Table of Contents
Pre spotrebiteľov bude holo hot crypto token (HOT) tokenom, ktorý im umožní prístup k najväčším dostupným ponukám a úsporám. Pre podniky to bude nástroj na meranie skutočnej cenovej elasticity ich dopytovej funkcie.
Dá sa teda Holochain použiť na vytvorenie komunikačného priestoru bez moderovania, ktorý sa nedá vypnúť? Odpoveď znie áno, ale len za určitých podmienok. Pokiaľ ide o to, či sa Holochain môže využiť ako atraktívne útočisko pre útočníkov: nie celkom.
Ak chcete získať mincu Holochain, musíte mať Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) alebo Litecoin (LTC), ktoré sú k dispozícii na stránkach Coinbase a Bitpanda. Obe prijímajú ako formu platby kreditnú kartu a bankový prevod.
Ako si kúpiť kryptomenu na KuCoin. Na KuCoin môžete obchodovať so stovkami kryptomien a jediné, čo musíte urobiť, je kúpiť si svoju prvú kryptomenu. Hoci je dizajn KuCoin vytvorený tak, aby bol používateľsky prívetivý, či už používate aplikáciu, alebo verziu pre počítače, je pravda, že v jeho funkčnosti sú určité zádrhele.
Ako kúpiť holo. Služby holochainu
Holochain je kryptomena, ktorá podporuje projekt decentralizovanej hostingovej platformy. Táto iniciatíva využíva vlastnú technológiu Holochain, čo je na trhu kryptomien úplne jedinečný prístup. V závislosti od situácie sa v projekte môže používať jedna z troch definícií pojmu holo krypto.
holo crypto je spoločnosť, ktorá poskytuje sieťovú infraštruktúru a primárne záložné služby pre ekosystém Holochain.
Kryptomena Holo je technológia, ktorá bola vytvorená s primárnym cieľom poskytovať virtuálne hostingové služby.
Holo je kryptomena, ktorá vám jedného dňa umožní zakúpiť si virtuálne hostingové služby v kryptografickom ekosystéme holo.
Samotný projekt holo crypto má dva hlavné predpoklady:
- Distribuovať a vykonávať základný komponent na všeobecné použitie v plne decentralizovaných aplikáciách (nielen inteligentných zmluvách), ktoré fungujú v existujúcej internetovej sieti.
- Hosťovanie a správa decentralizovaných aplikácií na celom svete, plne škálovateľná fakturačná infraštruktúra.
holo krypto vývojári boli doteraz prístupní ťažkostiam pri implementácii technológie blockchain vo väčšom meradle.
Najčastejšie sa vyskytujú tieto problémy:
- Napríklad baníci bitcoinov potrebujú na prevádzku svojich počítačov oveľa viac energie ako tradičné banky. Je to preto, že bitcoinová sieť spotrebúva väčšie množstvo energie pre svoju infraštruktúru. Podľa rôznych správ len samotná sieť BTC spotrebuje toľko elektrickej energie ako malá krajina.
- Čím je sieť širšia, tým viac transakcií je potrebné spracovať naraz. Preto je pre kryptomenu dôležitá škálovateľnosť, a teda počet možných transakcií za sekundu, často označovaný ako tx/s (pre BTC je typických 3 – 5 tx/s; platobný operátor VISA dokáže spracovať až 2 000 tx/s, ale samozrejme s veľmi odlišnou infraštruktúrou).
- Hlavným problémom kryptomien PoS (P.Roof – of – S – Take – proof of ownership) je potreba vytvoriť jednotné pravidlá konsenzu pre celú sieť, čo najčastejšie vedie k vytvoreniu pravidiel, ktoré zvýhodňujú takzvaných EA (Early A dopters).
Ako sa vám doteraz darilo?
V súčasnosti existujú dva typy ťažby holochainu v bežných projektoch kryptomien na trhu: PoW (P Roof -Of Work Proof Of Work ) alebo tzv. ťažobný hardvér, ktorý je v súčasnosti energeticky veľmi náročný. Druhým prístupom je ťažba pomocou variantu proof-of-stake tzv. Pomocou svojich mincí (akcií) na overovanie transakcií ich môžete “vsadiť” a získať ďalšie mince ako odmenu.
V tomto prípade sa mena generuje riešením zložitého algoritmu, ktorý slúži ako základ siete. Potom sa mince musia distribuovať používateľom siete, aby sa mohla udržiavať. Na to, aby ste sa stali uzlom siete, ktorý bude dohliadať na jej udržiavanie, stačí mať zapnutú príslušnú aplikáciu.
Toto je podstata problému už tisíce rokov. Bohatí bohatnú a chudobní nemajú šancu ich dobehnúť, čím sa stávajú chudobnejšími. V takomto systéme zvyčajne stačilo kúpiť správne množstvo mincí pre konkrétny projekt na začiatku, pretože EA môže kupóny odstrániť až neskôr.
Pre bežného človeka, ktorý používa sieť, aplikáciu alebo SC (S Mart C ontract), je nepravdepodobné, že by ho zaujímalo, ako sieť funguje. Používateľ platí nepatrný poplatok, ktorý sa uhrádza prostredníctvom nákladov na prenos/transakciu v sieti. Transakčný poplatok je jednoducho odmenou vyplácanou “baníkom”, ktorí udržiavajú a prevádzkujú sieť.
Oba algoritmy (PoW a PoS) sú navrhnuté s ohľadom na škálovateľnosť, rýchlosť a stabilitu. Ľudia, ktorí udržiavajú sieťovú infraštruktúru, nechcú svoj čas venovať dobrovoľne a zadarmo, takže musíte používať PoW alebo PoS, aby ste dostali spravodlivú kompenzáciu za svoj príspevok k údržbe siete.
Medzitým, čo sa technológia blockchain vyvinula do pokročilejších projektov kryptomien ako Cardano (ADA) alebo Lisk (LSK), ponúkli svoje nápady na zlepšenie metódy PoS.
Tieto myšlienky vychádzajú okrem iného z potreby výberu delegátov alebo naliehania na vedúceho “skupiny podielov”. Niektoré riešenia sú lepšie ako iné. Nanešťastie, žiadny PoS nie je úplne dôveryhodný a vždy zvýhodňuje skupinu, v ktorej sa uplatňuje. Ak poznáme algoritmus PoS s pomocou vhodných protiopatrení, môžeme s ním teoreticky manipulovať.
V prípade PoW alebo PoS môže byť sieť zraniteľná vplyvom malej skupiny jednotlivcov s veľkým množstvom peňazí. To znamená útok na 51 % moci siete, keď hypotetických 51 % “baníkov”, ktorí v súčasnosti tvoria sieťovú infraštruktúru, má nad ňou “prevziať” kontrolu.
V prípade PoS to však nie je problém, pretože, ako som už povedal, môžeme využiť naše znalosti o algoritme konsenzu na organizáciu nášho úsilia tak, aby sme zo siete získali čo najviac, aby sme hlasovali o kritických prvkoch budúcich projektov atď.
Aké sú výhody Holochainu oproti Blockchainu?
- Jednoduchosť siete – nie je potrebné sledovať transakcie v každom uzle, nie je potrebné uchovávať predchádzajúci blok siete pre celú sieť. Predpokladá sa, že celá sieť beží tak rýchlo, ako jej najslabší člen.
- Problém nedostatočnej transakčnej kapacity môže nastať, ak je jeden uzol schopný vykonať len štyri transakcie za sekundu. Tento problém v holocene neexistuje, pretože transakcie sa môžu dokončiť oddelene od seba, čo znamená, že:
- Všetky uzly siete nemusia vidieť všetky transakcie, ako je to v prípade siete blockchain. Škálovateľnosť sa pri tomto prístupe môže vyvíjať podobne ako pri Tangle IOTA, keďže používateľov (uzlov) siete pribúda. Platnosť a bezpečnosť transakcií udržiava DHT, čo je rozptýlená hašovacia tabuľka (ktorá sa výrazne líši od blockchainu).
- Neexistuje štandardný PoS ani štandardný PoW, ktorý by určoval konsenzus siete. Každý používateľ overuje transakcie ostatných uzlov vo svojom vlastnom hashovom reťazci zo svojho jedinečného prostredia.
- Počet transakcií by teoreticky mohol presiahnuť 56 000 fps, čím by sa prekonal rekord spoločnosti VISA.
Hlavnými aktérmi holo- reťazca sú:
V typickej blockchainovej sieti, ako je napríklad sieť Bitcoin, máme dva typy systémových aktérov: “Ťažiari” a “používatelia”. Používatelia vytvárajú transakcie, platia poplatky (alebo v prípade IOTA neplatia žiadne poplatky) a používajú rôzne druhy peňaženiek s definovaným záznamom v blockchaine. “Ťažiari” alebo tí, ktorí ťažia PoS alebo PoW, overujú transakcie a pridávajú bloky do blockchainu.
Systém Holo-chain je trochu odlišný od typickej blockchainovej siete. Má tiež dva typy aktérov: “používateľov” a “validátorov”. “Používatelia” aj “validátori” sú si z hľadiska svojich povinností v rámci siete rovní, ale slúžia na rôzne účely.
- Používatelia sú tí, ktorí si nainštalujú aplikáciu Holo, ktorá im umožňuje zverejňovať vlastné aplikácie a údaje v sieti. “Validátori” sú ľudia, ktorí prispievajú zdrojmi na udržiavanie siete v chode.
- Validátori nemusia byť neustále online, ako to robia baníci v systéme PoW alebo PoS. Musia byť len k dispozícii, keď používateľ požiada o ich služby na overenie transakcie.
Aká je úloha spoločnosti Holochain v systéme Dapp?
Holochain je vynikajúca platforma pre všetky dApp, ktoré vyžadujú veľký počet individuálnych vstupov, pričom každá osoba má prístup len k zlomku všetkých vstupov.
Hlavným súčasným prípadom použitia spoločnosti Holochain sú sociálne siete, ale navrhli aj možnosť využitia v systémoch peer-to-peer, riadení dodávateľského reťazca, reputačných kryptomenách, vernostných programoch, iniciatívach kolektívnej inteligencie a ďalších aplikáciách.
Holochain je vďaka svojej agentovej povahe vhodný na tieto iniciatívy. Môžete tiež preskúmať druhy aplikácií, ktoré možno vytvoriť na mape Holochain ako celku.
Holochain Token (HOT).
Prvotná ponuka mincí (ICO) spoločnosti sa skončila 28. apríla 2018 a za menej ako mesiac sa vyzbieralo takmer 30 000 ETH (v tom čase 20 miliónov USD). V rámci ICO bolo vygenerovaných 133 214 575 156 tokenov HOT. Od 21. októbra 2019 sa token HOT obchoduje na úrovni 0,000950 s trhovým kapitálom
Po ICO sa hodnota tokenu v priebehu týždňa zvýšila na 0,002 USD, čo predstavuje nárast o viac ako 1 000 %. Počas nasledujúcich dvoch mesiacov cena rýchlo klesala a do júla 2018 sa obchodovala pod úrovňou 0,0005 USD.
Čo je Holofuel a ako sa líši od bežnej marihuany?
Holofuel má byť vlastná kryptomena pre Holochain, ktorá bude vzájomnou úverovou menou a bude zabezpečená reálnymi aktívami. S touto unikátnou inováciou chce Holochain posunúť hranice decentralizácie.
Termín “záväzok” je kľúčový v Holochain, kde možno získať a vymeniť za hosting na platforme Holochain. Jeho význam spočíva v tom, že umožňuje vývojárom hApp kompenzovať hostiteľov Holo za ich služby, posilňujúc tak ekosystém.
Tím Holochain tvrdí, že Holofuel sa odlišuje od mnohých existujúcich kryptomien z troch dôvodov:
- Vzájomný kredit: HoloFuel predstavuje dvojzložkový kryptografický účtovný systém s poskytovaním škálovateľnosti, transparentnosti a zodpovednosti, čo ho odlišuje od iných kryptomien.
- Generovanie HoloFuel je spojené s výpočtovým výkonom hostiteľov z celého sveta, čím závisí od ich aktivity a podporuje ich zapojenie do ekosystému.
- Stabilná hodnota: Hodnota HoloFuel je viazaná na výpočtový výkon hostiteľskej siete, čím sa dosahuje postupné a stabilné zvyšovanie hodnoty, na rozdiel od výkyvov iných špekulatívnych mien.
Holofuel, úžitkový token pre hosting, sa stretáva s konkurenciou od iných projektov, ako napríklad Sia, Storj a Filecoin. Táto súťaž vytvára dynamiku a motivuje používateľov k príspevku výpočtového výkonu, priestoru na pevnom disku a šírky pásma.
Stiahnutie
Sľúbili nám, že bitcoin a blockchain sú technológie budúcnosti, no v skutočnosti je technológia blockchain už takmer dve dekády stará. Holochain prináša nový prístup k vytváraniu hodnôt a sociálneho prepojenia, ktorý sa snaží napomôcť prechodu k postmonetárnej spoločnosti založenej na komunite, osobnej zodpovednosti, zásluhách a dobrovoľníctve.
Nie je známe, či bude Holochain je pripravený na nasadenie, pričom vývojári môžu začať vytvárať aplikácie, ktoré majú potenciál formovať náš svet a spoločnosť. Tu je niekoľko príkladov decentralizovaných aplikácií Holochain, ktoré môžu posilniť jeho úspech v digitálnom priestore.
Investori už obchodujú s digitálnou menou, ktorá po svojom ICO vzrástla o 500 percent, pričom počas tohto obdobia bol trh s kryptomenami značne poznačený. Token HOT sa môže stať svedkom výrazného rozvoja, najmä keď sa bitcoin a ďalšie kryptomeny začnú zotavovať.