Čo je to Rebase/Elastic Token a ako funguje?

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Je možné zarobiť peniaze na rebase tokene?

Keď získa veľké množstvo finančných prostriedkov, môže zarobiť viac za deň a rozdeliť ďalšie žetóny týmto zásobníkom ako odmenu. Je zrejmé, že najpopulárnejšou rebase je Olympus DAO OHM, keďže ide o najčastejšie forknutý projekt z Olympus DAO, avšak väčšina stakovacích výhod funguje a funguje podobne.

⚡️ Čo je rebase v stakingu?

Platforma Rebase Finance je prelomový projekt, ktorý umožňuje automatické stakovanie a skladanie úrokov s nekonečným APY 300 000 percent. Používatelia môžu získavať odmeny $REBASE vo forme úrokových platieb priamo do svojej peňaženky jednoduchým nákupom a uchovávaním kryptomeny rebase vo svojej peňaženke.

⚡️ Čo je kryptomena AMPL?

Čo je to kryptomena Ampleforth (AMPL)? Je to druh meny Ethereum s automaticky upravovanou obchodovateľnou ponukou.

⚡️ Ako funguje elastický token?

Ponuka obehu (alebo dobíjania) tokenu sa rozširuje alebo zmenšuje v dôsledku zmien ceny kryptomeny. Toto zvýšenie alebo zníženie ponuky sa uskutočňuje pomocou overbasis.

Sú žetóny rebase ziskové?

Kryptomena s dynamickou ponukou, ktorá reguluje jej cenu, sa nazýva rebase alebo elastický token. Rebase tokeny sú zvyčajne spojené s iným aktívom a podobne ako stabelcoiny sú riadené algoritmom. Rebase, na rozdiel od stabelcoinu , spaľujú tokeny v obehu alebo okamžite vytvárajú nové namiesto toho, aby sa spoliehali na rezervy na udržanie pegu.

Ponuka rebase tokenu je veľmi neistá, ale jeho cena má tendenciu zostať konštantná, pokiaľ sleduje hodnotu iného aktíva.

Sú rebase tokeny ziskové?
Čo je to rebase pri stohovaní?

Každá kryptomena má svoj vlastný kód, ktorý určuje pravidlá tvorby a ničenia mincí (razenie a pálenie). Tieto predpisy zvyčajne nie sú vytvorené s ohľadom na konkrétnu cenu.

Keď baníci overia blok, vygeneruje sa nový bitcoin. Neexistuje žiadny iný spôsob, ako vytvoriť bitcoin, a neexistuje ani žiadna metóda na jeho odstránenie. Bitcoin sa vyrába takým spôsobom, že sa podporuje účasť na ťažbe a pridávanie čerstvých tokenov do obehu, nie manipulácia s cenou. V dôsledku toho bitcoin nie je opätovným označením existujúceho aktíva.

Príkladom tokenu na zmenu označenia je Ampleforth (AMPL). Ponuka tejto meny sa mení každých 24 hodín, aby sa cena udržala blízko 1 USD.

Aký je kurz rebase kryptomeny?
Čo je token pozitívnej bázy?

Hodnota každej peňaženky držiacej AMPL sa bude zvyšovať úmerne s množstvom jej aktív. To znamená, že každý má stále rovnaké množstvo AMPL. Základné ekonomické sily budú cenu tlačiť späť k cieľu, keď sa bude vyrábať viac tokenov.

Na druhej strane je pravdepodobnejšie, že malí investori urobia veľkú chybu. Keď cena bitcoinu klesne pod určitú úroveň, veľkí investori, ktorí majú v držbe viac ako 1 milión USD v bitcoinoch a etheroch, likvidných aktívach, peňažných ekvivalentoch alebo komerčných zmenkách, s väčšou pravdepodobnosťou predajú svoje bitcoiny a ethery za výhodné ceny.

Faktom je, že aj po znížení ceny každého tokenu AMPL na polovicu bude mať každý vami vlastnený token hodnotu približne 1 USD.

Rebase tokeny sú kryptoaktíva
Žetóny na opätovné založenie.

Doge Killer bol názov pridelený tokenu z ekosystému shiba inu s názvom dogekiller (LEASH), ktorý bol pôvodne vytvorený ako rebranch s cieľom sledovať cenu dogecoinu (DOGE) v pomere 1/1000, čo znamená, že ak by cena dogecoinu stúpla na 0,01 USD, cena dogekillera by sa zvýšila na 0,001 USD.

Cena Dogekillera sa 12. januára vyšplhala na 0,35 USD, keď sa začali šíriť správy o jeho existencii a potenciálnej hodnote, a v nasledujúcich dňoch sa prepadla späť na približne 0,05 – 0,06 USD, pretože ľudia svoje tokeny Dogekiller predávali.

Tým sa otvorili dvere pre pohyby cien dogecoinu, ktoré mohli ovplyvniť investorov do siba inu bez toho, aby museli investovať priamo do tokenu, čím sa do systému zapojilo viac ľudí.

Čo je rebase v kryptografii
Čo je token Rebase?

Projekt bol nakoniec ukončený, hoci tokeny LEASH neboli nikdy “stiahnuté”. Namiesto toho sú teraz sporiacou mincou, ktorá sa upravuje podľa ponuky a dopytu, podobne ako väčšina ostatných kryptomien.

Prečo potrebujeme pružné zásobovacie žetóny?

Základnou myšlienkou tohto konceptu je, že cena týchto mincí zostane konštantná, čo sa dosiahne zmenou ponuky.

Tokeny s pružnou ponukou sa často porovnávajú so stabilnými mincami, pretože majú povesť, že si udržiavajú konzistentnú hodnotu. Medzi nimi však existuje niekoľko dôležitých rozdielov.

Čo je token rebase? význam rebase crypto
Je výhodné investovať do tokenu rebase?

Stablecoiny sú meny, ktoré sa snažia udržať svoju hodnotu stabilnú tým, že ju viažu na cenu inej reálnej komodity.

Miera udržateľného rastu ponuky tokenov je určená cieľovou cenou, ktorá sa stanovuje prostredníctvom časovo premenlivej ponuky tokenov.

Elastos využíva rovnakú základnú architektúru ako stabelcoins s tým rozdielom, že elastic supply tokeny sa nemusia nevyhnutne snažiť eliminovať volatilitu. Namiesto toho, aby sa ju snažili znížiť, usilujú sa ju znížiť na úroveň, pri ktorej sa dosiahne zamýšľaná hodnota tokenu.

Celková ponuka projektu sa mení tak, aby sa pri zvýšení ceny zvýšilo aj dodávané množstvo. Keď sa ponuka zvyšuje, hodnota každého tokenu klesá.

Podobne, keď cena klesá, klesá aj celková ponuka projektu, čo vedie k zvýšeniu ceny. Ako vidíte, toto

ako funguje token rebase
Sú žetóny rebase zdaniteľné?

Existujú nejaké nevýhody používania elastických zásobovacích žetónov?

Investovanie do tokenov s pružnou cenou sa môže považovať za nebezpečné. Šanca, že s tokenmi s elastickou ponukou prídete o peniaze, je vyššia. Áno, môže to zlepšiť vaše zárobky, ale môže to tiež zvýšiť vaše straty. Ak cena tokenu klesne a spoločnosť sa opätovne zaradí na burzu za nižšiu cenu, prídete o peniaze jednak preto, že hodnota tokenu klesne, a jednak preto, že budete musieť kúpiť viac tokenov, aby ste získali rovnaký počet akcií.

Ďalšou nevýhodou investícií do tokenov elastic supply je, že ide o experimentálne aktívum, čo zvyšuje možnosť chýb v kóde inteligentného kontraktu projektu.

Čo sú odmeny rebase?
Čo je to rebase/Elastic Token?

Tu je niekoľko príkladov pružných ponukových žetónov.

  • Ampleforth (AMPL).
  • Yam Finance (YM).
  • Protokol BASE (BASE)
  • DEFI 100 (D100)

Čo je odraz?

Kladné precenenie je také, pri ktorom je cena elastického tokenu vyššia ako cieľová cena, kým záporné je také, pri ktorom je nižšia. Napríklad máme 50 tokenov A s cieľovou relasibilnou cenou 1 USD. Ak sa hodnota tokenu zvýši o 20 % na 1,2 USD a relasibilná cena zvýši množstvo o 50 %, potom nová celková ponuka bude 75 A.

V prípade dobrého preznačenia môžu držitelia žetónov manažmentu odovzdať svoje hlasy a získať časť zisku. Pozitívne relabelingy nepoškodzujú dodávateľov likvidity ani držiteľov tokenov.

Ako fungujú rebase tokeny?
Ako fungujú elastické žetóny?

Aké faktory ovplyvňujú predpokladanú cenu?

Cieľová cena sa vypočítava podľa projektov, ktoré stanovujú skromnú symbolickú cenu ako vodítko na priblíženie sa k zamýšľanej hodnote. Rebase robí z tokenov s pružnou cenou syntetickú komoditu s nepredvídateľnou hodnotou a tendenciou ponuky k stabilite. Aby sa zabránilo zneužívaniu trhu, množstvo vytvorených tokenov sa určuje podľa dopytu a ponuky na trhu.

Použitie rebasingu na kombináciu dlhopisov

Rebasing zvyšuje alebo znižuje množstvo meny v obehu priamo na adresu používateľa s cieľom stimulovať dopyt. Dlhopisy sa nakupujú a menia za algoritmické aktívum v trhovom modeli, ktorý podporuje pomer aktív.

Je možné na rebase tokenoch zarobiť?
Aké sú tri typy žetónov?

Tretím aspektom je stohovanie, pri ktorom sú aktíva zabezpečené s cieľom zabezpečiť likviditu a stimulovať dopyt. Používatelia môžu získať dlhopisy pomocou stablecoinov a stajleri môžu získať vydané tokeny ich predzásobením. Namiesto prenajímania likvidity dáva proces bondingu protokolom kontrolu nad jej väčšinou.

K dispozícii je zoznam populárnych projektov rebase.

Obdivujte bohatú, štruktúrovanú históriu tejto starobylej osady.

Ampleforth je syntetické aktívum, ktoré poskytuje nekorelované výnosy v priestore DeFi. AMPL využíva na preznačovanie veštiareň Chainlink. Podľa bielej knihy je cieľová cena 1,009 USD vzhľadom na index spotrebiteľských cien na rok 2019 v amerických dolároch. K prelaďovaniu dochádza každý deň o 2:00 UTC.

Štandardný protokol

Základný protokol je prepojený s celkovou kapitalizáciou trhu kryptomien, aby bolo možné sledovať celkové trendy na trhu kryptomien. Zahrnutie širšej škály aktív je výhodné, pretože poskytuje investorom väčší prístup. Zamýšľaná hodnota podkladového tokenu bola určená na základe malého percenta celého trhu s kryptomenami, ktorý je decentralizovaný a odolný.

Čo potrebujete vedieť o tokene Elastic Supply
Vysvetlenie pružných zásobovacích žetónov

MDPL je maximálna možná výška stromu.

RMPL bol odvodený od AMPL a používa náhodnú zmenu veľkosti s cieľovou cenou 1 USD. Proces zmeny veľkosti projektu netrvá dlhšie ako dva dni. Keď cena stúpne nad 1,05 USD alebo klesne pod 0,95 USD, aktivuje sa postup rebasingu. Na rozdiel od AMPL, ktorý využíva ako cieľové udalosti arbitrážne

Tu nájdete informácie o tom, kde si ho môžete kúpiť a koľko zaň zaplatíte.

Projekt Yam Finance bol vytvorený ako stávkový systém, mechanizmus na dobíjanie a systém riadenia. Platforma nakupuje tokeny YCRV vo forme dobrého rebailu pre svoju správu pokladnice. Každých 12 hodín, o 20:00 UTC a 8:00 UTC, sa YAM aktualizuje. V pôvodnej verzii bola objavená chyba, ktorá mohla kolidovať s tokenom YFI.

Čo je token elastic supply (EST)
Ďalšie informácie o žetónoch elastickej dodávky

V dôsledku toho protokol sľuboval, že umožní používateľom konvertovať ich YAM na YAMv2. Po ukončení auditu budú môcť používatelia vymeniť svoje tokeny za YAMv3 pomocou inteligentnej zmluvy.

Ak sa neviete rozhodnúť, zohľadnite nasledujúce faktory:

Predpokladaná cena REB (Reserve) je 1 USD. Projekt plánuje spustiť ešte v tomto roku a pôjde o reloadingový projekt s cieľovou cenou 1 USD. Systém bol pôvodne predstavený v roku 2020 a odvtedy boli v obehu 2 milióny tokenov. Podľa opisu protokolu je odolný voči inflácii a má zabudovaný mechanizmus na stabilizáciu hodnoty.

Je možné na tokene rebase elastic token zarobiť?
Čo je to elastická minca?

ZALOŽENÉ.

Cena mince Synthetix viazanej na dolár je stanovená v amerických dolároch a má pružný ponukový mechanizmus s názvom STABLE, ktorého cieľom je zvýšiť základnú cenu syntetickej meny na 1 USD. Každý deň o 5:00 UTC, keď cena stabilnej mince Synthetix viazanej na dolár stúpne alebo klesne o 5 %, sieť. Pôvodný harmonogram projektu mal cieľ 100 miliónov dolárov, ale počas crowdsale bol zvýšený na 200 miliónov dolárov.

Vnímanie budúcnosti je ovplyvnené obrazmi z minulosti (napr. obrázky pred a po).

Olympus DAO je decentralizovaný finančný systém, ktorého cieľom je vytvárať stabilné aktíva spojené s kryptomenami. Používateľom sa odporúča uložiť alebo predať svoj kolaterál v pokladnici Olympus za tokeny OHM so zľavou pomocou stohovania a prepojenia.

Čo je to stohovanie kryptomien?
Čo je to cenovo rebase elastic token

Problém, ktorý stablecoiny, ako sú tie, ktoré používa Olympus DAO, riešia, sú časté turbulencie na trhu. Existujúce stabelcoiny sú naviazané na americký dolár. Na rozdiel od iných decentralizovaných iniciatív sa na vydávanie tokenov OHM používa rezerva kryptomeny Olympus DAO. Projekt vytvoril Zeus, čo je pseudonym osoby.

Krajina zázrakov (TIME).

Mena Wonderland je decentralizovaný systém rezervných aktív postavený na systéme Olympus DAO. Protokol obsahuje niekoľko rezervných aktív, ako sú tokeny likvidity, pre každú jednotku natívneho tokenu TIME. Na zabezpečenie toho, aby si mena TIME zachovala svoju prirodzenú hodnotu, bol vytvorený model.

Je možné na tokene rebase elastic token zarobiť?
Aký význam má zabalenie tokenu?

Žetóny TIME sa spália, ak sa nedosiahne maximálna suma, keď TIME klesne pod garantovanú sumu. Používatelia krajiny zázrakov majú možnosť viazať a stohovať modely, pričom viazaním sa vytvárajú nové žetóny a ich nákup z pokladnice je so zľavou. Stohovanie na druhej strane umožňuje používateľom získať úrok prostredníctvom skladania.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov