Ako začať obchodovať s kryptomenami: Ako na to: Podrobný sprievodca

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Je BOT arbitráž krypto ziskový?

Ak je vaša stratégia úspešná, môže byť arbitrážny prístup k obchodovaniu s kryptomenami pomerne lukratívny. Vzhľadom na krátke časové rámce spojené s oceňovaním kryptomien by mal byť bot, ktorého si vyberiete na tento druh obchodovania, veľmi rýchly. Je to spôsobené tým, že trh je nepredvídateľný a ceny sa neustále menia.

⚡️ Je možné na arbitráži prehrať?

Počas komoditnej krízy môže investor stratiť peniaze v deň arbitrážnej konvergencie. V tomto prípade je investor v horšej pozícii, ako keby investoval len do bezrizikového aktíva.

⚡️ Aké sú nevýhody arbitráže?

Hlavnou nevýhodou arbitrážnych fondov je ich nedostatočná spoľahlivosť. Ako už bolo povedané, arbitrážne fondy nie sú obzvlášť výnosné na stabilných trhoch. Fond sa môže fakticky stať dlhopisovým fondom, aj keď len dočasne, ak nie je k dispozícii dostatok úspešných arbitrážnych obchodov.

⚡️ Je arbitrážny fond oslobodený od dane?

Na daňové účely sa arbitrážne fondy považujú za akciové fondy. Investori, ktorí držali tieto programy menej ako rok, podliehali 15 % dani z kapitálových výnosov a investori, ktorí ich predali po roku, platili len 10 % daň z dlhodobých kapitálových výnosov.

Arbitrážne obchodovanie s kryptomenami je forma obchodnej stratégie, pri ktorej investori profitujú z menších cenových rozdielov na viacerých trhoch alebo burzách. Kryptoarbitrážne obchodovanie predstavuje nákup digitálneho aktíva na jednej burze a jeho okamžitý predaj (často) za vyššiu cenu na inej burze.

Čo je to kryptoarbitráž?
Je kryptomenová arbitráž zisková?

Arbitráž je typ obchodovania, pri ktorom využívate cenové rozdiely medzi dvoma trhmi. Znamená to zarábať peniaze využitím cenového rozdielu medzi dvoma miestami. Ďalšou výhodou tejto techniky je, že ju možno vykonávať bez potreby drahej infraštruktúry alebo skúseností investora.

Čo je arbitrážne obchodovanie a ako funguje?

Ako sa obchoduje kryptomenová arbitráž?
Je kryptografická arbitráž legálna?

Arbitráž je na tradičných finančných trhoch štandardnou praxou už desaťročia. Napriek tomu sa zdá, že potenciálnym arbitrážnym príležitostiam na trhu s kryptomenami sa venuje čoraz viac pozornosti.

Je to pravdepodobne spôsobené povesťou trhu s kryptomenami, ktorý je v porovnaní s inými finančnými trhmi extrémne volatilný. To znamená, že ceny kryptoaktív sú známe tým, že sa v priebehu času výrazne menia. Arbitrážni obchodníci majú oveľa viac možností nájsť ziskové cenové rozdiely, keďže kryptoaktíva menia majiteľov na stovkách búrz 24 hodín denne, sedem dní v týždni.

Je BOT arbitráž zisková?
Čo je kryptografická arbitráž a či sa oplatí

Ak chcete využiť rozdiel v cene digitálneho aktíva na dvoch alebo viacerých burzách, stačí určiť maržu medzi dvoma alebo viacerými burzami a vykonať sériu transakcií.

Zoberme si situáciu, že bitcoin sa na Coinbase obchoduje za 45 000 USD a na Krakene za 45 200 USD. V tomto scenári by kryptografickí arbitri mohli identifikovať rozdiel v cene a kúpiť bitcoin na Coinbase, aby ho predali na Krakene a dosiahli zisk 200 USD. Toto je príklad kryptoarbitrážnej transakcie.

Je možné na arbitráži prehrať?
Sprievodca kryptografickou arbitrážou

Prečo sú ceny na burzách kryptomien také rozdielne?

Centralizované výmeny.

V prvom rade si treba uvedomiť, že cena aktív na centralizovaných burzách sa určuje na základe posledného spárovaného príkazu Bid-Ask v knihe burzy. Inými slovami, cena digitálneho aktíva na burze v reálnom čase sa určuje podľa poslednej ceny, za ktorú obchodník túto komoditu nakupuje alebo predáva.

Krypto arbitráž: ako funguje a obchodné stratégie
Je arbitrážne obchodovanie legálne?

Ak je napríklad poslednou zhodnou objednávkou na burze nákup bitcoinov za 60 000 USD, táto cena sa stane konečnou cenou bitcoinov na platforme. Po nej bude nasledovať ďalší zhodný príkaz, ktorý opäť stanoví cenu bitcoinu. V dôsledku toho je určovanie ceny na burze nepretržitou snahou o stanovenie trhovej hodnoty digitálneho aktíva v danom čase.

Cena sa mení aj preto, že dopyt investorov po aktívach sa na jednotlivých burzách mierne líši.

Ako funguje arbitrážne obchodovanie?
Čo je príkladom arbitráže?

Decentralizované burzy

Decentralizované kryptografické burzy na druhej strane používajú iný prístup k oceňovaniu aktív kryptomien. Spolieha sa priamo na obchodníkov s kryptomenami, ktorí udržiavajú ceny v súlade s cenami zobrazovanými na iných burzách podľa metódy “automatického tvorcu trhu”.

Je možné na arbitrážnom obchodovaní zarobiť?
Ako sa stať arbitrážnym obchodníkom?

Druhým typom decentralizovanej burzy je pool likvidity, ktorý na spájanie kupujúcich a predávajúcich využíva fondy likvidity. Namiesto systému knihy objednávok, v ktorom sa stretávajú kupujúci a predávajúci, aby obchodovali s kryptomenovými aktívami za určitú cenu a množstvo, decentralizované burzy používajú pooly likvidity. Každý obchodný pár kryptomien si vyžaduje vlastný samostatný pool. Ak chce niekto vymeniť ether ( ETH )

Ako sa dá zarobiť na arbitráži?
Je možná arbitráž?

Každý pool je financovaný jednotlivými prispievateľmi, ktorí poskytujú svoje vlastné kryptoaktíva, aby umožnili ostatným obchodovať výmenou za časť transakčných poplatkov poolu. Táto metóda má niekoľko výhod, jednou z nich je, že obchodníci nemusia čakať na protistranu (protiobchodníka), ktorý nakúpi alebo predá aktíva za určitú cenu. Obchodovanie sa tiež môže uskutočňovať kedykoľvek, vo dne aj v noci.

Obe aktíva v poole (A a B) sú podporované matematickou rovnicou na najpopulárnejších decentralizovaných burzách. Tento vzorec zabezpečuje, že pomer aktív v poole je vyvážený.

Prečo sa cena bitcoinu vo svete líši?
Prečo rôzne burzy ponúkajú rôzne ceny?

Keď sa zmení pomer aktív v poole, je to, ako keby niekto predal určitý počet ETH a kúpil podobný počet tokenov LINK. Proces predaja ETH za LINK a následného spätného nákupu ETH za LINK sa nazýva “rebalansovanie”.

Keď ceny začali rásť, obchodníci boli vyzvaní, aby odstránili menej hodnotné LINK a pridali ETH s cieľom vyrovnať trh.

Keď obchodník výrazne zmení pomer v skupine (uskutoční veľký obchod), môže to spôsobiť výrazné cenové rozdiely medzi aktívami v skupine a ich trhovou hodnotou (priemerná cena odrážajúca sa na všetkých ostatných burzách).

Čo spôsobuje rast alebo pokles kryptomien?
Je kryptomenová arbitráž stále výnosná?

Stratégie kryptoarbitráže sa delia do niekoľkých kategórií.

Existuje niekoľko metód, ako môžu kryptografickí arbitrážnici zarobiť na nedokonalostiach trhu. Niektoré z nich zahŕňajú:

 • Medziburzová arbitráž je najpopulárnejšou formou arbitrážneho obchodovania, pri ktorej sa obchodník snaží zarobiť peniaze nákupom kryptomeny na jednej burze a jej následným predajom za vyššiu cenu na inej burze.
 • Medziburzová arbitráž: Je to ďalší typ medziburzového arbitrážneho obchodovania. Hlavným rozdielom je, že burzy sa nachádzajú v rôznych krajinách. Pomocou priestorovej arbitráže môžete napríklad využiť rozdiel v ponuke a dopyte po bitcoinoch v Spojených štátoch a Južnej Kórei.
Čo sú to arbitrážne stratégie?
Ako zacat obchodovat s kryptomenami
 • Trojstranná arbitráž je stratégia, pri ktorej sa prostriedky presúvajú medzi tromi alebo viacerými digitálnymi aktívami na tej istej burze s cieľom profitovať z cenového rozdielu medzi jednou alebo dvoma kryptomenami. Obchodník môže napríklad nastaviť obchodný cyklus, ktorý zahŕňa bitcoin a končí bitcoinom.

Predávajúci by mohol predať bitcoin za ether, potom ether za token Cardano ADA a nakoniec bitcoin späť vám. V tomto príklade obchodník presunul svoje prostriedky medzi tromi obchodnými pármi kryptomien – BTC/ETH -> Kupujúci môže nakúpiť bitcoiny, vymeniť ich za ether, potom ich vymeniť za tokenCardano ADA a potom ich vrátiť za bitcoiny. Týmto spôsobom profituje z cenového rozdielu medzi týmito tromi kryptomenami.

Čo sú to arbitrážne stratégie? ako zacat obchodovat s kryptomenami
Je možné na arbitráži prehrať?

Štatistická arbitráž je stratégia obchodovania s kryptomenami, ktorá sa snaží využiť krátkodobú nerovnováhu na trhu. Pri predpovedaní budúcich cien sa spolieha na štatistické modely a algoritmy strojového učenia.

Ak sa ceny ktoréhokoľvek z troch obchodných párov kryptomien rozídu, obchodník bude mať viac bitcoinov, ako mal na začiatku obchodu. Všetky obchody sa tu uskutočňujú na jednej burze. V dôsledku toho nemusí obchodník posielať alebo prijímať peniaze na mnohých burzách.

Ako zarobiť na arbitráži?
Ako nájsť arbitrážne príležitosti?

Decentralizovaná arbitráž: Decentralizované metódy zúčtovania, ako napríklad 0x a Kyber Network, umožňujú ako obchodovať s kryptomenami automatickým tvorcom trhu (AMM). Tieto inteligentné kontrakty využívajú na zber údajov z externých zdrojov automatizované a decentralizované programy nazývané orakle. arbitrážnici môžu profitovať, ak sa cena obchodných párov kryptomien výrazne líši od ich spotových cien na centralizovaných burzách.

prístup často využíva matematické modely a obchodné roboty na vykonávanie vysokofrekvenčných arbitrážnych obchodov s cieľom maximalizovať zisky. Obchodné roboty sú automatizované obchodné systémy, ktoré implementujú komplexné stratégie s cieľom využiť neefektívnosť trhu.

Existuje pri arbitrážnom obchodovaní s kryptomenami nejaké riziko?
Ako začať arbitráž?

Najobľúbenejším kryptografickým arbitrážnym botom je pravdepodobne Haasbot, ktorý podporuje rôzne burzy a stratégie.

Ďalším populárnym kryptografickým arbitrážnym botom je Cryptohopper, ktorý tiež podporuje viaceré burzy a stratégie.

Prečo sa kryptografická arbitráž považuje za metódu s nízkym rizikom?

Prečo je arbitrážne obchodovanie s kryptomenami nezákonné?
Mala by byť arbitráž bezriziková?

Na rozdiel od denných obchodníkov nemusia obchodníci s kryptoarbitrážou predvídať budúce ceny bitcoinov ani vykonávať transakcie, ktoré môžu trvať hodiny alebo dni, kým prinesú zisk.

Obchodníci pri rozhodovaní využívajú očakávania určitého zisku namiesto toho, aby analyzovali nálady na trhu alebo sa spoliehali na iné cenové prognózy. Pre obchodníkov je tiež možné vstúpiť do arbitrážneho obchodu a vystúpiť z neho v priebehu niekoľkých sekúnd alebo minút, v závislosti od ich zdrojov. V dôsledku toho môžeme na základe predchádzajúceho vyvodiť nasledujúce závery:

Aké sú riziká arbitrážneho obchodovania?
Je kryptografická arbitráž zisková?
 • Nebezpečenstvo obchodovania s kryptoarbitrážou je o niečo nižšie ako pri iných metódach obchodovania, pretože zvyčajne nevyžaduje prezieravú analýzu.
 • Obchodníci, ktorí sa venujú arbitráži, musia vykonávať transakcie, ktoré netrvajú dlhšie ako niekoľko minút. Z tohto dôvodu sú vystavení len malému alebo žiadnemu obchodnému riziku.

Riziko arbitrážneho obchodovania s kryptomenami

Existuje niekoľko prvkov, ktoré môžu poškodiť ziskovosť arbitra. Arbitrážne príležitosti s nízkou mierou rizika majú negatívny vplyv na ich zisk; nižšie riziko vedie k menším ziskom. Preto musia kryptografickí arbitrážnici uskutočniť obrovské množstvo obchodov, aby dosiahli významné zisky. Arbitrážne obchodovanie navyše nie je úplne zadarmo.

Ako sa používa arbitrážne ako obchodovať s kryptomenami?
Čo je to arbitrážna stratégia?

Poplatky

Dve burzy môžu mať rôzne náklady na výber, vklad a obchodovanie. Tieto provízie môžu narásť a eliminovať vaše zisky. Predpokladajme, že poplatok za výber na burze Coinbase, náklady na vklad na burze Kraken a poplatok za obchodovanie na burze Kraken sú 2 %. Celkové náklady na vykonanie tejto transakcie sú 45 000 USD + (2 % * 45 000 USD) = 45, 900 USD. Na to, aby ste dosiahli vyrovnaný zisk, by ste museli dosiahnuť zisk 900 dolárov!

Aké sú špecifiká rizikového arbitrážneho investovania?
Čo je to arbitráž, vysvetlite na príklade?

Podmienky

Väčšina búrz má rôzne výmenné kurzy kryptomeny voči fiatu. Tieto podmienky môžu byť z krátkodobého hľadiska nevýhodné aj pre arbitrážnikov. Arbitrážnikovi môže trvať niekoľko hodín alebo dní, kým nájde najvýhodnejší výmenný kurz krypto-fiat.

Ako začať arbitrážne obchodovanie

Ak chcete začať s kryptografickou arbitrážou, mali by ste najprv urobiť niekoľko vecí:

Prečo sú príležitosti na arbitrážne obchodovanie s kryptomenami krátkodobé?
Aké sú tri podmienky arbitráže?
 • Prečítajte si o rôznych typoch výmen a ich fungovaní.
 • Zoznámte sa s najobľúbenejšími kryptografickými arbitrážnymi stratégiami.
 • Vyberte si kryptografického arbitrážneho bota, ktorý vyhovuje vašim potrebám.
 • Vyberte burzy, na ktorých chcete obchodovať, a vytvorte si účty.
 • Pripojte svoje kryptografické peňaženky k burzám.
 • Začnite obchodovať!

Arbitrážne obchodovanie môže byť skvelým spôsobom, ako zarobiť na kryptomenách bez toho, aby ste museli podstupovať príliš veľké riziko. Je však dôležité si uvedomiť, že kryptografická arbitráž nie je úplne bez rizika. Pred začatím obchodovania sa nezabudnite poučiť o súvisiacich rizikách.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov