Fázy evolúcie obchodníka s kryptomenami

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Koľko fáz má kryptomena?

Globálny ekonomický poriadok je veľkou výzvou, ale kryptomeny ako bitcoin sa o to pokúšajú. Paul Vigna a Michael Casey opisujú päť fáz prijatia kryptomien a čo to môže znamenať pre budúce financie.

⚡️ Čo je to bitcoinový cyklus?

Čo sú to 4-ročné bitcoinové cykly a prečo sú dôležité? Každých 210 000 blokov sa odmena za bitcoinyzvyšuje. Trvá to približne štyri roky. K ďalšiemu zníženiu na polovicu by malo dôjsť začiatkom roka 2024.

⚡️ Aké sú fázy krypto bubliny?

Krypto trh prešiel za posledné desaťročie niekoľkými cyklami rozmachu a prepadu. Zakaždým sa trh riadil podobným modelom: rýchly rast nasledovaný prudkou korekciou. Tento cyklus sa často označuje ako krypto bublina.

⚡️ Aký je proces obchodovania s kryptomenami?

Obchodovanie s kryptomenami je proces nákupu a predaja kryptoaktív v snahe dosiahnuť zisk. Kryptomeny sú volatilné, takže obchodníci musia byť opatrní pri vstupe do obchodov a výstupe z nich.

Trh s kryptomenami môže byť pre začínajúcich aj skúsených obchodníkov odstrašujúci kvôli množstvu technických termínov a procesov. Rozložili sme ho do šiestich jednoduchých krokov, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť trh s kryptomenami a obchodovanie na ňom:

Aké sú fázy evolúcie obchodníka s kryptomenami?
Ako funguje proces obchodovania s kryptomenami?
 • Rozhodnite sa, ako chcete obchodovať s kryptomenami.
 • Zistite, ako funguje obchod s kryptomenami.
 • Vytvorte si účet.
 • Vytvorte si obchodnú stratégiu.
 • Urobte si výber platformy na obchodovanie s kryptomenami.
 • Vaša prvá pozícia bude otvorená, monitorovaná a zatvorená.
 • Pred začatím obchodovania s kryptomenami si určte, ako chcete obchodovať.
Aká je najlepšia stratégia obchodovania s kryptomenami?
Fázy evolúcie obchodníka s kryptomenami

Existujú dva spôsoby obchodovania s kryptomenami: môžete špekulovať na ich hodnotu pomocou CFD alebo ich nadobudnúť v presvedčení, že ich hodnota vzrastie.

Obchodovanie s kryptomenami pomocou CFD je vysoko riziková a špekulatívna stratégia.

Kontrakt na rozdiel je typ kontraktu, v ktorom súhlasíte s obchodovaním rozdielu v hodnote kryptomeny od momentu, keď prvýkrát otvoríte svoju pozíciu, až do momentu, keď ju uzavriete. Kryptomeny nenakupujete, namiesto toho špekulujete na trhové ceny. ak hodnota kryptomeny stúpne, dosiahnete zisk, ale ak klesne, peniaze stratíte – v prípade krátkej pozície je to naopak.

Ako dlho trvá kryptocyklus?fázy evolúcie obchodníka s kryptomenami
Čo je to supercyklus v kryptografii?

Nákup kryptomien prostredníctvom burzy

Prípadne sa môžete rozhodnúť pre získanie kryptomeny, čo znamená, že budete okamžite vlastniť časť digitálnej meny s cieľom držať ju vo virtuálnej peňaženke a zarábať peniaze, ak jej hodnota stúpne.

Skôr ako začnete, musíte si vytvoriť peňaženku s kryptomenami a zriadiť účet na burze kryptomien. Tento proces môže mať viacero fáz a môže sa stať, že budete musieť vstúpiť do zoznamu čakateľov na účet.

Čo je to 4-ročný kryptocyklus?
Do ktorej kryptomeny by som mal investovať v roku 2022?

Zistite, ako funguje trh s kryptomenami a čo potrebujete vedieť

Predtým, ako začnete obchodovať, je dôležité pochopiť, ako kryptomeny fungujú a aké pojmy sa na ich opis používajú.

Kryptomeny sú digitálne mince, ktoré používajú decentralizovanú účtovnú knihu na zaznamenávanie všetkých transakcií. Bitcoin, prvá a najznámejšia kryptomena, bol vytvorený v roku 2009. S kryptomenami sa často obchoduje na špičkových kryptoburzách a možno ich kúpiť za iné meny alebo tokeny.

Aké sú fázy trhového cyklu?
Stratégie obchodovania s kryptomenami

Ako môžem zarobiť peniaze na obchodovaní s kryptomenami?

Ak ste mali to šťastie a dosiahli ste zisk z obchodovania s kryptomenami, možno budete chcieť vedieť, ako si môžete svoj zárobok vyplatiť.

Ak držíte kryptomeny v peňaženke, môžete ich predať na burze za fiat menu (napríklad doláre alebo eurá) alebo iné kryptomeny.

Kryptomeny môžete konvertovať na fiat aj prostredníctvom makléra, ktorý ponúka služby prevodu kryptomien na fiat, napríklad Coinbase alebo Bitstamp.

Má kryptomena obchodné hodiny?
Najlepšie kryptografické burzy

Po predaji kryptomeny a jej konverzii na fiat si môžete peniaze vybrať na svoj bankový účet.

Na čo si mám dať pozor pri obchodovaní s kryptomenami?

Skôr ako začnete obchodovať s kryptomenami, mali by ste si uvedomiť niekoľko vecí:

 • Trh s kryptomenami je veľmi volatilný, čo znamená, že ceny môžu rýchlo kolísať.
 • Kryptomeny nie sú regulované vládami, takže môžete byť vystavení riziku podvodu alebo krádeže.
 • Predtým, ako začnete obchodovať, je dôležité urobiť si prieskum a pochopiť riziká.
Je možné obchodovať s CFD na kryptomeny?
Ako obchodovať s CFD na bitcoin?

Trh s kryptomenami, podobne ako väčšina iných typov trhov, je decentralizovaná sieť kupujúcich a predávajúcich, ktorá funguje prostredníctvom systému overovania peer-to-peer, a nie centrálneho servera. Pri nákupe a predaji kryptomien sa transakcie zaznamenávajú do reťazca blokov – zdieľanej digitálnej účtovnej knihy, ktorá uchováva záznamy – prostredníctvom procesu “ťažby”.

Kryptomeny sú tiež známe svojou volatilitou, preto je veľmi dôležité pochopiť, čo môže ovplyvniť trh – od prvotných ponúk mincí a rozdelenia blockchainu až po najaktuálnejšie správy a vládnu legislatívu.

Používa Coinbase CFD?
Ako obchodovať s kryptomenami CFD

Vytvorte si konto.

Ak s kryptomenami obchodujete, a nie ich kupujete, môžete byť pripravení otvoriť pozíciu skôr. Digitálna peňaženka ani účet na burze nie sú potrebné. V skutočnosti na obchodovanie s CFD stačí účet poskytovateľa služieb obchodovania s pákovým efektom.

Na rozdiel od iných búrz kryptomien vám IG umožňuje zaregistrovať si účet len s niekoľkominútovým čakaním. Na účet nemusíte vkladať hotovosť, kým nechcete uskutočniť obchod.

Je možné kúpiť kryptomenu na burze?
Ako funguje nákup kryptomeny na burze?

Vytvorte si obchodnú stratégiu

Obchodná stratégia je rozhodujúca pre úspech každého obchodníka, ale najmä pre obchodníkov s kryptomenami, pretože trh môže byť mimoriadne volatilný. Je to dvojsečná zbraň: volatilita robí trh atraktívnym, ale zároveň náročným na obchodovanie. Z tohto dôvodu musí váš obchodný plán obsahovať techniky riadenia rizík, ako aj opis vašich cieľov, kryptomeny, s ktorou chcete obchodovať, a spôsob vstupu do obchodov a výstupu z nich, známy ako obchodná stratégia.

Je potrebné kupovať kryptomenu prostredníctvom burzy?
Na ktorej burze kúpiť kryptomenu?

Analýza trhu kryptomien: chcete použiť technickú alebo fundamentálnu analýzu? Technická analýza sa zaoberá zmenami cien kryptomien a historickými vzorcami, zatiaľ čo fundamentálna analýza sa zaoberá vonkajšími premennými a makroekonomickými údajmi. bez ohľadu na to, aký štýl si vyberiete, sledujte všetky správy týkajúce sa trhu, pretože kryptomeny sú mimoriadne citlivé na nálady na trhu.

Vyberte si platformu na obchodovanie s kryptomenami

S našimi obchodnými platformami môžete získať inteligentnejší a rýchlejší spôsob obchodovania s kryptomenovými CFD – s personalizovanými upozorneniami, dynamickými grafmi a zabudovanými nástrojmi na riadenie rizík. Na platforme IG môžete obchodovať pomocou:

Ako môžem preskúmať trh s kryptomenami?
Čo potrebujem vedieť o kryptomenách?
 • Váš webový prehliadač
 • Jedna z našich mobilných aplikácií
 • Pokročilé platformy tretích strán, ako napríklad MT4
 • Otvorenie, monitorovanie a zatvorenie prvej pozície
 • Vďaka tomu môžete začať obchodovať s kryptomenami hneď po otvorení účtu IG a výbere platformy.

Stačí vytvoriť obchodný lístok pre vybraný trh a uvidíte nákupné a predajné ceny bitcoinu, etheru, litecoinu alebo akejkoľvek kryptomeny, s ktorou sa rozhodnete obchodovať. Pred vstupom do dlhej alebo krátkej pozície si budete môcť vybrať, aká veľká bude vaša pozícia. Nezabudnite, že môžete pridať zastávky alebo limity, aby ste uzavreli obchod, keď dosiahne určitú úroveň, a chrániť sa pred zbytočnými rizikami.

Aké kryptomeny by mali poznať nováčikovia?
Čo viete o kryptomenách Ako fungujú?

V časti obchodnej platformy “Otvorené pozície” môžete sledovať zisk/stratu svojej pozície. A keď príde čas na uzavretie vašej pozície, stačí zadať identický obchod v opačnom smere.

Obchodovanie s kryptomenami je dobrým príkladom

Zostavili sme dva príklady obchodov s kryptomenami a ich potenciálnych výsledkov, aby sme vám pomohli pochopiť, ako vykonávať kryptoobchody.

Pozrime sa na príklad niekoho, kto predáva éter v rámci obchodovania s CFD:

Ako zarobiť peniaze na kryptomenách
Ako zarobiť peniaze z kryptomeny ” Guide 2022

Rozhodnete sa otvoriť krátku pozíciu predajom etherea voči americkému doláru ( ethereum/USD ), pretože veríte, že cena etherea, tokenu siete, klesne.

Predáte 5 kontraktov (každý má hodnotu 1 ETH) a vytvoríte si pozíciu za aktuálnu trhovú cenu 200.

Ak sa vaša predpoveď naplní

Ak by ste mali pravdu a hodnota etheru by voči americkému doláru klesla, váš obchod by bol úspešný. Svoju pozíciu by ste mohli uzavrieť a dosiahnuť zisk nákupom 5 pinov, aby ste ju uzavreli za nákupnú cenu 155, ktorá je vďaka spreadu vyššia ako trhová cena.

Aké sú najobľúbenejšie chyby pri obchodovaní s kryptomenami?
Najlepšie kryptografické burzy

Keďže sa trh zmenil o 45 pipov vo váš prospech, váš zisk z obchodu sa vypočíta takto: 5 x 45 = $225.

Ak ste mimo, vaša predpoveď bude nesprávna

Ak by však cena etheru voči americkému doláru vzrástla, vaša pozícia by bola uzavretá so stratou, pretože ste ju kúpili za nižšiu cenu. Predpokladajme, že obchod ukončíte po tom, ako trh vzrastie o 15 pipov na 215, takže si kúpite späť 5 kontraktov za 217 USD za každý. To znamená, že vaša pozícia utrpí stratu 30 USD.

Nezabudnite, že môžete použiť príkazy stop-loss a limitné príkazy na automatické uzavretie obchodu na určitej cenovej úrovni, ak sa trh pohne proti vám, čo vám môže pomôcť riadiť riziko.

Aké je najvýnosnejšie obchodovanie s kryptomenami?
Ako uskutočniť 100-dňový obchod s kryptomenami?

Teraz, keď sme sa pozreli na príklad obchodovania s kryptomenami pomocou CFD, preskúmajme, ako to urobiť prostredníctvom burzy.

Na čo sa zamerať

Obchodovanie s kryptomenami má rovnaké všeobecné riziká a jedinečné ťažkosti ako iné finančné trhy.

Volatilita. Kryptomeny sú volatilné. To je jedna z vecí, ktoré k nim obchodníkov priťahujú, ale zároveň to predstavuje značné riziko. Dvojciferné vnútrodenné výkyvy cien nie sú ničím výnimočným a k malým zmenám môže dôjsť už v priebehu niekoľkých minút.

Ako zistím, či bude kryptomena rásť?
Môžete sa živiť denným obchodovaním s kryptomenami?

Neregulované, manipulované trhy. Burzy kryptomien sú menej regulované ako tradičnejšie trhy. Nie je žiadnym tajomstvom, že podvody a manipulácia s trhom sú na trhu s kryptomenami veľmi rozšírené. Sú tiež podstatne menej likvidné ako mnohé iné trhy, čo môže prispievať k volatilite cien a umožňovať manipuláciu s cenami, nútenú likvidáciu a podobne pre “veľryby” s veľkými kryptografickými portfóliami.

Nedostatočná ochrana investorov. Na rozdiel od iných trhov, kde existujú zákony a nariadenia na ochranu investorov, špičkové kryptografické burzy rovnakú ochranu nemajú. Takže ak je burza napadnutá hackermi alebo skrachuje, nemusí sa vám podariť získať svoje peniaze späť.

Nepresné vzory. Trhy sa často riadia vzormi, ale nie vždy je to tak. Je to nebezpečenstvo pri obchodovaní s čímkoľvek, ale osobitosti trhu s kryptomenami z neho robia osobitné nebezpečenstvo.

Ako dosiahnuť denný zisk v kryptomene?
Ako si vytvoriť stratégiu obchodovania s kryptomenami?

nadmerné vystavovanie sa. Neriskujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť. Ak chcete obmedziť svoju expozíciu, zvážte zavedenie ziskových a stop loss príkazov v prípade výrazných výkyvov.

Používanie nadmerného množstva pákového efektu. Mnohé burzy kryptomien poskytujú až 100-násobnú páku, čo výrazne zvyšuje stávky. Extrémna volatilita kryptomien a obchodovanie s vysokou pákou môže mať za následok rýchlu likvidáciu pozícií.

Nevedieť, kedy sa vzdať, môže byť veľmi nákladné. Bez ohľadu na to, či ste na vzostupe alebo na poklese, je veľmi dôležité vedieť, kedy pozíciu zatvoriť a buď uzamknúť zisky, alebo znížiť straty.

Preskúmajte rôzne platformy na obchodovanie s kryptomenami.

Aká je najlepšia stratégia na denné obchodovanie s kryptomenami?
Môžete profitovať z obchodovania s kryptomenami?

Pri výbere platformy na obchodovanie s kryptomenami zvážte faktory, ako sú deriváty alebo pákový efekt, typy príkazov, ktoré akceptuje, a to, ako jednoducho ju možno prepojiť s obchodnými botmi na kryptomeny.

Keď sa rozhodnete pre platformu, otvorte si demo účet, aby ste si zvykli na jej fungovanie a funkcie, ktoré ponúka.

Keď ste pripravení, založte si účet v krypto alebo fiat mene a začnite obchodovať.

Dúfame, že vám tento článok pomohol lepšie pochopiť obchodovanie s kryptomenami a jeho fungovanie.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov