4 spôsoby zabezpečenia investovanie do kryptomien?

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Ako si zabezpečiť kryptomenu?

Obchodník s kryptomenami môže napríklad otvoriť krátku pozíciu predajom Bitcoinu a potom ho nakúpiť späť za vyššiu cenu, čím vznikne kompenzačný zisk alebo strata z obchodu. Otváranie obchodov týmto spôsobom sa nazýva hedžovanie bitcoinov alebo akejkoľvek inej kryptomeny.

⚡️ Čo je to kryptomenový hedžový fond?

Hedžový fond, ktorý investuje do bitcoinu . Krypto hedžové fondy, podobne ako tradičné hedžové fondy, investujú do kryptomien, ako aj do blockchainových derivátov a futures, zatiaľ čo rizikový kapitál a súkromný kapitál pre blockchainové startupy.

⚡️ Ako si zaistíte svoje portfólio?

Diverzifikácia je jednou z najúčinnejších dostupných stratégií dlhodobého zaistenia. Celková volatilita sa znižuje udržiavaním nekorelovaných aktív v portfóliu a akcií. Alternatívne aktíva majú tendenciu strácať menšiu hodnotu počas medvedieho trhu, takže diverzifikované portfólio bude mať nižšie celkové straty.

⚡️ Ako sa zabezpečiť proti prepadu trhu?

Ak ste viazaní na niektoré zo svojich rizikovejších aktív, nákup predajných opcií je najlepšou metódou ochrany pred prípadnými trhovými stratami. Put opcie vám dávajú možnosť rozhodnúť sa predať, keď úroveň bezpečnosti dosiahne určitý nízky bod.

Investície do kryptomien

Kým nákup a držba kryptoaktív je obľúbenou možnosťou pre začínajúcich investorov, existujú aj ďalšie jednoduché kroky, ktoré môžete podniknúť, aby ste zo svojich investícií získali oveľa viac.

Napriek tomu, že kryptomeny stále predstavujú relatívne malú časť celkových investičných aktív, záujem o ne sa v priebehu predchádzajúcich piatich rokov výrazne zvýšil – v súčasnosti má digitálne aktíva vo svojom portfóliu 14 % Američanov, pričom v roku 2016 to bolo 1 %. Podľa niektorých odborníkov z odvetvia by sa tento podiel mohol do konca roka 2021 zdvojnásobiť, keď 13 % respondentov uviedlo, že plánuje investovať do kryptomien.

Ako zabezpečiť svoje kryptografické portfólio
Je kryptomena dobrým zabezpečením

Mnohí investori, ktorí vstupujú na trh prvýkrát, chcú maximalizovať potenciálne výnosy svojich kryptoaktív tým, že sa naučia, ako ich čo najlepšie využiť. Tu sú štyri užitočné rady, ktoré vám pomôžu začať.

Diverzifikácia kryptografického portfólia

Investovanie do rôznych kryptoaktív je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako znížiť riziko a zároveň v niektorých prípadoch zvýšiť výnosy. Diverzifikácia alebo alokácia aktív je pojem, ktorý sa v tipoch na obchodovanie s kryptomenami používa pre tento koncept. Ak trh klesá, cieľom je diverzifikovať aktíva a spriemerovať straty.

Ako zabezpečiť svoje kryptografické portfólio
Investície do kryptomien

Bob a Alica investujú 1 000 dolárov do kryptomien. Bob investuje 100 USD do desiatich rôznych kryptomien, zatiaľ čo Alica investuje do jedného aktíva. Alica na seba berie riziko, že utrpí značné straty, ak sa trh zmení na medvedí a projekt, do ktorého investovala, zažije pád. na druhej strane Bob rozložil svoje riziko a má väčšiu možnosť, že celkovo stratí menej (v závislosti od toho, či investoval inteligentne). Keď trh rastie, môže to byť aj pravda.

Aký je najlepší kryptomenový hedžový fond
Ako zabezpečiť pozíciu v kryptomene

Výber rôznych druhov kryptomien je typickým prístupom, ako sa pokúsiť profitovať, keď sa jeden alebo viacero sektorov dostane do kŕča. Keď jedno alebo viacero odvetví klesá, zvyšuje to aj nebezpečenstvo strát.

Tu je niekoľko príkladov mnohých typov kryptomien:

Ako sa zaisťujete proti krypto
Čo je to kryptomenový hedžový fond?
 • Cenové špičky: Bitcoin.
 • Nevymeniteľné žetóny alebo nFT: CryptoPunks
 • Technológia inteligentných zmlúv Ethereum: ether(ETH)
 • Unisvop (UNI) je decentralizovaná sieť VPN, ktorá funguje na celom svete a poskytuje vám prístup k neobmedzeným dátam a zároveň chráni vaše súkromie.
 • Platobné mince: Lightcoin (LTK)
 • Kryptomena: Cenzúra odolná.

Je potrebné poznamenať, že diverzifikácia je síce určená na ochranu pred rizikom alebo stratou, ale môže tiež znížiť návratnosť investície.

Čo je to hedžing v tipoch na obchodovanie s kryptomenami?
Ako zabezpečiť riziko bitcoinu

Tipy na obchodovanie s kryptomenami

Copy-trading, ako už názov napovedá, je forma investovania, ktorá zahŕňa automatické kopírovanie obchodov odborného investora. eToro, Coinmatics a 3Commas sú príklady stránok, ktoré vám to umožňujú.

Začať je jednoduché:

 • Sledujte obchodníkov na základe vecí, ako je predchádzajúci úspech, počet sledovateľov a celkové hodnotenie rizika (ako rizikové sú investované aktíva).
 • Ak tak chcete urobiť, prejdite do svojho používateľského profilu a kliknite na odkaz “Účet”.
 • Keď obchodníci kupujú alebo predávajú kryptomenu, vaše portfólio robí to isté.
Môže niekto vytvoriť fond kryptoobchodných tipov?
Ako zabezpečiť riziko

Ide o úplne automatizovaný prístup k obchodovaniu s kryptomenami, ktorý nevyžaduje žiadne štúdium ani monitorovanie trhu.

Keď si vyberiete obchodníka (alebo obchodníkov), môžete sa rozhodnúť, akú časť svojho portfólia venujete každému z nich. Zvyčajne je to percento vášho zostatku. Ak teda máte napríklad 1 000 USD na investovanie, môžete ich rozdeliť medzi dvoch obchodníkov a 10 % na ďalšieho. ide o ďalšiu formu diverzifikácie, ktorá napomáha rovnováhe portfólia. Obchodovanie sa začne automaticky po dokončení vašej investície. Samozrejme, vždy môžete výkonného obchodníka nahradiť alebo pridať ďalšie peniaze.

Je nevyhnutné, aby profesionálni obchodníci robili chyby. Nemôžete predpovedať úspech obchodníka ani budúci vývoj kryptoaktív, preto je veľmi dôležité stanoviť si limit straty. Ide o automatický príkaz, ktorý zastaví vaše kopírovanie tipov na obchodovanie s kryptomenami, ak stratíte určitú sumu alebo hodnota aktíva klesne.

Ako zabezpečiť riziko bitcoinu
Zabezpečenie bitcoinov pomocou CFD

Token DeFi Bet

V kontexte DeFi staking sa “staking” vzťahuje na uzamknutie vašich kryptoaktív v špecializovaných samostatných platformách známych ako “decentralizované aplikácie”. Ak chcete získať ročný úrok, musíte svoje prostriedky vložiť do DeFi staking poolu.

Stratégie hedžovania kryptomien
Tu sa začínajú technické záležitosti.

Decentralizované financie alebo DeFi je odvetvie sektora kryptomien, ktoré konvertuje bežné finančné služby, ako sú úvery a poistenie, na aplikácie založené na blockchaine. Hlavným rozdielom je, že namiesto toho, aby ich riadil alebo udržiaval jeden subjekt, tieto decentralizované finančné aplikácie prevádzkujú ich vlastné komunity používateľov a prostredníctvom automaticky spustiteľných počítačových programov známych ako “inteligentné zmluvy”.

Zabezpečenie bitcoinov pomocou futures
Ako začať zabezpečovať kryptomeny

Ak ste v oblasti decentralizovaných aplikácií a inteligentných zmlúv nováčik, pozrite si tieto články.

Plán 5x/10% je skvelá stratégia, ako dostať zaplatené za uložené aktíva, ak máte v úmysle získať výlučne kryptomeny a držať ich celý rok. Je to porovnateľné s vkladaním peňazí na sporiaci účet, len s tým rozdielom, že namiesto zisku menej ako 1 % ročne môžete potenciálne získať až päťnásobok alebo dokonca desaťnásobok tejto sumy.

Nie všetky kryptomeny sa však dajú stavať. Úplný zoznam podporovaných aktív na stávkovanie nájdete na tejto stránke . Pri práci s platformami DeFi je potrebné zvážiť aj niekoľko ďalších rizík. Tu je niekoľko príkladov:

 • Decentralizované sieťové zariadenia (DND) nie sú nijako regulované, čo znamená, že nesmú byť podporované žiadnou vládou.
 • Hodnota vsadeného aktíva môže klesnúť a v takom prípade by ste museli čakať, kým sa zotaví, aby ste získali svoj úrok.
 • Vždy existuje riziko, že platforma, na ktorú vsádzate, môže zlyhať alebo sa dostať do platobnej neschopnosti.
 • Pred investovaním si urobte vlastný prieskum a stavte len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť.
 • Zabezpečenie investícií do kryptomien je inteligentný spôsob, ako sa chrániť pred poklesom a zároveň si užívať rastový potenciál trhu. Diverzifikáciou svojho portfólia, kopírovaním a používaním platforiem DeFi staking môžete minimalizovať riziko a zároveň maximalizovať výnosy. Tak sa do toho pustite a začnite sa zaisťovať.

Ak chcete uložiť peniaze na softvér DeFi, nezabudnite najprv vykonať rozsiahly prieskum.

Metóda predaja nakrátko
Sprievodca zabezpečením v kryptomene

Naučte sa používať deriváty kryptomien na zabezpečenie svojich transakcií

Čo presne je hedžing?

Cieľom zaistenia je znížiť riziko a straty, ktoré môžu vzniknúť v dôsledku kolísania trhových cien. Zahŕňa vytvorenie dvoch obchodov v rovnakom smere, ako očakávate pohyb trhu, a jedného v opačnom smere.

Ide o druhý záložný obchod, ktorý zavediete v prípade, že trh pôjde proti vám, a ktorý má kompenzovať straty z prvého obchodu.

Je kopírovanie kryptomien kryptoobchodných tipov ziskové?
Čo je obchodovanie s kópiami kryptomien?

Trh s futures je pre kryptoinvestorov obľúbenou metódou na zabezpečenie svojich stávok. Keď sa dve strany dohodnú na obchodovaní s určitým aktívom za stanovenú cenu a k určitému dátumu, na trhu s futures sa to nazýva vytvorenie dlhej alebo krátkej pozície.

 • Dlhá pozícia: Ak sa domnievate, že cena aktíva v budúcnosti vzrastie, dohodnete sa, že ho v stanovenom čase kúpite za dnešnú cenu.
 • Záporná cena: keď si myslíte, že hodnota aktíva klesne, dohodnete sa, že ho v stanovenom čase predáte za dnešnú cenu.

Tipy na obchodovanie s futures na kryptomeny sú vysoko špekulatívnou a nebezpečnou činnosťou, ktorej by sa nováčikovia nemali zúčastňovať. Hoci neexistuje limit, koľko peňazí môžete obchodovaním s futures zarobiť (neexistuje nič také ako nekonečné množstvo zisku), má nekonečné množstvo rizika. To síce znamená, že niekedy budete burze dlhovať viac, ako ste pôvodne vložili, ale suma, ktorú môžete stratiť, je teoreticky nekonečná.

Ako funguje DeFi?
Čo znamená investovať do DeFi?

Prečo by ste mali vložiť nejaké peniaze do kryptomenových hedžových fondov?

Trh s kryptomenami je známy svojou volatilitou. To znamená, že cena kryptomeny môže v priebehu času dramaticky kolísať. Bitcoin napríklad v období od 1. januára do 15. apríla 2021 vzrástol o 125 %, neskôr klesol o 54 %. Po tomto poklese sa ceny zvýšili približne o 59 %.

Denné tipy na obchodovanie s kryptomenami
Aké sú príklady DeFi?

Kvôli tejto nepredvídateľnosti je ťažké určiť, akým smerom sa trh v danom okamihu vydá, preto je veľká pravdepodobnosť, že kryptoaktíva, do ktorých investujete, nebudú vždy fungovať tak, ako by ste si želali. Zabezpečenie vám umožňuje byť si istý, že prípadné straty, ktoré utrpíte, nebudú také výrazné bez ohľadu na to, ako budú trhy kolísať.

Trh s kryptomenami sa neustále mení a rozširuje, čo vám poskytuje množstvo príležitostí, ako čo najlepšie zhodnotiť svoje investície. Tieto taktiky sú len niekoľkými z mnohých stratégií, ako natiahnuť svoje peniaze a získať čo najvyššiu návratnosť investícií v závislosti od toho, aké riziko vám vyhovuje. Je však tiež veľmi dôležité mať na pamäti známe príslovie o investovaní: Netrápte sa nebezpečenstvom pre vašu pozíciu, ak sa ho obávate. Uzavretie alebo zníženie jej veľkosti je vhodnejšou voľbou ako uzavretie alebo likvidácia vašej pozície. Pamätajte: Vždy investujte a obchodujte za sumu, ktorú si môžete dovoliť stratiť.

Ako zabezpečiť svoje portfólio DeFi
Rastúce protokoly DeFi na zabezpečenie rizika

Obsah je určený len na vzdelávacie účely a nemal by sa považovať za investičné poradenstvo. Nič z toho, čo je uvedené v tomto texte, nepredstavuje výzvu, návrh ani ponuku na nákup alebo predaj akéhokoľvek kryptoaktíva. tipy na obchodovanie s kryptomenami na akomkoľvek finančnom trhu so sebou nesú riziká a môžu viesť k strate vašich finančných prostriedkov. Pred vložením peňazí do čohokoľvek by ste mali vždy urobiť značné

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov