Table of Contents
Do roku 2021 zaznamenala platforma spoločnosti výrazný rozvoj, pričom priemerný denný počet transakcií vzrástol o 470 percent. Natívny token kryptomeny AVAX spoločnosti Avalanche bol oveľa úspešnejší, keď vzrástol o takmer 3 300 %. Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac o Avalanche vrátane toho, ako funguje a či je to rozumné investičné rozhodnutie.
Priemerná cena tokenu AVAX sa do konca roka 2023 zvýšila na viac ako 156 USD a do konca roka 2024 na viac ako 219 USD. Podľa Price Prediction dobrá investícia?
Avalanche je dobrá investícia, pretože má veľký potenciál. Platforma je stále nová a má veľký priestor na rast. Token AVAX navyše od svojho uvedenia na trh v roku 2020 vykazuje konzistentný rast. Ak hľadáte kryptomenu s dlhodobým potenciálom, Avalanche je skvelou voľbou.
Avalanche (AVAX) od spoločnosti Ava Labs je platforma inteligentných kontraktov Tier 1 s kanceláriami v Singapure. Je to vlastný proof-of-stake blockchain založený na Ethereum. Vývojári môžu platformu používať na vytváranie a nasadzovanie decentralizovaných aplikácií (dApps).
Token AVAX bude podľa platformy skvelou dlhodobou investíciou. Wallet Investor predpovedá, že prognóza ceny AVAX na rok 2022 je optimistická, pričom očakáva, že minca vzrastie na 115 693 USD.
Platforma blockchain Avalanche je výkonný, bezpečný a vysoko škálovateľný blockchain, ktorý sľubuje rýchlu odozvu.
Štúdium týchto podobností, ako aj možných príčin ich existencie, nám pomôže lepšie pochopiť, čo robí ľudí takými.
V posledných rokoch sa v pretekoch o najrýchlejší a najfunkčnejší blockchain na svete vystriedalo niekoľko veľkých firiem.
Avalanche, open-source platforma pre nové finančné primitívy a decentralizované aplikácie, sa stala jedným z lídrov medzi nimi.
Pozrime sa bližšie na to, čím sa odlišuje na čoraz konkurenčnejšom trhu.
Čo presne je lavínová kryptografická jednotka?
Tím AvaLabs vedie globálna skupina podnikateľov, technológov a investorov, ktorí majú desaťročia skúseností s vývojom špičkových technológií. Spoločnosť AvaLabs bola založená s jediným cieľom: umožniť komukoľvek jednoduchšie ako kedykoľvek predtým vytvárať vlastné funkčné blockchainy a decentralizované aplikácie (dApps).
Má prekonať niektoré problémy, ktoré trápili predchádzajúce technológie blockchain, ako je nízka rýchlosť transakcií, koncentrácia a škálovateľnosť. Obsahuje jedinečnú metódu konsenzu Avalanche, ktorá sľubuje rýchly výkon, vysokú priepustnosť a 51 % odolnosť voči útokom.
V septembri 2020 začala Avalanche prevádzkovať svoju základnú sieť po tom, čo získala 42 miliónov dolárov v predaji tokenov, ktoré sa vypredali za menej ako päť hodín.
Spoločnosti Polychain Capital a Three Arrows Capital zorganizovali v júni 2021 kolo financovania kryptobanky avalanche v hodnote 230 miliónov dolárov, ktoré bolo ukončené prostredníctvom súkromného predaja tokenov. V apríli 2022 spoločnosť Avalanche oznámila investičné kolo vo výške 350 miliónov dolárov, čím sa hodnota spoločnosti zvýšila na 5,2 miliardy dolárov.
Tretí najväčší blockchain podľa celkovej hodnoty (TVL) od roku 2020, po Ethereum a reťazci Binance, podľa DeFi Llama.
Aká je funkcia systému Avalanche?
Na svojej najzákladnejšej úrovni je Avalanche založený na trojici vzájomne prepojených blockchainov: Exchange Chain (X-Chain), Contract Chain (C-Chain) a Platform Chain (P-Chain).
X-Chain sa používa na generovanie nových digitálnych aktív, C-Chain je implementácia virtuálneho stroja Ethereum (EVM) Avalanche a P-Chain sa používa na organizáciu validátorov a vytváranie podsietí.
Blockchainy dva a tri (P-Chain a C-Chain) sú chránené konsenzom “Snowman”, ktorý pomáha poskytovať vysoko výkonné bezpečné inteligentné zmluvy. X-Chain je zabezpečený konsenzom “Avalanche”, ktorý je určený pre DAG. Bezpečný a škálovateľný protokol, ktorý dokáže dokončiť transakcie v priebehu niekoľkých sekúnd s konečnou platnosťou.
Podľa spoločnosti Ava Labs môže Avalanche zvýšiť flexibilitu, rýchlosť a bezpečnosť pri zachovaní kompatibility rozdelením svojej architektúry na tri samostatné blockchainy. Vďaka tejto flexibilite môžu teraz vývojári na platforme vytvárať širšiu škálu aplikácií.
Sieť je založená na AVAX, jedinečnom servisnom tokene pre ekosystém Avalanche, ktorý sa používa na platenie sieťových poplatkov, cien a poskytuje “základ účtu” medzi podsieťami Avalanche.
O čo ide?
Podľa spoločnosti Ava Labs dokáže systém spracovať približne 4 500 transakcií za sekundu v porovnaní s približne 7 transakciami za sekundu v prípade Bitcoinu a 14 transakciami za sekundu v prípade Etherea. Zároveň dokáže dokončiť transakciu za menej ako 3 sekundy. Vďaka tomu je pravdepodobnejšie, že bude vhodný pre rozsiahle decentralizované aplikácie, čo môže byť pre Ethereum vzhľadom na jeho súčasnú škálovateľnosť problém.
Okrem škálovateľnosti je Avalanche vytvorený aj na riešenie aktuálneho problému dnešných systémov založených na blockchaine: interoperability. Tá sa dosahuje tým, že umožňuje blockchainom v rôznych podsieťach, ako aj medzi podsieťami navzájom komunikovať, čo im umožňuje dopĺňať sa a uľahčovať prenos hodnoty medzi reťazcami.
Ak máte aspoň 2 000 AVAXov, je to tiež celkom inkluzívne. Zatiaľ čo mnohé PoS blockchainy umožňujú účasť na tvorbe konsenzu len obmedzenému počtu validátorov, Avalanche to umožňuje každému, kto má aspoň 2 000 AVAXov.
Najväčším konkurentom Avalance je od mája 2022 stále Ethereum, blockchainová platforma, ktorá vládne v oblasti decentralizovaných finančných technológií. Hoci avalanche crypto využíva odlišný mechanizmus konsenzu na ochranu siete a umožňuje prevody hodnôt naprieč reťazcami bez potreby mostíkov, podporuje aj inteligentné kontrakty na iných platformách.
Používatelia nebudú penalizovaní za to, že majú zlý uzol alebo nefunkčný systém, ak sa ponuka dokončí.
Aké sú potenciálne aplikácie pre Avalanche?
Avalance umožňuje jednotlivcom a organizáciám jednoducho vytvárať vlastné účelové blockchainy, či už na súkromné (povolené) alebo verejné (nepovolené) použitie.
Je to jediná platforma svojho druhu, ktorá kombinuje rôzne účelové blockchainy s inovatívnym konsenzuálnym mechanizmom Proof-of-Stake a ponúka neuveriteľne decentralizované a výkonné vývojové prostredie.
Vývojári môžu jednoducho preniesť svoje Ethereum dApps na Avalanche a spúšťať na platforme rôzne decentralizované aplikácie (dApps) vďaka kompatibilite so súborom nástrojov Ethereum. Tieto programy môžu fungovať na blockchaine vytvorenom Avalanche alebo na nezávislom blockchaine, čo vývojárom poskytuje značnú kontrolu nad ich zabezpečením a fungovaním.
Pokrok v technológiách a odborných znalostiach umožnil spoločnosti Avalanche rýchly rozmach a v súčasnosti existuje množstvo aplikácií založených na tejto platforme vrátane súkromných cenných papierov ( Securitize ), trhov s predikciami ( Prosper ) a stabelcoinov ( Bilira je turecká mena ). Stablecoin lira ).
Kde a ako zakúpiť AVAX
Token Avalanche (AVAX) možno kúpiť a vymeniť na viacerých burzách vrátane Binance, OKEx, Bitfinex, Huobi Global, CoinEx, Paribu, WazirX, OKCoin a Hotbit.
ľudská rasa sa vážne zmení.
Platforma hľadá metódy, ako uspokojiť rastúci počet používateľov a zároveň zachovať rýchlosť a dostupnosť, ktoré sú charakteristické pre rýchlu expanziu Avalanche. Jednou z odpovedí môžu byť podsiete.
Podsiete umožňujú jednotlivým projektom vyvinutým v Avalanche pripojiť sa k základnej sieti prostredníctvom samostatných pripojení bez toho, aby zaberali miesto v sieti. Podsiete môžu Ethereu pomôcť vyhnúť sa preťaženiu a oneskoreniam transakcií pri raste siete tým, že sa týmto spôsobom presmeruje prevádzka (problémy, ktoré Ethereum trápili v minulosti).
V marci 2022 spoločnosť Avalanche predstavila plán v hodnote 290 miliónov dolárov, ktorý má pomôcť vývojárom integrovať podsiete do ich projektov podporovaných spoločnosťou Avalanche. Iniciatíva Avalanche Multiverse bude podporovať vývojárov, aby vytvárali úplne konfigurovateľné siete pre konkrétne aplikácie na blockchaine Avalanche. Teoreticky môžu podsiete umožniť existenciu celých kryptomien ako Bitcoin alebo Etherium v tej istej sieti ako osobné meny používateľov.
Tradičné finančné inštitúcie môžu využívať podsiete Avalanche na splnenie štandardov Know Your Customer (KYC) tým, že im to umožnia.
Subnety boli použité v niekoľkých rozsiahlych projektoch vrátane DeFi Kingdoms, blockchainovej hry založenej na vedľajšom reťazci Ethereum Harmony.
Je možné generovať pasívne príjmy pomocou Avalanche?
Avalanche ponúka jedinečnú príležitosť zapojiť sa do hry ako hráč. Aby sa zaručila stabilita a platnosť transakcií, musíte dať svoju kryptomenu ako zábezpeku blockchainu, aby mohol chrániť sieť a potvrdzovať transakcie. Pri stávkovaní na tokeny AVAX vám budú vyplatené nové bloky dát.
Kryptografická platforma predstavuje jednoduchý spôsob stávkovania. Nasledujú dve možnosti stávkovania v Avalanche:
- Occoin
- Celzius
Na Avalanche môžete staviť aj sami pomocou kryptografickej peňaženky, ale sú tu požiadavky na minimálny zostatok. Ak sa chcete stať delegátom a odovzdať svoju kryptomenu validátorovi, musíte mať aspoň 25 AVAX. Ak chcete fungovať ako validátor, ktorý overuje transakcie, potrebujete minimálne 2 000 AVAX.
Jedinečné riziká
Napriek tomu, že Avalanche nemá žiadne veľké nedostatky, stále ide o relatívne nový projekt v mimoriadne konkurenčnom prostredí. Mnohé z najvýznamnejších svetových blockchainov inteligentných kontraktov začali fungovať roky pred Avalanche, čo im umožnilo získať väčšiu dynamiku. A tak ako Avalanche počas svojho vzostupu, aj tu sa vždy objavujú čerstvé iniciatívy, ktoré sa snažia predbehnúť lídrov trhu.
Existujú tiež nezhody o tom, či je sieť Avalanche skutočne decentralizovaná. Projekt riadi spoločnosť Ava Labs, ktorá má značnú moc. Úprimne povedané, väčšina organizácií, ktoré podporujú veľké blockchainové iniciatívy, má veľký vplyv na ich riadenie.
Je dobrý nápad investovať do Avalanche?
Vďaka svojej architektúre a rastúcemu ekosystému má Avalanche potenciál na dlhodobý rast. Spoločnosť Valkyrie Investments, ktorá poskytuje finančné služby, v máji 2022 oznámila, že bude investovať do avalaunch výlučne do aktív súvisiacich s Avalanche. Zároveň čelí silnej konkurencii a podobne ako iné investície do kryptomien je jej hodnota volatilná.
Ku cti spoločnosti Avalanche slúži, že mnohé blockchainové siete a mechanizmus konsenzu fungujú dobre. Transakčné náklady sú nízke a časy dokončenia transakcií sa podľa Avalanche zdajú byť rýchlejšie ako pri ktoromkoľvek inom blockchaine.
Hoci spoločnosť zaznamenala pozoruhodný rast, nie je bez problémov. V roku 2021, len po dvoch rokoch fungovania, mala platforma Avalanche celkovú uzamknutú hodnotu (TVL) 11 miliárd USD, čo je o 227 % viac ako na začiatku roka. V apríli 2022 bola na štvrtom mieste v celkovej TVL.
Vzhľadom na súčasný stav je ťažké povedať, ktoré inteligentné zmluvy na blockchaine budú najúspešnejšie. Investori, ktorí nie sú oddaní jedinému projektu, možno budú chcieť svoje investície diverzifikovať.
Majte na pamäti, že cena Avalanche môže a pravdepodobne aj bude výrazne kolísať. Vzhľadom na toto nebezpečenstvo je najlepšie investovať do bitcoinu len menšie percento svojho celkového portfólia. Tiež sa uistite, že ste odhodlaní držať ho aspoň päť rokov, aby mal čas na vývoj.
- Spoločnosť Avalanche tiež predstavila novú peňaženku špecifickú pre platformu s názvom Core, ktorá sa bude využívať okrem čiastkových sietí.
- Prezident spoločnosti Ava Labs Wayne Wu vyjadril záujem o začlenenie všetkých hlavných blockchainov vrátane Bitcoinu a Etheria, čo je náročný cieľ.
- Jednou z výhod aplikácie Avalanche je jej veľmi jednoduché používanie. Napríklad tokeny AVAX si môžete kúpiť na Binance len niekoľkými kliknutiami.
- Okrem toho existuje mnoho rôznych spôsobov, ako získať úrok z investície.
Ako sme už spomenuli, platbu môžete získať jednoducho tak, že budete mať AVAX v peňaženke.
Svoj AVAX môžete aj založiť, čo znamená, že ho v podstate požičiavate na používanie iným používateľom siete. Na oplátku získate úrokové platby v systéme AVAX.
- Alebo, ak chcete prevziať aktívnejšiu úlohu, môžete sa stať delegátom alebo validátorom. Ako delegát budete pomáhať zabezpečovať sieť a spracovávať transakcie. A ako validátor budete za každú validovanú transakciu získavať transakčné poplatky.
- Samozrejme, každá investícia je spojená s rizikami. Hodnota spoločnosti AVAX môže klesnúť alebo sa dokonca stať bezcennou. Preto je dôležité urobiť si vlastný prieskum a investovať len toľko, koľko ste ochotní stratiť.
Ak však hľadáte potenciálne vysoko výnosnú a rizikovú investíciu, Avalanche môže stáť za zváženie.