Swingové obchodovani s kryptomenami: Čo to je a ako to môžete robiť

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Sú kryptomenové pooly bezpečné?

Počas výrazných cenových zmien však môžu kryptopooly likvidity spôsobiť celkové straty v dolároch v dôsledku nenapraviteľných strát. K tomu dochádza vtedy, keď sa celková hodnota uložených tokenov v poole stratí v dôsledku ponuky likvidity namiesto jej uloženia, keďže hodnota aktív v poole kolíše.

⚡️ Sú pooly Uniswap ziskové?

Podľa nového prieskumu spoločnosti Bancor, decentralizovaného obchodného protokolu, viac ako 50 % poskytovateľov likvidity Uniswap stráca peniaze v dôsledku nestálych strát (IL).

⚡️ Je likvidita Uniswap bezpečná?

Keďže ide o decentralizovanú burzu a pool likvidity, Uniswap je mimoriadne bezpečný. Je založený na Ethereum, takže sa teší rovnakej úrovni bezpečnosti ako blockchain Etherea.

⚡️ Funguje Uniswap na platforme Ethereum?

Je založený na blockchaine Ethereum.

Swingové obchodovani s kryptomenami

Čo je swingové obchodovanie s kryptomenami a ako funguje?

swingové obchodovanie s kryptomenami je prístup k investovaniu v krátkodobom až strednodobom horizonte, ktorý zahŕňa nákup a predaj futures kontraktov s cieľom využiť zmeny cien. Cieľom tejto stratégie je postrehnúť akékoľvek “výkyvy” na trhu v priebehu niekoľkých dní, týždňov alebo mesiacov.

Ako fungujú kryptomenové pooly?
Je obchodovanie s kryptomenami dobrý nápad?

Obchodníci sledujú dve veci: otváraciu a zatváraciu cenu akcie alebo komodity. Tieto výkyvy sa dajú predvídať, pričom počas prestávok na trhu sú na tento účel povolené určité úpravy.

Swingové obchodovani s kryptomenami
Je možné zbohatnúť na swingovom obchodovaní?
  • Najlepší čas na vstup do novej pozície je, keď je trh v býčom trende. Keď trh dosiahne maximum, potom začne klesať, čo poskytne príležitosť na krátky obchod.
  • Maximálna prípustná volatilita je blízko aktuálnej ceny a neexistujú žiadne swingové minimá. Keď trh klesne a odrazí sa, ponúka to šancu na dlhý obchod.

Na trendových trhoch, ako je napríklad devízový trh, akciový trh a kryptomeny, dobre fungujú techniky swingového obchodovania. Bitcoin, Etherum , a Tether sú niektoré z najväčších kryptomien na swingové obchodovanie s kryptomenami, ak ste začiatočník. Je to vďaka ich veľkej trhovej kapitalizácii a aktívnemu objemu obchodovania, čo z nich robí jedny z najaktívnejšie obchodovaných a najlikvidnejších aktív.

Čo je to kryptoburza liquidity pools?
Aký je najlepší časový rámec pre swingové obchodovanie s kryptomenami?

Technická analýza je najbežnejším nástrojom, ktorý úspešní obchodníci s kryptomenami používajú na zisťovanie denných a týždenných trendov. Zásadný význam má aj fundamentálna analýza, keďže ekonomické udalosti sa môžu vyskytovať v priebehu niekoľkých dní alebo týždňov.

Obchodovanie s kryptomenami na trhu a mimo neho oproti swingovaniu kryptomien

Hlavným rozdielom medzi vnútrodenným obchodovaním s kryptomenami a swingovým obchodovaním s kryptomenami je časový rámec. Cieľom denných obchodníkov je zarábať peniaze krátkodobým nárastom cien počas dňa. V dôsledku toho sú aktívnejší ako swingoví obchodníci a zriedkakedy nechávajú svoje stávky otvorené dlhšie ako jeden deň.

Čo je to liquidity pools crypto?
Ako robiť 100-dňové kryptomeny swingové obchodné akcie?

Obchodníci, ktorí obchodujú často, majú iné predstavy o obchodných stratégiách a postupoch ako denní obchodníci, ktorí sa spravidla snažia o krátkodobé zisky. Denní obchodníci sa viac zameriavajú na technickú analýzu, zatiaľ čo swingoví obchodníci venujú väčšiu pozornosť základným údajom. Fundamentálne aktivity môžu byť niekedy jediným zdrojom informácií, ktoré kryptoinvestori používajú pri svojom výskume.

Ako fungujú liquidity pools crypto?
Čo je to swingová obchodná stratégia?

Rozhodnutie medzi denným obchodovaním a swingovým obchodovaním s kryptomenami je v konečnom dôsledku podmienené investičnými preferenciami a cieľmi investora. Niektorí obchodníci radi uskutočňujú všetky svoje transakcie počas dňa, zatiaľ čo iní váhajú s udržiavaním pozícií cez noc. Okrem toho niektorým obchodníkom môže vyhovovať rýchle tempo, zatiaľ čo iní chcú pokojnejší štýl obchodovania.

Sú Uniswap pooly ziskové?
Sprievodca začiatočníka obchodovaním s kryptomenami

Predtým, ako niektorú z týchto metód zavediete do svojho obchodného plánu, je však dobré vyskúšať si ju na demo účte.

Stratégie pre swingové obchodovanie s kryptomenami

Obchodovanie s kryptomenami na swingu je o niečo zložitejšie ako obchodovanie s fiat menou, pretože swingy zahŕňajú rôzne typy príkazov, spready a príkazy stop-loss. Pokiaľ ide o obchodovanie s kryptomenami, existuje množstvo metód, ktoré môžete použiť; bude však chvíľu trvať, kým zistíte, ktoré z nich najlepšie vyhovujú vašim potrebám. Nižšie uvádzame dva bežné príklady.

Ktorý liquidity pools crypto je lepší?
Aká je najlepšia kryptomena na swingové obchodovanie?

“Nemožnosť úniku.”

Táto technika je založená na úrovniach podpory a odporu. Výsledkom je, že trh je niekedy známy ako uväznený v poli medzi dvoma líniami vyššie a nižšie.

Ak sa cena dostane pod support, obchodník čaká na výrazný pohyb ceny (sviečka sa uzavrie nad supportom) a až potom otvorí dlhú pozíciu. Cieľom je vystúpiť z obchodu skôr, ako tlak kupujúcich dosiahne úroveň rezistencie.

Ako investovať do liquidity pools crypto?
Čo je Reddit swingové obchodovanie s kryptomenami?

Cieľom je použiť tretinový sviečkový graf na identifikáciu a využitie potenciálnych príležitostí na nákup. Aby ste zaručili úspech tohto plánu, musíte najprv poznať každodenný sviečkový graf, ako aj úrovne podpory a odporu. Dôležité budú aj vaše stop loss a take profit, pretože zabezpečia, aby ste sa neprepálili.

Čo je vysoká likvidita pools crypto?
Koľko zarába priemerný denný obchodník s kryptomenami?

“Sledovanie trendov.”

Ako už názov napovedá, tento prístup spočíva v sledovaní existujúceho trhového trendu. Keď je trh vo fáze rastu, obchodník nakupuje nízko a predáva vysoko.

“Chytiť vlnu”.

Ako už z názvu vyplýva, cieľom tohto prístupu je využiť jeden pohyb na trendovom trhu po skončení pullbacku.

Čo je dobrý liquidity pools crypto?
Aká je najlepšia kryptomena na denné obchodovanie?

Obchodníci sledujú trend vo vzťahu napríklad k 50-periodovému kĺzavému priemeru, aby zachytili vlnu. Ak sa trh s bitcoinom priblíži ku kĺzavému priemeru, obchodníci počkajú na býčie odmietnutie ceny a až potom vytvoria dlhú pozíciu na nasledujúcej sviečke.

Spravidla by ste mali nastaviť stop loss pod minimom sviečky a take profit tesne nad swingovým maximom.

Čo sú to liquidity pools crypto pri obchodovaní?
Aký je najlepší indikátor pre swingové obchodovanie?

Obchodné stratégie využívajúce kryptomeny pre swingových obchodníkov

Či už obchodujete s bitcoinmi alebo inými alternatívnymi menami, k dispozícii je niekoľko nástrojov, ktoré vám pomôžu rozvíjať váš swingový obchodný prístup a poskytnú vám istotu, keď sa niečo pokazí.

Sociálny obchodník 

kryptomeny a chcete vidieť, ako výkyvy na trhu ovplyvňujú cenu, môžete vždy použiť obchodníka s kópiami. Vďaka tomu môžete navrhovať obchodné nápady a sledovať iné úspešné obchody, čo je vynikajúca funkcia pre obchodníkov, ktorí sú stále na nohách.

Aký veľký by mal byť liquidity pool?
Koľko môže zarobiť swingový obchodník?

Môžete tiež hľadať firmy, ktoré zvládli techniku swingového obchodovania na platforme. eToro má napríklad jednu z používateľsky najpriateľskejších platforiem pre sociálne médiá a kopírovanie obchodov.

Automatizácia a signály

Automatizované technológie, ako sú kryptoboty a signály, vám môžu pomôcť rýchlejšie realizovať viac obchodov. Obchodné roboty budú skenovať trh a nakupovať a predávať aktíva, keď budú splnené určité podmienky.

K dispozícii je mnoho rôznych typov robotov, ktoré sa hodia pre rôzne metódy swingového obchodovania. Môžete si tiež vytvoriť roboty, ktoré pracujú podľa vašich špecifikácií, napríklad podľa objemu, transakcií, času a ceny.

Ako sa zarába na poole likvidity?
Ktorý RSI je najlepší na swingové obchodovanie?

Na druhej strane niektoré platformy obsahujú širokú škálu zdrojov signálov, ktoré môže obsluhovať iný obchodník alebo sú úplne automatizované. Keďže môžu fungovať 24 hodín denne, sedem dní v týždni, môžu sa pri nich používať techniky swingového obchodovania.

Technická analýza

Úrovne podpory a odporu, index relatívnej sily (RSI), Bollingerove pásma, Fibonacciho obnovenie, objem, stochastický oscilátor, kĺzavé priemery sú bežné nástroje, ktoré používajú obchodníci s kryptomenami.

Čo je to NFT liquidity pool?
Swingové obchodné stratégie pre začiatočníkov

Technické nástroje pomáhajú obchodníkom nájsť býčie a medvedie oblasti na grafe, kde môžu nakupovať a predávať. V dôsledku toho sa obchodníci snažia identifikovať dva druhy možností: trendy a prielomy. Dlhodobé pohyby na trhu s sú definované krátkodobými výkyvmi známymi ako trendy. Začiatok nového trendu sa identifikuje pomocou prielomov.

Sú Uniswap liquidity pools crypto ziskové?
Je swingové obchodovanie vhodné pre kryptomeny?

Kĺzavé priemery sú jedným z najpopulárnejších ukazovateľov swingového obchodovania. Vypočítavajú strednú hodnotu pohybu ceny kryptoaktíva za určité časové obdobie. Ak sa objaví nejaké prekročenie, môže to naznačovať silnú alebo slabú hybnosť. Kĺzavé priemery sa môžu používať aj ako úrovne podpory a odporu.

Nástroje na riadenie rizík

Zlatým pravidlom každej techniky swingového obchodovania je nikdy nevkladať do trhu viac peňazí, ako ste ochotní stratiť. Najúčinnejším prístupom, ako znížiť riziko a zároveň zostať v obchode, je stanoviť úrovne stop loss.

Ako veľký by mal byť liquidity pool?
Je swingové obchodovanie vysoko rizikové?

Stop loss by mal byť umiestnený tak, aby chránil vaše finančné prostriedky, keď nesedíte pri počítači. Stop trading si často vyžaduje držanie pozícií cez noc, preto je stop loss potrebný na ochranu vašich peňazí.

Postup je nasledovný: Najprv uzatvoríte stávku a ak táto stávka vyhrá, váš zisk (mínus stávka) sa pripíše späť na váš účet. Ak prehrá, môžete si potom svoju výhru vybrať. Výhodou častého prekročenia stávky na exotickú opciu je, že bez ohľadu na to, ako zle sa vyvíja situácia na akciovom trhu, stále dostávate peniaze.

Ako vstúpiť do poolu likvidity?
Je ťažké obchodovať s kryptomenami?

Výhody obchodovania s kryptomenami pomocou swingových techník

Hoci sa môže zdať, že swingové obchodovanie je jednoduchá technika, nie je taká náročná ako iné techniky obchodovania s kryptomenami. Okrem toho môžete s touto stratégiou získať rôzne výhody:

  • Dlhodobá stratégia . V porovnaní s inými formami obchodovania si swingové obchodovanie nevyžaduje dlhé hodiny monitorovania, pretože transakcie môžu trvať niekoľko dní alebo dokonca týždňov.
Denný reťazec najlepších krypto likvidity poolov a ich význam
Ktorá kryptomena je najlepšia na denné obchodovanie?
  • Menšia intenzita . Swingové obchodovanie s kryptomenami môže byť menej stresujúce ako denné obchodovanie, pretože zahŕňa dlhší časový rámec a menej obchodov.
  • Obchod na čiastočný úväzok . Vďaka tomu všetkému je možné pracovať na plný úväzok a zároveň obchodovať.
  • Volatilita . Keďže obchodovanie s kryptomenami na pohyblivom trhu, akým je bitcoin, je spojené s veľkou volatilitou, je dôležité pochopiť. Trh s kryptomenami je mimoriadne volatilný, čo môže byť pre skúsených swingových obchodníkov lákavé.

Nevýhody Swing Trading Crypto

Na druhej strane, obchodovanie s kryptomenami môže byť pre začiatočníkov aj odborníkov pomerne náročné:

Aký veľký by mal byť liquidity pool?
Výhody a nevýhody swingového obchodovania
  • Nočné riziko . Swingové obchodovanie môže viesť k výrazným stratám, pretože držíte pozície otvorené dlhšie ako denní obchodníci. Zvážte tiež všetky náklady na jednodňové swapy.
  • Cenové medzery . Cenové medzery môžu vzniknúť, keď obchodníci držia pozície otvorené cez noc alebo cez víkend. Môže sa to stať, keď sa počas obchodných hodín uskutočnia správy a analýzy.
  • Načasovanie trhu. Aj pre skúsených obchodníkov s kryptomenami môže byť ťažké predvídať výkyvy na trhu.

Obchodné stratégie pre swingových obchodníkov

Ako fungujú liquidity pools crypto?
Nevýhody swingového obchodovania

Ak si nie ste istí, či je pre vás swingové obchodovanie s kryptomenami vhodné, demo účet vám umožní prístup na trhy v reálnom čase a precvičiť si prácu.

Keď ste pripravení otestovať svoj prístup k swingovému obchodovaniu, väčšina maklérov poskytuje bezplatný demo účet, ktorý obsahuje simulované peniaze. Pri testovaní techniky swingového obchodovania nikdy nebudete riskovať svoje vlastné peniaze.

Ako fungujú kryptomenové pooly?
Vnútrodenné obchodovanie a swingové obchodovanie: aký je medzi nimi rozdiel?

Sledujte bitcoin.

Na trhu kryptomien je väčšina altcoinov pozitívne alebo negatívne prepojená s pohybmi bitcoinu, čo spôsobuje, že ceny kryptomien klesajú, keď BTC stúpa. Je to spôsobené tým, že ľudia sa sťahujú zo sektora altcoinov a investujú do bitcoinu.

Prípadne, ak cena Bitcoinu náhle klesne, kryptomeny pravdepodobne klesnú. V dôsledku toho je obchodovanie s altcoinmi, keď cena bitcoinu postupne rastie v čase, často najlepšou príležitosťou.

Je založený na blockchaine Ethereum.
Aký je najlepší časový rámec pre swingové obchodovanie s kryptomenami?

Náklady na úver vrátane úrokov a poplatkov.

Pri vykonávaní swingových obchodov s kryptomenami sa spready vyplácajú menej často a majú menšiu veľkosť. Na druhej strane sa swingovým obchodníkom účtujú swapové náklady, čo je úroková sadzba účtovaná za jednodňové pozície.

Niektoré spoločnosti si môžu pri otvorení účtu účtovať vysoké poplatky alebo iné náklady, preto si ich najprv dvakrát overte. V závislosti od regulačného rámca vašej krajiny vám môžu byť účtované dane z obchodovania s kryptomenami.

Čo je to kryptoburza liquidity pools?
Čo je swingové obchodovanie s kryptomenami?

Vzdelávanie

Výkyvy kryptomien môžu prilákať nováčikov, ktorí majú záujem naučiť sa strednodobé a dlhodobé obchodovanie. Na rozšírenie svojich znalostí však budete potrebovať prístup k vynikajúcim výučbovým materiálom a ďalším nástrojom.

Obsahovým kurzom môže byť čokoľvek od vzdelávacieho programu o kryptomenách cez diskusné fórum až po online knihu o swingovom obchodovaní. Pri výbere kryptografického brokera myslite na toto.

Sú Uniswap pooly ziskové?
Je kryptografické swingové obchodovanie ziskové?

Analýza

Pri vývoji efektívnych swingových obchodných stratégií sa okrem fundamentálneho štúdia používajú aj technické metódy.

Dobrý prehľad o denných sviečkových grafoch a fundamentálnych indikátoroch vám pomôže dobre začať, ale je veľmi dôležité poznať základné udalosti a finančné správy, ktoré môžu ovplyvniť trh.

Ako investovať do liquidity pools crypto?
Ktorá minca je najlepšia na vnútrodenné obchodovanie?

Pokiaľ ide o kryptomeny, oplatí sa sledovať renomované zdroje, ako sú Binance, Coin Metrics, CoinDesk alebo Coin Telegraph.

Posledné slovo o Swing Trading kryptomena

Pôvab swingového obchodovania na trhu s kryptomenami je z veľkej časti spôsobený zníženým časom a stresom v porovnaní s inými druhmi obchodovania. Pred uskutočnením obchodu by si však noví obchodníci mali naštudovať, ako swingovo obchodovať s kryptomenovými aktívami, a precvičiť si to na demo účte. Keď zvládnete základy, môžete si začať vyberať, ktoré kryptomenové swingové obchodovanie.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov