EOS: Čo potrebujete vedieť o decentralizovanej aplikačnej platforme

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Na čo sa používa EOSIO?

EOSIO je softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý ponúka špičkovú rýchlosť transakcií a oneskorenie blokov menšie ako jedna sekunda, čo umožňuje vývojárom vykonávať transakcie s nižšími nákladmi prostredníctvom efektívnej správy zdrojov.

⚡️ Aký je rozdiel medzi EOSIO a EOS?

EOS je kryptomena, ktorá funguje na vlastnom blockchaine. EOSIO je vyvíjaný blockchain s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je riadený systémom Block.

⚡️ Je EOSIO blockchain?

EOSIO je vysoko výkonná open-source blockchainová platforma, ktorá bola vytvorená na umožnenie a správu bezpečných, konzistentných a predvídateľných digitálnych infraštruktúr.

⚡️ Prečo je EOS dobrá investícia?

Je to vysoko výnosná kryptomena, ktorá má dlhodobý aj krátkodobý potenciál zisku. Technológia blockchain spoločnosti EOS.IO môže spôsobiť revolúciu v mnohých priemyselných odvetviach a podnikoch. Počítačové zdroje a vykonávanie rôznych aplikácií sa môžu zlepšiť pomocou technológie blockchain, ktorá stojí za EOS.IO. Existuje niekoľko kľúčových dôvodov, prečo by hodnota systému EOS mohla v budúcnosti vzrásť. Patrí k nim tím skúsených vývojárov, ktorí na projekte pracujú, veľký počet dApps, ktoré sú na platforme EOSIO vytvorené, a všeobecný rastúci záujem o kryptomeny a technológiu blockchain.

Koľko stojí eos

Čo je to kryptografický systém EOS?

Technológia blockchain ponúka do budúcnosti veľa možností. A jednou z nich je EOS/EOS.IO, čo je blockchainová platforma na vytváranie distribuovaných priemyselných aplikácií. Má pevný základ, na ktorom sa dá tento proces vybudovať.

Hlavným cieľom systému EOS je poskytnúť používateľsky a obchodne prívetivú platformu na vývoj dApps, ktorá rieši problémy tradičných blockchainových systémov, ako je Ethereum.

Čím sa zaoberá kryptografický systém EOS?
Čo je EOS v obchodovaní?

Hlavné nevýhody blockchainu, pokiaľ ide o škálovateľnosť, bránia tomu, aby sa stal hlavným prúdom.

Čo je Dogecoin? Ako funguje?

Rýchlosť dokončovania úloh je v skutočnosti pomalá. Okrem toho musia používatelia platiť za plyn, aby mohli používať niektorú z dApps postavených nad platformou. To je mimoriadne nepohodlné, pretože ľudia nebudú chcieť využívať systém, ktorý im v každej fáze účtuje transakčné náklady.

Je crypto EOS dobrá kryptomena?
V čom je systém EOS iný?

Spoločnosť EOS využíva vertikálne a horizontálne škálovanie, aby boli jej aplikácie pre zákazníkov bezplatné (technológia, ktorú využívajú predajcovia blockchainu). Ponúka tiež bezpečnú a škálovateľnú platformu pre tisíce transakcií za sekundu. Je to kompletne vybavená a bezpečná blockchainová sieť určená na poskytovanie webových služieb, ako napr:

Typy kryptografie

 • Inteligentné zmluvy EOS.
 • Cloudové ukladanie dApps
 • overovanie používateľov atď.

Podrobne sa riešili potreby podnikov v ekosystéme EOS, ako aj oficiálnych vývojárov a propagátorov systému EOS.

Čo je to kryptosystém EOS? Prehľad podnikateľského operačného systému
Čo je EOS v blockchaine
 • Odstránenie transakčných poplatkov v čo najväčšej možnej miere.Kapacita na vykonávanie miliónov transakcií za sekundu.

Na úvod sa pozrime na prvky, ktoré prispievajú k úspechu platformy dApp, a až potom sa budeme podrobne venovať platforme EOS.

Sen o kryptomena pasívnom príjme: Výnosové poľnohospodárstvo

Aké sú najdôležitejšie faktory úspechu platformy dApp?

Medzi základným publikom môže decentralizovanú aplikáciu ovplyvniť alebo zničiť niekoľko faktorov.

Vo všeobecnosti je nasledovný zoznam najdôležitejších faktorov úspechu každej decentralizovanej aplikácie:

Čo je crypto EOS
Čo je EOS: Ako funguje blockchain EOS?
 • Podpora veľkej používateľskej základne. Platforma dApp musí byť škálovateľná, aby ju mohli bez prerušenia používať milióny používateľov.
 • Bezplatné používanie. Aplikácia dApp musí byť pre používateľov bezplatná a ľahko aktualizovateľná v akomkoľvek systéme blockchain. Používatelia budú váhať s opätovným používaním aplikácie, ak sa od nich bude vyžadovať platenie transakčných poplatkov.
 • Nízka. Decentralizovaná aplikácia by mala bežať s čo najmenším oneskorením, aby sa zabezpečila dobrá interakcia s používateľom.
 • Paralelný a konzistentný výkon Aplikácia dApp na akejkoľvek platforme blockchain by mala umožňovať paralelné spracovanie, aby sa rozložila pracovná záťaž a ušetril čas. Decentralizovaná aplikácia by mala umožňovať aj početné sekvenčné operácie, aby sa predišlo chybám, ako je napríklad dvojité míňanie.
Kompletný sprievodca na pochopenie blockchainu EOS
Porozumenie systémom EOS a EOSIO

Aké sú technické aspekty systému EOS?

Aké sú teda vlastnosti systému EOS? Nasleduje zoznam technických vlastností blockchainovej platformy EOS.

Najlepšie technické indikátory pre kryptomena a akcie

Robustnosť

Škálovateľnosť blockchainu (alebo počet transakcií vykonaných za sekundu) je pre väčšinu blockchainových systémov veľkým problémom, pretože transakcie potrebujú, aby všetci v sieti dosiahli dohodu predtým, ako sa môžu potvrdiť. Tým sa znižuje interakcia používateľov.

Koľko stojí systém EOS
Je EOS súkromná kryptomena?

Visa uskutoční 1 667 transakcií za sekundu, zatiaľ čo Paypal 193. Bitcoin vykoná 3 – 4 transakcie za sekundu, zatiaľ čo Ethereum je o niečo lepšie – 20. Mechanizmus distribuovaného potvrdzovania akcií (DPOS) systému EOS umožňuje uskutočniť milióny transakcií za sekundu.

Cardano vs. Ethereum: Rozdiely

Flexibilita

V júni 2016 bola v softvéri Ethereum objavená chyba. Spôsobila stratu približne tretiny finančných prostriedkov, ktoré mala decentralizovaná autonómna organizácia (DAO). Systém sa zastavil. Ethereum sa muselo rozdeliť na dva samostatné blockchainy, každý s vlastnou menou.

Je systém EOS lepší ako Ethereum?
Ako si môžem kúpiť EOS?
 • Ethereum Classic je blockchain, ktorý si po aktualizácii kódu Etherea zachoval staré zásady validácie.
 • Ethereum je blockchain s novým súborom validačných algoritmov. EOS sľubuje, že sa proti takýmto chybám zabezpečí prostredníctvom svojho prístupu DPOS. V prípade zlyhania alebo napadnutia dApp môžu niektorí dodávatelia blockchainu zastaviť vykonávanie dApp, kým sa situácia nevyrieši.

Schéma oprávnení vám umožňuje kontrolovať, kto má prístup k vašim súborom.

V tomto článku vám ukážeme, ako používať oprávnenia EOS na vytváranie vlastných schém oprávnení pre rôzne scenáre spoločnosti.

Môžete si napríklad vytvoriť vlastné povolenie na ochranu určitej funkcie inteligentného kontraktu EOS. Oprávnenia potrebné na spustenie funkcie inteligentného kontraktu EOS môžete tiež rozdeliť medzi niekoľko účtov s rôznou váhou autority. Táto funkcia umožňuje vývojárom vytvárať robustné dApps bez toho, aby museli znovu vynaliezať koleso.

Má systém EOS budúcnosť?
Je EOS zabijakom Etheria?

Všetky decentralizované aplikácie postavené na blockchaine EOS môžu byť aktualizované. Používatelia si môžu stiahnuť, nainštalovať a spustiť nové aktualizácie na svojich zariadeniach. Vývojári môžu podľa potreby upravovať aj existujúce funkcie alebo meniť logiku aplikácie. Rovnako sú možné aj jednostranne vytvorené nezvratné inteligentné kontrakty EOS. Takéto riešenia sú však založené skôr na uvážení vývojárov ako na obmedzeniach protokolu.

Sprievodca kryptografickou arbitrážou

DPOS znižuje spotrebu energie systému EOS v porovnaní s inými platformami.

V systéme EOS sa riadenie podporuje začlenením jurisdikcie a voľby práva v spojení so zavedenými pravidlami. Na dosiahnutie tohto cieľa slúži právne vynútiteľná charta. Každá EOS transakcia obsahuje hash ústavy spojený s podpisom, ktorý zaväzuje používateľov k dokumentu.

Prečo systém EOS zlyhal?
Je EOS zelená minca?

EOS umožňuje paralelné spracovanie inteligentných zmlúv prostredníctvom:

 • Pri horizontálnej škálovateľnosti sa rýchlosť transakcií zvyšuje pridaním ďalších systémov a počítačov do fondu zdrojov. Na druhej strane vertikálna škálovateľnosť zvyšuje rýchlosť transakcií zvýšením výpočtového výkonu počítačov.
 • Komunikácia, ktorá nie je synchrónna Na komunikáciu nie je potrebné, aby boli všetky zúčastnené strany prítomné v rovnakom čase.
 • Interoperabilita Tento pojem označuje schopnosť počítačového systému zmysluplne komunikovať a využívať údaje.
 • Decentralizovaný operačný systém Ethereum slúži ako decentralizovaný superpočítač. Na druhej strane EOS je decentralizovaný operačný systém, ktorý pomáha pri rozvoji obchodných a používateľských možností.
Čo tvorí 6 komponentov systému EOS?
V čom spočíva jedinečnosť systému EOS?

Aký je rozdiel medzi účtami a peňaženkami v systéme EOS?

Peňaženka EOS je v kontexte infraštruktúry EOS úložisko párov verejných a súkromných kľúčov, ktoré sú potrebné na autorizáciu transakcií v blockchaine.

Softvér EOS, ktorý spravuje peňaženky a ukladá súkromné kľúče, je Keosd. Prístup k peňaženkám sa uskutočňuje pomocou systému Cleos (nástroj príkazového riadka EOS).

EOS má iný formát účtu ako ostatné kryptomeny. Účty EOS sú porovnateľné so sieťovými identifikátormi, ktoré udeľujú prístupové práva.

Aké sú koncepty systému EOS?
Aký programovací jazyk používa systém EOS?

Jedno konto EOS môže patriť viacerým osobám v závislosti od oprávnení. Predvolené konto EOS má tieto dve predinštalované nastavenia:

Má kryptomena obchodné hodiny?

 • Vlastník – toto oprávnenie určuje, kto je vlastníkom účtu.
 • Aktívne – Právo používateľa je právo spravovať svoje vlastné údaje. Toto oprávnenie, ktoré sa vyžaduje pri prevodoch peňazí, prieskumoch u dodávateľov a iných úpravách na najvyššej úrovni, je len jedným z príkladov prípustného práva.

Nodeos je systém založený na jazyku JavaScript, ktorý beží na softvéri Node.js. Riadi zverejňovanie účtov a operácií súvisiacich s účtami v blockchaine EOS.

Účty a peňaženky nie sú prepojené.

Model EOS
Podnikový operačný systém (EOS) v akcii

Koľko stojí EOS dApps?

Náklady na vytvorenie aplikácie dApp v systéme EOS určujú predovšetkým tri premenné: typ a množstvo použitých zdrojov, ako aj prideľovanie zdrojov. Poďme si každú z nich podrobne prejsť.

Účty vyžadujú tri rôzne typy zdrojov v ekosystéme dApp:

Kupujete svoju prvú kryptografiu? 10 vecí, ktoré by ste mali vedieť

 • RAM – štátne úložisko.
 • Sieť – šírka pásma a ukladanie protokolov
 • CPU – výpočet a neukončený výpočet
 • Využívanie zdrojov
Technická architektúra systému EOS
Aký je rozdiel medzi účtom a peňaženkou?

Pamäť RAM je typ počítačovej pamäte, ktorá uchováva aktuálny stav počítača.

Blockchain je decentralizovaná distribuovaná účtovná kniha, ktorá efektívne a trvalo overiteľným spôsobom zaznamenáva transakcie medzi dvoma stranami. Transakcie sú zoskupené do blokov, ktoré sú navzájom prepojené a tvoria reťazec. Informácie prístupné prostredníctvom logiky aplikácie sa označujú ako údaje blockchainu. Príkladom údajov blockchainu sú knihy objednávok a zostatky na účtoch.

Zvýšená šírka pásma

Pri každom odoslaní transakcie používateľom sa využíva šírka pásma siete. Meria sa vydelením priemerného využitia v bajtoch za predchádzajúce tri dni číslom 3.

10 najlepších decentralizovaných búrz (DEX)

Výkon procesora.

Pri každom odoslaní akcie alebo transakcie používateľom sa využíva procesor. Táto hodnota sa vypočíta tak, že sa vezme priemerná spotreba v mikrosekundách za predchádzajúce tri dni a vydelí sa tromi.

Čo je to účet EOS?
Je konto EOS bezplatné?

Sieť, CPU – stohovanie.

Množstvo tokenov držaných v trojdňovej stohovacej zmluve určuje, aká šírka pásma je k dispozícii. Využitie siete a CPU sa sleduje, a ak je prekročené, pridelí sa dodatočná sieťová kapacita a zdroje CPU. Časom sa využitá šírka pásma siete a CPU automaticky uvoľní, čo vám umožní opäť používať tie isté tokeny.

RAM

Pri hromadnom nákupe pamäte RAM za trhové ceny je potrebné dodržiavať algoritmus Bancor.

Algoritmus Bancor bol založený na protokole Bancor pre smart contract blockchain tokeny na automatizované poskytovanie likvidity a zisťovanie cien. Kapacita siete a procesorov sa uvoľňuje automaticky. Na druhej strane, operačná pamäť RAM sa môže predať až po odstránení údajov zo stavu účtu a predtým, ako sa môže opätovne predať za trhovú cenu.

Ako získam prístup k svojej peňaženke EOS?
Kompletný sprievodca pre pochopenie účtov EOS

Aké sú alternatívy používania aplikácie EOS dApp?

Systém EOS sa stretol s vrelým prijatím zo strany blockchainovej komunity. Na platforme už bolo vytvorených mnoho aplikácií a mnohé ďalšie sú vo vývoji. Prejdeme si niektoré z týchto aplikácií, aby sme získali predstavu o ich potenciálnom využití.

Energetická účtovná kniha Ubuntu.

Ubuntu Energy Ledger je trh s čistou energiou postavený na blockchaine EOS. Cieľom aplikácie je pomôcť africkým krajinám vyrábať lacnú obnoviteľnú energiu a do roku 2030 zásobovať energiou 4 miliardy domácností. Mikropôžičky a investori sú potrební na podporu malých firiem, domov a na poháňanie Afriky na ceste k zelenej energii prostredníctvom komunity.

Je digitálna peňaženka to isté ako bankový účet?
Čo je to kryptomena a peňaženka?

Jedlo je k dispozícii pre všetkých hráčov.

Spoločnosť All ebt poskytuje virtuálnu kartu EBT komunitám s nízkymi príjmami pomocou platformy EOS blockchain, aby im pomohla s finančnou kúpnou silou a prístupom k zdravým potravinám. Potravinové poukážky využíva takmer 45 % Portoričanov vrátane rodín, matiek a malých detí, starších ľudí a osôb so zdravotným postihnutím (v USA 22 %).

STÁVKA NA VÝHRU VO FLORIDE.STAVTE NA VÝHRY NA FLORIDE A VYHRAJTE V POOLS.

Názov softvéru s kódovým označením DACTROIT je odkazom na hlavný produkt spoločnosti EOS Detroit: decentralizovanú autonómnu komunitu (DAC), ktorá umožňuje komunitám s nástrojmi vlastniť a spravovať ďalšiu menu a vysokorýchlostný prístup na internet. Ide o experimentálny projekt, ktorého cieľom je ilustrovať a propagovať alternatívne spôsoby, ako môžu ľudia zdieľať svoj priestor, čas a zdroje. V roku 2024 sa DACTROIT stále snaží revolucionizovať spôsob, akým komunity vlastnia a riadia svoje digitálne aktíva.

EOSfinex je burza kryptoaktív postavená na blockchaine EOS, ktorá sľubuje obchodovanie s nízkou latenciou, podporu vysokej priepustnosti a prevádzku bez dôvery. Projekt vyvíja spoločnosť Bitfinex, jedna z najväčších búrz kryptomien na svete. Tím plánuje spustiť burzu v prvej polovici roka 2019. V roku 2024 sa EOSfinex stáva štandardom pre rýchle a dôveryhodné kryptoobchodovanie, poskytujúc obchodníkom efektívne nástroje na dosiahnutie ich investičných cieľov.

Čo je to peňaženka EOS? Okrem bežných funkcií, ako je ukladanie a prenášanie EOS mincí, v roku 2024 sa peňaženky EOS stávajú aj platformou na interakciu s novými decentralizovanými aplikáciami, vytvárajúc tak pre užívateľov jednoduchšiu a pohodlnejšiu skúsenosť.

Ako môžem získať mince EOS zadarmo? S príchodom nových projektov a iniciatív na podporu ekosystému EOS v roku 2024 existujú rôzne spôsoby, ako získať mince EOS zadarmo, vrátane účasti na airdropoch, zhromažďovaní odmien za aktívnu účasť a podpore nových decentralizovaných projektov.

Čo je to peňaženka EOS?
Ako môžem získať mince EOS zadarmo?

Záver

Najpopulárnejšou blockchainovou platformou na svete je EOS alebo EOSIO. Všetky decentralizované aplikácie založené na blockchaine poskytujú skutočnú hodnotu a užitočnosť. EOS je lídrom vo vývoji aplikácií/softvéru na hranie a hazardné hry, ako aj na rôzne iné účely vrátane objednávania taxíkov, distribúcie hudby, sledovania fitness, digitálnych platieb a ďalších.

Decentralizované aplikácie pre mince EOS sú v porovnaní s tradičnými blockchainovými aplikáciami bezpečnejšie, rýchlejšie a lacnejšie. EOS sa etablovala ako šampión technológie blockchain a na základe súčasných trendov môže v budúcnosti poskytnúť významné výhody pre širokú škálu komerčných potrieb v roku 2024.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov