Ako používať stratégiu Breakout pri obchodovaní s Bitcoinom: Tipy a podrobnosti o grafoch a plánovaní

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Ako predpovedať prelomenie kryptomeny?

Najlepšou kombináciou ukazovateľov na odhalenie skutočného kryptoobchodného breakoutu je pravdepodobne objemová a sviečková analýza. V dôsledku toho je kľúčovým ukazovateľom, ktorý treba pri obchodovaní na breakoutoch sledovať, prielom zo stanovenej úrovne supportu alebo rezistencie, ktorý je dobre podporený vysokým objemom obchodovania.

⚡️ Je stratégia breakoutov zisková?

Pointa. Rozsahy sa dajú jednoducho identifikovať, vďaka čomu je prístup breakoutov z rozsahu veľmi populárny. Mnohí obchodníci však touto metódou prichádzajú o peniaze v dôsledku falošných prielomov, ústupov z bodu prielomu a nerealistických očakávaní.

⚡️ Čo robí kryptografická stratégia breakout?

K breakoutu dochádza, keď sa cena dlhší čas drží pod úrovňou rezistencie alebo nad úrovňou supportu. Mnohí obchodníci stanovujú vstupné body a úrovne stop-loss nakreslením čiary v piesku na úrovni odporu alebo podpory.

⚡️ Ako rozpoznám falošný breakout?

Ak cena vzrastie nad 100 USD, ide o prielom. Ak cena následne klesne pod 100 USD a pokračuje v poklese, ide o falošný prielom. Prielom stratil dynamiku a cena sa vrátila späť. Falošný prielom odhaľuje, že nebol dostatočný záujem o nákupy, aby sa cena po raste naďalej posúvala nad rezistenciu alebo pod support

Predtým, ako sa pustíte do obchodovania, musíte mať vypracovanú stratégiu – inak to dopadne hrozne zle!

V tomto príspevku vám ukážeme, ako používať vysoko pravdepodobnú stratégiu obchodovania s kryptomenami na dosiahnutie veľkých ziskov krok za krokom – aj keď ste začiatočník.

Je stratégia breakout ziskový?
Ako používate stratégiu breakout?

Stratégia prerazenia.

Náš príklad stratégie prelomenia je nasledovný:

Identifikujeme to, čo hľadáme: prielom altcoinu s väčším nadchádzajúcim pohybom aspoň o 50 % (čo predpokladáme, že sa stane čoskoro). Chceme nakúpiť lacnejšie a predať viac.

Doba trvania obchodu by mala byť niekoľko dní (možno aj niekoľko týždňov). Veľké výkyvy sa môžu vyskytnúť v priebehu jedného dňa, ale sú skôr zriedkavé.

Čo je to 15-minútová stratégia breakout?
Aký je najlepší indikátor pre stratégiu breakout?

Grafy sa používajú v BTC

Používame aspoň dva grafy: týždenný a/alebo denný graf, ako aj 4-hodinový graf. Týždenný alebo denný graf umožňuje vidieť kompletný obraz ceny altcoinu od začiatku do konca, vďaka čomu získate lepšiu predstavu o tom, ako nízko klesol v celkovom obraze a ďalších štatistikách. Časový rámec tiež poskytuje lepšiu perspektívu toho, kde by mohlo dôjsť k prelomeniu.

Dôvody, prečo neobchodovať s prielomami pásiem
Aký je najlepší indikátor pre stratégiu breakout?

Ak chcete získať viac nápadov a stratégií, čítajte ďalej – prihláste sa na odber noviniek.

Prvým krokom pri zakladaní komunitnej záhrady je zistiť všetky potrebné detaily vrátane:

1. Zadajte

Prvým krokom našej stratégie je nájsť vhodný vchod.

Kedy by som mal kupovať breakoutové akcie?
Kedy by som mal kúpiť breakouts?

V tejto fáze je možné využiť štandardný prístup Buy Breakout. Na viacerých grafoch altcoinov možno pozorovať extrémne nízke regióny. Väčšina altov stratila v posledných mesiacoch značnú časť hodnoty. Tie sú porovnateľné s týmito:

Ako zistíte, či máte breakout?
Ako identifikujete breakouty pri obchodovaní?

Stratégia breakout je o hľadaní oblastí odporu alebo podpory, kde sa cena vymaní novým smerom. Prelomí sa z oblasti nedávneho maxima (rezistencie) alebo nahor z oblasti nedávneho minima (supportu).

Čo je to breakout?
Prielom môže nastať na horizontálnej alebo diagonálnej úrovni

Teraz je ťažké zistiť, ako dlho bude trvať, kým sa cenové dno odtrhne. Ak to neurobíte, možno budete musieť čakať týždne alebo mesiace, kým cena neúmyselne opäť spustí býčí trh, ak sa tak stane.

Hľadáme teda kombináciu dvoch vlastností:

Hľadajte alternatívne kryptomeny s nízkou cenou a potvrdenými signálmi na prerazenie.

Ak to budete mať na pamäti, budete mať oveľa väčšiu šancu zachytiť zvýšenie v grafe skôr ako neskôr. Týmto spôsobom síce nezískate najnižšiu vstupnú cenu, ale na grafe je pravdepodobné, že sa čoskoro zvýši.

Identifikácia obchodníka s breakoutmi
Kryptomena breakout stratégia

Prístup Heikin-Ashi je metóda na rýchlejšiu detekciu trendu. Odstraňuje trhový šum a zjednodušuje rozpoznávanie trendov, ako je vidieť na grafe nižšie:

Ako vidíte, táto metóda nám umožňuje nakupovať na dne rastúceho trendu a predávať.

Tu je príklad grafu toho, čo hľadáme: graf, ktorý vyzerá, že už dosiahol svoje dno a v blízkej budúcnosti môže začať vzostupný trend.

Realizácia breakoutovej stratégie
Kam umiestniť náš stop loss

Denný graf zobrazuje prvý náznak prelomenia.

Ale znie to dosť jednoducho, však? Diabol sa však skrýva v detailoch:

Obchodník nakupuje na vrchole zjavného nového rastového trendu v očakávaní, že trh bude pokračovať v raste. V dôsledku toho je pravdepodobné, že pokles nie je spôsobený len chybou, ale skôr začiatkom vzostupu.

Pomer rizika a odmeny v dôsledku tohto obchodného nastavenia?
Príklad stratégie Breakout

Keď objavíte prielom, ako na obrázku nižšie, počkajte na potvrdenie prielomu. Chceme potvrdiť, že sa vytvorilo vyššie minimum nad zónou predchádzajúcej rezistencie (znázornenou našou čiernou čiarou).

Prielom sa zdá byť potvrdený, keď cena zostane nad nedávnou rezistenciou, ktorá by sa mala zmeniť na podporu. Potvrdenie sa stane ešte silnejším, keď dostaneme druhé vyššie minimum.

Časť tejto breakoutovej stratégie
Stratégia prerazenia

Aktuálny graf EOS je dobrou ilustráciou tohto druhu vývoja:

Časť tejto breakoutovej stratégie
Prielomový obchod

Zelený obdĺžnik označuje nákupnú zónu.

2. Stop Loss

Nasledujúci obrázok ukazuje náš príklad so vstupnou cenou a miestom, kde sme umiestnili stop loss.

Hneď po uzatvorení stávky nastavte stop príkaz, aby ste sa ochránili, ak nič nepôjde podľa plánu.

Náhle, neočakávané fundamentálne správy môžu spôsobiť, že cena akcie prudko klesne a zostane dlhší čas pod vašou vstupnou hodnotou. Tomu sa chcete vyhnúť.

Obchod s breakoutom je akýkoľvek pohyb ceny mimo konkrétnej oblasti supportu alebo rezistencie
Vaša stop loss by mala byť vždy umiestnená nad alebo pod breakout sviečkou

Keď ste na svojom obchodnom účte prvýkrát, použite zónu Stop Loss.

Stop-loss je stratégia na ochranu pred poklesom trhu. Stop-loss má zmysel používať tam, kde sa zdá, že trend je prelomený (aspoň na určitý čas); v tomto prípade profesionálni obchodníci rýchlo ukončia obchodovanie skôr, ako by mohlo dôjsť k ďalším škodám.

Pripomienka toho, čo sa stalo tisícom obchodníkov v lete 2017, keď neočakávali, že ich mince tak prudko klesnú.

Príklad vstupu a stop loss

Aká je najlepšia stratégia breakout?
Potrebujete ukazovatele pre obchodovanie na breakouts?

Je veľmi dôležité pochopiť, že stop out nie je všetko a koniec vašej obchodnej skúsenosti.Víťazi sa líšia od porazených kvôli nedostatku emocionálnych problémov spojených s tým, že boli zastavení.

Je možné o tom uvažovať racionálne, najmä v oblasti kryptomien. Preto je jedna veľká výhra viac než kompenzovaná niekoľkými malými stratami. Najmä v oblasti kryptomien. V dôsledku toho je rozhodujúce odolávať emóciám pri jednom obchode.

Príklad spúšťacieho mechanizmu stop-out:

Druhý vyšší nižší rozsah prerušenia by bol zónou nákupu. Cena však prudko klesla a stop bol umiestnený pod líniu podpory boxen. Pozrite sa, aké pekné by bolo dostať sa odtiaľ von.

Sú breakout stratégie spoľahlivé?
Jedna veľká výhoda vyváži niekoľko menších strát.

Mnohí obchodníci sa vyhýbajú používaniu stop lossov zo strachu pred spustením ich zastávok.

Amatéri sú zvyčajne emocionálne prepojení so svojou súčasnou profesiou. Zamilujú sa do mince, všetky ich nádeje a ambície podprahovo smerujú k altcoinu, ktorý si práve kúpili, a už nedokážu zostať neutrálni.

Ako získať obrovské zisky pomocou jednoduchého kryptografického breakout obchodu
Je stratégia breakout zisková?

Keď sa cena obráti proti nim, nechcú ju akceptovať. “To nemôže byť pravda, no tak, baby…” Radšej sa nechajú uniesť poverčivosťou a sentimentalitou, ako by mali prijať malú stratu a prejsť k ďalšiemu obchodu. – Nenechajte sa oklamať takýmto nadšením. Zachovajte si chladnú hlavu. k na príklade použitia príkazu stop-loss:

3. Cieľový zisk.

Predpovedáme, kam môže cena v priebehu niekoľkých dní vycestovať za zónu prelomenia. To nám poskytuje pomer rizika a odmeny, ktorý môže byť len teoretickým pomerom založeným na vašich predpokladoch, ale aj tak je veľmi dôležité ho vyhodnotiť, pretože vysvetľuje, prečo obchodujete a či sa oplatí pokúsiť sa oň.

Aká je najlepšia stratégia na obchodovanie s kryptomenami?
Čo robí kryptografický breakout obchod?

Ako analyzovať ziskové ciele:

Prečo si myslíme, že cena tejto opcie by v tejto situácii mohla vzrásť minimálne o 50 %?

V tomto scenári sme pri odhade použili minulé úrovne odporu a podpory. Keď ceny začnú opäť rásť, často sa vrátia k predtým významným cenovým bodom. Napríklad k úrovni, na ktorej došlo k jej prelomeniu:

Čo je to krypto breakout
Obchodná stratégia Crypto breakout

Pohyb ceny odo dňa uvedenia na trh.

Táto dlhá červená sviečka, po ktorej nasledovalo niekoľko dní medvedích sviečok, prerazila túto bývalú úroveň podpory a 18. augusta otestovala úroveň 10,50 USD. Ide o oblasť, v ktorej je veľký potenciál. Pri pohľade na snímku obrazovky urobenú v tom čase môžete vidieť, že cena už toto minimum prelomila

Takže máme cieľový zisk 50 % alebo viac, čo je dosiahnuteľné.Tu vidíte cieľ na 4-hodinovom detaile vedľa nášho vstupu:

Anatómia obchodovania pri breakout obchode
Najlepšia stratégia denného obchodovania s kryptomenami pre obchodovanie na prielomoch kryptomien

Novembrový prielom v EOS nastal na 4-hodinovom grafe. So zobrazenou dôkladnou cieľovou zónou,

V súčasnosti by sme nevedeli, o koľko by cena mohla vzrásť ďalej. V dôsledku toho by sme sa zúčastnili ziskov, aby sme si v nej boli istí

Uvažujme o situácii, keď si vezmete polovicu:

Stratégie obchodovania s kryptomenami, ktoré potrebujete poznať
Stratégia obchodovania s kryptomenami

Prvý vklad bol vykonaný za 0,00017776 BTC, čo dnes zodpovedá 8 243 USD.

Náklady na výstup boli 0,00026295 USD.

0,00008,19 (približne 50 % ceny)

Druhú polovicu môžete nechať prejsť a uvidíte, ako ďaleko to pôjde. Náš stop loss opäť slúži ako nástroj na riadenie rizika. Presunieme ho nad našu vstupnú cenu, aby sme zabránili návratu ceny k udržaniu trendu.

Ako identifikovať breakout obchod a falošné signály pri obchodovaní
Ako identifikovať breakouty a falošné signály pri obchodovaní

To najhoršie už máte za sebou a teraz ste v suchu. Dokonca aj keď bol váš dom úplne zaplavený, budete úplne odškodnení vo výške 61 000 USD.

Opäť zvýšte stop loss a nechajte víťaza ísť:

Čo je to krypto breakout trade 2022
Indikátor Breakout

Príkaz stop loss má svoje výhody aj nevýhody:

  • Nevýhodou je, že ak cena dosiahne vašu úroveň stop-loss, automaticky vystúpite.
  • Nevýhodou je, že nikdy nedosiahnete vrchol, pretože zastávka bude vždy na dne. Je teda vecou osobných preferencií, či chcete manuálne uzamknúť zisky na úrovni, ktorá je z hľadiska výpočtu nepochybne veľkým ziskom a očakávala sa od obchodu.
Stratégia obchodovania s breakoutom
Obchodovanie s výhodami a nevýhodami prasknutia
  • Ak máte osobný štýl a potrebujete viac času na rozhodovanie, možno budete chcieť ponechať väčšinu svojej pozície na vyšších úrovniach pohybu cenovej vlny; ak však cena následne klesne, zarobíte viac peňazí, ako keby ste nechali rozhodnúť stop loss.
  • V rozmedzí od 0,00030000 do 0,00035000 by ste dosiahli zisk 100 %, ak by ste sa uzamkli pri 0,0001776!

Pohľad odborníkov na zisky: nZákladné všeobecné uvažovanie o ziskoch:

Obchodníci, ktorí sú dobrí v tom, čo robia, si to uvedomujú a s radosťou odchádzajú z obchodu.

Indikátor breakoutu
Ako funguje obchodovanie na prelome

Amatéri sú náchylní na to, aby sa nechali uniesť zhonom a zanedbávali pozornosť na to, kde už cena bola, a upínali sa na stále vyššie maximá namiesto toho, aby si zisky, keď prídu, uzamkli. V takýchto situáciách by mali investorom poskytnúť aspoň možnosť nákupu posunutím stop loss vyššie.

Vzorec na obchodovanie s prielomom
Breakout obchodovanie ako vypočítať

Prílišné riskovanie – “Pasca nadmerných očakávaní”.

Druhou chybou, ktorej sa začínajúci obchodníci často dopúšťajú, je nevyberanie ziskov, keď ich majú, kvôli chamtivosti: pretože porovnávajú graf s inými, kde cena dosiahla konkrétne extrémne maximá, majú určité očakávania, ako vysoko by cena mala ísť.

Obchodovanie s kryptomenami v MÁJI 2022
Breakout obchodná stratégia

Obchodovanie s takouto výraznou predpojatosťou je riskantné: začínajúci obchodníci často čakajú príliš dlho, aby uzamkli zisky, spravidla až kým neprejde vrchol a cena nezačne klesať.

Ešte desivejšie je, že mnohí obchodníci budú dokonca sledovať cenu, kým nás nenájdu bez ničoho. Prípadne môžu prísť o peniaze v obchode, v ktorom mali možnosť dosiahnuť výrazný zisk! Možno však 80 % namiesto 200 %, čo je stále lepšie ako nič.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov