Prognózy vývoja kryptomien na rok 2024

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Mohlo by Ethereum dosiahnuť milión?

Podľa nedávnej prognózy Big Ideas (BIS) 2024 môže bitcoin do roku 2030 stúpnuť na 1 milión dolárov, zatiaľ čo trhová kapitalizácia Etherea by mohla dosiahnuť 20 biliónov dolárov.

⚡️ Dosiahne Bitcoin hodnotu 100 tisíc?

Podľa niektorých odborníkov by bitcoin mohol do roku 2024 dosiahnuť 100 000 USD.

⚡️ Oplatí sa do bitcoinu investovať v roku 2024?

Ak poznáte akciový trh, možno ste si istí, že takéto výnosy sú nezvyčajné. V dôsledku toho je bitcoin vynikajúcou investičnou príležitosťou pre investorov, ktorí sa neboja riskovať, pretože má schopnosť prinášať zisky, ktoré sú vyššie ako tie, ktoré ponúkajú iné triedy aktív.

⚡️ Ktorá kryptomena bude rásť v roku 2024?

Ak Ethereum v roku 2024 zaznamená ďalší vzostup, bude to nepochybne obrovská explózia. Ethereum je jednou z najväčších kryptomien, do ktorých sa oplatí investovať, a zároveň to bol prvý veľký projekt, ktorý spustil inteligentné kontrakty, ktoré umožňujú vývojárom vytvárať desktopové a mobilné decentralizované aplikácie (dApps) na technológii blockchain.

Trhy s kryptomenami si v roku 2018 vyslúžili povesť trhov s volatilitou, keď počas býčej série v roku 2021 ceny niekoľkokrát vzrástli na historické maximá a o niekoľko mesiacov neskôr sa v rozpore s očakávaniami prepadli.

V roku 2024 sa krypto-trhy stále vyznačujú svojou charakteristickou neistotou. Bitcoin (BTC/USD), s trhovou kapitalizáciou viac ako 70 miliárd USD, začal v novembri 2023 na úrovni 68 700 USD a následne v januári 2025, keď bol na začiatku, klesol na 33 000 USD.

Bitcoin ako hlavná kryptomena naďalej ovplyvňuje nálady voči takzvaným “altcoinom” alebo alternatívnym kryptomenám. Investori sú zvedaví, ktorá kryptomena bude ďalšou v roku 2024, keď bitcoin dozrie. V súčasnom kontexte si v tomto článku priblížime aktuálne trendy a kľúčové faktory odvetvia a urobíme predpovede budúcnosti kryptomien s ohľadom na nové udalosti a technologické inovácie.

 Predpovede budúcnosti kryptomien 1 týždeň
Predpovede budúcnosti kryptomien 1 týždeň
 Predpovede budúcnosti kryptomien 1 deň
Kryptomena budúcnosť predpovede 1 deň
 Predpovede budúcnosti kryptomien 4 hodiny
Kryptomena budúcnosť predpovede 4 hodiny
Predpovede budúcnosti kryptomien 30 minút
Predpovede budúcnosti kryptomien 30 minút

Očakáva sa, že trh s kryptomenami bude rásť?

Počet kryptomien v posledných rokoch prudko vzrástol, pretože sa zvyšuje povedomie o nich a vyvíjajú sa nové blockchainové aplikácie.

Popularita decentralizovaných financií (DeFi) vyvolala záujem o finančné služby založené na blockchaine, ktoré využívajú tokenové kryptomeny na vykonávanie obchodov.

DeFi

predpovede cien kryptomien
Defi Predpoveď cien

Celková blokovaná hodnota (TVL) v službách založených na blockchaine využívajúcich DeFi sa podľa DeFi Llama zvýšila z necelých 19 miliárd USD na konci roka 2020 na takmer 237 miliárd USD na konci roka 2021.

Používatelia môžu používať decentralizované burzy na obchodovanie s kryptomenami, získavať lukratívne úrokové sadzby a profitovať z token farmingu. Môžu si požičiavať na svoje digitálne aktíva za nízke úrokové sadzby a obchodovať s komoditami v tokenoch, ako sú akcie.

NFT

Je minca NFT dobrou investíciou?
Predpoveď cien NFT

S rastúcou popularitou tokenov bez tokenizácie (NFT) sa tokenizácia stáva čoraz populárnejšou. NFT boli vytvorené v roku 2017 na použitie ako znaky v hrách založených na blockchaine a prvé z nich boli vydané.

Vo svete umenia sú NFT čoraz populárnejšie ako spôsob, akým môžu umelci predávať digitálne diela kupujúcim na celom svete. V marci 2021 predal umelec Beeple dielo NFT za 69 miliónov dolárov a digitálny umelec Pak v decembri 2021 predal kolekciu NFT s názvom The Merge za viac ako 91 miliónov dolárov.

Projekty Blue Chip sú definované ako projekty so zbierkami profilových obrázkov NFT (pfp), ako napríklad Crypto Punks, Bored Ape Yacht Club a Cool Cats. Predpokladá sa, že pri menšom nebezpečenstve neúspechu majú blue chip akcie najväčšiu pravdepodobnosť, že ich hodnota časom porastie, a tieto projekty majú rovnakú reputáciu.

Kupujúci využívajú sociálne médiá pfps na vyjadrenie podpory iniciatívam. Organizácie World of Women (WOW) a Boss Babe sa to pokúšajú využiť na získanie peňazí na skutočné projekty, ktoré pomáhajú sociálnym programom.

Prečo ceny NFT kolíšu?
Odhady NFT môžu byť nestále

Ceny NFT sú mimoriadne volatilné a nadšenie okolo niektorých projektov môže rýchlo opadnúť, čím investori stratia hodnotu.

Podľa DeFi Llama dosiahol denný objem NFT v auguste 2021 vrchol na úrovni 338 miliónov USD, ale v septembri klesol na 40 miliónov USD. Objem sa zvýšil na maximum 232 miliónov USD vo februári, ale 12. apríla bol len niečo vyše 354 000 USD.

Hry: decentralizované aplikácie na predpovedanie cien kryptomien

Kryptomeny a hry čelia vysokému riziku v ekonomike
Decentrálne hry Predpoveď ceny

NFT sú kľúčovou zložkou herných modelov “play to earn” a “move to earn”, ktorých popularita v roku 2021 vzrástla v dôsledku úspechu hier ako Axie Infinity ( AXS/USD ).

Axie Infinity, v ktorej hráči chovajú a bojujú s postavami NFT v meta univerze, vytvorila hernú ekonomiku, ktorá používateľom v krajinách ako Filipíny umožnila zarobiť dostatok kryptomeny na generovanie skutočných peňazí.

Popularita prístupu “hrať, aby ste získali” podnietila vznik aplikácií, ktoré umožňujú používateľom zbierať údaje z mobilných telefónov alebo zariadení na sledovanie telesnej kondície namiesto toho, aby hrali online hry a boli za svoje aktivity odmeňovaní. Tent o model sa označuje ako systém odmeňovania založený na aplikáciách, pretože namiesto herného softvéru využíva aplikácie.

Aká je najlepšia aplikácia na predpovedanie kryptomien?
Závisia ceny nevymeniteľných tokenov od kryptomien?

Cena kryptomien vytvorených pre hry NFT a aplikácie meta-vesmíru bola mimoriadne volatilná, pričom cena meny Axie Infinity AXS vzrástla z 0,59 USD na začiatku roka 2021 na najvyššiu hodnotu 160 USD v novembri 2021 a potom v marci 2024 klesla na 45 USD.

Metaverse Index Cena Crypto Prognózy na rok 2024

Z dlhodobého hľadiska budú mať aplikácie duplicitného sveta založeného na blockchaine významný vplyv na očakávania zákazníkov v súvislosti s kryptomenami. Internet tretej generácie (Web3) bude založený na inteligentných zmluvách a môže zahŕňať nefungujúce tokeny na poskytovanie služieb, ktoré sú dostupné len prostredníctvom protokolu Metaverse. Fidelity, významná americká finančná spoločnosť, spustila fond obchodovaný na burze (ETF), aby investorom umožnila prístup k podnikom v tomto sektore.

Metaverse Index mvi Predpovedanie cien
Metaverse Index mvi Predpoveď ceny

Po tom, čo materská spoločnosť Facebook zmenila svoj názov na Meta Platforms, aby naznačila smer svojho budúceho rastu, došlo v novembri k prudkému nárastu hodnoty kryptomien.

V roku 2024, v kontexte dynamického vývoja kryptomien, sledujeme ďalšie inovácie v oblasti Metaverse, pričom predpokladáme, že nové projekty a technologické pokroky prinesú ešte väčšiu diverzifikáciu a rast v tomto sektore. Fidelity ETF a podobné investičné nástroje sú stále aktuálnym trendom, umožňujúc investorom pohodlný prístup k rôznym aspektom Metaverse ekosystému.

Ktorá kryptomena vzrastie v roku 2024?

Analytici sú zväčša optimistickí, pokiaľ ide o dlhodobý rast sektora kryptomien, krátkodobý výhľad je však neistejší. Čo bude definovať kryptomeny v roku 2024: dlhý medvedí trh alebo následný rast cien?

“Keďže trh s kryptomenami v poslednom čase pravdepodobne ovplyvnilo dlhodobejšie vnímanie trhového rizika a globálnej neistoty, tieto témy by mali byť na popredných miestach v zoznamoch investorov,” uviedol Eberhardt v marcovej poznámke.

“Keďže trh s kryptomenami v poslednom čase pravdepodobne ovplyvnilo dlhodobejšie vnímanie trhového rizika a globálnej neistoty, tieto témy by mali byť na popredných miestach v zoznamoch investorov,” uviedol Eberhardt v marcovej poznámke.

V roku 2024 môžeme očakávať, že kryptomeny budú reagovať na nové trendy a technologické inovácie, ktoré ovplyvnia ich hodnotu. Podľa spoluzakladateľa burzy BitMEX Arthura Hayesa bola krátkodobá budúcnosť trhu s kryptomenami menej ružová.

Bude rok 2024 pre kryptomeny dobrý?
Ktorá kryptomena je najsľubnejšia v roku 2024?

“Škaredou pravdou, ktorá v súčasnosti prenasleduje kryptomeny, je, že sa pohybujú v tandeme s trhmi aktív založenými na dlhu, ako sú akcie na globálnych rozvinutých trhoch, ktoré majú jedinečné riziko,” napísal Hayes na svojom blogu 11. apríla. Do konca druhého štvrťroka Hayes predpovedal, že BTC otestuje 30 000 dolárov a ETH klesne na 2 500 dolárov.

“Je nepríjemné, že som začal zhromažďovať altcoiny, keďže ich hodnota je pomerne atraktívna,” sťažoval sa Hayes.

“Aj keď niektoré z týchto aktív už klesli o 75 % zo svojho historického maxima, neverím, že sa vyhnú nasledujúcemu masakru kryptomien. V dôsledku toho nakupujem opcie na krach v júni 2024 na bitcoin aj ether,” pokračoval.

Je kryptomena v medveďom alebo býčom trhu?

Je v USA medvedí alebo býčí trh?
Býčie a medvedie trhy: čo pre vás znamenajú

Preskúmajte trhovú kapitalizáciu troch najvýznamnejších kryptomien a zistite, či sa sektor ako celok vyvíja jedným alebo druhým smerom. Keďže väčšie mince sú veľmi závislé od menších altcoinov, pohľad na tri najväčšie mince podľa trhovej kapitalizácie môže ponúknuť predstavu o tom, ktorým smerom sa trh uberá.

Akú hodnotu budú mať bitcoiny v roku 2024?
Je Bitcoin dobrou investíciou v roku 2024?

Trh s kryptomenami ako celok má podľa CoinMarketCap hodnotu 1,9 bilióna dolárov, pričom bitcoin ( BTC / USD ) je na čele s celkovou hodnotou približne 780 miliárd dolárov k tomuto dátumu (14. apríla). Na druhom mieste je ether ( ETH / USD ) s hodnotou 371,2 miliardy USD, za ktorým nasleduje tether ( USDT / USD ) s hodnotou 82,7 miliardy USD. Celková trhová kapitalizácia kryptomien sa v tom čase pohybovala okolo 1,9 miliardy USD; počas novembrovej rally sa zvýšila z historického maxima 2,9 miliardy USD.

Cena Bitcoinu a ďalších digitálnych mien sa za posledných niekoľko rokov výrazne zvýšila.

Podľa analytikov agentúry Bloomberg z februára môže trh v budúcom roku dosiahnuť najnižšiu úroveň 30 000 USD. 100 000 USD by bola “ďalšia významná hranica pre bitcoin”, napísali.

Napriek súčasnému poklesu prieskum odhalil optimistické nálady vo svojich kryptografických predpovediach, pričom sa predpokladá, že “určitá eliminácia špekulatívnych excesov z roku 2021” bude hlavnou súčasťou roku 2024.

Predpoveď ceny horúcich mincí
Ktoré kryptomeny vzrastú v roku 2024?

“Zhodnotenie referenčnej kryptomeny je na ceste stať sa globálnym digitálnym kolaterálom a hlavnými výhodami sú skoré prijatie a obmedzená ponuka novej technológie/aktíva,” uvádza sa v štúdii.

“Rozšírenie kryptomien je znakom rastúcej nadvlády digitálnych aktív, čo je dobrým znamením pre americký dolár, bitcoiny a ethereum… Ethereum je najdôležitejšou platformou pre virtuálne meny a nevymeniteľné tokeny (NFT), ako aj kľúčovou podporou ceny etherea. “Pokračovalo to ďalej.

Predpoveď ceny mince Iotx
Invesco Digital Asset ETF

Na druhej strane, americká spoločnosť Invesco, ktorá sa zaoberá správou investícií, sa ku kryptomenám vyjadrila negatívne.

Paul Jackson, vedúci globálneho výskumu alokácie aktív, v januári poznamenal, že “masívny marketing Bitcoinu pripomína aktivity burzových maklérov, ktoré viedli ku kolapsu trhu v roku 1929”.

 “Vieme, ako sa to skončilo, a bitcoin už klesol na približne 42 000 USD (k 7. januáru 2022), presne podľa klesajúcej trajektórie našej mánie. Tento vzor predpokladá stratu 45 % do 12 mesiacov od vrcholu typickej finančnej mánie.

“Ak sa budeme riadiť týmto modelom (za predpokladu, že sme videli vrchol), cena Bitcoinu do konca októbra klesne na 34 000 – 37 000 USD… Nemyslíme si, že je obzvlášť ťažké predstaviť si, že Bitcoin tento rok klesne pod 30 000 USD.

Prečo ceny kryptomien podľa predpovedí klesajú?
Padne bitcoin pod 30 000 USD?

V roku 2024 sa zdá, že kryptomeny stále podliehajú vplyvom neistoty a reakciám na globálne udalosti. Pri tvorbe akejkoľvek kryptografickej prognózy majte na pamäti, že ceny sú veľmi volatilné, takže je ťažké robiť presné krátkodobé predpovede a takmer nemožné zostaviť dlhodobé prognózy.

Dôrazne odporúčame, aby ste si pred investovaním do tokenov kryptomien urobili vlastnú štúdiu. Pred prijatím akéhokoľvek investičného rozhodnutia si prečítajte najnovšie trhové trendy, správy, technické a fundamentálne štúdie, ako aj názory odborníkov. Majte na pamäti, že minulý úspech nie je prediktorom budúcich výsledkov.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov