Ako kúpiť mince Bitcoin?

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Ako si nováčikovia kupujú bitcoin?

Tu je návod, ako investovať do bitcoinu v 5 jednoduchých krokoch:
✔️ Zaregistrujte sa na burze bitcoinov.
✔️ Získajte bitcoinovú peňaženku.
✔️ Pripojte peňaženku k svojmu bankovému účtu.
✔️ Zadajte bitcoinovú objednávku.
✔️ Spravujte svoje investície do bitcoinov.

⚡️ Aká je minimálna suma na investovanie do bitcoinov?

Aktuálna minimálna suma, ktorú môžete poslať alebo prijať, je 5 460 sátoshi (0,0000546 BTC), ktorá je nastavená tak, aby sa zabránilo podvodným transakciám.

⚡️ Kto vlastní najviac bitcoinov?

Na vrchole zoznamu je Satoshi Nakamoto, meno vývojára bitcoinov. Vo svojom vlastníctve môže mať nahromadených až 1,1 milióna BTC, ktoré sú s najväčšou pravdepodobnosťou rozdelené medzi niekoľko peňaženiek.

⚡️ Platíte pri výbere bitcoinov dane?

Vo všeobecnosti sa bitcoiny zdaňujú v mieste, kde sa nachádza majiteľ bitcoinu. To znamená, že ak sa bitcoiny predávajú, dane sa platia v krajine bydliska bez ohľadu na to, či sa transakcie uskutočňujú na zahraničných burzách alebo vo virtuálnych peňaženkách mimo tejto krajiny.

Na svete sotva existuje miesto, ktoré by nezasiahla vlna kryptomien. Počas bitcoinovej rallye sa o skokoch kurzu kričí z každých novín. Niektorí ľudia na tom zarábajú, zatiaľ čo iní prichádzajú o majetok. Prekvapivo, mnoho ľudí stále považuje bitcoin za niečo éterické. A nie je – čoraz viac sa udomácňuje v našom každodennom živote – ako investícia, platobný prostriedok a pojem. Ako si môžete kúpiť bitcoin? Koľko by ste naň mali minúť? Ako nakupovať a predávať bitcoiny? Poďme na to prísť.

Čo je bitcoin?

Bitcoin je decentralizovaná platobná sieť typu peer-to-peer, ako aj mena s rovnakým názvom. V platobnom systéme sa používa kryptografická technológia.

Vedci ani vlády sa doteraz nedokázali zhodnúť na tom, čo je bitcoin. Je to aktívum, mena, komodita alebo zberateľský predmet? V skutočnosti je bitcoin výsledkom technológie blockchain.

Čo je to kryptomena bitcoin
Trochu histórie:

Technológia, ktorá stála pri zrode bitcoinu, sa vyvíjala celé desaťročia a jej myšlienky zdokonaľovali kryptografi z celého sveta.

Kľúčový vývoj v týchto projektoch nastal pred 13 rokmi. Satoshi Nakamoto (osoba alebo skupina ľudí, ktorá sa skrýva za týmto pseudonymom, nie je známa) zverejnil v roku 2008 súbor s opisom siete bitcoin.

Čo je bitcoin crypto a ako funguje?
Kde kúpiť bitcoiny?

Bitcoin má narodeniny 3. januára 2009. V tento deň bol vygenerovaný prvý blok, ako aj prvých 50 bitcoinov. Keď sa pozrieme do histórie, celosvetová hospodárska kríza nastala približne v rovnakom čase, ako je zobrazené vo filme “Low-down game”. O tom bude reč neskôr.

Bitcoinový graf bol v podstate reakciou na chamtivosť a nenásytnosť, ktorá zamorila bankový systém – ľudia boli bankami okrádaní.

Decentralizovaný model.

Definícia a význam decentralizácie
Sieť Bitcoin

Sieť bitcoin na rozdiel od bežných mien nemá riadiaci orgán, ktorý by ju spravoval. Sieť udržiavajú jednotliví používatelia – správcovia. Decentralizovaný systém vás navyše chráni pred nebezpečenstvom zhabania vašich bitcoinov. Prístup k vašim bitcoinom majú len tí, ktorí majú prístup k vášmu kľúču. To je teoreticky 100-percentná ochrana. Najdôležitejším aspektom je uchovávať svoje kľúče v bezpečí.

Dvojité výdavky nie sú možné

S týmto problémom sa nestretli všetci jednotlivci, ale vo finančnom systéme ho pravidelne majú na svedomí podvodníci.

Základným princípom dvojitého míňania je, že tie isté peniaze môžete poslať niekoľkokrát. A hoci to niektoré banky umožňujú, v bitcoinovej sieti nebudete môcť minúť svoje bitcoiny dvakrát.

Môže byť bitcoin crypto zničený?
Ako Bitcoin zabraňuje dvojitému míňaniu

Kým sieť Bitcoin overuje transakciu č. 1, nebude možné odoslať transakciu č. 2, kým sieť neprijme transakciu č. 1. Na jednej strane vás to vystavuje nebezpečenstvu, ale rovnako to vyrovnáva podmienky pre všetkých účastníkov platieb.

Transakcie s bitcoinmi sú nezvratné. Po dosiahnutí určitého počtu potvrdení si môžete byť istí, že bitcoiny, ktoré vám boli zaslané, sú už zaznamenané na vašom účte a nemôžu byť prevedené do iných peňaženiek bez vášho súhlasu.

Anonymita a nepretržitý prístup do siete

Hoci sú bitcoinové transakcie anonymné, vždy môžete sledovať pôvod, cieľ a počet odoslaných bitcoinov – dnes, včera aj pred 12 rokmi.

Všetky údaje sú uložené v sieti blockchain. FBI už prišla na to, ako deanonymizovať peňaženky, ale nejde o to, aby ste zostali v anonymite. Účelom blockchainu je možnosť zdokumentovať všetko, čo sa v sieti deje, ale nie manipulovať s tým.

Bitcoin sa nesmie vypnúť.

Definícia 51 % útoku
Regulácia Bitcoinu

Sieť Bitcoin funguje 24 hodín denne, sedem dní v týždni a poplatky za transakcie nie sú vopred stanovené. Ak pošlete veľkú sumu peňazí, váš poplatok je prakticky nulový.

Existuje názor, že bitcoin môže byť zničený odpojením od internetu. (Je otázne, či to niekto urobí.)

Sieť na svoju prevádzku nepotrebuje vysoké rýchlosti, na vysielanie informácií o kryptografických transakciách bitcoinu a pokračovanie blockchainu postačí existujúca telefónna sieť a rádiové vlny.

Jediný spôsob, ako zničiť bitcoin, je úspešný útok na 51 %.

Čo je 51 % útok?

Keď jedna osoba alebo skupina osôb vlastní viac ako 50 % výpočtového výkonu siete bitcoin, má možnosť upravovať transakcie a dokonca vytvoriť monopol na ťažbu.

To však možno dosiahnuť len vtedy, ak sa hlavné ťažobné združenia dohodnú. Keďže sieť Bitcoinu je už taká veľká, takéto útoky si vyžadujú vysoký stupeň koordinácie výpočtového výkonu.

Definícia 51 % útoku
Pochopenie 51% útoku na blockchain

Je celkom možné, že útok 51 bude zmarený úpravami softvéru bitcoinu a komunita to nedovolí.

Ako je to teda s poplatkami?

Existuje provízia z kryptomeny?
Čo je to kryptomena provízia?

Odosielateľovi sa za každú transakciu účtuje poplatok. Na druhej strane výška poplatku nie je vopred stanovená ani regulovaná. Môžete zaplatiť veľký alebo malý poplatok. – Nulová percentuálna sadzba provízie nebude mať žiadny vplyv, pretože neuskutočňuje vaše transakcie. Sadzby provízií sa v podstate určujú podľa toho, ako rýchlo dokážete vykonať platbu.

Čo sú altcoiny?

Altcoiny: Čo sú a ako fungujú?
Je to pomerne jednoduché:

Altcoiny sú všetky kryptomeny, ktoré nie sú kryptomenou bitcoin. Ether, Dogecoin atď. sú príkladmi altcoinov. Vo všeobecnosti sa ako altcoin označuje akákoľvek iná kryptomena. Existuje ich nekonečné množstvo a každý deň sa objavujú nové. Nie všetky však majú hodnotu.

Niektoré altcoiny, ako napríklad bitcoin, sú určené na zarábanie peňazí pre svojich vývojárov (niekedy sa im hovorí shitholes, shits a podobne).

Kde uložiť bitcoinové kryptomeny?
Aký je zmysel altcoinov?

Nie všetky altcoiny sú však vytvorené s cieľom obohatiť vývojárov. Niektoré z nich riešia zásadné problémy v kryptoekonomike, ktoré bitcoin zatiaľ nedokáže riešiť (alebo to robí s ťažkosťami).

Platilo to najmä v prípade inteligentných zmlúv, decentralizovaného nasadzovania aplikácií a vývoja ekosystémov.

Po druhé, mikroplatby nie sú kvôli vysokým sieťovým poplatkom životaschopné. Po tretie, zatiaľ čo pri nízkych sumách transakcií v sieti bitcoin stále vznikajú značné náklady, niektoré altcoiny možno posielať bez akýchkoľvek nákladov.

Na ťažbu kryptomien možno použiť niekoľko prístupov. Zatiaľ čo kryptomeny bitcoin sa ťažia pomocou elektrickej energie a výpočtového výkonu (pomocou algoritmu PoW), altcoiny môžu využívať rôzne metódy vrátane PoS, DPoS a podobne (pomocou alternatívneho algoritmu).

Výhody a nevýhody oboch systémov sú porovnateľné. Rozdiel medzi nimi je pre bežného človeka zanedbateľný, pričom hlavný rozdiel je založený na množstve provízie, ktorú vyplácajú.

Ako a kde uložiť bitcoiny?

V skutočnosti existuje niekoľko spôsobov, ako získať bitcoiny. Avšak spôsob, akým svoje bitcoiny uložíte, rozhodne o tom, či sú vaše, alebo nie.

Kedy je najlepší čas investovať do kúpiť bitcoin?
Aké sú najbezpečnejšie spôsoby uloženia bitcoinov

Rozdiel medzi suchým a mokrým skladovaním bitcoinov je jasný.

Online peňaženky musia byť vždy pripojené k internetu. Príkladom sú burzy, internetové služby a mobilné aplikácie. Sú užitočné, ale majú veľkú nevýhodu: môžu byť hacknuté.

Najdôležitejšie je, že to nenaruší kryptografickú sieť Bitcoin; namiesto toho to bude mať vplyv na sprostredkovateľa, ktorý vám poskytne peňaženku.

Svoju kryptomenu uchovávajte radšej v hardvérovej peňaženke než v softvérovej, ktorá je náchylnejšia na útok (alebo zinscenovaný hack). Budete mať prístup k peňaženke, ako aj k platforme, ktorej dôverujete na uloženie svojich kryptomien. V tomto prípade, ak v budúcnosti dôjde k hackerskému útoku (alebo zinscenovanému hackerskému útoku), prídete o svoje peniaze.

Burzy sú zďaleka najbežnejším spôsobom uloženia kryptomeny. Je to výhodné, pretože ak sa výmenný kurz zlepší, môžete rýchlo uskutočniť transakciu predaja alebo nákupu kryptomien. Stojí za zmienku, že burzy možno klasifikovať ako centralizované alebo decentralizované. Nebudeme to znovu rozoberať, ale vo všeobecnosti platí, že centralizované burzy majú riadiace centrum, zatiaľ čo decentralizované nie.

Kedy by ste mali kúpiť bitcoin?
Koncepcia bitcoin krypto mena bezpečné 3d vykresľovanie obrázok

Z tohto dôvodu, ak využívate dexes (decentralizované obchodovanie), je vaša kryptomena bezpečnejšia; napriek tomu sú obe kryptomeny zraniteľné voči hackerom. Decentralizovaná výmena je lepšia na dlhodobé uloženie kryptomeny. Ak nechcete riešiť každé čerpanie a zvýšenie kurzu, lepšou voľbou sú hardvérové studené peňaženky.

Hoci je nákup kryptomien v súčasnosti veľkým trendom, ide o volatilnú a rizikovú investičnú voľbu. Ak sa vám investovanie do kryptomeny na burze alebo prostredníctvom makléra nezdá ako správna voľba, tu je niekoľko možností https://www.forbes.com/advisor/investing/cryptocurrency/how-to-buy-cryptocurrency/.

Na rozdiel od horúcich peňaženiek hlavné uzly nepotrebujú na svoju prevádzku pripojenie k internetu. Sú to v podstate flash disky s pridaným zabezpečením, ale hardvérové studené peňaženky majú rôzne úrovne ochrany. Program peňaženky bol nainštalovaný na hardvérovej peňaženke. Je nevyhnutné si uvedomiť, že táto peňaženka nepodporuje všetky kryptomeny, takže si ju vyberte podľa svojich požiadaviek.

Kedy by ste si mali kúpiť bitcoin?

Výhody a nevýhody kryptomeny bitcoin
Mal by som si kúpiť bitcoin, keď je nízko alebo vysoko?

Povedzme, že už máte záujem o svoj prvý bitcoin a možno vás láka si ho kúpiť. Môže sa tiež zdať, že je ťažké pochopiť, čo je bitcoin, pretože existuje mnoho spôsobov, ako kryptomenu kúpiť alebo minúť. Niektoré krajiny už zaviedli bitcoin ako svoju národnú menu a ďalšie štáty o tom uvažujú. Teraz, keď sme zistili, aké výhodné môže byť investovanie do kryptomeny bitcoin z dlhodobého hľadiska, začnime s nákupom niektorých bitcoinov. Kedy by ste si ich mali kúpiť?

Ak to zhrnieme, neexistuje správna odpoveď. Existujú však pravidlá, ktoré platia vždy, a niekoľko návrhov, ktoré možno použiť za väčšiny okolností.

Pri určovaní ceny stroja sa zamerajte na rýchlosť aj trend.

Pri nákupe bitcoinov je veľmi dôležité pochopiť súčasné trhové prostredie. Najčastejšou chybou, ktorú robia nováčikovia, je, že sa nechajú uniesť vlnou hypeu. Takzvaní “jastrabi” v bitcoinoch vyvolávajú veľký rozruch a zvyšujú cenu. Ak by bol bitcoin pyramídovou schémou, jeho cena by len rástla. Keďže však bitcoin nie je pyramída, keď doň vstúpia “hlúpe peniaze”, stúpa a potom rýchlo klesá. To sa stalo napríklad v roku 2017. Bitcoin za rok vzrástol 20-krát a drvivá väčšina z toho prišla v posledných dvoch mesiacoch, od novembra do decembra. Čo sa stalo potom? Bitcoin od konca januára do polovice mája klesol z 19 000 na 3,5.

Aká je definícia hry v oslabení?

Na klesajúcom kryptomene bitcoin zarobíte, ak ho kúpite s úmyslom zvýšiť jeho hodnotu. Je to také jednoduché. Ak si myslíte, že bitcoin je teraz nadhodnotený, dajte short a počkajte, kým sa trh s kryptomenami zrúti. Potom jednoducho predajte svoje doláre za hotovosť.

Do ktorej kryptomeny je najlepšie investovať pre začiatočníkov?
Ako neprísť o peniaze v kryptomenách

BTCUSD Graf https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Skrátenie sa zdá byť dobrým nápadom. Ale rovnako ako pri dlhých pozíciách, aj pri krátkych pozíciách je väčšia pravdepodobnosť, že sa predajcovia oholia, ako pri dlhých pozíciách. Obidvaja môžu pri divokých pohyboch výmenného kurzu prísť o peniaze, preto je nevyhnutné používať zastávky.

Tradične je viac krátkych predajcov ako dlhých obchodníkov. Trh je často optimistický a lukratívny, proti ktorému sa dá hrať, ak máte pravdu, ale len ak máte pravdu.

Aká bude hodnota bitcoinu v roku 2022?

Je tiež dôležité si uvedomiť, že žiadny odborník nemôže zaručiť presnosť svojich predpovedí. Bitcoin je veľmi volatilné aktívum. Je príliš skoro povedať, či kryptomena bitcoin dosiahne ciele 250 000 a viac v dlhodobom horizonte, ale je príliš skoro povedať, či sa tak stane v krátkodobom a strednodobom horizonte.

Napriek tomu dáva povolenie investovať do alternatívnych mien, ako aj do rozvíjajúcich sa sektorov DeFI a NFT.

Do čoho ešte investovať okrem bitcoinu?

ETH a Binance Coin sú prvé dva riadky.

Investovanie do iných kryptomien okrem bitcoinu
Binance Coin na Ethereum?

V tomto kontexte to všetko dáva zmysel. Druhá najviac kapitalizovaná kryptomena, ETH, zažíva prudký nárast záujmu vývojárov a používateľov.

Zábavné je, že na začiatku roka 2017 bol ETH málo známy. Bola to kryptomena na vytváranie decentralizovaných aplikácií. Znelo to lákavo. Jediným problémom bolo, že nikto nevedel, ako to dosiahnuť alebo čo vyvíjať. Zdalo sa však, že potenciál tu je.

Na začiatku roka 2017 mal jeden ether hodnotu 10 dolárov. V roku 2017 ethereum vzrástlo na 1 350 dolárov počas býčej kampane a humbuku okolo ICO, potom kleslo späť na úroveň bitcoinu.

Od vydania prvého dokumentu o bitcoinoch sa objavilo niekoľko “zabijakov etheru”, ktorí dokážu uskutočniť viac transakcií za nižšiu cenu. Eter sa však naďalej vyvíja a objavuje sa množstvo zabijakov a konkurentov. Momentálne však neexistuje žiadna alternatíva.

Kedy je najlepší čas investovať do krypto bitcoinu?
Akú hodnotu majú ethery?

Súčasná cena ETH je 4 350 USD.

Token BEP2 spoločnosti Binance, ktorý je známy aj ako Binance Bitcoin Plus (BEP2), je natívnou kryptomenou burzy. Má niekoľko výhod vrátane svojej obľúbenosti medzi obchodníkmi.

Burza vytvára vlastnú kryptomenu a nasadzuje ju pomocou niekoľkých metód. Najčastejšie sa na tento účel využíva Launchpad. Pred spustením akéhokoľvek Launchpadu na Binance stúpa dopyt po minciach Binance, čo zvyšuje ich cenu.

Druhou jedinečnou výhodou Binance je jej Smart Chain. Smart Chain spoločnosti Binance je v podstate blockchainový ekvivalent etheru. V budúcnosti môže nakoniec nahradiť ether, keďže sa spúšťa čoraz viac projektov, ktoré fungujú práve na BSC.

Konkurencia sa teraz každým dňom zvyšuje. ETH aj BNB majú funkciu pálenia tokenov. Existuje tiež šanca, že BNB implementuje niečo podobné mechanizmu etheru.

DOT
DOT je kontrolný token protokolu

DOT

Cieľom tohto projektu je vytvoriť decentralizovaný internet Web 3.0. Projekt má dobré spravodajské zázemie (napr. aukcie) a kúpa DOT vyzerá na pozadí veľkého poklesu ako výborná investícia. Dôraz sa v tomto prípade kladie na technológiu a budúci vývoj.

V čase písania tohto článku je kurz 28,30.

LinkExchange
Čo je token prepojenia?

LINK

Minca druhej úrovne z predchádzajúceho zoznamu. Jej hlavnou prednosťou je, že umožňuje prepojiť viacero blockchainov a fungovať ako kríž medzi nimi. Vďaka tomu môžete vytvárať databázy bez toho, aby ste boli obmedzení jedinou technológiou. Inak povedané, projekt ničí bariéry medzi rôznymi blockchainovými sieťami a ekosystémami.

Výmenný kurz LINK v čase písania článku je 22,05

Čo je to koláč v kryptomene?

Cake DeFi
Kedy je najlepší čas investovať do kryptomena bitcoinu?

CAKE

Obchodný token Pancake Swap je kryptomena, ktorá vznikla v rámci projektu DeFI. Hlavným prísľubom tejto iniciatívy je pokračovanie šialenstva DeFI v roku 2022. Trh zatiaľ vyšiel naprázdno, takže nie je čo nové zvažovať.

V čase písania tohto článku má spoločnosť CAKE hodnotu 11,86 USD.

Záver

Skutočnosť, že bitcoin má obrovský potenciál rozvoja, sme prijali. Je to neodmysliteľnou súčasťou tejto myšlienky a odmena za ťažbu sa neustále znižuje.

Z hľadiska špekulácií je bitcoin ideálny pre dlhodobých investorov. V priebehu času sa návratnosť investície do prvej virtuálnej meny v porovnaní s príjmom z obchodovania desaťnásobne zvýši.

Existuje niekoľko možností nákupu bitcoinov. Môžete použiť ľubovoľnú metódu, ktorú si vyberiete, od zmenární až po bitcoinové zmenárne. Je dôležité si uvedomiť, že nech ste kdekoľvek na svete, nie ste v bezpečí pred kolísaním (volatilitou) histórie cien bitcoinu.

Volatilita bitcoinu klesá. Je to spôsobené prítomnosťou veľkých investorov a rozširovaním trhovej kapitalizácie. Čím väčší je trh, tým ťažšie je jeho rast a pokles. Na druhej strane má bitcoin v porovnaní s akciovými trhmi veľmi vysokú mieru volatility.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov