Table of Contents
Náklady na vytvorenie kryptomeny sa pohybujú od 10 000 do 30 000 USD v závislosti od možností, ktoré si vyberiete pre vyššie uvedené komponenty. Keď sa rozhodnete pre tieto faktory, spolupracujte s renomovanou firmou na vývoj kryptomien, ktorá vašu menu vytvorí a vydá.
Hoci je vytváranie kryptomien zvyčajne legálne, niektoré štáty a jurisdikcie ich zakázali alebo obmedzili. Napríklad Čína od roku 2017 zakázala zhromažďovanie peňazí prostredníctvom virtuálnych mien a odvtedy sú zakázané všetky transakcie s kryptomenami.
Hoci je možné vytvoriť novú kryptomenu na vlastnú päsť podľa ľubovoľnej metódy na vytvorenie vlastnej meny, len skupina odborníkov dokáže vybrať najlepší technologický zásobník a dokončiť projekt v rekordnom čase.
✔️Vyberte udalosti Txn, ktoré chcete vytvoriť.
✔️Nastavte názov, symbol a desatinné číslo tokenu.
✔️Deklarujte celkový súčet.
✔️Nastavte celkovú ponuku a zostatky.
✔️Zistiť zostatok vlastníka.
✔️Odoslať žetóny na váš účet.
✔️Proces odoslania aktíva alebo tokenu je ukončený, keď ho kupujúci potvrdí.
- Naučte sa scenár používania.
- Určite metódu konsenzu.
- Uistite sa, že blockchain, ktorý používate, je bezpečný.
- Konštrukcia uzla
- Nastavenie vnútornej štruktúry databázy vášho blockchainu.
- Starostlivosť o rozhranie API
- Návrh formátovania
- Uistite sa, že vaša kryptomena je legálna.
- Skôr ako budeme pokračovať, preberieme si niekoľko kľúčových fráz, ktoré by ste mali poznať, keď začínate.
Rozdiel medzi tokenom a mincou spočíva v tom, že tokeny sú určené na používanie na konkrétnych platformách, zatiaľ čo mince takéto obmedzenia nemajú.
Skôr než sa pustíme do technických detailov vytvárania vlastnej kryptomeny, zistíme si fakty a pozrieme sa na niekoľko základných definícií, ktoré sa vzťahujú na všetky diskusie týkajúce sa kryptomien.
Čo je to vlastne kryptomena?
Urobme krok späť a pripomeňme si definíciu meny, ktorá je skladovou a účtovnou jednotkou, ako aj prostriedkom výmeny. Mena je definovaná ako skladová a účtovná jednotka a zároveň ako prostriedok výmeny, t. j. všeobecne uznávaná technika získavania predmetov a služieb, ako aj ich skladovania a distribúcie.
Kryptomena je digitálna mena, ktorá používa šifrovanie na generovanie nových jednotiek a potvrdzovanie transakcií. Má všetky vlastnosti peňazí s tou výnimkou, že sa uskutočňuje mimo jednej centralizovanej platformy (napríklad banky).
Výhody vytvorenia vlastnej kryptomeny.
- Ochrana pred podvodmi – Keďže kryptomena nie je falšovateľná a žiadna zo strán nemá možnosť zvrátiť predchádzajúce transakcie, podvody sú pomerne ťažké.
- Zákazníci si môžu sami vybrať, aké informácie o nich majú predajcovia mať.
- Jednoducho povedané, kryptomena nie je ovplyvnená úrokmi ani transakčnými nákladmi.
- Bitcoiny sú odolné voči plynutiu času, štátnym sviatkom, prevádzkovým hodinám alebo polohe kupujúcich a predávajúcich.
- Poskytnutie ľahko dostupnej skupiny potenciálnych klientov – teraz môžete obchodovať s tými, ktorí nemajú prístup k bežným výmenným zdrojom. Na žiadnom z trhov už neexistujú žiadne obchodné obmedzenia.
- Zabezpečenie vašich finančných prostriedkov – keďže kryptomena je decentralizovaný systém, neexistuje žiadny Veľký brat ako banky alebo vládne agentúry, ktoré by mohli zabaviť alebo zmraziť váš majetok.
Aký je najlepší prístup k vytvoreniu blockchainu?
Poďme sa pozrieť na základné kroky, ktoré budete musieť podniknúť, aby ste mohli vytvoriť blockchain, keď už viete, ako môže vlastná kryptomena pomôcť vašej spoločnosti.
Krok 1: Pochopte svoj scenár používania.
Zaujíma sa vaša spoločnosť o oblasť inteligentných zmlúv, overovania a overovania údajov alebo správy inteligentných aktív? Ujasnite si svoje ciele hneď na začiatku.
Krok 2: Výber algoritmu konsenzu.
Zúčastnené uzly sa musia dohodnúť, ktoré transakcie by mali byť uznané ako platné a zaradené do blockchainu, aby váš blockchain fungoval správne. Konsenzuálne algoritmy sú metódy, ktorými sa tento cieľ dosahuje. Existuje niekoľko možností, z ktorých si môžete vybrať v závislosti od potrieb vašej spoločnosti.
Ako vytvoriť kryptomenu: všetko, čo potrebujete vedieť
Krok 3: Vyberte si platformu blockchain.
V závislosti od mechanizmu konsenzu, ktorý chcete použiť, sa bude vaša vybraná platforma blockchainu líšiť. Aby sme vám ponúkli lepšiu predstavu o tom, čo je k dispozícii, uvádzame najpopulárnejšie blockchainové platformy:
- Etherium (82,70 % podiel na trhu)
- Vlny (Waves).
- NEMNxt (NXT).
- Blockstarter
- EOS
- Bitschars 2.0
- zoznam mincí
- Hyperleager tkanín
- IBM Blockchain
- Viacreťazcové
- HydraChain
- Bigchain
- DBOpenchain
- Jadro reťaze
- QuorumIOTA
- KIKIKO
Krok 4: Uzly musia byť navrhnuté.
Uzly sú tehly, z ktorých sa skladá blockchain. Uzol je zariadenie pripojené k internetu, ktoré môže ukladať údaje, overovať a spracúvať transakcie, a to všetko pri zachovaní integrity siete. Uzly sú potrebné na to, aby boli blockchainy funkčné, efektívne a bezpečné.
Existuje niekoľko uzlov, ktoré môžete použiť:
- Na aké povolenia budú mať nárok: súkromné, verejné alebo hybridné?
- Budú hosťované v cloude alebo lokálne? Vyberte a získajte potrebné informácie o hardvéri, ako sú procesory, pamäť, veľkosť disku a ďalšie faktory.
- Vyberte si základný operačný systém (zvyčajne Ubuntu, Windows, Red Hat, Debian, CentOS alebo Fedora).
Krok 5: Nastavte vnútornú architektúru vašej blockchainovej siete.
Buďte opatrní, pretože niektoré nastavenia sa po spustení softvéru blockchain už nedajú zmeniť. Je dobré venovať čas a zvážiť nasledujúce skutočnosti:
- Oprávnenia (kto môže pristupovať k údajom, vykonávať transakcie a overovať ich, t. j. vytvárať nové bloky)
- Prvým krokom pri vytváraní peňaženky Bitcoin je výber formátu adresy (ako sa budú vaše adresy zobrazovať v blockchaine).
- Na definovanie formátov kľúčov (formát kľúčov, ktoré budú vytvárať podpisy pre transakcie) môžete použiť aj pole Formát publikovateľného kľúča.
- Existuje niekoľko ďalších možností a funkcií, ktoré sú uvedené nižšie, vrátane týchto
- Opätovné vydávanie verejného majetku (vrátane zriadenia nových jednotiek verejného majetku)
- Správa kľúčov (vytvorenie systému na ukladanie a ochranu súkromných kľúčov, ktoré vám umožňujú prístup k blockchainu)
- Kryptomenové transakcie si vyžadujú veľa kľúčov, zvyčajne stovky (ak nie tisíce), takže je veľmi dôležité vedieť, koľko podpisov si váš blockchain vyžaduje.
- Vo svojom podnikaní môžete využívať aj technológie atomic swap (plán inteligentných zmlúv, ktorý umožňuje výmenu viacerých kryptomien bez potreby tretej strany).
- parametre vašej peňaženky s viacerými podpismi (odhad maximálnej veľkosti bloku, poplatky za ťažbu blokov, limity transakcií atď.)
- aktíva, ktoré nie sú dostupné v iných menách (nastavte pravidlá pôvodnej meny vydanej na blockchaine)
- Deterministické podpisy (špecifikujte, ako budú musieť účastníci blockchainu generujúci bloky tieto bloky podpisovať)
- Hashe (nastavené štandardy pre spôsob identifikácie uzlov pri vzájomnom pripájaní) sú fantastickou metódou overovania a šifrovania komunikácie, pretože sú neuveriteľne rýchle a jednoduché.
Krok 6: Uistite sa, že sa staráte o rozhranie API.
Za zmienku stojí aj to, že každá z uvedených platforiem má vlastný vývojový zásobník a súbor rozhraní API. Ako si vytvoriť vlastnú kryptomenu uistite sa, že ste si overili, či softvér blockchain, ktorý si vyberiete, ponúka hotové API; nie všetky ich ponúkajú. Nemajte obavy, ak ich vaša platforma nemá: existuje niekoľko dôveryhodných poskytovateľov blockchain API, ktorí vám pomôžu.
Krok 7: Administrátorské a používateľské rozhranie (administrátor a používateľ)
Dobre navrhnuté rozhranie pomáha zabezpečiť efektívnu komunikáciu medzi vaším blockchainom a jeho účastníkmi tým, že poskytuje informácie na jednom mieste.
Na čo treba v tejto chvíli myslieť:
- Webové, e-mailové a FTP servery
- Externé databázy
- Webové jazyky sa používajú na vytváranie interaktívnych online aplikácií, ktoré vyžadujú vstup od používateľa a spracovanie udalostí. JavaScript je najobľúbenejší, pretože sa ľahko učí a umožňuje rýchle vytváranie prototypov. Pri vývoji webových aplikácií sa využívajú aj silné stránky iných jazykov, ako sú C++ a Java, ktoré sú však často pomalšie ako JavaScript, pretože nemajú garbage collection alebo dynamické typovanie.
Krok 8: Zabezpečte, aby sa vaša kryptomena riadila zákonom.
Právny systém postupne dobieha kryptomeny a vy by ste sa mali na prípadný vývoj pripraviť tým, že sa dozviete o regulácii kryptomien a budúcich trendoch.
Rozvíjajte a zlepšujte svoj blockchain, aby ste zvýšili morálku a produktivitu svojej spoločnosti.
Neprestávajte, už ste sa dostali tak ďaleko. Zvážte, ako môžete využiť najmodernejšie technológie, ako sú internet vecí, analýza údajov, umelá inteligencia, kognitívne služby, strojové učenie, kontajnery, biometria, cloud computing, boti a ďalšie zaujímavé technológie na vylepšenie vášho blockchainu.
Ako náhrada za vytvorenie vlastného blockchainu sú vidlice možnosťou
Čo presne je fork bitcoinu? Je to v podstate to isté ako bitcoin, ale má niekoľko vylepšení a zmien. Aj keď z dôvodov, ktoré spomeniem neskôr, nemôžete vytvárať vlastný blockchain, stále môžete využiť forky na vývoj nových mincí. A existuje mnoho rôznych spôsobov, ako sa to deje.
Ako si vytvoríte vlastnú vidličku bitcoinu?
Je čas na jednoduchú definíciu, aby sme sa uistili, že sme všetci na rovnakej strane.
Čo je fork kryptomeny?
Blockchain fork je aktualizácia softvéru z pohľadu netechnického používateľa. Každý účastník blockchainu (známy aj ako plnohodnotné uzly) sa spolieha na rovnaký počítačový program, ktorý musia všetci používať v rovnakej verzii, aby mali prístup k spoločnému registru na overovanie transakcií a ochranu siete.
Preto vždy, keď chcete zmeniť program, všetky plné uzly musia prejsť na novú verziu. V opačnom prípade sa sieť rozdelí na dva samostatné reťazce: jeden používajúci starú verziu programu a druhý používajúci novú. Táto udalosť sa nazýva fork. Teraz, keď už vieme, čo je fork, pozrime sa, ako sa to robí.
Aký je rozdiel medzi hard forkom a soft forkom?
Tvrdé a mäkké vidlice sú dva typy vidlíc.
Softvér v uzloch musí byť aktualizovaný na 90 % až 95 % a systém už nebude akceptovať uzly so zastaranou verziou.
Znižujú sa ťažkosti spojené s vedením manuálnych záznamov. Jednoducho sa vyžaduje, aby všetky uzly aktualizovali svoj softvér, a tie, ktoré majú skoršiu verziu, môžu pokračovať v prevádzke.
Čo sú to bitcoinové vidlice a kedy k nim dochádza?
Bitcoin forky sú úpravy protokolu siete Bitcoin. Keďže Bitcoin je protokol s otvoreným zdrojovým kódom, ktokoľvek ho môže upraviť podľa vlastného uváženia s cieľom vytvoriť vlastnú menu alebo vylepšiť súčasnú menu pridaním nových možností alebo odstránením existujúcich problémov.
Ako spustiť Bitcoin Fork?
Možnosť 1: Použite vidlicový generátor.
Ak nemáte programátorské schopnosti, ForkGen môže byť pre vás ideálnou odpoveďou. Ktokoľvek môže vytvoriť jedinečnú vetvu bitcoinov aktualizáciou určitých parametrov a pravidiel pomocou ForkGen, čo je automatizovaný generátor fork mincí, ktorý vytvára nové vetvy bitcoinov.
Možnosť 2. Urobte si to sami
Ak chcete vytvoriť fork Bitcoinu praktickejším spôsobom a nebojíte sa zašpiniť si ruky, postupujte podľa týchto postupov:
- Prejdite na Github, vyhľadajte, stiahnite a skompilujte kód bitcoinu na svojom počítači.
- Najdôležitejšou časťou je hardvér. Budete musieť reštartovať počítač a prekonfigurovať softvér bitcoin.
- Potom kód (zadarmo) zverejnite späť na Githube.
- je potrebná webová stránka a určitá dokumentácia
Ak chcete vymyslieť vlastnú kryptomenu založenú na spoločenskom a finančnom kapitáli Bitcoinu, stojí za to zvážiť forky. Nižšie uvádzame niekoľko príkladov úspešných forkov Bitcoinu:
Zhrnutie procesu vývoja vlastnej kryptomeny
Ak to zhrnieme, pri vytváraní vlastnej kryptomeny máte dve možnosti: vytvoriť blockchain alebo vyvinúť fork.
Ak chcete vytvoriť blockchain, musíte:
- Určite, ako ho použijete vo svojom obchodnom modeli.
- Vyberte mechanizmus na dosiahnutie dohody.
- výber platformy technológie blockchain
- vytvárať bloky a charakteristiky blockchainu.
- Mali by ste vytvoriť API pre úlohy vykonané na vašom blockchaine, aby ho mohli využívať aj iné aplikácie.
- vytvoriť intuitívne a komplexné rozhrania pre správcu a používateľa.
- Postarajte sa o právny aspekt svojej spoločnosti.
Sieť Bitcoin môžete rozdeliť:
ForkGen je napríklad automatický generátor fork mincí.
Alebo:
- Vytvorte si účet Bitcoin zadaním šesťmiestneho kódu z papierovej peňaženky do aplikácie Bitcoin.
- Môžete použiť aj systém piggyback. Umiestnite zarážky na valce a potom ich niekoľko sekúnd spúšťajte, aby sa natiahla pružnosť pásu.
- Svoje riešenie budete chcieť zverejniť a priebežne aktualizovať.