Čo je to kryptomena Polygon

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Je kryptomena Polygon dobrou investíciou?

Polygon môže byť v roku 2022 realizovateľnou investíciou v závislosti od vašich finančných cieľov. Krátkodobí obchodníci skôr riskujú a vidia výhody. Polygon je aktívum kryptomeny, ktoré môže dlhodobým investorom ponúknuť potenciál veľkých ziskov v dôsledku svojej stability.

⚡️ Je Polygon rýchlejší ako Ethereum?

Salana je určená pre podniky, ktoré hľadajú transakčný systém, ktorý sa dá škálovať a umožňuje oveľa rýchlejšie transakcie pri nižších nákladoch ako Ethereum a Polygon. Napriek tomu je blockchain Ethereum stále najotvorenejšou a najtransparentnejšou decentralizovanou aplikačnou platformou.

⚡️ Ako Polygon zarába peniaze?

Polygon používa metódu konsenzu Proof-of-Stake na vytvorenie nového MATIC a obranu siete. Na tento účel sa používa protokol Proof-of-Stake – z čoho vyplýva, že môžete zarábať peniaze stohovaním existujúcich MATIC. Validátory vykonávajú náročnú úlohu validácie nových transakcií a ich umiestnenia do blockchainu.

⚡️ Je Polygon zabijakom Etherea?

Polygon je konkurenčná platforma, zabijak Etherea, ktorej cieľom je zlepšiť fungovanie Etherea rozšírením jeho možností a sprístupnením. Na rozdiel od iných zabijakov Etherea je Polygon pokusom o zlepšenie fungovania otlčeného a drahého Etherea. Ide o škálovacie riešenie, ktorého cieľom je poskytnúť oveľa viac transakcií za sekundu ako 12 až 15 transakcií každú sekundu na Ethereu.

Čo je Polygon matic a ako funguje? MATIC vysvetľuje.

Polygon je súbor protokolov, ktorých cieľom je riešiť problémy so škálovateľnosťou Etherea. Vykonávaním transakcií na samostatnom blockchaine kompatibilnom s Ethereom rieši Polygon problémy siete.

Polygon vráti všetky transakcie do postprocesingu hlavného blockchainu Etherea. Táto metóda znižuje zaťaženie siete. Polygon maticmôže zvýšiť rýchlosť transakcií a znížiť poplatky na penny tým, že ich posiela späť prostredníctvom trojuholníka.

Je matická kryptomena Polygon dobrou investíciou?
Čo je Polygon pre kryptografiu?

Zjednodušene povedané, Polygon je minimálny rámec pre nové a existujúce projekty blockchainu Ethereum, ktoré možno vyvíjať bez problémov so škálovaním.

Polygons matic umožňuje používateľom komunikovať s akoukoľvek distribuovanou aplikáciou (DApp) bez toho, aby sa museli obávať preťaženia siete.

Tento článok vysvetľuje všetko, čo treba vedieť o sieti Polygon Matic, ako funguje a ako táto špičková technológia robí Ethereum užívateľsky prívetivejším.

Akú hodnotu má minca Polygon?
Prečo je Polygon dobrá kryptomena?

Kto je tvorcom Polygonu?

Polygon matic sa vďaka svojmu talentovanému vývojovému personálu pevne etabloval ako najsľubnejší projekt škálovateľnosti Etherea. Rozširovanie spoločnosti Polygon je poháňané skúsenosťami tímu.

Vynálezcom siete Matic možno pripísať zásluhu na predvídaní súčasných potrieb v oblasti šifrovania. Nasledujúca časť skúma, kto stojí za jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich projektov v tomto odvetví.

Môže Polygon Matic dosiahnuť hodnotu 10 USD?
Bude Polygon v roku 2022 stúpať?

Traja tvorcovia Polygonu sú:

Jaynty Kanani, spoluzakladateľ spoločnosti Polygon, je teraz jej generálnym riaditeľom. Spolu so Sandeepom Nailwalom, spoluzakladateľom a prevádzkovým riaditeľom, a Anuragom Arjunom, spoluzakladateľom a produktovým riaditeľom, vytvoril túto myšlienku. V roku 2017, po tom, čo sa istý čas volala Matic Network, sa z nej stal Polygon.

Kanani, absolvent Indického technologického inštitútu (IIT) v Dillí, pracoval ako softvérový inžinier pre spoločnosti McKinsey & Company a Google India. Predtým, ako sa presunul do oblasti kryptomien, pracoval aj na niekoľkých startupoch.

Priatelia a rodina v Bombaji pomohli s počiatočným financovaním. Na druhej strane, spoločnosť Polygon matic naďalej priťahuje investorov z celého sveta, hoci bola založená v Indii. V roku 2019 získala spoločnosť Polygon v dvoch kolách financovania startupu viac ako 450 000 USD. USD, pričom firma získala približne 450 miliónov USD externých investícií.

Môže Polygon Matic dosiahnuť 10 USD?
Vzrastie Polygon v roku 2022?

Zoznam investorov spoločnosti Polygon sa nedávno rozrástol o mená ako Chris Fry a John Norwood Smith. Medzi najnovších podporovateľov Polygonu patrí aj King Digital Entertainment, mobilná herná spoločnosť, ktorú založili bratia David a Gregory Fischmanovci.

Je MATIC a Polygon to isté?

Aký je rozdiel medzi Polygonom a Maticom? Projekt predtým známy ako Matic bol vo februári 2021 premenovaný na Polygon. Bočné reťazce Plasma boli jednou z primárnych služieb, ktoré sieť Matic ponúkala.

Plasma je v podstate spôsob, ako zlúčiť technológie blockchainu Etherea a Bitcoinu. Umožňuje vytvárať blockchainy “druhej vrstvy”, ktoré sú oveľa škálovateľnejšie ako tie, ktoré sa v súčasnosti používajú nad hlavným reťazcom. Aktívne sa vyvíjal v 3. štvrťroku 2017 a jeho cieľom je zvýšiť výkon a zároveň znížiť transakčné poplatky tým, že umožní interoperabilitu medzi aktívami oboch reťazcov.

Polygon (MATIC).
Kto vlastní sieť Matic Network?

Polygon si po rozšírení projektu ponechal ticker MATIC pre svoju vlastnú kryptomenu. V dôsledku toho sa Polygon vyvinul na Matic. Táto zmena názvu a následný rebranding môžu spôsobiť určitý zmätok, ale ide o ten istý projekt. Nový názov mnohých projektov vrátane siete Matic je Polygon. Minca Polygon sa však stále nazýva MATIC.

Čo je vzorec polygónu?

Blockchain Ethereum dokáže spracovať len obmedzený počet transakcií za sekundu. Rýchlosť transakcií základnej vrstvy je 14 za sekundu. V Ethereu je každá operácia spojená s poplatkom za plyn, ktorý je známy ako cena transakcie.

Kto je generálnym riaditeľom spoločnosti Polygon?
Kto je Sandeep Nailwal?

V obdobiach veľkého preťaženia siete sa náklady na plyn zvyšujú a poplatky za plyn v Ethereu môžu rýchlo stúpnuť na 50 až 80 USD. To je významný problém. Požiadavka zaplatiť viac ako 50 USD za transakciu naraz robí Ethereum nedostupným pre drvivú väčšinu používateľov.

Používatelia sú odrádzaní od účasti na inteligentných zmluvách v blockchaine, keď preťaženie siete spomaľuje proces blockchainu Ethereum.

Decentralizované finančné (DeFi) aplikácie a protokoly, obchody alebo nákupy nevymeniteľných tokenov (NFT) a výmeny, nákupy alebo prevody tokenov Etherium môžu viesť k stovkám dolárov na poplatkoch pre každého, kto ich používa.

Potrebujete Matic, aby ste mohli používať Polygon?
Je Matic sieť Polygon?

Aká je cenová politika spoločnosti Polygon a ako je cenovo dostupnejšia? Metódy škálovania, aké používa Polygon, spracúvajú transakcie na bočných reťazcoch, aby sa znížili náklady na plyn. Počet transakcií, ktoré môže Polygon spracovať za sekundu, je vyšší ako u Etherea, pretože ich spracúva v sidechainoch.

Polygon si za tieto služby môže účtovať nepatrnú sumu a používatelia budú musieť zaplatiť zlomok toho, čo by očakávali za transakciu na Ethereum. Inak povedané, ceny Polygonu sú oveľa nižšie ako priemerný poplatok za každú transakciu na Ethereu, ktorý je viac ako 15 USD. Keďže Polygon má okrem protokolu s nulovým zverejňovaním (zk-SNARKS) aj mnoho protokolov na ochranu súkromia, projekt môže používateľom ponúknuť veľa.

Kto vlastní mincu Matic?
Bude Matic registrovaný v Coinbase?

V kryptografii je zk-dôkaz kryptografický postup, ktorým sa overuje, či je určité tvrdenie pravdivé alebo nie druhou stranou (overovateľom). Nevyžaduje od overovateľa, aby zverejnil viac informácií ako to, že tvrdenie je správne.

Najobľúbenejšie možnosti prepojenia Polygonu s projektom sú sidechainy Plasmy, mosty blockchainu PoS, zk rollupy a optimistické rollupy. Matic začal s Plasma sidechains, pretože sú menšie a bezpečnejšie ako transakcie na reťazci.

Plazmový reťazec, podobne ako bočné reťazce, je samostatný blokový reťazec, ktorý funguje popri primárnom blockchaine. Ethereum je v tomto prípade “materský” alebo “hlavný” blockchain. S cieľom umožniť bezpečný pohyb aktív medzi nimi sa plazmové reťazce spájajú s hlavným blockchainom a komunikujú s ním.

Kto stojí za Maticom?
Prečo bol Matic premenovaný na Polygon?

Polygon má blockchainový most špeciálne pre vývojárov. Most PoS umožňuje tvorcom aplikácií vytvárať DApps na jednej platforme bez toho, aby obetovali akékoľvek možnosti, ktoré poskytujú iné platformy.

Spracovaním transakčných balíkov vo vlastnom blockchaine PoS sa Ethereum vyhne tomu, aby muselo všetky údaje spracúvať samo. Polygon uľahčuje a zrýchľuje Ethereum tým, že transakcie paketuje mimo primárneho reťazca.

Stále sa snažím zistiť, kde sa nachádzam na celkovej časovej osi, ale mojím cieľom je dostať sa tam. Nasleduje dlhšie vysvetlenie, ako to funguje a prečo by vás to malo zaujímať, ak neviete, o čo ide: Zk súhrny spracúvajú balíky transakcií mimo reťazca a vytvárajú dôkazy platnosti, čím overujú pravdivosť údajov bez toho, aby ste museli prejsť celým procesom.

Ako nájdete kryptomenu Polygon?
Čo je Polygon pre kryptomenu?

Hlavný reťazec možno skrátiť tým, že sa do údajov zahrnie séria jedinečných dôkazov platnosti. Táto technika, ktorá do prúdu vkladá postupnosť jednorazových dôkazov platnosti, minimalizuje veľkosť hlavného reťazca. Táto metóda v podstate znižuje časové a plynové náklady potrebné na overenie údajov.

Optimistické akumulačné balíky využívajú osobitný druh dôkazového systému, ktorý je známy ako podvodné dôkazy. Keď sa identifikuje podvodná transakcia, aktivuje sa mechanizmus ochrany pred podvodmi a na základe údajov v blockchaine určí správnu transakciu.

Čo znamená ETH v Polygone?
Aký je tickerový symbol kryptomeny Polygon?

Stohovanie sa vyžaduje od tých, ktorí aktualizujú údaje o transakciách v systéme. V dôsledku toho, ak niekto pošle podvodnú transakciu do hlavného blockchainu Etherea pomocou optimistických konvolúcií, jeho sadzba bude penalizovaná.

Neexistuje univerzálne riešenie, ktoré by vyhovovalo všetkým. Každá technológia škálovania je spojená s kompromismi, pokiaľ ide o bezpečnosť, suverenitu, transakčné náklady a rýchlosť transakcií. Vývojári by mali mať možnosť vybrať si najlepšie riešenie škálovania pre svoju aplikáciu. Spoločnosť Polygon zároveň poskytuje najkomplexnejšiu ponuku škálovacích riešení.

Prečo je Polygon vhodný pre Ethereum?

Polygon a Ethereum nie sú konkurenti. Nech je to akokoľvek, sú spolu prepojené. Cieľom spoločnosti Polygon je využiť svoju sieť na vytvorenie základov pre široké prijatie Etherea. V dôsledku toho je Polygon viac závislý od Etherea ako Ethereum od Polygonu. Dá sa to očakávať, keďže Polygon je založený na blockchaine.

Je Polygon lepší ako Ethereum?
Je Polygon dobrá kryptomena?

Hlavnou nevýhodou je, že prechodom na Polygon kvôli rýchlosti sa môže znížiť hodnota, ktorú získava Ethereum. Zriedenie hodnoty môže v určitých oblastiach skutočne potlačiť priamy rast používateľov Etherea.

Inými slovami, Polygon zvyšuje používanie Etherea, čo povedie k nárastu počtu ľudí, ktorí ho používajú. Viac používateľov by bolo ochotných používať Ethereum vďaka jeho výhodám uvedeným vyššie. Napriek tomu, že Ethereum môže ukradnúť celkovú blokovanú sumu (TVL), jeho hodnota bude rásť, keďže viac jednotlivcov bude voľne ukladať svoje peniaze na blockchain Etherea.

1. Porovnanie platforiem Ethereum a Permacoin

Je možné kryptomenu Polygon ťažiť?
Ako obchodovať s Polygonom?

Riešenia škálovania na 2. vrstve sa môžu na prvý pohľad zdať zložité. Jednoducho definovaná základná architektúra blockchainu sa nazýva vrstva 1. Na druhej strane vrstva 2 funguje ako prekryvná sieť nad základným blockchainom.

Externé riešenia 2. vrstvy sú extranetové protokoly, ktoré spolupracujú s jadrom blockchainu s cieľom zlepšiť výkon a efektivitu. Technológie vrstvy 2, ako je Polygon, tiež umožňujú, aby sa existujúce technológie založené na Ethereum stali rýchlejšími a lacnejšími.

Aké sú výhody používania Polygonu namiesto Tier 1 Etherea?

Akú hodnotu má Polygon?
Existuje v sieti Polygon spoločnosť Coinbase?

Vytvorením ponukového systému zaviedli tvorcovia Etherea model založený na aukcii, ktorý podnecuje používateľov, aby ponúkali, že ich transakcia bude zaradená do ďalšieho bloku. Výsledkom je, že podľa návrhu vedie väčšie preťaženie siete k čoraz drahším cenám.

Spoločnosť Polygon má do budúcnosti veľkolepé ciele, ktoré sa netočia len okolo rýchlosti alebo transakčných nákladov. Cieľom protokolu je vzájomne prepojiť všetky blockchainy kompatibilné s Ethereum Virtual Machine (EVM), čo umožní vývojárom bez väčších problémov využívať výhody iných blockchainových platforiem.

Neobchádza Ethereum 2.0 potrebu polygónov?

Ethereum 2.0 bude významným vylepšením blockchainu Ethereum, ale bude riešiť len časť problému škálovateľnosti. Keďže sieťové technológie, ako je Eth2, využíva viac decentralizovaných aplikácií a platforiem, dopyt môže začať prudko rásť kvôli obmedzeniam škálovateľnosti.

Bude Polygon rásť?
Akú hodnotu má dnes spoločnosť Polygon?

To v podstate spôsobuje zvýšenie sieťovej prevádzky. Ceny plynu začnú rásť, pretože sa zvyšuje dopyt, a sieť sa opäť dostane do rovnakého stavu preťaženia, v akom bola predtým. Vtedy prichádza na pomoc Polygon, ktorý pridáva ďalšiu vrstvu škálovateľnosti pre blockchain Ethereum.

S príchodom vrstvy 2, ktorá bude vydaná v septembri 2019 a má umožniť lepšie škálovanie a zabezpečenie Etherea, by sa mali možnosti Etheru výrazne zlepšiť. S vrstvou 2, ako je napríklad sieť Polygon, sa schopnosti Etheru ešte zlepšia. S využitím vrstvy 2 môže byť akýkoľvek upgrade Etherea ešte rýchlejší. V dôsledku toho sa hodnota Polygonu pravdepodobne zvýši.

Čím je Polygon taký výnimočný?

Má Polygon budúcnosť?
Zvýši sa hodnota Polygonu?

Polygon je projekt s veľmi aktívnou a podporujúcou komunitou. Tím, ktorý stojí za protokolom, tiež neustále pracuje na nových funkciách a vylepšeniach.

Jedným z najjedinečnejších aspektov hry Polygon je používanie stávkovania ako spôsobu zabezpečenia siete. Stávkovaním žetónov MATIC môžete pomôcť zabezpečiť sieť a získať za to odmenu.

Je Polygon dobrá investícia?

Polygon je dobrá investícia, pretože ide o projekt s veľkým potenciálom. Je to tiež projekt s veľmi aktívnou a podporujúcou komunitou. Tím, ktorý stojí za protokolom, tiež neustále pracuje na nových funkciách a vylepšeniach.

Vráti sa Polygon?
Aká je ďalšia kryptomena, ktorá exploduje?

Ako investovať do kryptomeny Polygon

Najlepší spôsob, ako investovať do spoločnosti Polygon, je kúpiť si token MATIC. Môžete tak urobiť prostredníctvom rôznych búrz, napríklad Binance alebo Kraken. Môžete tiež použiť rôzne peňaženky, napríklad MetaMask alebo Trust Wallet.

Po zakúpení tokenov MATIC ich môžete vsadiť, aby ste pomohli zabezpečiť sieť a získať odmeny.

Čo je to peňaženka Polygon?

Peňaženka Polygon je softvérový program, ktorý vám umožňuje ukladať, posielať a prijímať tokeny MATIC. Môžete používať rôzne peňaženky, napríklad MetaMask alebo Trust Wallet.

Je Polygon dobrou investíciou v roku 2022?
Dosiahne Polygon Matic 10 USD?

Ako získať adresu peňaženky Polygon

Adresu peňaženky Polygon môžete získať pomocou rôznych peňaženiek, napríklad MetaMask alebo Trust Wallet. Po vytvorení peňaženky vám bude pridelená jedinečná adresa, ktorú môžete používať na odosielanie a prijímanie tokenov MATIC.

Je vhodný čas investovať do spoločnosti Polygon (MATIC)?

Teraz je vhodný čas investovať do spoločnosti Polygon, pretože projekt má veľký potenciál. Tím, ktorý stojí za protokolom, navyše neustále pracuje na nových funkciách a vylepšeniach. Okrem toho vám stávkovanie tokenov MATIC môže pomôcť získať odmeny. Napokon, po vydaní druhej vrstvy sa očakáva, že hodnota MATIC sa zvýši.

Kto stojí za Polygon Matic?
Je Polygon dobrá minca na kúpu?

Druhá vrstva protokolu, ktorej vydanie je naplánované na september 2019, ponúkne ešte lepšie škálovanie a bezpečnosť pre Ethereum. Vďaka tejto aktualizácii bude Ethereum ešte rýchlejšie a výkonnejšie, čo pravdepodobne zvýši hodnotu MATIC. V dôsledku toho je teraz vhodný čas investovať do Polygonu.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov