čele v poskytovaní spoľahlivej ochrany pre vaše zariadenie.

Ak sa už nikdy nechcete obávať ransomvéru, malvéru alebo rizika krádeže identity, určite by ste mali do jedného z nich investovať. V roku 2024 predpokladáme, že tieto antivírusové programy budú ešte viac optimalizované a prispôsobené novým výzvam kybernetickej bezpečnosti.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov