Aká je budúcnosť kryptomien?

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Ktorá kryptomena má najlepšiu budúcnosť?

✔️Bitcoin má dlhú históriu a tá vám pomôže pochopiť, prečo je taký významný. Bitcoin je aj dnes hodnotnou investíciou.
✔️Ethereum je decentralizovaná globálna platforma inteligentných kontraktov založená na technológii blockchain. Ethereum bolo spustené v roku 2015 a je to druhá najpopulárnejšia kryptomena (Ethereum Classic) s novou verziou 2.0, ktorá rieši problémy pôvodnej verzie.
✔️ Avalanche
✔️ Minca amerického dolára
✔️Binance Coin
✔️Pulsation.
✔️Earth
✔️Cardano

⚡️ Akú hodnotu bude mať bitcoin v roku 2030?

V roku 2030 môže mať bitcoin hodnotu 1 milión dolárov.

⚡️ Do akej kryptomeny je najlepšie investovať v roku 2022?

Trhová kapitalizácia Bitcoinu sa blíži k 100 miliardám dolárov a v súčasnosti existuje viac ako 1 000 alternatívnych digitálnych mien, ktoré stoja za zváženie. Cena etherea len v tomto roku vzrástla približne 6-násobne. Ethereum je najznámejší altcoin a mnohí investori a nadšenci ho považujú za oveľa viac než len ďalšiu kryptomenu.

⚡️ Prečo je cena XRP taká nízka?

Nárast ceny Ripplu bol však v porovnaní s ostatnými kryptomenami mimoriadne mierny. Po tom, čo americká Komisia pre cenné papiere a burzy podala v novembri 2020 žalobu na Ripple, nové nárasty ceny XRP prišli v porovnaní s väčšinou ostatných kryptomien trochu neskoro – tesne po konci roka 2020. Hodnota XRP v dôsledku žaloby SEC klesla z 0,70 USD na 0,20 USD. Napriek tomu niektorí odborníci zostávajú optimistickí, pokiaľ ide o budúcnosť XRP, a domnievajú sa, že jeho cena by mohla do konca roka 2021 dosiahnuť 0,75 USD.

⚡️ Je PoS lepší ako PoW?

Prístup Proof-of-Stake sa často označuje za ideálny spôsob riešenia problémov s kryptomenami. Metódu PoS používa niekoľko kryptomien, ktorá je rýchlejšia a bezpečnejšia ako PoW.

Kryptografická budúcnosť

V priebehu minulého roka sme boli svedkami nárastu hodnoty bitcoinu na nové historické maximá, po ktorom nasledovali veľké poklesy a rastúci záujem veľkých podnikov o inštitucionálne investície. Etherium, druhá najväčšia kryptomena, tiež koncom roka 2017 dosiahla nové historické maximum. Bidenova administratíva sa čoraz viac zaujíma o nové pravidlá týkajúce sa kryptomien.

Na druhej strane, záujem ľudí o kryptografiu prudko vzrástol: je to horúca téma nielen medzi investormi, ale aj medzi celebritami a bežnými ľuďmi vďaka všetkým, od dlhodobých investorov, ako je Elon Musk, až po toho chlapca zo strednej školy, ktorý sa pochválil svojím bohatstvom v Bitcoinoch.

Budúcnosť kryptomien
Ktoré kryptomeny budú v budúcnosti úspešné

Podľa Davea Ebnera , vedúceho celosvetového vývoja spoločnosti Gemini, bol rok 2021 v mnohých ohľadoch “prelomový”. Dodáva, že [kryptomenám] sa v týchto dňoch venuje veľká pozornosť a pokrýva sa nimi veľa tém.

Čo myslíte kryptografiou?

Trh je stále v počiatočnom štádiu a naďalej sa vyvíja. To je jeden z dôvodov, prečo po každom novom bitcoinovom maxime zvyčajne nasleduje výrazný pokles. Je ťažké predvídať, kam sa odvetvie posunie o niekoľko rokov do budúcnosti kryptomien, ale odborníci budú sledovať témy vrátane regulácie, inštitucionálnej akceptácie kryptomien a ďalšie, aby lepšie pochopili, kam trh s kryptomenami smeruje.

Ktorá kryptomena má najlepšiu budúcnosť?
Aká je predpoveď budúcnosti kryptomien?

Piatich odborníkov sme sa opýtali, čomu budú v budúcnosti venovať pozornosť v kryptografickom sektore, a hoci presné predpovede sú ťažké, dostali sme niekoľko zaujímavých odpovedí:

Regulácia kryptomien

Očakávajte ďalšie diskusie o regulácii kryptomien. V Spojených štátoch sa veľa diskutuje o regulácii Stablecoinu.

Ktorá kryptomena bude rásť v roku 2022?
Budúcnosť kryptomien

Kongres Spojených štátov sa pokúša navrhnúť spôsoby, ako zaviesť pravidlá a normy, vďaka ktorým bude bitcoin pre investorov bezpečnejší a zároveň menej atraktívny pre hackerov.

“Regulácia je nepochybne jedným z najvýznamnejších problémov v kryptografickom sektore na celom svete,” povedal pre CNBC Jeffrey Wang, generálny riaditeľ americkej divízie spoločnosti Amber Group. “S nadšením by sme prijali jasnú reguláciu.”

Predseda amerického Federálneho rezervného systému Jerome Powell podľa svojich nedávnych vyjadrení “nemá v pláne” zakázať kryptomeny, ako je Ethereum, v Spojených štátoch. Gary Gensler, predseda Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) a šéf Komisie pre budúce obchodovanie s komoditnými kryptomenami (CFTC), sa opakovane zaoberal zodpovednosťou svojej agentúry aj odvetvia.

Predpovede týkajúce sa kryptomien
Aká je budúcnosť kryptomien?

Gensler zašiel dokonca tak ďaleko, že povedal, že investori “určite” utrpia, ak sa nezavedie žiadna dodatočná regulácia. Okrem toho má daňový úrad jednoznačne záujem na tom, aby investori pochopili, ako vykazovať virtuálnu menu vo svojich daňových priznaniach. Powellove a Genslerove poznámky sú v súlade so zameraním Bidenovej administratívy a ďalších zákonodarcov na reguláciu kryptomien v posledných mesiacoch.

Vzhľadom na jeho zložitosť a rizikovosť sa mnohé vlády zdráhajú ho regulovať. “Existuje niekoľko agentúr, ktoré môžu, ale nemusia mať právomoc nad všetkým,” hovorí Wang. “V jednotlivých štátoch sa to líši.”

Vyhliadky kryptomien do budúcnosti
Budúcnosť bitcoinov a kryptomien

“V USA je veľa neistoty,” vysvetľuje Wang. “Ak úplne zrušíme akékoľvek obmedzenia týkajúce sa kryptomien, bude to pre kryptomeny obrovská prekážka.” Keďže americké podniky a investori v súčasnosti pôsobia v prostredí bez jasných regulácií, odstránenie akýchkoľvek prekážok pre kryptomeny by bolo prospešné.

Čo môže nové pravidlo znamenať pre investorov

Zákon o infraštruktúre v hodnote 1,2 bilióna dolárov, ktorý prezident podpísal v novembri, obsahuje ustanovenia o daňovom vykazovaní kryptomien, ktoré môžu pomôcť daňovému úradu IRS pri monitorovaní aktivít v oblasti amerických kryptomien. Odborníci sa domnievajú, že investori by mali viesť záznamy o všetkých ziskoch alebo stratách, ktoré im vznikli z ich kryptoaktív, bez ohľadu na to, či bude schválená nová legislatíva.

Budúcnosť kryptomien v roku 2022
Mal by som predať svoju kryptomenu?

Nové predpisy by mohli investorom zjednodušiť aj správne deklarovanie transakcií s kryptomenami.

Podľa Shehana Chandrasekera, CPA , vedúceho daňovej stratégie v spoločnosti CoinTracker.io, ktorá sa zaoberá daňovým softvérom pre kryptomeny, budú musieť burzy poskytovať investorom daňové formuláre 1099-B, ktoré obsahujú základné informácie o nákladoch. “Tým sa výrazne minimalizuje čas potrebný na vyplnenie bitcoinových daní,” dodal.

Ktorá kryptomena bude explodovať?
Aké kryptomeny zažijú boom v roku 2022?

Na už aj tak volatilných trhoch môžu regulačné vyhlásenia spôsobiť prudký pokles ceny kryptomeny. Práve kvôli volatilite trhu finanční experti odporúčajú držať akékoľvek investície do bitcoinu pod 5 % celého portfólia a nikdy nevkladať peniaze do niečoho, čo si nemôžete dovoliť stratiť.

Mnohí odborníci sa domnievajú, že regulácia je v konečnom dôsledku pre tento sektor prospešná. Podľa Bena Weissa, generálneho riaditeľa a spoluzakladateľa CoinFlip, platformy na nákup kryptomien a siete krypto bankomatov, “rozumná regulácia je výhodná pre všetkých”. “Poskytuje spotrebiteľom väčšiu dôveru v kryptografiu, ale myslím si, že si musíme dať načas a urobiť to správne.”

Na ktorej kryptomene budúcnosti zbohatnem?
Ako zistím, či sa cena kryptomeny zvýši?

schválenie ETF založeného na kryptomenách

V tejto oblasti už došlo k významnému vývoju, keď v októbri minulého roka na newyorskej burze debutoval prvý bitcoinový ETF (exchange-traded fund). Príchod Bitcoin-ETF predstavuje novú a konvenčnejšiu techniku nákupu kryptomeny. BITO je Bitcoin-ETF, ktorý umožňuje investorom nakupovať kryptomeny priamo z existujúcich kryptomenových búrz. Kryptomena je uložená vo fonde a investori sa nemusia obávať volatility ceny kryptomeny ani jej úschovy.

Budúcnosť kryptomien prosperuje vďaka volatilite a anonymite
Akú hodnotu bude mať bitcoin v roku 2030?

Robíme to na akciovom trhu, na dlhopisových trhoch a ľudia to môžu chcieť aj tu. Gensler túto predpoveď vyslovil v lete na Aspenskom bezpečnostnom fóre .

Na druhej strane niektorí ľudia tvrdia, že ETF BITO nie je dostatočný, pretože je síce prepojený s bitcoinmi, ale v skutočnosti ich priamo nevlastní. Fond namiesto toho, aby držal samotné bitcoiny, vlastní futures kontrakty na bitcoiny. Hoci bitcoinové futures odrážajú široké trendy v reálnej kryptomene podobné tým, ktoré sa pozorujú na skutočných menových trhoch, odborníci tvrdia, že nemusia byť dokonalou náhradou.

Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) sa v posledných rokoch zaoberala ETF niekoľkokrát, ale BITO bol schválený ako prvý.

Ako vysoko môže Etherium vystúpiť?
Budúcnosť kryptomien v nasledujúcich 5 rokoch

Čo to znamená pre investorov, ak budú krypto-ETF povolené?

V tejto chvíli nie je možné určiť, koľko investorov sa k fondu BITO pripojí, ale už v prvých týždňoch fond zaznamenal veľkú obchodnú aktivitu. Vo všeobecnosti platí, že čím dostupnejšie sú aktíva v kryptomenách v rámci tradičných investícií, tým viac Američanov môže investovať a ovplyvniť trh s kryptomenami.

Kryptomeny môžete do svojho portfólia pridať okamžite od toho istého brokera, u ktorého už máte dôchodkový alebo iný bežný investičný účet, namiesto toho, aby ste sa učili obchodovať na burze kryptomien.

ktoré kryptomeny budú v budúcnosti úspešné
Existuje krypto-ETF fond?

Investovanie do krypto-ETF, ako je BITO, však stále predstavuje rovnaké riziko ako akákoľvek iná investícia do kryptomien. Stále ide o špekulatívnu a volatilnú investíciu. Ak nechcete stratiť peniaze investované do bitcoinu obchodovaním na burze, nemali by ste investovať do kryptofondov. Dôkladne zvážte, či ste ochotní riskovať, že trh s kryptomenami sa môže zrútiť a vziať so sebou aj vašu investíciu.

Väčšia akceptovateľnosť blockchainu medzi väčšími inštitúciami

Existuje ETF, ktoré vlastní bitcoiny?

V roku 2021 prejavilo záujem a v niektorých prípadoch aj investovalo do kryptomien a technológie blockchain niekoľko veľkých podnikov z rôznych odvetví. Spoločnosť AMC nedávno uviedla, že do konca roka bude schopná spracúvať bitcoinové platby.

Kryptomeny si obľúbili aj finančné inštitúcie, ako napríklad PayPal a Square. Používatelia môžu na nákupy používať ich platformy. Napriek tomu, že spoločnosť Tesla má v kryptoaktívach miliardy dolárov, naďalej prijíma platby v bitcoinoch. Na tento nákup údajne pristupuje čoraz viac ľudí.

Ktorý krypto-ETF je lepší?
Ako investovať do krypto-ETF?

“Sme uprostred rozmachu a časom sa bude len zväčšovať,” dodáva Ebner.

NAJLEPŠIE NOVÉ KRYPTOMENY NA NÁKUP V ROKU 2022

Podľa odborníkov môžu v druhej polovici roka 2018 aj väčšie medzinárodné podniky ešte viac urýchliť proces zavádzania. “Vidíme, že do kryptomien sa zapájajú inštitúcie, ako napríklad Amazon alebo veľké banky,” dodáva Weiss. Veľký maloobchodný predajca, ako je Amazon, by jej prijatím mohol “spustiť reťazovú reakciu a zabezpečiť legitímnosť”.

Sú krypto-ETF bezpečné?
Oplatí sa kúpiť bitcoinový ETF?

Podľa portálu Business Insider spoločnosť Amazon v posledných týždňoch inzeruje pozíciu “produktového manažéra digitálnej meny a blockchainu”. Walmart tiež hľadá špecialistu na blockchain, ktorý by viedol jeho stratégiu.

Čo ďalšie znamená inštitucionálne prijatie pre investorov?

Viac obchodov akceptujúcich kryptomeny nebude mať teraz pre väčšinu zákazníkov veľký zmysel, ale v budúcnosti s kryptomenami pravdepodobne začne obchodovať viac obchodníkov. Bude trvať ešte dlho, kým sa niekto rozhodne minúť Bitcoin na tovar alebo služby, ale ďalšie inštitucionálne prijatie môže viesť k ďalším prípadom použitia pre bežných jednotlivcov, čo by následne ovplyvnilo kurzy Bitcoinu.

Oplatí sa kúpiť bitcoinový ETF?
Akú časť bitcoinov vlastnia inštitucionálni investori?

Nič nie je isté, ale ak používate kryptomenu ako dlhodobú investíciu, čím viac sa bude využívať v “reálnom svete”, tým je pravdepodobnejšie, že dopyt a hodnota porastú.

Dlhodobý výhľad Bitcoinu

Keďže bitcoin je podľa trhovej kapitalizácie najhodnotnejšou kryptomenou a zvyšok trhu má tendenciu sledovať jeho pohyby, slúži ako dobrý ukazovateľ trhu s kryptomenami ako celku.

Investujú inštitucionálni investori do kryptomien?
Prečo spoločnosti prijímajú kryptomeny?

V roku 2021 cena bitcoinu prudko vzrástla a v novembri dosiahla nové historické maximum, keď dosiahla 68 000 USD. Tento najnovší vrchol prekonáva predchádzajúce maximá 60 000 USD dosiahnuté v apríli a októbri, ako aj letný prepad pod 30 000 USD v júli. Odborníci odporúčajú začať s kryptomenami len s 5 % až 20 % portfólia, pretože sa stále považujú za špekulatívnu investíciu.

Čo znamená adopcia v oblasti kryptomien?
Akú hodnotu bude mať bitcoin za 5 rokov?

Akú hodnotu by mohli mať bitcoiny v budúcnosti? Nie je jasné kedy, ale mnohí odborníci sa domnievajú, že hodnota bitcoinu prekročí 100 000 dolárov. Podľa Kiana Danyala, autora knihy “Cryptocurrency Investing for Dummies”, môže história bitcoinu naznačiť, čo bude nasledovať.

Podľa Danyala došlo v roku 2011 k mnohým výrazným nárastom ceny Bitcoinu s následnými poklesmi. “Predpokladám, že bitcoin bude v krátkodobom horizonte zažívať volatilitu a v dlhodobom horizonte rast.”

Akú hodnotu bude mať BTC v roku 2030?
Akú hodnotu bude mať BTC v roku 2025?

Čo znamená volatilita cien Bitcoinu pre investorov?

Ďalším dôvodom, prečo by investori mali mať dlhodobú perspektívu, je volatilita Bitcoinu. Ak nakupujete s ohľadom na dlhodobý rastový potenciál, neobávajte sa krátkodobých výkyvov. Najväčšia vec, ktorú môžete urobiť, je nepozerať sa na svoje investície do kryptomien alebo “nastaviť a zabudnúť”. Odborníci nám naďalej radia, aby sme pri pohybe ceny smerom nahor alebo nadol nekontrolovali stav svojho účtu každý deň.

Akú hodnotu bude mať bitcoin v roku 2022?
Kto vlastní najviac bitcoinov?

Kryptografická budúcnosť je svetlá

Môžeme hádať, akú hodnotu by mohli mať kryptomeny pre investorov v blízkej budúcnosti (a mnohí to aj urobia), ale faktom je, že ide stále o novú a špekulatívnu investíciu bez histórie, na ktorej by sa dali založiť očakávania. Bez ohľadu na to, čo hovorí alebo čomu verí ktorýkoľvek odborník, nikto to nevie presne. Preto je veľmi dôležité investovať len toľko, koľko ste ochotní stratiť, a mať na kryptomeny dlhodobý pohľad.

Akú hodnotu by mohol mať bitcoin o 20 rokov?
Kryptomeny: svetlá budúcnosť

“Keby ste sa jedného rána zobudili a zistili, že rozvinuté krajiny zakázali kryptomeny a stratili ich hodnotu, boli by ste v poriadku?” Podľa Fredericka Stanilda zo spoločnosti Lifewater Wealth Management v Atlante v štáte Georgia: “Nebolo by to na nič?”

Udržujte svoje investície v malom rozsahu a vyhnite sa uprednostňovaniu investícií do kryptomien pred inými finančnými cieľmi, ako sú dôchodkové fondy a splácanie dlhov.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov