10 Riziká investovania do kryptomien: Prečo sa do bitcoinu a etéria neoplatí investovať

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Je kryptomena bezpečná?

Je bitcoin bezpečný? Technológia blockchain, za ktorou stojí bitcoin, je vo svojej podstate bezpečná vďaka decentralizovanej a verejne dostupnej technológii distribuovanej účtovnej knihy, ako aj vďaka metóde šifrovania používanej pri každej transakcii.

⚡️ Sú bitcoiny skutočné peniaze?

Bitcoin (BTCUSD), často označovaný ako digitálne peniaze, je typ kryptomeny, ktorá sa snaží nahradiť fiat menu kontrolovanú centrálnou bankou. Tá je na druhej strane hodnotná, pretože bola vyrobená a vo veľkej miere sa používa v ekonomike.

⚡️ Prečo je kryptomena taká populárna?

Od prijatia platobného systému založeného na kryptomenách možno očakávať tieto výhody

⚡️ Čo je najviac kúpiteľná kryptomena?

Bitcoin je typ virtuálnej meny. Jeho hodnota kolíše, ale ako pôvodná kryptomena je aj najobľúbenejšou a najhodnotnejšou. Napriek svojej nestálosti v priebehu času zostal bitcoin (BTC) doteraz najpopulárnejšou a najhodnotnejšou kryptomenou.

⚡️ Aká je najmenšia kryptomena?

Kryptomena bitcoin používa najmenšiu jednotku, známu ako Satoshi. Bola pomenovaná podľa Satoshiho Nakamota, vynálezcu (vynálezcov) protokolu a bitcoinov. Na jeden bitcoin pripadá 100 miliónov satoši, čo predstavuje pomer 100 miliónov satoši na jeden bitcoin.

Kryptomena je fantastická investícia, ak chcete mať okamžitý prístup k dopytu po digitálnej mene. Najlepšie krypto na nákup akcií firiem súvisiacich s kryptomenami je bezpečnejšia, ale potenciálne menej výnosná alternatíva.

Je kryptomena bezpečná?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa kryptomeny nepovažujú za bezpečnú investíciu. Iné ukazovatele však naznačujú, že kryptomeny sa v dohľadnej dobe nikam neposunú.

Kryptografické investičné akcie Riziká
Aké sú nevýhody kryptomien?

Kryptomena má niekoľko vnútorných nebezpečenstiev

Burzy kryptomien sú náchylnejšie na hackerské útoky a iné trestné činy ako burzy cenných papierov. Narušenie bezpečnosti viedlo k značným stratám investorov, ktorým boli odcudzené ich digitálne aktíva, čo podnietilo viaceré burzy a poisťovne tretích strán, aby začali ponúkať ochranu proti hackerským útokom. 

Ukladanie kryptomien je náročnejšie ako sledovanie akcií alebo dlhopisov. Je jednoduchšie kupovať a predávať kryptoaktíva, ako sú bitcoin ( CRYPTO:BTC ) a ethereum ( CRYPTO:ETH ), na burzách kryptomien, ako je Coinbase ( NASDAQ:COIN ). Mnohí jednotlivci však nie sú ochotní držať svoje digitálne aktíva na burzách z rovnakého dôvodu, pre ktorý neuchovávajú fyzickú hotovosť v peňaženkách – zo strachu z krádeže.

Je možné kúpiť kryptomenu? kryptomena ako investovať
Ako kúpiť kryptografiu?

Uloženie kryptomeny na centralizovanej burze vám nezabezpečí úplné vlastníctvo vašich aktív. Burza môže vaše aktíva znefunkčniť na základe požiadavky vlády alebo môže burza skrachovať a vy nebudete môcť získať svoje prostriedky späť.

Medzi majiteľmi kryptomien sú obľúbené offline chladiace riešenia, ako sú napríklad hardvérové peňaženky. Offline úložisko má však aj svoje nevýhody. Najvážnejším nebezpečenstvom je strata súkromného kľúča; bez neho nebudete mať prístup k svojim kryptografickým prostriedkom.

Aké sú nebezpečenstvá kryptomien?
Ako bezpečne nakupovať akcie kryptomien?

Neexistuje žiadna istota, že projekt kryptomeny, do ktorého investujete, bude úspešný. O peniaze investorov sa uchádzajú stovky blockchainových projektov a mnohé z nich sú podvodné. Len zlomok projektov kryptomien prežije skúšku časom.

Regulačné orgány sa môžu zamerať aj na kryptografický sektor ako celok, najmä ak vlády budú vnímať kryptomeny skôr ako potenciálne nebezpečenstvo než ako špičkovú technológiu.

Najlepšia kryptomena na investovanie
Je možné kryptomenu vyplatiť?

Zložité technologické prvky kryptomien tiež zvyšujú riziká pre investorov. Významné časti technológie sú stále vo vývoji a ešte sa musia otestovať v reálnom prostredí.

Prijímanie kryptomien je stále v počiatočnom štádiu

5 najväčších nebezpečenstiev kryptomeny
Je kryptomena bezpečná?

Prijatie je jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich ceny kryptomien. Čím viac ľudí používa a akceptuje kryptoaktíva, tým hodnotnejšie sa tieto aktíva stanú.

Kryptomena je v súčasnosti v štádiu skorého prijatia, čo znamená, že má veľký potenciál budúceho rastu, ale zároveň je spojená s vysokou mierou rizika.

Rozvíjajú sa trhy s futures na kryptomeny a mnohé podniky získavajú priamy prístup do tohto sektora. Finančné giganty ako Block ( NYSE: SQ ) a PayPal ( NASDAQ: PYPL ) uľahčujú nákup a obchodovanie s kryptomenami na svojich populárnych platformách.

Najlepšia kryptomena na nákup. má niekoľko vnútorných nebezpečenstiev
Je kryptomena životaschopnou dlhodobou investíciou?

Iné podniky vrátane spoločnosti Block investovali stovky miliónov dolárov do bitcoinov a iných digitálnych aktív. Spoločnosť Tesla kúpila začiatkom roka 2021 bitcoiny v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Výrobca elektromobilov uviedol, že do februára 2022 mal v kryptomenách viac ako 2 miliardy USD.

V roku 2020 začala spoločnosť Microstrategy (NASDAQ: MSTR) – softvérová firma zaoberajúca sa obchodnou inteligenciou – zhromažďovať bitcoiny. Do konca roka 2021 mala v kryptomenách 5,7 miliardy dolárov a uviedla, že dodatočné peniaze získané z prevádzky použije na nákup ďalších.

Dlhodobé investície do etherea
Podvody s kryptomenami

Rastúca miera prijatia kryptomien svedčí o vyspelosti tohto odvetvia, rovnako ako nárast počtu individuálnych investorov a podnikov, ktorí chcú mať priamy prístup ku kryptomenám.

Kryptomeny však majú pred sebou ešte dlhú cestu, kým sa stanú skutočne mainstreamovými. Len malé percento svetovej populácie v súčasnosti vlastní nejaké digitálne aktíva a ešte menej ľudí používa krypto pravidelne.

Je kryptomena životaschopnou dlhodobou investíciou?

Aké sú nebezpečenstvá investovania do kryptomien
Krypto investície s návratnosťou 1000%

Kryptomeny ako Bitcoin a Etherium sú často vyvíjané s veľkolepými cieľmi. Hoci úspech každého projektu kryptomeny je neistý, skorí investori do kryptomenového projektu, ktorý úspešne splní svoje ciele, môžu byť z dlhodobého hľadiska primerane odmenení.

Aby sa však projekt kryptomeny stal všeobecne uznávaným, musí byť považovaný za dlhodobo úspešný.

Ako zabezpečiť investície do kryptomeny
Kryptomena – investícia pre rizikových

Bitcoin je ako dlhodobá kryptoinvestícia atraktívnou alternatívou.

Vďaka sieťovému efektu z toho bitcoin profituje – viac ľudí chce vlastniť bitcoin, pretože väčšina jednotlivcov ho už vlastní. Mnohí investori nazvali bitcoin “digitálnym zlatom” kvôli jeho vlastnostiam podobným drahým kovom, ale môže sa používať aj ako platobný prostriedok.

Bitcoinisti predpokladajú, že cena kryptomeny bude dlhodobo rásť, pretože jej ponuka je stabilná, na rozdiel od fiat peňazí, ako je americký dolár alebo japonský jen, ktorých množstvo je fixné. Množstvo bitcoinu je obmedzené na menej ako 21 miliónov kusov, zatiaľ čo väčšinu mien môžu centrálne banky vytlačiť toľkokrát, koľkokrát si to želajú. Mnohí investori do kryptomien kupujú bitcoin nie preto, aby ho používali ako menu, ale preto, že očakávajú, že jeho cena bude naďalej rásť.

Investície do kryptomeny na rýchly štart
Investície do kryptomeny pre rýchly štart

Priaznivci bitcoinu veria, že táto digitálna mena má šancu stať sa prvou skutočne globálnou menou.

Dlhodobá investícia do spoločnosti Etherium

Ethereum je decentralizovaná platforma, ktorá umožňuje uzatváranie digitálnych zmlúv, ktoré sa môžu vykonávať automaticky. Vlastná mena siete Ethereum sa nazýva ether a môžu ju získať investori, ktorí majú záujem investovať do portfólia Ethereum. Zatiaľ čo Bitcoin sa často spája s tým, že je virtuálnym zlatom, Ethereum vytvára medzinárodnú výpočtovú architektúru, ktorá podporuje mnoho ďalších kryptomien, ako aj veľké ekosystémy decentralizovaných aplikácií.

Ako zabezpečiť riziká obchodovania s kryptomenami. ktoré kryptomeny kúpiť
Riziká kryptomien a možné regulačné opatrenia

Množstvo kryptomien vytvorených na platforme Ethereum, ako aj dizajn decentralizovaných aplikácií s otvoreným zdrojovým kódom poskytujú Ethereu potenciál profitovať zo sieťových efektov a vytvárať dlhodobú hodnotu. Na platforme Ethereum sú možné “inteligentné kontrakty”, ktoré sa vykonávajú automaticky v závislosti od vopred stanovených kritérií vložených do kódu kontraktu.

Ether sa generuje ako odmena za vykonávanie inteligentných zmlúv v sieti Ethereum. Technológia inteligentných zmlúv má potenciál narušiť významné odvetvia, ako sú nehnuteľnosti a bankovníctvo, ako aj vytvoriť úplne nové trhy.

10 hlavných hrozieb kryptobúrz
Riziká kryptomien

S rastúcou popularitou platformy Ethereum na celom svete sa token Ether stáva užitočnejším a hodnotnejším. Investori, ktorí sú presvedčení o dlhodobých vyhliadkach platformy Ethereum, môžu nákupom Etheru okamžite profitovať.

Éter nemá zjavnú konkurenciu. Niekoľko “zabijakov etherea”, ako napríklad Solana ( CRYPTO:SOL ), Polygon ( CRYPTO:MATIC ) a Avalanche ( CRYPTO:AVAX ), je vytvorených na spracovanie inteligentných kontraktov a používajú blockchainový systém, ktorý dokáže spracovať viac transakcií za sekundu. Ďalšou výhodou rýchlosti je, že je pre spotrebiteľov cenovo výhodnejšia. Najobľúbenejšou platformou na nasadzovanie inteligentných zmlúv je však Ethereum.

Je kryptomena dobrá investícia?
Prečo kryptomena nie je dobrá investícia?

Oplatí sa investovať do kryptomien?

Keďže kryptomeny, ako napríklad bitcoin, v minulosti vykazovali malú koreláciu cien s trhom s akciami kryptomien v USA, nákup niektorých kryptomien môže pomôcť diverzifikovať vaše portfólio. Ak si myslíte, že používanie kryptomien sa bude časom zvyšovať, pravdepodobne je pre vás výhodné investovať do kryptomien priamo ako súčasť dobre diverzifikovaného portfólia.

Majte investičnú tézu pre každú krypto investíciu, najmä ak je to prvá investícia. Majte plán, ako dlho si chcete každú investíciu ponechať. Riziko v rámci celkového portfólia môžete kontrolovať, ak si urobíte domácu úlohu a dozviete sa všetko o tom, ako investovať do kryptomien.

Je kryptomena bezpečná investícia?
Je možné zbohatnúť na kryptomenách?

Rast akciového trhu podporuje rast kryptomien.

Tradičné akcie stále prekonávajú kryptomeny, ale tie naďalej dosahujú výrazne vyššie výnosy.

Napríklad za predchádzajúcich päť rokov vzrástol index S&P 500 o 94 percent. Okrem toho za rovnaké obdobie vzrástol index NASDAQ Composite o 144 %.

Stane sa kryptomena budúcnosťou?
Sú kryptomeny skutočné peniaze?

Zoberte si, že bitcoin za posledných päť rokov posilnil o viac ako 3600 percent.

Bitcoin však nie je najúspešnejšou kryptomenou v tejto oblasti; mnohé iné tokeny dosiahli väčšie zisky ako on.

Za posledných desať rokov sa hodnota Bitcoinu zvýšila približne 26-krát, pričom hodnota ostatných kryptomien vzrástla rovnako alebo menej. Cena etherea sa za rovnaké obdobie prudko zvýšila o 7000 %, zatiaľ čo cena BNB vzrástla o 10 000 %, ako už bolo spomenuté. Ak máte nejaké ETH a premýšľate, ako ich v roku 2022 minúť, pozrite si nášho dôkladného sprievodcu najlepšími peňaženkami na Ethereum v roku 2022.

Ako zdaniť kryptomeny
Ako spravovať dane z kapitálových ziskov

Ak sa pozriete na niektoré z najlepších kryptomien Metaverse na trhu, výnosy sú ešte pôsobivejšie. Napríklad Decentraland a jeho token MANA vzrástli od svojho uvedenia na trh o viac ako 25 000 percent.

Veľké podniky sa čoraz viac zapájajú do trhu s kryptomenami.

Niektoré z najväčších a najsilnejších podnikov na svete teraz používajú bitcoin, čo potvrdzuje, že tento sektor bude pokračovať aj v dlhodobom horizonte.

Do kryptomien sa oplatí investovať a riziká
Kryptomena, do ktorej investovať

Koncom roka 2020 spoločnosť Tesla, druhá najväčšia firma na svete s trhovou kapitalizáciou viac ako 1 bilión USD, zaradila do svojej súvahy bitcoinové transakcie v hodnote 1,5 miliardy USD.

Potom sú tu firmy ako Overstock, PayPal, Microsoft a Starbucks, ktoré vám umožňujú míňať bitcoiny na položky a služby, ktoré sú pre vás dôležité.

Kryptomena môže prinášať kapitálové zisky a stabilné príjmy.

Ako zarobiť peniaze na kryptomenách?
Dá sa bitcoin premeniť na hotovosť?

Ďalším kľúčovým faktorom, ktorý podporuje záujem o kryptomeny, je skutočnosť, že digitálne aktíva umožňujú profitovať online aj offline.

Po prvé, ako už bolo povedané, z držby kryptomien budete profitovať, ak sa cena kryptomeny na voľnom trhu zvýši.

Aké sú 4 typy kryptomien?
Do kryptomien sa oplatí investovať a riziká

Svoje digitálne tokeny si však môžete uložiť na sporiace účty kryptomien a získať tak navyše pasívny príjem. Ak napríklad kryptoinvestujete svoje bitcoiny do Aqru, získate ročný výnos 7 %.

To je možné, aj keď nechcete predávať svoje kryptomeny. To znamená, že pokiaľ sú vaše tokeny uložené na účte kryptomeny, budete naďalej profitovať, ak hodnota tokenu stúpne.

Ak váhate s kúpou kryptomeny, existuje niekoľko alternatívnych metód, ako na vývoji kryptomien zarobiť. Môžete investovať do spoločností, ako sú Coinbase, Block a PayPal, alebo do búrz, ako je CME Group (NASDAQ: CME), ktorá umožňuje obchodovanie s bitcoinovými futures. Hoci investovanie do týchto firiem môže byť lukratívne, nemá rovnaký potenciál ako nákup kryptomeny.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov