Čo je to index strachu a chamtivosti kryptoměn? Aké faktory ovplyvňujú správanie cien aktív? Analýza sentimentu v oblasti kryptomien

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Ako získam mince strachu?

✔️ Vytvorte si peňaženku Coinbase. Na získanie strachu budete potrebovať peňaženku, ktorá podporuje samoobslužné ukladanie, napríklad Coinbase Wallet.
✔️ Vytvorte si účet Coinbase Wallet pomocou svojej e-mailovej adresy a nasledujúcich informácií: ✔️ Názov, ktorý chcete používať.
✔️ Fráza na obnovenie by mala byť bezpečne uložená.
✔️ Pochopte a naplánujte si výdavky na prevádzku siete Ethereum.
✔️ Na nákup a prevod Etherov na účet Coinbase použite burzu kryptomien.
✔️ Použite svoje ETH na nákup Fear na stránke burzy.

⚡️ Ako funguje index strachu a chamtivosti v kryptomene?

Index strachu a chamtivosti v kryptomene je prieskum určený na vyhodnotenie nálady na trhu, ktorá je kvantifikovaná na stupnici od 0 do 100. Spodný koniec (0-49) tohto spektra odráža strach, zatiaľ čo horný koniec (50-100) predstavuje chamtivosť.

⚡️ Čo znamená steaking v kryptomene?

Stajkovanie umožňuje investorom do kryptomien využívať svoje digitálne aktíva a generovať pasívny príjem bez toho, aby ich museli predávať. Stakovanie si môžete predstaviť ako kryptografickú verziu vkladania peňazí na sporiaci účet s vysokým výnosom.

⚡️ Je stakovanie bezpečné?

Finančné prostriedky sú s najväčšou pravdepodobnosťou bezpečné, pretože sú na bankovom účte. Avšak aj keď sú vaše peniaze počas obdobia stávkovania “uzamknuté”, neznamená to, že sú úplne bezpečné. Hoci niektoré burzy tvrdia, že zmrazené prostriedky uchovávajú v chladiacom zariadení, nie vždy je to tak a kyberzločinci si z veľkých búrz odniesli bitcoiny

Viac informácií o indexe strachu a chamtivosti nájdete na našej webovej stránke

Uvažovali ste niekedy o tom, že aj keď ste vytvorili solídnu investičnú stratégiu, môže ju v priebehu niekoľkých sekúnd zničiť panika alebo chamtivosť účastníkov trhu?

Nálady na trhu môžu byť ovplyvnené rôznymi podnetmi, ako je napríklad “strach zo zmeškania” alebo “FOMO” medzi verejnými a súkromnými organizáciami a podnikmi, ktoré sa zaujímajú o Bitcoin.

Väčšina investorov sa obáva, že cena vzrastie nad súčasnú úroveň, a preto zadávajú veľa nákupných príkazov. Výsledkom je rast ceny.

Index strachu a chamtivosti
Strach – indikátory a signály

Keď veľké množstvo investorov začne panikáriť a predávať svoje aktíva, ako aj negatívne správy, ktoré sa objavili počas poklesu cien, dochádza k okamžitej zmene nálady investorov.

Reakcia trhu na takéto správy sa nazýva “index strachu a chamtivosti”.

Ako môžeme merať náladu investorov, keď priamo ovplyvňuje cenu aktíva?

Investori sa obávajú o zachovanie aktív počas krízy, keď na ne predajcovia na trhoch vyvíjajú tlak. Vtedy investori používajú indexy ako zástupné ukazovatele na meranie paniky investorov na akciovom trhu.

Kryptotrhu sa zmocnil "extrémny strach"
Kryptomena index chamtivosti a strachu

Index VIX alebo index volatility je meradlom volatility akciového trhu. Na vytvorenie indexu s touto hodnotou sa používa objem obchodovania na trhu s derivátmi.

Cenová akcia VIX-u bude odrážať investičné predstavy inštitucionálnych a bonitných investorov.

Ďalším ukazovateľom, ktorý možno použiť na posúdenie nálady investorov, je index strachu a chamtivosti, ktorý sa vzťahuje aj na trh s kryptomenami.

Čo je to Crypto Fear and Greed Index a ako ho môžeme použiť na analýzu investícií do bitcoinu?

Index strachu a nenásytnosti Bitcoin a kryptografický
Kryptomena index strachu a chamtivosti

Index kryptomien bol navrhnutý tak, aby meral znepokojenie a chamtivosť investorov na trhu s bitcoinmi. Používa sa na skúmanie aktivity investorov v oblasti kryptomien.

Investori dostávajú správy o trhu rýchlo a môžu sa okamžite rozhodovať, keď sa na trhu vyskytnú významné udalosti, dobré aj zlé.

Predstavte si, že by sa o tom v rovnakom čase dozvedeli investori na celom svete. Je oveľa pravdepodobnejšie, že to vyvolá “nákupné FOMO” alebo “panický výpredaj” na iných trhoch ako na akciových.

Na trhu s kryptomenami existuje niečo, čomu sa hovorí strach a chamtivosť
Index strachu a chamtivosti kryptomien vykazuje rekordný nárast

Keď investori na tomto nepretržitom trhu prepadajú panike alebo chamtivosti, index Cryptocurrencies Fear & Greed sa používa na štúdium správania investorov a pomáha pri rozhodovaní.

Týmto spôsobom nie ste závislí od nálady na trhu ani ňou ovplyvnení, čo môže investorom pomôcť lepšie realizovať ich stratégie. Index použitý v tomto príklade je prevzatý z alternatívnej webovej stránky .

Crypto Fear and Greed Index je skóre, ktoré sa pohybuje od 0 do 100, pričom 0 znamená úroveň extrémnej úzkosti medzi investormi, ktorá môže viesť k výraznému predajnému tlaku.

Hodnota 100 znamená, že investori sa stali nadmerne chamtivými. FOMO mohlo vyvolať určitý nákupný impulz.

"Extrémny strach" ovláda trhy s kryptomenami
Index strachu a chamtivosti: ako môže investor sledovať pulz trhu

Index Cryptostrategy a Greed Index sú podľa webovej stránky založené na údajoch z piatich zdrojov.

Tieto zdroje sú:

 • sociálne médiá (Twitter)
 • Trendy Google
 • trhová kapitalizácia
 • objem obchodovania
 • volatilita cien.

Časť indexu týkajúca sa sociálnych médií hľadá v tweetoch zmienky o “buy”, “sell” a “hold”.

Google Trends vyhľadáva ľudí, ktorí hľadajú určité kľúčové slová súvisiace s bitcoinom, napríklad “cena bitcoinu”.

Index strachu a chamtivosti na kryptografickom trhu
Index strachu a chamtivosti z Bitcoinu

Údaje o trhovej kapitalizácii a objeme obchodovania pochádzajú zo stránky CoinMarketCap.com.

A nakoniec, volatilita cien je založená na údajoch zo stránky BitVol.info.

Index sa aktualizuje každú hodinu a na webovej stránke si môžete pozrieť, ako sa vyvíjal za posledný týždeň, mesiac alebo rok.

Čo nám teda hovorí vysoké alebo nízke skóre v indexe Crypto Fear & Greed?

Index strachu a chamtivosti online
Index strachu a chamtivosti, kde sledovať

Keď index klesne pod 50, môže to byť znamenie, že investori sa začínajú príliš báť, čo by mohlo viesť k príležitosti na nákup.

Ak index stúpne nad 50, môže to znamenať, že investori začínajú byť chamtiví, čo by mohlo byť signálom na predaj.

Samozrejme, vždy by ste si mali urobiť vlastný prieskum a nerozhodovať sa len na základe jedného ukazovateľa.

Krypto index strachu a chamtivosti v čase
Graf indexu strachu a chamtivosti

A nezabudnite, že minulá výkonnosť nemusí byť nevyhnutne ukazovateľom budúcich výsledkov.

Ak však hľadáte ďalší nástroj, ktorý by vám pomohol pri obchodovaní s kryptomenami, možno by stálo za to zvážiť index strachu a chamtivosti v oblasti kryptomien.

Čo ovplyvňuje kryptografický strach a chamtivosť?

Pri vytváraní indexu majte na pamäti, že sa vyžadujú niektoré kritériá indexovania.

Krypto index strachu a chamtivosti
Nástroj Index strachu a chamtivosti

V súčasnosti je v indexe zahrnutý len bitcoin. Pretože keď sa cena bitcoinu pohybuje, má potenciál výrazne ovplyvniť trh. V dôsledku tejto skutočnosti boli stanovené ďalšie kritériá indexovania, medzi ktoré patria:

 • Zlato, striebro a platina majú kombinovanú volatilitu 25 %.

Tento údaj sa vypočítava na základe volatility a maximálneho poklesu ceny bitcoinu oproti 30- a 90-dňovej priemernej volatilite. Keď volatilita rastie, znamená to nadšenie na trhu.

Viac informácií o krypto indexe strachu a chamtivosti
Index strachu a chamtivosti éterium
 • 25 % trhovej dynamiky/objemu akcií je irelevantných.

Keď trh rastie, táto metóda zahŕňa porovnanie 30- a 90-dňových kĺzavých priemerov, aby sa zistilo, či je na strane predaja veľká nákupná aktivita. To vedie k chamtivosti investorov na trhu.

 • Podľa tejto správy sa sociálne médiá podieľajú na tvorbe potenciálnych zákazníkov B2B len 15 %.

Pri analýze kryptomien používajte pre každú kryptomenu hashtag (napríklad #XRP). Výpočet je založený na miere a počte odpovedí.

 • Prieskumy majú iba 15 % úspešnosť.

Názory na dočasne vypnutú webovú stránku

Čo je to index strachu pre kryptomeny Krypto index strachu a chamtivosti
Čo znamená extrémna chamtivosť v kryptomenách?
 • Moja skúsenosť s týmto kmeňom je fantastická; túto recenziu píšem, keď som na ňom zfetovaný

Percentuálny podiel trhovej kapitalizácie je založený na cene. Bitcoiny a altcoiny sa považujú za bezpečné útočisko pri prudkom náraste napätia na trhu, zatiaľ čo altcoiny sa používajú len na špekulatívne účely.

Výsledkom je, že skúmanie podielu na trhovej kapitalizácii môže poskytnúť pohľad na nálady investorov, ale stále je neisté, pretože rast trhovej kapitalizácie altcoinov môže byť spôsobený skutočným záujmom investorov.

 • Počet značiek, ktoré používajú frázu “ako ryba vodu”, sa zvýšil z nuly na 70 percent. Používanie týchto slov je obľúbené nielen medzi podnikmi, ale aj medzi spotrebiteľmi.
Kedy si môžem kúpiť index strachu a chamtivosti?
Aký je index strachu a chamtivosti v kryptomenách?

Google Trends je nástroj spoločnosti Google, ktorý analyzuje kľúčové slová súvisiace s bitcoinmi. Keď počet dopytov na výrazy súvisiace s bitcoinmi stúpa, znamená to, že investori sa o trh s kryptomenami zaujímajú čoraz viac.

Čo vám hovorí graf strachu a chamtivosti?

Krypto index strachu a chamtivosti
Ako získate chamtivé mince?

Nad grafom ceny bitcoinu sme prekryli index bitcoinu. Výhodou tohto postupu je, že umožňuje pozorovať nielen súčasnú hodnotu, ale aj to, ako sa ocenenie vyvíjalo v závislosti od kolísania ceny.

Pridanie tohto nového, jedinečného rozmeru do indexu strachu a chamtivosti kryptomeny Bitcoin, ktorý umožňuje investorom posúdiť, ako index historicky reagoval na zmeny cien.

Toto je jediné miesto na svete, kde ho môžete objaviť, a nie je na žiadnej inej webovej stránke, o ktorej vieme, že sa zaoberá indexom strachu a chamtivosti.

Každý deň budeme aktualizovať tento živý graf, aby sme ukázali, ako sa index strachu a chamtivosti Bitcoinu mení spolu s jeho cenou.

Ponúkame aj bota na Twitteri, ktorý každý deň tweetuje aktuálnu hodnotu indexu strachu a chamtivosti.

Krypto index index strachu a chamtivosti kryptoměn
Strach – indikátory a signály

Stupnica strachu má rozsah od 0 do 100, pričom 0 znamená “extrémny strach” a 100 “extrémnu chamtivosť”.

Dúfame, že sa vám táto inovatívna a bezplatná služba bude páčiť

Pri použití s bitcoinmi. Ak vezmeme do úvahy index kryptostresu a chamtivosti, ako aj cenu bitcoinu, vidíme, že keď index kryptostresu a chamtivosti dosiahol zelenú čiaru na obrázku 1 na úrovni 10, cena bitcoinu vzrástla päťkrát.

Je index strachu a chamtivosti presný?
Ako interpretujeteindex strachu a chamtivosti kryptoměn?
 • Zvýšenie 1 +70 %.
 • Zvýšenie 2 +45%
 • Zvýšenie 3 +310%
 • Zvýšenie 4 +25%
 • Zvýšenie 5 +300% .

Z kombinácie krypto-stratégie a indexu chamtivosti na úrovni 90 (červená čiara na obrázku 1) vyplýva, že cena bitcoinu klesne zo svojho vrcholu dvakrát, a to nasledovne:

 • Zníženie 1 -40 %.
 • Zníženie 2 -45 %.
Fear and Greed index strachu a chamtivosti kryptoměn
Kryptografický index strachu ukazuje

Pri pohľade na výsledky testov sa zdá, že v rámci našej investičnej analýzy kryptografického trhu môžeme využiť index strachu a chamtivosti.

Druhým účelom indexu je merať náladu investorov. Nie je to signál na nákup a predaj. Ak sa však využíva týmto spôsobom, môžeme sa my, používatelia, stratiť v náladách na trhu.

Úzkosť a chamtivosť investorov na trhu s kryptomenami môžeme merať pomocou indexu strachu a chamtivosti v oblasti kryptomien. Mal by sa však používať len na sledovanie nálady investorov na trhu, pričom odporúčania na predaj na jeho základe by sa mali zohľadňovať s ďalšími kritériami.

Ako získať mince greed?
Aký je index strachu a chamtivosti kryptoměn

Teraz, keď už viete, čo je index strachu a chamtivosti, môžete si overiť fakty a urobiť informovanejší nákup. Vtedy vám príde na pomoc spoločnosť Zipmex. Ak chcete začať obchodovať, prejdite na burzu!

Ako vždy, šťastné obchodovanie!

Crypto Fear and Greed Index je nový nástroj, ktorý sa dá použiť na meranie nálady investorov na trhu s kryptomenami. Index je založený na cene Bitcoinu a ďalších faktoroch, ako je napríklad počet vyhľadávaní výrazov súvisiacich s Bitcoinom na Googli. Index možno použiť na sledovanie toho, ako sa trh

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov