Kryptomeny ETF: Čo sú a ako fungujú

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Aký je najväčší krypto-ETF?

Najväčším kryptomenovým ETF je Valkyrie Bitcoin Strategy ETF BTF s majetkom 460 miliónov USD, ktorý má majetok vo výške 24,10 milióna USD.

⚡️ Existuje ETF pre XRP?

V súčasnosti neexistujú ETF, ktoré by sledovali Ripple, pretože nechcete používať digitálnu peňaženku alebo akceptovať tieto nové nariadenia. Nikdy neviete, či Ripple stúpne tak vysoko ako dnešný Bitcoin, a ak sa tak stane, o pár rokov sa budete môcť poďakovať.

⚡️ Má Vanguard kryptomenu?

Klienti spoločnosti Vanguard môžu nakupovať akékoľvek mimoburzové bitcoinové alebo krypto fondy, ako napríklad Bitwise 10 Crypto Index Fund (BITW) alebo Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) a ďalšie. Klienti môžu tiež nakupovať akcie verejne kótovaných spoločností zaoberajúcich sa ťažbou bitcoinov, ako sú Riot Blockchain a Argo Blockchain.

⚡️ Ktoré blockchainové ETF je lepšie?

✔️ Najlepšie blockchainové ETF na máj 2022
✔️ Bats Global Index 500 (BATS) už má jeden indexový fond, Bats Global Vectors Junior 20+ ETF (BGVK). Druhým novým produktom spoločnosti je BITQ.
✔️ Global X Blockchain ETF (BKCH) je fond, ktorý investuje do najvýkonnejších spoločností technológie blockchain.
✔️ BLCN je fond sledujúci akcie, ktorý investuje do širokého spektra amerických akcií a podobných spoločností, s ktorými sa obchoduje na burze Nasdaq alebo NYSE Arca, možno aj na iných burzách.
✔️ Fond Amplify Transformation Data Sharing ETF (BLOK) tiež klesol.
Prvý trust SkyBridge Crypto Industry and Digital Economy ETF (CRPT)

Kryptomena etf

Hoci sú kryptomenové ETF ešte len v plienkach, existuje dostatok údajov na to, aby sa dalo určiť, ktoré z nich vedú z hľadiska výkonnosti. Tu je päť najlepších krypto-ETF od začiatku roka 2019 do 4. februára 2022 na základe výnosov. Okrem výkonnosti berieme do úvahy aj dôležité položky, ako sú poplatky a aktíva.

Ktorý bitcoin-ETF je lepší?
Aký je najväčší krypto-ETF?

Čo sú kryptomenové ETF a ako fungujú?

Fond obchodovaný na burze (ETF), ktorý sleduje cenu jednej alebo viacerých kryptomien, sa označuje ako kryptomenový ETF. Kryptomenové ETF neobsahujú skutočné kryptomeny; namiesto toho sú kryté skutočnými aktívami.

Fond ProShares Bitcoin Strategy ETF ( BITO ) sa 19. októbra 2021 stal prvým krypto ETF. Dovtedy čakalo na schválenie SEC 13 nových žiadostí o kryptomenové ETF. SEC schválila kryptomenové ETF založené na bitcoinových futures až od decembra 2021, a to z dôvodu, že Spojené štáty stále čakajú na fyzicky podložené kryptomenové ETF.

Bude existovať bitcoin-ETF?
Má Vanguard kryptofond?

Niektoré ETF poskytujú obmedzený alebo nepriamy prístup k bitcoinu investovaním do ťažiarov blockchainu alebo firiem, ktoré môžu profitovať z technológie blockchainu. Tieto kryptofondy sú často známe ako “blockchain ETF”.

Niektorí investori môžu investovať do kryptomenových ETF, aby sa vyhli tomu, že budú musieť s kryptomenami sami manipulovať alebo ich spravovať. Investori by však mali mať na pamäti, že krypto-ETF sú špekulatívne investície s vysokým potenciálom výkyvov cien.

Hodnotenie ETF pre kryptomeny

Tento zoznam krypto-ETF sa zaoberá výkonnosťou od 1. januára 2018 do 4. februára 2022.

Má spoločnosť Fidelity kryptofond?
Existuje indexový fond pre kryptomeny?

Výdavky: Investori by mali mať na pamäti, že dnešné krypto ETF majú vyššie náklady ako tradičné ETF, ktoré sledujú široký index akciového trhu.

Keďže umožňujú fondom držať malý počet aktív bez porušenia bežných pravidiel diverzifikácie fondu, mnohé ETF, ktoré sa snažia kopírovať výkonnosť jednej komodity alebo meny, sú štruktúrované ako fiduciárne trusty. Niektoré kryptomenové ETF sú založené na účely daňovej efektívnosti, zatiaľ čo iné sú zriadené ako registrované investičné spoločnosti.

Existuje kryptomena etf na blockchain?
7 najlepších ETF na kryptomeny

Cieľom tejto štúdie je identifikovať najefektívnejšie kryptomenové ETF. Do nášho zoznamu sú zahrnuté len ETF, ktorých cieľom je sledovať cenu jednej alebo viacerých digitálnych mien po odpočítaní nákladov fondu. V tomto článku sa budeme venovať konkrétnej kategórii alebo téme a potom preskúmame súvisiace nápady z iných kategórií alebo tém.

ETF, ktoré sledujú cenu jednej alebo viacerých kryptomien, neobsahujú akcie ani dlhopisy, namiesto toho zvyčajne zahŕňajú futures kontrakty na kryptomeny, ako aj americké štátne dlhopisy alebo krátkodobé peňažné nástroje.

Aký je najefektívnejší krypto ETF?
Existuje ETF pre kryptomeny?

Dovoz: Je dôležité mať na pamäti, že kryptomenové ETF nemajú zaručené, že budú neustále sledovať cenu podkladovej digitálnej meny alebo koša kryptomien. Investori by mali mať na pamäti aj to, že trhy s futures poskytujú prístup k podkladovému aktívu bez toho, aby sa vyžadovalo jeho vlastníctvo. Bez ohľadu na to, či investor obchoduje na trhu s futures priamo alebo investuje do ETF, ktoré držia budúce pozície, je dôležité pred rozhodnutím pochopiť rozdiely medzi nimi.

Päť najvýkonnejších ETF na kryptomeny

Bude bitcoinový ETF schválený?
Existuje ETF pre XRP?
  • Invesco QQQ Trust ( QQQ )
  • SPDR S&P 500 ETF ( SPY )
  • Akcie ETF fondu Vanguard S&P 500 Index Fund ( VOO )
  • iShares Core S&P 500 ETF ( IVV )
  • SPDR Dow Jones Industrial Average ETF ( DIA )

Päť najlepších ETF na kryptomeny podľa výkonnosti

Fond ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO)

Fond ProShares Bitcoin ETF sa snaží profitovať z rastu ceny bitcoinu investovaním do futures kontraktov. BITO je prvým ETF založeným na trhu s futures na kryptomeny, pričom spravuje aktíva v hodnote viac ako 1 miliardy USD.

Aký je najväčší krypto-ETF?
Aké je najpopulárnejšie ETF na bitcoin?

ETF na transformačné zdieľanie údajov Amplify (BLOK)

Amplify Transformational Data Sharing ETF je aktívne spravovaný fond, ktorý investuje do spoločností, ktoré vyvíjajú alebo využívajú technológiu blockchain. BLOK spravuje aktíva v hodnote viac ako 600 miliónov USD a jeho nákladový pomer je 0,65 %.

Index First Trust založený na futures na bitcoin CBOE (CFBT)

Prečo by ste nemali investovať do XRP?
Je XRP dobrou investíciou v roku 2022?

First Trust Index Based on CBOE Bitcoin Futures je indexový fond, ktorý sleduje výkonnosť futures na bitcoin. CFBT má nákladový pomer 0,50 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči futures na bitcoin.

ETF VanEck Vectors Bitcoin Strategy (KBWB)

VanEck Vectors Bitcoin Strategy ETF je indexový fond, ktorý sleduje výkonnosť bitcoinu. KBWB má nákladový pomer 0,55 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči bitcoinu.

Tematické ETF Global X Blockchain (BLOC)

Oplatí sa XRP kúpiť?
Aký je najvýkonnejší krypto-ETF?

Global X Blockchain Thematic ETF je aktívne spravovaný fond, ktorý investuje do spoločností

Fond ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) nedosahuje výkonnosť referenčnej ceny bitcoinu v amerických dolároch. Keďže ETF na bitcoinové futures sledujú kontrakty, ktoré špekulujú na budúcu cenu digitálnej meny, a nie na aktuálnu alebo “spotovú cenu” samotného aktíva, sledovanie benchmarku môže byť zložité.

Hoci je BITO prvým schváleným ETF na obchodovanie s bitcoinmi, od svojho vzniku nedosahoval v každom roku výkonnosť indexu S&P 500.

Ktorých je 5 najlepších kryptomien?
Aký je najväčší krypto-ETF?

O spoločnosti BITTREX sme už podrobne diskutovali. Jeho bezpečnosť však netreba brať na ľahkú váhu.

Bittrex je jednou z popredných búrz kryptomien a umožňuje nakupovať, predávať alebo obchodovať s digitálnymi aktívami. Má širokú škálu funkcií, vďaka ktorým je skvelou voľbou pre začiatočníkov aj skúsených obchodníkov.

Platforma si účtuje 0,25 % poplatok za prijímanie a 0,15 % poplatok za tvorbu všetkých obchodov. Bittrex má aj mobilnú aplikáciu pre zariadenia so systémami Android a iOS.

Bittrex je kryptografická burza so sídlom v USA s viac ako 200 digitálnymi aktívami na obchodovanie. Platforma si za všetky obchody účtuje poplatok 0,25 % za taker a 0,15 % za maker. Bittrex má aj mobilnú aplikáciu pre zariadenia so systémami Android a iOS.

Bitcoin ETF (BTF) je špekulatívny nástroj, ktorého cieľom je poskytnúť investorom prístup na trh s kryptomenami.

Aké sú najefektívnejšie ETF?
Bude existovať bitcoinový ETF?

ETF v súčasnosti ponúka ročný výnos ekvivalentný výnosu S&P 500 vo výške 1,8 % bez potreby nákupu alebo predaja bitcoinu. Je to dobrá voľba pre investorov, ktorí chcú mať expozíciu voči bitcoinu, ale nechcú sa starať o jeho skladovanie a obchodovanie. Bitcoin Strategy ETF je aktívne spravovaný fond kótovaný na burze Nasdaq, ktorý investuje do futures na bitcoin. Fond v súčasnosti od svojho vzniku vzrástol o viac ako 30 %.

VanEck Vectors Bitcoin Strategy ETF (KBWB) je indexový fond, ktorý sleduje výkonnosť bitcoinu. KBWB má nákladový pomer 0,55 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči bitcoinu.

Ktorý ETF na etherium je lepší?
Aký je najefektívnejší ETF v roku 2022?

BTF, ktorý sa obchoduje pod označením “VIP”, zaostáva za referenčnou cenou bitcoinu, pokiaľ ide o výkonnosť. Je to spôsobené tým, že bitcoinové futures ETF sledujú skôr stávky na budúcu hodnotu bitcoinu než jeho aktuálnu alebo “spotovú” cenu.

BTF, podobne ako ostatné krypto ETF, ktoré investujú do dohôd o futures na bitcoin, dosahoval počas väčšiny roka až do roku 2022 slabšie výsledky v porovnaní s indexom S&P 500.

Fond ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) je fond obchodovaný na burze, ktorý sleduje výkonnosť futures na bitcoin. BITO má nákladový pomer 0,50 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči futures na bitcoin.

Ktorý ETF je číslo 1?
Ktorý ETF má najvyšší 10-ročný výnos?

First Trust Index Based on CBOE Bitcoin Futures (CFBT) je indexový fond, ktorý sleduje výkonnosť futures na bitcoin. CFBT má nákladový pomer 0,65 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči futures na bitcoin.

Global X Blockchain Thematic ETF (BLOC) je aktívne spravovaný fond, ktorý investuje do spoločností, ktoré sú hnacou silou inovácií v oblasti blockchainu. BLOC má nákladový pomer 0,75 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči technológii blockchain.

Fond, ktorý pokrýva 10 najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie

Bitwise 10 Cryptocurrency Index je benchmark, ktorý sleduje desať najväčších kryptomien vrátane bitcoinu. Cieľom spoločnosti BITW je sledovať index desiatich najhodnotnejších kryptomien a následne ich mesačne preverovať a monitorovať z hľadiska konkrétnych nebezpečenstiev, vážených podľa trhovej kapitalizácie.

Existuje blockchain ETF?
Existuje indexový fond Ethereum?

BITW je krypto-ETF, pretože nenakupuje futures kontrakty na bitcoin. Investori by tiež mali mať na pamäti, že BITW je založená ako partnerstvo, takže investori dostanú na konci daňového roka formulár K-1. Investori by si mali dvakrát overiť, či rozumejú daňovým dôsledkom fondu. Okrem toho sú náklady vo výške 2,50 %.

Amplify Transformational Data Sharing ETF (BLOK) je aktívne spravovaný fond, ktorý investuje do spoločností, ktoré sú hnacou silou inovácií v oblasti blockchainu. BLOK má nákladový pomer 0,70 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči technológii blockchain.

Je možné kúpiť ethereum ETF?
Čo je to indexový fond Bitwise 10?

Fond SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY) je indexový fond, ktorý sleduje výkonnosť indexu S&P 500. SPY má nákladový pomer 0,09 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči indexu S&P 500.

Fond iShares Core S&P 500 ETF (IVV) je indexový fond, ktorý sleduje výkonnosť indexu S&P 500. IVV má nákladový pomer 0,07 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči indexu S&P 500.

Fond Vanguard S&P 500 ETF (VOO) je indexový fond, ktorý sleduje výkonnosť indexu S&P 500. VOO má nákladový pomer 0,04 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči indexu S&P 500.

Spadá Bitwise 10 pod SEC?
Môžem investovať do spoločnosti Bitwise?

Fond Invesco QQQ Trust (QQQ) je indexový fond, ktorý sleduje výkonnosť indexu NASDAQ-100. QQQ má nákladový pomer 0,20 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči indexu NASDAQ-100.

Fond iShares Russell 1000 ETF (IWB) je indexový fond, ktorý sleduje výkonnosť indexu Russell 1000. IWB má nákladový pomer 0,15 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči indexu Russell 1000.

Výkonnosť ETF, ktorý sleduje index Bitwise 10 Cryptocurrency

Bitwise's 10 Crypto ETF nedosiahol výkonnosť ceny bitcoinu v amerických dolároch. Je to spôsobené tým, že BITW je nástroj, ktorý sleduje index zložený z iných kryptomien ako bitcoiny. V dôsledku toho môžu investori porovnávať a porovnávať BITW s bitcoinami v amerických dolároch, ale nemali by očakávať, že výkonnosť bude odrážať tento benchmark.

Je ETF BITW?
Je VanEck dobrý ETF?

Spoločnosť BITW počas väčšiny tohto roka a do 4. februára 2022 výrazne zaostávala za indexom S&P 500.

Od začiatku roka sa hodnota BITW znížila o -53,13 %, zatiaľ čo index S&P 500 vzrástol o +11,77 %.

Za posledných dvanásť mesiacov sa hodnota BITW znížila o -51,72 %, zatiaľ čo index S&P 500 vzrástol o +17,01 %.

Strategické ETF VanEck SolidX Bitcoin ( XBTF )

Kto vlastní ETF VanEck?
Ako si môžem kúpiť XBTF?

VanEck Bitcoin Strategy ETF (ticker VBST) je aktívne spravovaný fond obchodovaný na burze, ktorý investuje do termínových kontraktov na bitcoin s cieľom dosiahnuť rast kapitálu. Hoci má XBTF najnižší pomer nákladov medzi ETF na bitcoiny a kryptomeny, neprekonáva ostatných lídrov v kategórii.

XBTF má nákladový pomer 0,50 % a je jediným ETF, ktoré ponúka expozíciu voči futures kontraktom na bitcoin.

Fond Amplify Online Retail ETF (IBUY)

Fond Amplify Online Retail ETF (ticker IBUY) investuje do spoločností, ktoré získavajú významnú časť svojich príjmov z online maloobchodných aktivít. IBUY poskytuje expozíciu voči spoločnostiam, ktoré sú hnacou silou inovácií a rastu v oblasti online maloobchodu.

Ktorý dátum musím vlastniť akcie Global X Blockchain & Bitcoin Strategy ETF (BITS), aby som získal najnovšiu dividendu?
Čo je blockchain ETF?

IBUY má nákladový pomer 0,60 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči online maloobchodníkom.

Fond First Trust Dow Jones Internet Index Fund (FDN)

Fond First Trust Dow Jones Internet Index Fund (ticker FDN)

V amerických dolároch dosiahol fond VanEck Bitcoin Strategy ETF ( XBTF ) nižšiu výkonnosť ako referenčná cena bitcoinu. Je to spôsobené tým, že ETF na bitcoiny s futures sledujú kontrakty, ktoré vsádzajú na budúcu hodnotu bitcoinu, a nie na aktuálnu alebo “spotovú cenu” samotného aktíva.

XBTF, podobne ako ostatné bitcoinové ETF, ktoré uchovávajú futures kontrakty na bitcoin, v posledných týždňoch výrazne zaostával za indexom S&P 500.

Aké je dobré blockchainové ETF?
Aký je rozdiel medzi blockchainovým ETF a bitcoinovým ETF?

Od začiatku roka sa XBTF prepadol o -53,13 % v porovnaní s indexom S&P 500, ktorý dosiahol +11,77 %.

Za posledných dvanásť mesiacov XBTF klesol o -51,72 %, zatiaľ čo index S&P 500 vzrástol o +17,01 %.

First Trust Dow Jones Internet Index Fund (FDN) je indexový fond, ktorý sleduje výkonnosť indexu Dow Jones Internet. FDN má nákladový pomer 0,47 % a je jediným ETF, ktorý ponúka expozíciu voči indexu Dow Jones Internet.

Global X Blockchain and Bitcoin Strategy ETF ( BITS)

Global X Bitcoin Strategy ETF, aktívne spravovaný fond obchodovaný na burze, ktorý investuje do kombinácie podnikov s blockchainovou technológiou a bitcoinových futures kontraktov s cieľom dosiahnuť rast kapitálu, je najnovšou ponukou spoločnosti Global X.

Čo je dobrá blockchainová akcia?
Čo je dobrá blockchainová akcia?

Global X Blockchain and Bitcoin Strategy ETF je aktívne spravovaný fond obchodovaný na burze, ktorý investuje do kombinácie firiem zaoberajúcich sa blockchainovou technológiou a futures kontraktov na bitcoin v nádeji na zhodnotenie kapitálu.

Výdavkový pomer fondu je 0,65 %.

Fond Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF ( BLCN )

Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF, fond obchodovaný na burze, ktorý investuje do spoločností, ktoré sú lídrami vo vývoji a využívaní technológie blockchain, je jedným z najnovších fondov, ktoré sa dostali na trh.

Je blockchain dobrá investícia?
Oplatí sa kúpiť bitcoin ETF?

Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF je fond obchodovaný na burze, ktorý investuje do spoločností, ktoré sú lídrami vo vývoji a využívaní technológie blockchain. Výdavkový pomer fondu je 0,70 %.

Fond SPDR S&P Kensho Final Frontiers ETF ( XKFF )

SPDR S&P Kensho Final Frontiers ETF, fond obchodovaný na burze, ktorý investuje do spoločností zaoberajúcich sa výskumom vesmíru a ďalšími špičkovými odvetviami, je jedným z najnovších fondov, ktoré sa dostali na trh.

Je ROKT dobrá akcia na kúpu?
Ktoré spoločnosti sú v ETF ROKT?

SPDR S&P Kensho Final Frontiers ETF je fond obchodovaný na burze, ktorý investuje do spoločností zaoberajúcich sa výskumom vesmíru a ďalšími špičkovými odvetviami. Výdavkový pomer fondu je 0,45 %.

Spodná hranica

Kryptomenové ETF sú novým a vzrušujúcim spôsobom investovania do rozvíjajúcej sa triedy digitálnych aktív. Hoci je v súčasnosti k dispozícii len niekoľko možností, ponúkajú investorom expozíciu voči širokej škále aktív a stratégií.

Je Komp dobrý ETF?
Ktoré spoločnosti sú v ETF ROKT?

S nákladmi od 0,45 % do 0,70 % sú tieto ETF relatívne lacným spôsobom, ako sa vystaviť trhu s kryptomenami. Je však dôležité mať na pamäti, že tieto produkty sú stále veľmi nové a sú spojené s vysokou mierou rizika. Ako vždy, investori by si mali pred prijatím akéhokoľvek investičného rozhodnutia urobiť vlastný prieskum.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov