5 najlepších altcoinových búrz v roku 2022

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️Čo je burza kryptomien?

Burza kryptomien je trhovisko, na ktorom môžete nakupovať a predávať kryptomeny. Burzy môžete používať na výmenu jednej kryptomeny za inú, na konverziu bitcoinov na lightcoiny alebo na nákup bitcoinov za bežnú menu, napríklad za americký dolár. Ceny kryptomien dostupné prostredníctvom burzy zodpovedajú cenám na trhu v danom čase.

⚡️ Aký je rozdiel medzi kryptoburzou a burzou kryptomien?

Kryptomenová peňaženka je softvér, ktorý vám umožňuje uchovávať celé vaše portfólio kryptomien. Na druhej strane, burza kryptomien je webová stránka alebo služba, kde môžete obchodovať alebo nakupovať digitálnu menu alebo konvertovať tradičné peniaze na digitálnu menu.

⚡️ Potrebujete peňaženku na kryptomeny?

Chcete investovať do bitcoinu? Z technického hľadiska nemusíte svoje mince uchovávať v chladiacom zariadení ani si do počítača inštalovať program horúcej peňaženky. Mnohé kryptografické burzy umožňujú ukladať menu na burze a niektorí jednotlivci tak aj robia.

⚡️ Je kryptomena dobrá investícia?

Kryptomeny sú vysoko rizikovou, špekulatívnou investíciou, ktorá sa môže vyplatiť, ale môže vás aj poriadne zadlžiť, ak si neuvedomíte potenciálne riziká. Ak ste pripravení akceptovať, že kryptomeny sú vysoko riziková, špekulatívna investícia s potenciálom, ktorý sa môže vyplatiť, potom to môže byť dobrý nápad. Pred investovaním akýchkoľvek peňazí je nevyhnutné urobiť si prieskum a porozumieť trhu.

Čo je výmena altc?

Altcoinová burza vám poskytuje prístup k alternatívnym kryptomenám. Napriek tomu, že v obehu je viac ako 18 000 altcoinových projektov, najlepšie burzy kryptomien majú tendenciu obmedziť svoje služby na niekoľko stoviek. Mnohé altcoiny majú malú trhovú kapitalizáciu a chýba im seriózny záujem kryptoinvestorov.

ČO SÚ ALTCOINY?

Najlepšie burzy altcoinov
Najlepšie kryptografické burzy pre altcoiny

Každá altcoinová burza si účtuje poplatok. To znamená, že vám bude účtovaná provízia za každý vytvorený príkaz na nákup a predaj. Vo väčšine situácií, keďže eToro je jedinou výnimkou z pravidla, je tento poplatok vyjadrený ako percento z celkovej hodnoty obchodu. Pri nákupe alebo predaji altcoinov treba brať do úvahy aj výmenný kurz altc, pretože môže citeľne ovplyvniť vaše zisky.

Čo by som mal hľadať v obchodnej platforme altcoin?

Podľa CoinMarketCap existuje niečo vyše 300 búrz kryptomien. Prirodzene, to môže predstavovať problém pri rozhodovaní, ktorá burza je pre vás vhodná.

Porovnanie najlepších altcoinových búrz
Čo je altcoinová burza?

Budeme vyčistiť hmlu tým, že prechádza najdôležitejšie veci, ktoré treba zvážiť pri výbere najlepšie altcoin výmenu pre vaše potreby v sekciách nižšie.

Najúčinnejšie altcoin burzy, ktoré sme videli, fungujú podobným spôsobom. Pred ich používaním si totiž musíte vytvoriť účet a vložiť peniaze. Ak chcete vymeniť bitcoin za inú kryptomenu, napríklad ethereum, musíte si najprv otvoriť účet a vložiť finančné prostriedky pomocou oficiálneho dokladu totožnosti vydaného vládou, napríklad vodičského preukazu alebo pasu.

Najlepšie alternatívne burzy na rok 2022

Altcoinová burza
Ako si vybrať najlepšiu obchodnú platformu pre altcoiny

Tu je krátky zoznam najväčších altcoinových búrz, ktoré je dnes potrebné zvážiť.

 • eToro – najlepšia altcoinová burza v USA v roku 2022
 • Crypto.com – skvelá výmena zarobiť peniaze
 • Binance je populárna burza s nízkymi poplatkami  
 • Coinbase je výmenou pre začiatočníkov
 • Huobi – Najlepšia burza pre diverzifikáciu
 • Webull – investujte do kryptomeny len za $1
 • ByBit – burza ponúkajúca deriváty
 • Luno – praktická aplikácia na výmenu altcoinov
 • Kraken – obchodovanie s altcoinmi s pákovým efektom
 • Gemini – bezpečná a regulovaná altcoinová burza v USA.

5 najlepších altcoin výmeny sú preskúmané.

 Existuje viac ako 300 altcoin výmeny
Páry americký dolár – altcoin

Pri hľadaní najlepšej altcoinovej burzy sme zvážili nasledujúce faktory:

 • Regulácia a dôvera
 • Podporované trhy altcoinov
 • Dostupnosť pákového efektu a marže
 • Poplatky a provízie
 • Obchodné nástroje a funkcie
 • Požiadavky na minimálny vklad
 • A ďalšie.

Na predchádzajúce aspekty sa sústredíme v našich hodnoteniach nižšie, ktoré sa týkajú piatich najlepších výmen altc na rok 2022.

eToro v roku 2022

Nákup kryptomeny na eToro
eToro je tiež jednou z najlepších platforiem na kopírovanie transakcií v kryptomena priestore

Ak chcete začať s najlepšou výmenou altcoinov na trhu práve teraz, nehľadajte nič iné ako eToro. Táto platforma ponúka mnoho rôznych altcoinov na nákup a obchodovanie už za 10 USD bezpečným a spoľahlivým spôsobom. Okrem toho sú tu provízie pomerne nízke, najmä pokiaľ ide o financovanie vášho účtu.

Zákazníci v Spojených štátoch môžu napríklad na mnohých burzách kryptomien vkladať bez akýchkoľvek nákladov pomocou debetnej alebo kreditnej karty. Okrem toho sú k dispozícii bezplatné vklady prostredníctvom služieb PayPal, Skrill, prevodov ACH a domácich bankových prevodov. Oceňujeme aj to, že otvorenie účtu si vyžaduje len 10 dolárov finančných prostriedkov.

Ktorú kryptografickú burzu je najjednoduchšie používať?
Je bezpečné držať kryptomena na burze eToro?

Najlepšie altcoiny na investovanie na eToro sú Ethereum, Binance Coin, Cardano, EOS, Dash a Monero. Investovať môžete aj do decentralizovaných financií, ako sú Decentraland, AAVE, Cosmos a SushiSwap. Ďalšou možnosťou nákupu kryptomien na eToro je inteligentné portfólio.

eToro je tiež jedným z najúspešnejších replikátorov obchodov na trhu s kryptomenami. Tento nástroj vám umožňuje napodobniť profesionálneho obchodníka s kryptomenami, vďaka čomu môžete nakupovať a predávať digitálne meny bez toho, aby ste sami skutočne obchodovali. Okrem kryptomien ponúka eToro aj akcie a ETF, ako aj forex, komodity a indexy.

eToro je skvelé miesto na obchodovanie s akciami online. Umožňuje tiež investovať do kryptomien, čo môže osloviť viac obchodníkov, ktorí chcú väčšiu flexibilitu a anonymitu. eToro poskytuje vlastnú kryptopeňaženku, takže sa nemusíte obávať krádeže vašich súkromných kľúčov. aplikácie eToro pre iOS a Android sú vybavené aj funkciou mobilného obchodovania s kryptomenami.

Crypto.com – Pre zarábanie peňazí na vynikajúcej výmene

Aká je najlepšia kryptografická burza pre altcoiny?
Aká je najlepšia kryptografická burza pre altcoiny?

Ak hľadáte alternatívu k Coinbase, Crypto.com je burza, na ktorú môžete ísť. Ponúka viac ako 250 altcoinov, takže ak chcete dlhodobo investovať do kryptomien, táto burza stojí za zváženie. Oceňujeme, že zriadenie účtu trvá len niekoľko minút a že po potvrdení môžete nakupovať kryptomeny pomocou debetnej alebo kreditnej karty.

Ušetriť môžete aj zaslaním hotovosti prostredníctvom ACH alebo miestneho bankového prevodu bez poplatkov. Po príchode peňazí zaplatíte len 0,40 % za snímku. CRO, ktorý je známy ako jeden z najpopulárnejších altcoinov, má vďaka zapojeniu Crypto.com nižšie poplatky za obchodovanie.

Crypto.com Review 2022
Je lepší crypto com alebo Coinbase?

Zistili sme tiež, že Crypto.com je jednou z najefektívnejších platforiem na obchodovanie s altcoinmi, na ktorej môžete získať úroky zo svojich kryptoaktív. Jej kryptografické sporiace účty podporujú širokú škálu altcoinov a výnosy závisia od toho, na ako dlho tokeny uzamknete. Je to buď jeden, alebo tri mesiace, pričom na výber nie je žiadne obdobie blokovania.

Na zvýšenie APY a reklám Google môžete použiť žetóny CRO. Táto najlepšie hodnotená burza kryptomien poskytuje aj kryptoúvery, ktoré vám umožnia rýchlo získať hotovosť bez toho, aby ste museli predávať svoje kryptomeny. Nakoniec, Crypto.com obsahuje bezpečnú aplikáciu mobilnej peňaženky, ako aj platformu na obchodovanie NFT.

AKÝCH JE 8 VÝHOD A NEVÝHOD NFTS

Binance je známa altcoinová burza, ktorá si účtuje nízke poplatky.

Binance je dobre známa v oblasti altcoinov
Ako predávať na Binance

Binance je známa burza kryptomien, ktorá vám poskytuje prístup na stovky trhov. Obchodné poplatky na Binance sú tiež veľmi nízke, pričom poplatky začínajú na 0,1 % za každý slide. Binance ponúka zvýhodnené poplatky za obchodovanie, ak držíte BNB, podobne ako Huobi a Crypto.com. Ak chcete zistiť, ako kúpiť mince Binance, pozrite si nášho kompletného sprievodcu.

Obchodná platforma Binance podporuje sofistikovaný súbor nástrojov. Na druhej strane Binance poskytuje pokročilú platformu na komplexnú technickú analýzu. Nováčikovia však môžu altcoiny najlepšie nakupovať pomocou jednoduchého rozhrania v amerických dolároch. Poplatok za vklad sa určí podľa spôsobu platby, ktorý si vyberiete. S ACH alebo bankovými poplatkami nie sú spojené žiadne poplatky

Ak chcete pri nákupe použiť debetnú alebo kreditnú kartu, zaplatia zákazníci v USA okrem 0,5 % poplatku za okamžitú transakciu aj 4,5 % poplatok. Bitcoiny môžete na svoj účet Binance aj vložiť, pričom ich pripísanie na účet trvá 20 minút. Binance má decentralizovanú peňaženku Trust.

Aká je minimálna výška vkladu na Binance?
Aká je minimálna výška vkladu na Binance?

Webová peňaženka Binance vám poskytuje priamy prístup k decentralizovaným aplikáciám (DApps), ako je napríklad Pancakeswap. Nováčikovia možno budú chcieť mať svoje altcoiny radšej vo webovej peňaženke Binance. Tá je zabezpečená dvojfaktorovou autentifikáciou a whitelistingom IP, čo znamená, že ak sa pokúsite prihlásiť z nového miesta, budete musieť potvrdiť svoju totožnosť.

Coinbase – začiatočníci by mali používať spoľahlivú burzu.

Obľúbená burza altcoinov
Oplatí sa používať Coinbase začiatočníkom?

Coinbase je obľúbenou alternatívou pre obchodníkov, ktorí chcú obchodovať s altcoinmi v roku 2022. Táto platforma je ideálna pre začiatočníkov, pretože nevyžaduje žiadne predchádzajúce znalosti. Na tejto platforme si môžete rýchlo vytvoriť účet z pohodlia domova a na nákup altcoinov nepotrebujete žiadne predchádzajúce skúsenosti. Oceňujeme, že na nákup altcoinov na Coinbase môžete použiť debetné a kreditné karty.

Hoci nie je taká drahá ako Binance, za platby debetnou/kreditnou kartou sa účtuje poplatok 3,99 %. To platí aj v prípade, že chcete získať kryptomeny pomocou služby PayPal. Prevody ACH sú skutočne bezplatné, takže budete musieť zaplatiť len bežný 1,49-percentný poplatok za finančné transakcie. Akceptované sú aj vklady kryptomien, takže altcoiny, ktoré už vlastníte, môžete použiť na nákup iných altcoinov.

Najlepšie burzy altcoinov na trhu
Aká je najlepšia burza pre altcoiny?

Pokiaľ ide o podporované kryptomeny, Coinbase sa vo všeobecnosti zameriava na mince so strednou a veľkou kapitalizáciou. Ethereum, Shiba Inu, Dogecoin, Cardano a USD Coin sú niekoľkými príkladmi. XRP a BNB sú v Coinbase významnými výnimkami. Coinbase je však aj bezpečná – 98 % tokenov zákazníkov sa uchováva offline v chladiacom úložisku.

Coinbase vyžaduje dvojfaktorovú autentifikáciu, ktorá zvyšuje ochranu vašich peňazí. Po získaní požadovaných kryptomenových tokenov ich môžete mať vo svojej webovej peňaženke Coinbase. Môžete ich tiež preniesť do nepeňažnej peňaženky Coinbase, ktorá je k dispozícii ako aplikácia pre iOS a Android.

Huobi je najväčšia altcoinová burza pre diverzifikáciu.

Najlepšie altcoin burzy
Aká je najlepšia výmena altcoinov?

Ak chcete diverzifikovať svoje aktíva a investovať do najlepších mincí DeFi, Huobi je jednou z najlepších altcoinových búrz. Na tejto platforme objavíte stovky alternatívnych kryptomien na rôznych obchodných trhoch. Väčšina investorov na Huobi bude chcieť napríklad prístup na spotové obchodné trhy.

Často ide o kryptomeny súvisiace s USDT. Ak máte vyššiu toleranciu voči riziku, môžete obchodovať aj s altcoinmi s inými digitálnymi menami. Skúsení obchodníci na tejto poprednej kryptoburze môžu zvážiť obchodovanie s derivátmi kryptomien. Tie zahŕňajú rôzne trhy s futures, z ktorých každý je možné otvoriť s maržou.

Huobi ponúka širokú škálu obchodných párov a plánov, vďaka čomu môžete ľahko obchodovať s každým, kto by mohol mať záujem o kryptomeny. Poplatky sú na Huobi jednoduché: burza si účtuje vstupnú províziu vo výške 0,2 % za jeden slide, čo je pomerne výhodné. Ak máte token Huobi (HT), vaše náklady na obchodovanie sa znížia na polovicu.

Môžem obchodovať na Huobi bez overenia?
Je Huobi dobrá peňaženka?

Huobi získava veľkú popularitu medzi investormi, ktorí chcú zarobiť na svojich pozíciách v kryptomenách. V skutočnosti budete mať prístup k špičkovým APY vďaka veľkému počtu altcoinov, ktoré produkujú stovky percent úrokov ročne. Čas blokovania je často 7 až 14 dní. A nakoniec, Huobi umožňuje nákup altcoinov pomocou kreditnej karty, čo je vynikajúci doplnok.

KRYPTOGRAFICKÁ VÝMENA RATING TOP NAJLEPŠIE

Stiahnutie

Na tejto stránke sme preskúmali najlepšie altcoin burzy na rok 2022. Zamerali sme sa na niekoľko kľúčových ukazovateľov, ako sú bezpečnosť, poplatky, obchodné nástroje, služby zákazníkom a podporované trhy s alternatívnymi menami.

eToro je populárna platforma na obchodovanie s kryptomenami. Zjednodušene povedané, eToro vám umožňuje vkladať americké doláre bez nákladov pomocou debetnej/kreditnej karty, ktoré potom môžete použiť na obchodovanie s altcoinmi v používateľsky prívetivom prostredí.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov