5 výhod kryptomien: Prečo by ste mali investovať do digitálnych peňazí

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Ktorá kryptomena exploduje?

✔️ Ethereum
Na trhu má podľa CoinMarketCap dominantné postavenie približne 18,49 percenta. Ethereum je s najväčšou pravdepodobnosťou najvolatilnejšou kryptomenou v tomto zozname. Ak Ethereum v roku 2022 opäť exploduje, bude to nepochybne obrovský výbuch.

⚡️ Aké sú 4 typy digitálnych kryptomien?

Kryptomeny možno rozdeliť do dvoch kategórií: mince a tokeny.
✔️Ethereum je decentralizovaná platforma, na ktorej bežia inteligentné kontrakty a ktorá sa dá použiť na vytváranie decentralizovaných aplikácií. Inteligentné zmluvy sú aplikácie v sieti Ethereum, ktoré žijú na vlastnom blockchaine, podobne ako bitcoin alebo iné kryptomeny. Etheroll používa ethereum classic aj coins, ako aj altcoins. Minca je akákoľvek kryptomena, ktorá beží na vlastnom nezávislom blockchaine.
Tokeny: Tokeny, ktoré sa používajú na výrobu mincí a ktoré sú určené na obchodovanie s mincami, sú tzv.
✔️Bitcoin (BTC)
✔️Ether (ETH)
✔️Binance Coin (BNB)
✔️Tether (USDT)
✔️Sunny (sun)
✔️XRP (XRP)

⚡️Čo je ťažba?

Ťažba je proces generovania kryptomeny pomocou počítačového hardvéru. Centrálne banky vytvárajú konvenčné peniaze.

⚡️Čo je kryptografia?

Kryptografia je štúdium metód bezpečnej komunikácie, ktoré umožňujú prečítať obsah správy len odosielateľovi a určenému príjemcovi. Pojem pochádza z gréckeho slova kryptos, ktoré označuje niečo, čo je skryté.

Nevýhody investovania do kryptomien

Nasledujúce poznámky nie sú investičnými odporúčaniami ani poradenstvom v oblasti finančných služieb, investícií, aktív, nástrojov alebo produktov. Sú ponúkané len na informačné účely. Nasledujúce vyjadrenia nepredstavujú výzvu na uzavretie zmluvy o kúpe alebo predaji finančných nástrojov alebo finančných produktov, ani ponuku na uzavretie takejto zmluvy a nákup alebo predaj akýchkoľvek produktov alebo služieb.

Kryptomeny sú veľmi volatilné. V každom okamihu je mysliteľný pokles hodnoty alebo úplná strata hodnoty. Údaje a heslá môžu byť kedykoľvek vymazané.

Môže z vás kryptografia urobiť boháča?
Je kryptomena lepšia ako akcie?

digitálne kryptomeny sú veľmi sľubné, ale zároveň aj veľmi špekulatívne. Môžu spôsobiť revolúciu vo finančnom sektore, ako ho poznáme, a vyvolať otázky o dlhodobej životaschopnosti konvenčných bankových systémov. Aké sú však výhody a nevýhody kryptomien? Ako si vybrať, do ktorej z nich investovať, a či sa to oplatí?

Ak si nie ste istí cenou digitálnych mincí, nemusíte sa obávať. Prišli sme vám rozobrať výhody a nevýhody kryptomien, aby ste sa dozvedeli všetko, čo potrebujete vedieť. Ak ste stále zmätení, pozrite si nášho sprievodcu kryptomenami pre začiatočníkov.

Oplatí sa kryptografiu riskovať?
Ktorá kryptomena exploduje?

Aké sú výhody kryptomien?

Bitcoin so svojimi neobmedzenými možnosťami už spôsobil revolúciu v globálnom obchode. Hoci sú však kryptomeny relatívne novým výtvorom (napríklad bitcoin bol vyvinutý v roku 2009), nepochybne budú naďalej zlepšovať svet. Svet kryptomien ponúka mnoho výhod – od vyhliadky na obrovské zárobky až po nepretržité obchodovanie v bezpečnej a transparentnej infraštruktúre, ak viete, ako ju používať.

Výhody kryptomien
Prečo je kryptografický obchod vysoko rizikový?

1. Nebezpečenstvo je vysoké a potenciál pre veľké zisky je tu.

V súčasnosti je k dispozícii viac ako 10 000 kryptomien a každá z nich má svoj vlastný súbor funkcií. Všetky kryptomeny však majú niektoré spoločné vlastnosti, napríklad sklon k výrazným cenovým výkyvom (a poklesom). O ich cene rozhoduje najmä množstvo mincí vyprodukovaných baníkmi a dopyt po minciach na trhu.

Tieto trhové sily môžu priniesť obrovské zisky. Napríklad cena Etherea sa od júla 2021 do decembra 2021 zhruba zdvojnásobila, čo investorom, ktorí nakúpili včas, prinieslo skutočné bohatstvo.

Čo je to blockchain v jednoduchých slovách?
Na čo je blockchain dobrý?

2. Technológia blockchain, ktorá je základom bitcoinu, je zo svojej podstaty bezpečná.

Blockchain je napríklad decentralizované úložisko dát, ktoré sleduje každú transakciu uskutočnenú v sieti. Blockchain je decentralizované dátové úložisko, ktoré zaznamenáva každú transakciu, ktorá sa v ňom uskutoční. Po vykonaní záznamu v blockchaine ho už nemožno zmeniť. Keďže reťazec sa udržiava v mnohých počítačoch v celej sieti, žiadny hacker ho nemôže narušiť.

3. finančný systém

Aký je rozdiel medzi DeFi a digitálnou kryptomenou?
Čo je DeFi v kryptografii?

Náš finančný systém sa vcelku točí okolo sprostredkovateľov, ktorí vykonávajú transakcie. To znamená, že ak uskutočňujete transakciu, musíte dôverovať jednému alebo viacerým z týchto sprostredkovateľov. Blockchain a kryptomeny ponúkajú únik. Môže si ich prezerať ktokoľvek a kdekoľvek, takže sa môžete zúčastňovať na finančných trhoch a vykonávať transakcie bez toho, aby ste sa spoliehali na tretie strany.

4. Obchody s kryptomenami sú otvorené 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Dá sa s digitálnou kryptomenou obchodovať 24 hodín denne?
Je kryptografický obchod 7 dní v týždni?

Ďalšou výhodou kryptomien oproti bankám je, že trhy s kryptomenami sú vždy otvorené. Keďže kryptomeny vznikajú a transakcie sa zaznamenávajú 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ak chcete kúpiť, predať alebo vymeniť kryptomenu, nemusíte čakať, kým sa počas dňa obchoduje na NYSE, NASDAQ alebo inej burze.

To malo taký vplyv, že tradičné burzy cenných papierov sa v súčasnosti zaoberajú možnosťou obchodovania s akciami mimo bežných pracovných hodín, hoci to môže trvať ešte dlho. Výsledkom je, že pre investorov, ktorí pracujú 24 hodín denne, 7 dní v týždni, môžu byť kryptomeny najväčším spôsobom, ako profitovať mimo bežných pracovných hodín.

5. Infláciu možno poraziť pomocou kryptomien.

Cena digitálnej mince
Ako kryptografia rieši infláciu?

Kryptomeny nie sú viazané na konkrétnu menu alebo ekonomiku, takže ich cena sa určuje skôr na základe globálneho než národného dopytu. Ako je to však s infláciou samotných kryptomien? Ako investor môžete mať väčšinou pokojný spánok. Keďže existuje konečný počet mincí, dostupné množstvo sa nemôže vymknúť spod kontroly, čo zabraňuje akejkoľvek inflácii.

Niektoré kryptomeny, ako napríklad Bitcoin, majú všeobecný limit, iné, ako napríklad Etherium, majú ročný limit. Bez ohľadu na prípad je udržiavanie inflácie pod kontrolou prostredníctvom tejto metódy účinné.

5 nevýhod kryptomien

Aké sú výhody a nevýhody digitálnej kryptomeny?
Prečo by ste nemali kupovať kryptomeny?

Na tomto obrázku je teda veľa lesku, ale sú vyhliadky digitálnej kryptomeny naozaj také svetlé? Pozrime sa na niektoré nevýhody. Niektoré sa dajú jednoducho odstrániť, iné sú menej časté, ale všetky stoja za zváženie.

1. Pochopenie kryptomien si vyžaduje čas a úsilie

digitálnej kryptomeny môže byť ťažké pochopiť. Ak nie ste rodení digitálni používatelia, môže sa vám myšlienka kryptomeny (nehovoriac o blockchaine) zdať cudzia. A vkladať dôveru do niečoho, čomu nerozumiete, je samo o sebe hazardom.

Je ťažké porozumieť kryptomenám?
Rozumie vôbec niekto kryptomenám?

Existuje veľa internetových stránok, ktoré vám môžu pomôcť (vrátane série blogov o kryptomenách na N26), ale budete musieť venovať nejaký čas štúdiu výhod a nevýhod kryptomien.

2. Kryptomeny môžu byť vysoko špekulatívnou investíciou.

Cena digitálnej kryptomeny môže prudko kolísať (čo umožňuje investorom profitovať!) a zároveň môže rýchlo klesnúť do desivých hĺbok. Ak teda chcete konzistentné zisky, nemusí to byť pre vás ideálna možnosť.

Prečo je investovanie do kryptomien také špekulatívne?
Výhody kryptomien

Trh s kryptomenami na rozdiel od iných finančných trhov žije predovšetkým zo špekulácií. Vzhľadom na svoju malú veľkosť je trh digitálnych kryptomien náchylnejší na výkyvy cien. V dôsledku toho môže dôjsť k poškodeniu hodnoty mincí.

3. Kryptomeny majú dlhodobú investíciu

Treba si uvedomiť, že napriek rýchlemu nárastu popularity kryptomeny existujú len niečo vyše desať rokov. V roku 2008 bola vydaná biela kniha o Bitcoine a odvtedy sa stal známy na celom svete. Koncept bitcoinu je relatívne nový; vznikol po zverejnení bielej knihy o Bitcoine v roku 2008.

Ktorá digitálna kryptomena je najlepšia na dlhodobé investovanie?
Sú kryptomeny dobrou dlhodobou investíciou?

Zlato je uchovávateľom hodnoty už tisíce rokov. Na druhej strane kryptomeny sú úplne novým konceptom, o ktorom nikto nevie, čo sa s ním v budúcnosti stane.

4. Kryptomeny majú značné problémy so škálovateľnosťou.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že transakcie so zoznamom digitálnych mien prebiehajú závratnou rýchlosťou – a do istej miery aj prebiehajú. Avšak s tým, ako táto technológia napreduje a dozrieva, naráža na značné problémy, ktoré sťažujú jej rozsiahlu implementáciu.

Sú kryptomeny škálovateľné?
Prečo nie je kryptografický systém škálovateľný?

Kvôli preťaženosti siete Ethereum má mnoho používateľov problémy s jej používaním na nákup položiek. Napriek tomu poskytovatelia digitálnej kryptomeny stoja na strane kapacitných obmedzení blockchainu, ktoré vraj spomaľujú rýchlosť spracovania transakcií. To môže byť pre účastníkov transakcií frustrujúce, nehovoriac o potenciálnych finančných stratách, ktoré im to môže spôsobiť.

5. Nováčikovia v oblasti šifrovania sú náchylní na bezpečnostné problémy.

Kryptomeny síce nie sú vystavené nebezpečenstvu práce s centrálnymi sprostredkovateľmi, ale stále môžu mať problémy s bezpečnosťou. Ako majiteľ kryptomeny riskujete, že v prípade krádeže prídete o súkromný kľúč, ktorý vám umožňuje prístup k vašim peniazom a všetkým aktívam.

Ako bezpečná je digitálna kryptomena?
Aké sú 2 riziká kryptomien?

Potom je tu hacking, phishing a všetky ostatné pokusy o získanie kontroly nezákonnými prostriedkami. Na to si skúsení investori dávajú pozor, ale noví investori sa pravdepodobne chytia do ich pascí.

Do akej kryptomeny je najlukratívnejšie investovať?

Neexistuje žiadna kryptomena, ktorá by bola výrazne lepšia ako ostatné. Všetko závisí od osobného vkusu, ale je tu niekoľko vecí, ktoré treba mať na pamäti. Zvážte svoju toleranciu voči riziku; mohli by ste prísť o podstatnú časť svojej investície, ak by hodnota mince, ktorú ste si vybrali, klesla?

Do ktorej kryptomeny je najvýhodnejšie investovať?
Môžete zbohatnúť investovaním do kryptomien?

Vydelávate peniaze výlučne pomocou Bitcoinu alebo ním chcete aj platiť? Ide vám len o peniaze, alebo chcete investovať do kryptomeny, ktorá má širší sociálny alebo environmentálny vplyv? Výber lídra na trhu, Bitcoinu, je jednoduchý prístup. Je to prvá decentralizovaná mena a zároveň najkomplexnejší súbor údajov, ktoré majú investori k dispozícii na posúdenie.

Výhody a nevýhody Bitcoinu

Výhody a nevýhody Bitcoinu
Je Bitcoin bezpečná investícia?

Bitcoin, ktorý je známy aj ako BTC, má množstvo výhod. Má hornú hranicu 21 miliónov mincí a je nepravdepodobné, že by zaznamenal infláciu, čo zaručuje, že investori dostanú za svoje peniaze hodnotu. A bitcoin je najobľúbenejšia kryptomena na transakcie. Samozrejme, má aj svoje nevýhody.

Keď blockchain Bitcoinu dosiahne kapacitu sedem transakcií za sekundu, začne sa spomaľovať (čo je vážny problém, keď si uvedomíte, že Visa spracuje takmer 1 700 transakcií za sekundu!). Keďže ide o najznámejšiu kryptomenu zo všetkých, hackeri a podvodníci zo všetkých oblastí sa na ňu zameriavajú ako na hlavný cieľ. Pozrite si náš blogový príspevok Čo je Bitcoin

Čo by som mal ešte vedieť pred obchodovaním s kryptomenami?

Ako sa obchoduje s kryptomenami?
Je obchodovanie s kryptomenami ziskové?

Kryptomeny môžu byť pre nováčikov mínovým poľom. Je to téma, na ktorú si treba zvyknúť, a obsahuje pojmy, ktoré sú pre mnohých cudzie. Obchodovanie s kryptomenami má svoje výhody a nevýhody, rovnako ako všetko ostatné. Môžeme vám ukázať výhody a nevýhody kryptomien, ak chcete platiť za každodenné nákupy bitcoinmi alebo pridať ďalšiu menu do svojho investičného portfólia.

Kde si môžete kúpiť a vymeniť kryptomenu?

Aká je najlepšia decentralizovaná burza?
Ako môžem vymeniť kryptomenu?

Existuje niekoľko online obchodných platforiem, ktoré umožňujú nákup alebo obchodovanie s bitcoinmi a inými populárnymi kryptomenami, ale je ich len niekoľko. Robinhood a Sofi Active Investing sú dve významné platformy na obchodovanie s kryptomenami. Ďalšou možnosťou je Coinbase, čo je známa burza, kde môžu používatelia nakupovať, predávať, prevádzať a ukladať digitálne menové spoločnosti.

Kryptomeny môžete nakupovať a obchodovať s nimi podľa týchto piatich jednoduchých krokov.

Ktorá burza je najlepšia pre kryptomeny?
Aká je najbezpečnejšia kryptografická burza?
  • Vyberte si obchodný systém alebo burzu. Vytvorte si na burze “peňaženku” na uloženie svojej kryptomeny.
  • Pridajte si do svojho účtu platobnú metódu, napríklad debetnú kartu, a používajte ju na platby.
  • Vyberte si kryptomenu, ktorú chcete kúpiť.

Je dobrý nápad investovať do kryptomien?

Mali by ste investovať do bitcoinu?
Je kryptomena dobrá investícia?

Pred investovaním do kryptomeny by si potenciálni kupujúci mali byť vedomí jej konkrétnych nebezpečenstiev. Určenie, či je kryptomena rozumnou investíciou, závisí od investičných cieľov a tolerancie investora voči riziku. Kryptomena má potenciál vysokých ziskov, ale prináša so sebou aj nebezpečenstvo značných strát alebo úplnej straty peňazí.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov