Najlepšie bezplatné siete VPN pre Chrome v roku 2023

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Ktorá bezplatná sieť VPN pre Chrome je najlepšia?

NordVPN je najlepšia bezplatná sieť VPN pre Chrome. Okrem neobmedzených dát, vysokokvalitného šifrovania, tunelovacích protokolov novej generácie a pokročilých bezpečnostných funkcií ponúka aj bezplatnú skúšobnú verziu. Navyše nesleduje vašu aktivitu a rešpektuje vaše súkromie.

Existuje úplne bezplatná sieť VPN pre Chrome?

Áno, Atlas VPN je úplne bezplatná sieť VPN pre Chrome. Získate s ňou 10 GB dát, bezpečné tunelovacie protokoly a dokonca aj spoľahlivý vypínač.

Ktorá bezplatná sieť Chrome VPN má najviac serverov?

CyberGhost, ktorý má viac ako 9700 serverov v 91 krajinách. Jej bezplatné rozšírenie vám však umožňuje používať len 8 serverov. Na druhom mieste je NordVPN, ktorá má približne 5500 serverov v 60 krajinách.

Bezplatné rozšírenia VPN pre Chrome môžu byť skvelým spôsobom, ako zvýšiť svoje súkromie a bezpečnosť online bez toho, aby ste museli míňať ďalšie peniaze. Okrem toho vám môže pomôcť obísť geografické blokovanie obsahu a využívať požadované aplikácie alebo webové stránky.

Bezplatnú sieť VPN pre Chrome si však musíte vybrať s rozvahou, pretože niektorí nespoľahliví poskytovatelia boli prichytení pri predaji údajov používateľov a infikovaní ich zariadení škodlivým softvérom. Okrem toho sú bezplatné rozšírenia VPN zvyčajne obmedzené z hľadiska funkcií, serverov a rýchlosti. Ak vám záleží na vašej bezpečnosti alebo veľkom výkone, zvážte možnosť vyskúšať VPN, ako je NordVPN, ktorá ponúka prvotriedne zabezpečenie. Môžete ju jednoducho vyskúšať pomocou 30-dňovej záruky vrátenia peňazí.

Existuje 100 % bezplatná služba VPN?

Najlepšie bezplatné alternatívy VPN

NordVPN je vysoko bezpečná a spoľahlivá sieť VPN, ktorá ponúka 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu a štandardnú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, vďaka čomu môžete službu bezplatne používať viac ako mesiac.

4.9 /5

Vzhľadom na to všetko sme zostavili zoznam najlepších bezplatných sietí VPN pre Chrome z hľadiska zabezpečenia, funkcií a ďalších aspektov. Čítajte ďalej a nájdite si tú, ktorá vám vyhovuje.

Ako môžem získať bezplatnú sieť VPN v prehliadači Chrome?

5 najlepších bezplatných VPN pre Chrome

 • NordVPN – najlepšia bezplatná VPN pre Chrome v roku 2023
 • Surfshark – 100% bezpečná a rýchla bezplatná VPN pre Chrome
 • Atlas VPN – spoľahlivé bezplatné rozšírenie pre Chrome VPN
 • ExpressVPN – prémiová a rýchla ChromeVPN
 • CyberGhost – Chrome VPN s obrovskou flotilou serverov

Ako používať VPN?

Oplatí sa mať v prehliadači Chrome bezplatnú sieť VPN?

Ak sú vaše očakávania od bezplatnej siete VPN rovnako vysoké ako od platenej, potom bezplatné siete VPN pre Chrome, žiaľ, nemusia plne uspokojiť vaše potreby. Je to preto, že bezplatné možnosti majú mnoho obmedzení. Zvyčajne ide napríklad o obrovské dátové limity, ktoré stačia len na bežné prehliadanie.

Je v prehliadači Chrome k dispozícii sieť VPN?

Úplne bezplatné siete VPN tiež nemajú veľa serverov ani možností umiestnenia. To znamená, že servery môžu byť často preplnené, čo viditeľne znižuje rýchlosť. Okrem toho zvyčajne nie je k dispozícii veľa funkcií, takže úroveň zabezpečenia nebude najvyššia.

Zároveň môžu byť zraniteľné aj bezplatné rozšírenia VPN pre Chrome. Niektoré z nich sú jednoduché proxy servery, ktoré ani nešifrujú vaše údaje. Vaše aktivity pri prehliadaní tak nie sú ani bezpečné, ani súkromné.

Ak si chcete užiť špičkové zabezpečenie, vynikajúce bezpečnostné funkcie a online anonymitu, mali by ste zvážiť platené možnosti VPN.

Profesionálny tip

Sú bezplatné siete VPN legálne?

Hľadáte bezplatnú sieť VPN s bohatými funkciami, ktorá zaručí prvotriedne zabezpečenie? Vyberte si prémiové riešenia VPN, napríklad NordVPN alebo Surfshark, a využite ich bezplatné 7-dňové skúšobné verzie na vyskúšanie.

Najlepšie bezplatné aplikácie VPN pre Chrome – náš podrobný zoznam

Pre prehliadač Chrome je k dispozícii veľa možností VPN, takže rozhodnúť sa, ktorú z nich si vybrať, môže byť mätúce. Aby sme vám to uľahčili, otestovali sme rôzne služby a zoradili týchto 5 bezplatných VPN pre Chrome. Pri zostavovaní rebríčka sme vychádzali z dostupných zdrojov, funkcií, serverov a ďalších kritérií.

Takže bez ďalších slov vám predstavujeme najlepšie bezplatné riešenia VPN pre Chrome.

1. NordVPN – celkovo najlepšia bezplatná Chrome VPN

NordVPN pre Chrome
So sídlom v:Panama
Dátový limit:Neobmedzené
Odblokuje Netflix:Áno
Aktuálna ponuka:🔥Získajte NordVPN s 63% zľavou + 3 mesiace ZADARMO!🔥

Navštívte NordVPN

NordVPN je najlepšia bezplatná VPN pre Chrome z rôznych dôvodov. Ponúka pokročilé bezpečnostné funkcie, bezkonkurenčné rýchlosti a neobmedzený mesačný objem dát. Hoci neexistuje úplne bezplatná verzia, NordVPN prichádza so 7-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou pre Android a 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí, ktorú môžete využiť.

Ako nastaviť NordVPN pomocou rozšírenia Chrome

So sieťou NordVPN máte k dispozícii veľa možností tunelovacích protokolov. Patrí medzi ne aj vlastné riešenie NordLynx, ktoré zaisťuje bleskovú rýchlosť za každých okolností. Nehovoriac o tom, že k dispozícii je viac ako 5500 serverov v 60 krajinách, takže o preplnené servery nezakopnete.

Tento poskytovateľ VPN vás zaťaží množstvom funkcií. Získate spoľahlivý vypínač, ktorý zabezpečí, že nedôjde k úniku dát. Navyše je tu funkcia ochrany pred hrozbami, ktorá robí presne to, čo hovorí jej názov – chráni vás pred kybernetickými hrozbami.

Sú bezplatné siete VPN legálne?

NordVPN má rozšírenie pre prehliadač Chrome, ktoré je ľahším riešením ako samotná aplikácia. Umožňuje blokovanie WebRTC a chráni vás pred škodlivými hrozbami. Napriek tomu majte na pamäti, že zabezpečuje len prevádzku v prehliadači.

Za zmienku stojí aj to, že NordVPN je ideálna VPN na streamovanie. Počas našich testov odblokovala rôzne knižnice Netflix, Hulu, HBO Max, Disney Plus, BBC iPlayer a ďalšie.

Stojí za zmienku, že hoci bezplatná skúšobná verzia platí len pre zariadenia so systémom Android, po registrácii ju môžete používať aj na iných zariadeniach. A ak sa rozhodnete zostať pri NordVPN, bude vás to stáť len 3,29 USD/mesiac – budete ju môcť používať na 6 zariadeniach súčasne.

Viac informácií nájdete v našej recenzii NordVPN.

Ako nastaviť NordVPN pomocou rozšírenia Chrome

Klady

 • Neobmedzené dáta
 • Výnimočné rýchlosti
 • Ochrana pred hrozbami
 • Spoľahlivý vypínač
 • Zásady zákazu zaznamenávania

Nevýhody

 • Žiadna úplne bezplatná verzia

2. Surfshark – spoľahlivá a lacná Chrome VPN

Surfshark - spoľahlivá a lacná VPN pre Chrome
So sídlom v:Holandsko
Dátový limit:Neobmedzené
Odblokuje Netflix:Áno
Aktuálna ponuka:🔥Získajte 82% z ceny Surfshark + 2 mesiace ZADARMO🔥

Navštíviť Surfshark VPN

Surfshark je bezplatná sieť VPN pre prehliadač Chrome, ktorú môžete používať na neobmedzenom počte zariadení súčasne, najmä preto, že sa dodáva s neobmedzeným objemom dát. Hoci si nemôžete bezplatne predplatiť službu na večné obdobie, k dispozícii je 7-dňová bezplatná skúšobná verzia na zariadeniach so systémami Android a iOS a 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Rozšírenie Surfshark VPN

Z hľadiska výkonu je Surfshark známy svojimi výnimočnými rýchlosťami. Jedným z dôvodov je jeho protokol WireGuard, ktorý neustále úspešne absolvuje naše testy rýchlosti. Navyše má viac ako 3200 serverov v 100 krajinách, takže vždy budete mať k dispozícii dostatok serverov, ktoré nie sú preplnené používateľmi.

Táto sieť VPN ponúka množstvo funkcií vrátane štandardného, ale funkčného vypínača. Okrem toho môžete za ďalší približne dolár mesačne získať aj antivírusový program Surfshark, ktorý vás ochráni pred kybernetickými hrozbami.

Keď už hovoríme o rozšírení Surfshark pre Chrome, má skvelé funkcie, skrýva vašu IP adresu, šifruje pripojenie a odomyká stránky s geografickým obmedzením. Blokovanie súborov cookie, ktoré je nedávnym doplnkom rozšírenia, odstraňuje otravné požiadavky na súbory cookie z webových stránok.

Surfshark je bezplatná služba VPN pre Chrome

Ak ste filmový nadšenec, Surfshark vám veľmi pomôže pri odblokovaní obsahu s geografickým obmedzením. Platformy ako Netflix, Hulu, HBO Max, Disney Plus a mnohé ďalšie budete mať na dosah ruky.

Majte na pamäti, že aj keď sa bezplatná skúšobná verzia vzťahuje na mobilné zariadenia, môžete ju hneď po registrácii používať aj na iných zariadeniach. A ak vám Surfshark ukradne srdce, jeho ceny začínajú na 2,30 USD/mesiac.

Viac informácií nájdete v našej recenzii Surfshark.

Klady

 • Neobmedzené dáta
 • Bleskové rýchlosti
 • Spoľahlivý vypínač
 • Neobmedzené simultánne pripojenia
 • Zásady zákazu zaznamenávania

Nevýhody

 • Žiadna úplne bezplatná verzia

3. Atlas VPN – celkovo vynikajúca bezplatná VPN

Atlas VPN - celkovo vynikajúca bezplatná služba VPN
So sídlom v:Spojené štáty americké
Dátový limit:10 GB
Odblokuje Netflix:Áno (len platené)
Aktuálna ponuka:🔥Získajte Atlas VPN, teraz 85% ZĽAVA + 3 mesiace ZADARMO!🔥

Navštíviť Atlas VPN

Atlas VPN je skvelou voľbou pre Chrome, pretože ponúka úplne bezplatnú verziu. Získate bezplatný plán s 10 GB mesačných dát. A v rámci tohto množstva zabezpečenia mesačne získate pokročilé šifrovanie, politiku nezaznamenávania, tunelovacie protokoly novej generácie a ďalšie funkcie.

Pri nastavovaní bezplatného účtu Atlas VPN si môžete vybrať z protokolov WireGuard, OpenVPN a IKEv2. To znamená, že ani bezplatná sieť VPN nebude príliš zasahovať do vášho sieťového pripojenia a budete si môcť užívať vysoké rýchlosti.

Atlas VPN je skvelá voľba pre Chrome

Okrem toho je k dispozícii funkcia kill switch, ktorá vás ochráni vždy, keď sa pripojenie VPN neočakávane preruší.

Atlas VPN neponúka samostatné rozšírenie prehliadača, ale aplikácia zabezpečí aj vaše prehliadanie. Získate slušnú flotilu serverov a lokalít, ktoré môže prémiový používateľ využívať. Bezplatný používateľ si však môže vybrať len z troch umiestnení serverov: Holandsko (Amsterdam), USA (Los Angeles) a USA (New York).

A keď už hovoríme o výhodách prémiového používateľa, ďalším predajným bodom by boli možnosti streamovania. Ak by ste sa rozhodli získať prémiový plán Atlas VPN, mohli by ste využívať platformy ako Netflix, BBC iPlayer, YouTube. Bezplatné predplatné však tento poklad vôbec neponúka.

Bezplatná verzia Atlas VPN je skvelým východiskovým bodom pre zabezpečenie prehliadača Chrome. Ak máte chuť jedného dňa prejsť na vyššiu verziu, ceny sa začínajú od 2,30 USD/mesiac a získate neobmedzené simultánne pripojenia.

Bezplatná verzia Atlas VPN

Viac informácií nájdete v našej recenzii Atlas VPN.

Klady

 • 10 GB bezplatných dát
 • Tunelovací protokol WireGuard
 • Funkcia vypínača
 • Zásady zákazu zaznamenávania

Nevýhody

 • Žiadne rozšírenie Chrome
 • Len tri umiestnenia servera

4. ExpressVPN – o niečo prémiovejšia a rýchlejšia Chrome VPN

ExpressVPN poskytuje rozmanité globálne pokrytie na odblokovanie obmedzených stránok
So sídlom v:Britské Panenské ostrovy
Dátový limit:Neobmedzené
Odblokuje Netflix:Áno
Aktuálna ponuka:🔥Získajte ExpressVPN, teraz 49% zľava na 1-ročný plán!🔥

Navštívte ExpressVPN

ExpressVPN ponúka spoľahlivé rozšírenie pre Chrome VPN. Môžete využívať vynikajúce rýchlosti a odomknúť najpopulárnejšie streamovacie stránky bez toho, aby ste museli opustiť prehliadač. ExpressVPN ponúka dlhú 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu a 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže rozšírenie a jeho funkcie môžete používať zadarmo.

Počas nášho interného testovania bola jednou z najväčších predností ExpressVPN jej rýchlosť. Poskytovateľ podporuje protokoly OpenVPN a IKEv2, ale zavádza aj Lightway – nový, rýchly a ľahký protokol VPN. Vďaka rýchlym pripojeniam a serverom v 94 krajinách nebude výrazne spomaľovať vaše prehliadanie.

ExpressVPN ponúka solídne rozšírenie pre Chrome VPN

Pri prehliadaní prehliadača Chrome s rozšírením ExpressVPN máte k dispozícii sekciu pre ochranu súkromia a zabezpečenia, ktorá obsahuje tri ďalšie funkcie: podvrhnutie polohy, blokovanie WebRTC a HTTPS Everywhere pre najbezpečnejšie pripojenia. Rozšírenie pre Chrome je síce k dispozícii v aplikáciách pre počítače a mobilné zariadenia, ale chýba v ňom vypínač – základný nástroj antivírusového softvéru, ktorý preruší prístup na internet, aby zastavil únik údajov.

ExpressVPN poskytuje rozmanité globálne pokrytie na odblokovanie obmedzených stránok a streamovacích knižníc. Pomocou rozšírenia pre prehliadač Chrome môžete sledovať svoje obľúbené filmy a televízne programy na platformách Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+ a ďalších.

Bohužiaľ, po skončení bezplatnej skúšobnej verzie budete musieť platiť 6,67 USD mesačne, ak chcete pokračovať v používaní ExpressVPN v prehliadači Chrome. Hoci sú jej funkcie skvelé, je to najdrahšia možnosť v tomto zozname, ktorá podporuje len 5 súčasných zariadení.

ExpressVPN poskytuje rozmanité globálne pokrytie na odblokovanie obmedzených stránok

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu ExpressVPN.

Klady

 • Vynikajúce rýchlosti
 • Odblokuje väčšinu streamovacích lokalít
 • Podpora P2P
 • Špecializované servery

Nevýhody

 • Drahé po bezplatnej skúšobnej verzii
 • Rozšírenie Chrome nemá vypínač
 • Obmedzené doplnkové funkcie

5. CyberGhost – Chrome VPN s masívnym pokrytím

CyberGhost - Chrome VPN s obrovským pokrytím
So sídlom v:Rumunsko
Dátový limit:Neobmedzené
Odblokuje Netflix:Áno
Aktuálna ponuka:🔥Získajte CyberGhost VPN, teraz 83% ZĽAVA + 2 mesiace ZADARMO🔥

Navštíviť CyberGhost VPN

CyberGhost je robustná sieť VPN pre Chrome s jednoduchým rozšírením prehliadača. Na prvý pohľad je doplnok vybavený len základnými funkciami a jeho rýchlosť nie je taká vysoká ako pri iných možnostiach. Vynahrádza to však obrovskou flotilou serverov.

Poskytovateľ ponúka najväčšie globálne pokrytie v tomto zozname – viac ako 9700 serverov v 91 krajinách. Pracuje so štandardnou sadou protokolov: Naše testy však ukázali, že je pomalšou možnosťou ako najlepší konkurenti: OpenVPN, IKEv2 a WireGuard.

CyberGhost je spoľahlivá VPN pre Chrome

Napriek tomu nie je pokrytie polohy ničím, čo by stálo za to. So slušným internetovým pripojením je CyberGhost spoľahlivou voľbou so stabilnými servermi pre vaše prehliadanie. Jeho rozmanitosť polohy a špecializované servery môžete využiť na odblokovanie služieb Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+ a ďalších streamovacích služieb.

CyberGhost pre Chrome je úplne zadarmo, ale má len bezpečné prehliadanie a prístup k 8 serverom v 4 krajinách. Podpora viacerých protokolov, vypínač a prispôsobenie sú k dispozícii len v platenej aplikácii CyberGhost VPN. Napriek tomu môžete všetky jej funkcie otestovať so 45-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Ak sa rozhodnete prejsť na platený plán, máte šťastie – CyberGhost je lacnejší ako väčšina konkurentov. Za 2,19 USD/mesiac podporuje až 7 paralelných pripojení vo všetkých operačných systémoch.

Ďalšie informácie nájdete v našej recenzii CyberGhost VPN.

CyberGhost pre Chrome je úplne zadarmo

Klady

 • Úplne bezplatné rozšírenie prehliadača Chrome
 • Veľká flotila serverov
 • Špecializované servery
 • Lacné ceny

Nevýhody

 • Pomalé rýchlosti
 • Rozšírenie má menej funkcií
 • Problémy s pripojením WireGuard

Ako sme testovali tieto bezplatné siete VPN pre Chrome

Bezplatné a platené siete VPN pre Chrome

Výber skutočne najlepších bezplatných VPN pre Chrome je úloha, ktorá si vyžaduje dobrý výskum. Preto sme sa rozhodli na základe kritérií uvedených nižšie:

 • Dátové limity. Ak bezplatná VPN ponúka menej ako 10 GB mesačných dát, jednoducho sa ju neoplatí kúpiť. Stačí pár vyhľadávaní v Googli a mesačné zdroje sa vám rýchlo vyčerpajú a budete musieť čakať na ďalší mesiac, aby ste ich mohli opäť použiť. Preto sme do zoznamu zaradili iba siete VPN s minimálne 10 GB dát.
 • Bezpečnostné prvky. Spoľahlivé bezplatné siete VPN by mali zabezpečiť aspoň nejaký druh zabezpečenia, inak nemá zmysel VPN vôbec používať. Z tohto dôvodu všetky siete VPN v tomto zozname používajú neprelomiteľné šifrovanie AES-256 a ponúkajú funkciu vypínača odolného proti úniku.
 • Ochrana osobných údajov. Dôveryhodná sieť Chrome VPN jasne uvedie svoj názor na súkromie používateľov. Zaradili sme len tie siete VPN, ktoré majú jasné a nezávisle auditované zásady nezaznamenávania údajov, sľubujú, že nebudú zaznamenávať vaše údaje, a majú jasnú povesť.
Prečo môžu byť bezplatné siete VPN nebezpečné
 • Rýchlosť. Aj keď bezplatná VPN pre Chrome nebude nikdy taká rýchla ako platená, nemali by ste kvôli bezpečnosti robiť kompromisy v rýchlosti. Preto sme použili náš nástroj na testovanie rýchlosti na hodnotenie VPN, ktoré obsahujú rýchle tunelovacie protokoly, ako napríklad WireGuard.

Porovnanie bezplatných aplikácií VPN pre Chrome

NordVPNSurfsharkAtlas VPNExpressVPNCyberGhost
Značka
Hodnotenie4.9★★★★★4.7★★★★★4.6★★★★★4.3★★★★☆4.2★★★★☆
Bezplatná verziaÁno, 7 dníÁno, 7 dníÁnoNieÁno
Dátový stropNeobmedzenéNeobmedzené10 GBNeobmedzenéNeobmedzené
VypínačÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Zásady zákazu zaznamenávaniaŽiadne protokoly, dvakrát nezávisle auditované spoločnosťou PwCŽiadne protokoly, nezávisle kontrolované spoločnosťou Cure 53Žiadne protokolyŽiadne protokoly, nezávisle auditované spoločnosťou PwCŽiadne protokoly, nezávisle auditované spoločnosťou Deloitte
Streamingové službyNetflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+ a ďalšieNetflix, Disney+, Amazon Prime Video a ďalšieNetflix, BBC iPlayer, YouTubeNetflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+
PrehľadPreskúmanie NordVPNSurfshark recenziaRecenzia Atlas VPNExpressVPN recenziaCyberGhost recenzia

Víťaz

Pridanie bezplatného rozšírenia VPN do prehliadača Chrome

Ako si nastavím bezplatnú sieť VPN v prehliadači Chrome?

Nastavenie bezplatnej siete VPN v zariadení alebo prehliadači Chrome je jednoduchšie, než si dokážete predstaviť. Tu sa dozviete, ako nastaviť bezplatnú aplikáciu VPN a ako pridať bezplatné rozšírenie prehliadača VPN do prehliadača Chrome. Poďme sa teda na skúšku pozrieť na naše návody krok za krokom:

Nastavenie bezplatnej aplikácie VPN pre Chrome

 1. V závislosti od zariadenia prejdite na oficiálnu webovú stránku vybranej siete VPN alebo ju vyhľadajte v obchode Apple App/Google Play. Odporúčame NordVPN, ktorá sa dodáva s bezplatnou 7-dňovou skúšobnou verziou.
 2. Stiahnite si aplikáciu a postupujte podľa pokynov na inštaláciu.
Nastavenie bezplatnej aplikácie VPN pre Chrome
 1. Ak ste si stiahli bezplatnú sieť VPN, stačí sa zaregistrovať. Ak ste si vybrali bezplatnú skúšobnú verziu prémiovej služby, musíte sa zaregistrovať a pridať svoje platobné údaje.
Porovnanie bezplatných aplikácií VPN pre Chrome
 1. Kliknite na umiestnenie a pripojte sa k serveru.
Ako sme testovali tieto bezplatné siete VPN pre Chrome
 1. To je všetko! Teraz môžete v prehliadači Chrome surfovať bezpečne a zadarmo.

Vyskúšajte NordVPN bez rizika

Pridanie bezplatného rozšírenia VPN do prehliadača Chrome

 1. Prejdite do webového obchodu Google Chrome a vyhľadajte dôveryhodné bezplatné rozšírenie VPN. Odporúčame vyskúšať 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu od spoločnosti Surfshark – o skúšobnú verziu musíte požiadať stiahnutím aplikácie a zaregistrovaním sa v mobilnom zariadení. Potom sa môžete prihlásiť a používať tú istú skúšobnú verziu na svojich počítačových zariadeniach.
 2. Kliknite na rozšírenie Surfshark VPN a stlačte Pridať do prehliadača Chrome.
Ako sme testovali tieto bezplatné siete VPN pre Chrome
 1. Rozšírenie sa zobrazí v pravom hornom rohu prehliadača pod ikonou puzzle. Kliknite naň a prihláste sa.
 1. Vyberte si krajinu a kliknite na ňu, ak sa chcete pripojiť k serveru.
 1. Teraz ste pripravení bezpečne surfovať v prehliadači Google Chrome!

Prečo môžu byť bezplatné siete VPN nebezpečné

Aj keď je získanie bezplatnej siete VPN lákavé, je rovnako nebezpečné, ak si ju vyberiete nezodpovedne. Prečítajte si nižšie a dozviete sa prečo:

 • Údaje o predaji. Niektoré nespoľahlivé bezplatné siete VPN môžu zhromažďovať vaše údaje a predávať ich tretím stranám, aby si zarobili. Prémiové siete VPN majú zvyčajne jasné a kontrolované zásady ochrany osobných údajov, ktoré sľubujú, že nebudú uchovávať žiadne záznamy.
Sú bezplatné siete VPN legálne?
 • Škodlivé reklamy. Bezplatná sieť VPN môže zhromaždené údaje predávať tretím stranám, ktoré používateľom poskytujú frustrujúce cielené reklamy. Tie sú nielen frustrujúce, ale môžu byť aj nebezpečné, pretože niekedy môžu fungovať ako otvorené dvere pre vírusy. Platená sieť VPN by vám namiesto toho ponúkla funkciu blokovania reklám, ktorá vás ochráni pred škodlivými reklamami.
 • Sledovacie zariadenia. Niektoré bezplatné siete VPN môžu byť kvôli sledovacím zariadeniam skôr na obtiaž ako na výhodu. Je pravdepodobné, že si do svojej aplikácie nainštaluje sledovač, ktorý sa zameria na vašu históriu vyhľadávania, polohu a ďalšie citlivé údaje. Platené siete VPN, ako napríklad NordVPN, obsahujú bezpečnostné funkcie, ktoré celkovo blokujú trackery.
 • Zastaraný softvér. Keďže úplne bezplatné siete VPN sú bezplatné, poskytovateľ nezískava zisk. Preto softvér je alebo bude zastaraný – čo sú veľké dvere pre hackerov. Neustále aktualizovaná platená sieť VPN vás teda ochráni nielen pred hackermi, ale aj pred očami poskytovateľa internetových služieb alebo dokonca vlády.
Je v prehliadači Chrome k dispozícii sieť VPN?

Ako bezpečnejšiu alternatívu odporúčame zvoliť bezplatnú sieť VPN pre Chrome. Ide o bezplatné plány prémiových balíkov VPN, takže viete, že sú legitímne. Majte však na pamäti, že sú veľmi obmedzené, pokiaľ ide o servery, funkcie, údaje a ďalšie. Najlepším freemium riešením je Atlas VPN, pretože ponúka spoľahlivý kill switch, 5 GB dátový limit a dokonca aj podporu P2P.

Bezplatné a platené siete VPN pre Chrome

Hoci bezplatné možnosti sú vždy atraktívne, platené siete VPN pre Chrome sú oveľa lepšou voľbou, pretože neobmedzujú vaše skúsenosti. Tu je dôvod, prečo sú najlepšie VPN pre Chrome tie prémiové:

 • Prémiové siete VPN nemajú dátové limity. Na rozdiel od bezplatných sietí VPN spoľahlivé platené siete neobmedzujú používanie siete VPN, takže si môžete neobmedzene užívať streamovanie, torrenty alebo bežné prehliadanie. Existujú však aj bezplatné siete VPN, ktoré ponúkajú neobmedzený objem dát.
Je bezplatná VPN pre Chrome od 1ClickVPN bezpečná?
 • Platené siete VPN majú veľké siete serverov. Zatiaľ čo bezplatné VPN vám poskytnú len niekoľko serverov, platené VPN majú zvyčajne rozsiahlu flotilu serverov, ktorá vám umožní pripojiť sa v podstate do ktoréhokoľvek kúta sveta.
 • Prémiové siete VPN zabezpečujú malé alebo žiadne zníženie rýchlosti. Malý výber serverov si vyžaduje nízke rýchlosti z dôvodu preplnenia. Platené siete VPN zabezpečujú malé alebo žiadne zníženie rýchlosti vášho zariadenia.
 • Platené siete VPN majú viac funkcií. V závislosti od VPN získate ďalšie funkcie, ako je napríklad kill switch na zabránenie úniku dát, ochrana pred hrozbami alebo únikom DNS alebo podobné funkcie. Bezpečnosť je teda zárukou.

Bezplatné siete VPN pre Chrome, ktorým sa treba vyhnúť

Okrem toho, že neodporúčame bezplatnú sieť VPN pre Chrome ani žiadne iné zariadenie, musíme spomenúť aj bezplatné siete VPN, ktorým by ste sa mali vyhnúť:

Ako môžem získať bezplatnú sieť VPN v prehliadači Chrome?
 • iNinja VPN – rovnako ako Ninjovia vedia byť zákerní, aj táto VPN sa dokáže úspešne vkradnúť do vášho súkromia a zhromažďovať obrovské množstvo údajov, ktoré zahŕňajú záznamy o činnosti, polohu, časové značky pripojenia a ďalšie údaje.
 • SuperVPN – tento klamár má nohavice v ohni. Nedávne narušenie v sieti SuperVPN odhalilo, že jej údajná politika nezaznamenávania bola v skutočnosti politikou “áno, zaznamenávam”. Presnejšie povedané, táto bezplatná sieť VPN zhromažďovala a zhromažďuje údaje svojich používateľov a zakrýva ich politikou ochrany osobných údajov.
 • Hoxx VPN – bezplatná VPN, ktorá úzko spolupracuje s vládou a nachádza sa v krajine Five-Eyes. Preto sa vaše údaje nielen zhromažďujú a predávajú, ale aj prenášajú oficiálnym inštitúciám. To je podľa nás úplný opak siete VPN, ktorej sa rozhodneme dôverovať.

Záver

Existuje 100 % bezplatná služba VPN?

Získať bezplatnú (presnejšie bezplatnú) sieť VPN je oveľa lepšie rozhodnutie ako nemať žiadnu sieť VPN. Môže zlepšiť vašu bezpečnosť online šifrovaním vašich údajov a načítaním niektorých ďalších funkcií. Navyše môže zabezpečiť aj anonymitu vášho prehliadania a v niektorých zriedkavých prípadoch vám môže pomôcť získať prístup k najväčším knižniciam Netflixu.

Našou najlepšou bezplatnou sieťou VPN pre Chrome je NordVPN. Poskytuje vám 7-dňovú skúšobnú verziu zadarmo a 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Pomocou nich môžete využívať neobmedzené množstvo dát, viac ako 5500 serverov v 60 krajinách, fascinujúce možnosti streamovania, špičkové zabezpečenie a ďalšie funkcie.

Vždy by ste mali mať na pamäti, že bezplatná VPN nikdy nebude lepšia ako platená. Najlepšie rozšírenie VPN pre Chrome vám poskytne personalizované aplikácie pre váš prehliadač a iné zariadenia, bohatý balík funkcií, neprelomiteľné zabezpečenie a celkovo uspokojivý zážitok z prehliadania. S takýmito sieťami VPN sa navyše vôbec nebudete musieť obávať dátových limitov.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov