Ako zmeniť polohu v iPhone v roku 2023

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Môžete v iPhone falšovať svoju polohu?

Áno, svoju polohu na iPhone môžete predstierať pomocou siete VPN, ktorá vám umožní pripojiť sa k serveru v inej krajine, takže váš iPhone bude mať IP adresu z tohto regiónu. Vďaka tomu sa bude zdať, že sa nachádzate v danej krajine, čo vám umožní obísť regionálne obmedzenia a sfalšovať polohu vášho iPhonu.

Ako zistíte, či vaša VPN v iPhone funguje?

Ak ste sa pomocou VPN pripojili k serveru v inej krajine, ale stále nemôžete odblokovať požadovaný obsah, skontrolujte IP adresu svojho iPhonu. Môžete to urobiť tak, že na Googli vyhľadáte položku What's my IP address a skontrolujete, či sa zhoduje s IP adresou vo vašej VPN.

Aká je najlepšia VPN pre iPhone?

NordVPN je náš výber najlepšej VPN pre iPhone, pretože má najlepšiu aplikáciu pre iOS, akú sme testovali. Je naozaj jednoduchá na používanie a má množstvo ďalších funkcií vrátane vypínača, ktorý nie je súčasťou mnohých aplikácií VPN pre iOS.

Môžem ručne zmeniť svoju polohu v iPhone?

Polohu môžete zmeniť v nastaveniach iPhone a v nastaveniach App Store. Ak však chcete získať prístup k obsahu alebo sťahovať aplikácie z tejto lokality, musíte si vytvoriť nové konto Apple ID. Našťastie je zmena IP adresy mimoriadne jednoduchá. Stačí si stiahnuť spoľahlivú sieť VPN, pripojiť sa k serveru vo vami preferovanej lokalite, a tým sa tieto obmedzenia obídu.

Ako zmeniť polohu iPhone bez VPN?

Zmeniť polohu iPhonu bez siete VPN je pomerne jednoduché. Aj keď to nebude napájané výhodami VPN, svoju polohu môžete zmeniť úpravou nastavení zariadenia – manuálnym zadaním novej polohy alebo povolením automatického zisťovania polohy iPhonom.

Je zmena polohy v iPhone legálna?

Áno, zmena polohy v iPhone je úplne legálna. Teda ak používate VPN. Je však dôležité si uvedomiť, že v obchode Apple App Store nemôžete nakupovať bez platného spôsobu platby a adresy z daného regiónu.

Dôvodov, prečo chcete zmeniť umiestnenie Apple, môže byť viacero. Najčastejšie sa to robí preto, aby ste obišli geografické obmedzenia platforiem, ako sú Netflix, HBO, Disney+ atď., a získali prístup k obsahu z celého sveta. Okrem toho môžete zmenou polohy iPhonu skryť svoju skutočnú polohu pred hackermi alebo zvedavcami a chrániť svoje súkromie online.

Hoci vám to spoločnosť Apple neusnadňuje, dobrou správou je, že stačí renomovaná sieť VPN. Tá vám poskytne novú IP adresu zo zvolenej lokality a zašifruje vaše údaje, takže budete môcť pristupovať k obsahu s geografickým obmedzením a zároveň zostať v bezpečí.

Ako skontrolovať, či vaša VPN funguje?

V tejto príručke vám vysvetlíme, ako zmeniť polohu na iPhone pomocou siete VPN a čo robiť, ak sa vám to nepodarí.

Ako zmeniť polohu v iPhone pomocou VPN?

 • Vyberte si renomovanú sieť VPN s aplikáciou pre iOS. Odporúčame NordVPN – SAVE 63%.
 • Stiahnite a nainštalujte softvér a dokončite proces registrácie.
 • Pripojte sa k serveru na požadovanom mieste.
 • Užívajte si prístup k obsahu, stránkam a službám z inej časti sveta.
Môžete zmeniť polohu GPS v iPhone?

Prečo by ste mali meniť polohu iPhonu?

Aj keď majú iPhony niektoré bezpečnostné funkcie, VPN je základným nástrojom kybernetickej bezpečnosti pre každé zariadenie Apple. Tu sú hlavné výhody zmeny polohy iPhonu pomocou VPN:

 • Prístup k rôznym verziám obľúbených streamovacích služieb. Väčšina streamovacích platforiem vrátane Netflix, Amazon Prime Video a Disney Plus ponúka v každej krajine iné katalógy obsahu, aby sa dodržali miestne licenčné zákony a distribučné práva. Zmenou IP adresy na iPhone budete môcť obísť tieto regionálne obmedzenia, aby ste mohli odblokovať rôzne knižnice obsahu.
 • Prístup k streamovacím službám, ktoré nie sú dostupné v mieste, kde sa nachádzate. Či už chcete sledovať BBC iPlayer mimo Spojeného kráľovstva alebo HBO Max mimo USA, zmena polohy vám sprístupní celý svet streamovacích služieb, ktoré by inak neboli dostupné.
Je zmena polohy v iPhone legálna?
 • Zmena IP adresy v aplikáciách. Existuje veľa aplikácií, ktoré vidia, kde sa na svete nachádzate, vrátane hier založených na polohe, ako je Pokemon Go, spolu s aplikáciami na randenie a aplikáciami sociálnych médií, ako sú Tinder, Snapchat a My Friends.
 • Práca na diaľku. Môžete zostať bezpečne pripojení k pracovným systémom bez toho, aby sa na vás pozreli aktéri hrozieb.
 • Prístup k lacnejším ponukám. V rôznych krajinách môžete často získať prístup k lacnejším letenkám a hotelom. Zmena IP adresy vám umožní prístup k rôznym ponukám z iných častí sveta, vďaka čomu môžete ušetriť nejaké peniaze.
 • Zachovanie súkromnej polohy. Ak sa obávate, že aplikácie ako Google, Facebook a Instagram budú vedieť, kde sa nachádzate, možno budete chcieť použiť VPN, aby ste skryli svoju skutočnú polohu.
 • Online prevádzka bude šifrovaná. To znamená, že k nej nemajú prístup hackeri, vládne orgány ani inzerenti. To je dôležité najmä v prípade iPhonu, pretože je pravdepodobnejšie, že ho budete používať na pripojenie k verejnej Wi-Fi sieti, keď budete vonku. Tieto pripojenia sú totiž zvyčajne nezabezpečené a kyberzločinci sa tak ľahko nabúrajú do vašich osobných údajov.
Nemôžete zmeniť polohu iPhonu pomocou VPN?

A akoby to nestačilo, VPN tiež zabráni vášmu poskytovateľovi internetových služieb (ISP) obmedzovať rýchlosť.

Najlepšie siete VPN na zmenu polohy v iPhone

Pokiaľ ide o siete VPN, existuje široká ponuka. Nie všetky VPN však fungujú na iPhone. A nielen to, ale aj ponúkané funkcie, rýchlosť a dokonca aj zabezpečenie sa u jednotlivých poskytovateľov veľmi líšia.

Našťastie sme otestovali množstvo VPN a zostavili zoznam najlepších VPN na zmenu polohy v systéme iOS. Každá z nich ponúka vynikajúce zabezpečenie, vysoké rýchlosti a množstvo ďalších funkcií spolu s ľahko použiteľnou aplikáciou pre iPhone. A čo je najlepšie, všetky majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže si ich môžeš vyskúšať, než sa zaviažeš k dlhodobému platobnému plánu.

Zmena polohy iPhonu pomocou bezplatnej siete VPN

Určite si pozrite nášho sprievodcu najlepšími VPN pre iPhone.

Alebo si pozrite náš prehľad obľúbených VPN na zmenu polohy na iPhone:

 1. NordVPN – najlepšia VPN na zmenu polohy na iPhone s viac ako 5500 servermi po celom svete
 2. Surfshark – cenovo dostupná VPN s aplikáciou pre iOS a neobmedzenými pripojeniami
 3. Atlas VPN – funkčne bohatá VPN na zmenu polohy iPhonu

Ako zmeniť polohu v iPhone bez úniku z väzenia

Ako v systéme iOS 15 podvrhnem svoju polohu?

Zmena polohy v iPhone je naozaj jednoduchá. A nemusíte si ani stiahnuť aplikáciu na útek z väzenia do svojho zariadenia. Stačí postupovať podľa našich pokynov krok za krokom:

 1. Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu VPN z obchodu Apple App Store. Odporúčame NordVPN, pretože má vynikajúcu aplikáciu pre iOS.
 2. Pripojte sa k serveru na vybranom mieste.
 3. Vymažte vyrovnávaciu pamäť a súbory cookie v iPhone. Môžu obsahovať niektoré identifikačné informácie o vašej aktuálnej polohe.
 4. Začnite pristupovať k požadovanému obsahu.

Táto príručka krok za krokom funguje aj so smartfónmi so systémom Android, napríklad Samsung, Google alebo OnePlus.

Ako môžem zmeniť svoju mobilnú polohu?

Ako otestovať, či vaša VPN funguje?

Ak chcete mať istotu, že používaná sieť VPN funguje, odporúčame ju otestovať:

 1. Pred pripojením k sieti VPN si zapíšte svoju IP adresu.
 2. Pripojte sa k vybranému serveru VPN a prejdite na webovú stránku s testom IP a skontrolujte IP adresu.
 3. Ak sa pripojenie VPN úspešne vytvorí, zobrazí sa nová IP adresa, čo znamená, že vaša VPN funguje.

To je všetko! Teraz môžete bezpečne prechádzať z vybraného miesta.

Môžete zmeniť polohu GPS v iPhone?

Existuje mnoho sprievodcov a aplikácií, ktoré ponúkajú zmenu polohy GPS v iPhone. Všetky sme otestovali – a zatiaľ sme nenašli možnosť, ktorá by spoľahlivo fungovala s najpopulárnejšími aplikáciami na svete.

Ako môžem oklamať polohu svojho telefónu?

Spoločnosť Apple je totiž známa svojím uzavretým ekosystémom s množstvom obmedzení. Metódy, ktoré fungujú na zariadeniach so systémom Android a počítačoch so systémom Windows, nie vždy fungujú na iPhone. To samozrejme nebráni výrobcom aplikácií vytvárať v App Store desiatky aplikácií typu “zmena GPS polohy iPhonu”.

Samozrejme, sľuby sú prázdne. Niektoré aplikácie fungujú čisto ako triky, ktoré majú vytvoriť falošné snímky obrazovky na Havaji, iné sú zlomyseľnejšie – žiadajú od vás peniaze za službu, ktorú v skutočnosti nemôžu poskytnúť. V takom prípade by sme odporúčali používať spoľahlivú službu VPN, napríklad NordVPN.

Existujú spôsoby, ktoré môžu skutočne fungovať, ale vyžadujú aj útek z väzenia na iPhone, aby ste mali prístup k aplikáciám, ako je napríklad Sprievodca roamingom iOS. Jailbreak je však riskantný proces a ani v tomto prípade neexistuje stopercentná záruka, že bude skutočne fungovať tak, ako ste zamýšľali. Zažili sme výpadky pripojenia a neustále možné nebezpečenstvo, že nás pri tom chytia a naše kontá natrvalo zablokujú.

Ako zmeniť IP adresu v iPhone?

Hoci je teoreticky možné zmeniť polohu GPS v iPhone, pripravte sa na množstvo falošných aplikácií alebo zložitých postupov, ktorých funkčnosť nie je úplne zaručená.

Je zmena polohy v iPhone legálna?

Zmena polohy v iPhone je úplne legálna. Teda ak používate VPN. Je však dôležité si uvedomiť, že v obchode Apple App Store nemôžete nakupovať bez platného spôsobu platby a adresy z daného regiónu.

Nemôžete zmeniť polohu na iPhone pomocou VPN?

Ak ste si stiahli sieť VPN z obchodu Apple App Store a stále nemôžete zmeniť svoju polohu, je možné, že vaša sieť VPN nefunguje alebo ste sa pripojili k serveru v nesprávnom regióne.

Môže VPN zmeniť polohu vašej krajiny?

Ak ste tieto veci vylúčili, možno máte jeden z nasledujúcich problémov:

 • Máte starší iPhone, iPad alebo iPod, ktorý už nie je kompatibilný s vašou sieťou VPN.
 • Vaša skutočná IP adresa môže uniknúť.
 • Súbory cookie v iPhone môžu zobrazovať vašu skutočnú polohu.
 • Vaša sieť VPN nemôže obísť regionálne obmedzenia pre stránky alebo služby, ku ktorým chcete získať prístup.
 • Poloha GPS v iPhone sa nezhoduje s IP adresou v sieti VPN.

Ak chcete vyriešiť tieto problémy, vyskúšajte nasledujúce možnosti:

 • Uistite sa, že máte v sieti VPN povolené nastavenia ochrany proti úniku IP.
 • Použite iný prehliadač.
 • Vymažte vyrovnávaciu pamäť a súbory cookie.
 • Pripojenie k inému serveru.
 • Obráťte sa na tím služieb zákazníkom vašej siete VPN.

Ak toto všetko zlyhá, možno je čas na aktualizáciu siete VPN. Odporúčania nájdete v našom zozname najlepších sietí VPN pre iPhone, ktorý sa nachádza na začiatku tejto príručky.

Ako môžem bezplatne zmeniť polohu svojho iPhonu bez VPN?

Zmena polohy v iPhone pomocou NordVPN

NordVPN vám poskytne novú IP adresu vo vami zvolenej lokalite – získate prístup k lokalitám a službám v danej oblasti a bezpečne zašifrujete svoje údaje.

4.9 /5

 • Stabilné pripojenie
 • Rýchle rýchlosti
 • Veľká flotila serverov

Zmena polohy iPhonu pomocou bezplatnej siete VPN

Ako môžem falošne určiť svoju polohu v iPhone?

Niektoré bezplatné siete VPN pre iPhone vám síce môžu pomôcť zmeniť IP adresu, ale neodporúčame vám to. Bezplatné siete VPN zvyčajne nemajú aplikácie pre iOS. A aj keď nájdete takú, ktorá funguje na vašom iPhone, bude pomalšia a bude mať oveľa menej funkcií ako platená služba.

Ešte väčším problémom je, že bezplatné siete VPN sú menej bezpečné, pretože často zarábajú na predaji údajov zákazníkov tretím stranám. Často sa tiež dodávajú s dátovými limitmi, ktoré obmedzujú, koľko môžete VPN používať.

Ak chcete vyskúšať bezplatnú sieť VPN pre iPhone, Atlas VPN a ProtonVPN majú aplikácie dostupné v obchode Apple App Store. Svoju polohu budete môcť jednoducho zmeniť na iPhone 11, 12,13 a všetkých ostatných starších alebo novších modeloch. Majte však na pamäti, že bezplatné siete VPN majú zvyčajne na výber len veľmi málo lokalít serverov. To obmedzí vaše možnosti pri pokuse o prístup k obsahu s geografickým obmedzením.

Môžem zmeniť polohu telefónu pomocou siete VPN?

Na vyriešenie tohto problému sa môžete rozhodnúť pre poskytovateľov bezplatných služieb, ako je NordVPN alebo Surfshark, ktorí ponúkajú bezplatné skúšobné verzie a 30-dňovú záruku vrátenia peňazí:

 • NordVPN sa dodáva s bezplatnou 7-dňovou skúšobnou verziou a 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Ak chcete túto ponuku využiť, jednoducho si stiahnite aplikáciu NordVPN, vytvorte si účet a spustite bezplatnú skúšobnú verziu.
 • Surfshark sa dodáva aj so 7-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou a 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Ak chcete využiť túto ponuku, stačí si stiahnuť aplikáciu Surfshark a vytvoriť si nové konto.

Záver

Ako môžem zmeniť svoje umiestnenie VPN?

Hoci sa zmena IP adresy v iPhone môže zdať zložitá, v skutočnosti je veľmi jednoduchá. A môžete to urobiť bez toho, aby ste museli prelomiť väzenie svojho zariadenia alebo si stiahnuť aplikáciu na falšovanie GPS, ktorá môže byť nespoľahlivá a dokonca nebezpečná.

Stačí si stiahnuť silnú aplikáciu VPN z obchodu Apple App Store a pomocou nej sa pripojiť k serveru vo zvolenej lokalite. Potom získate IP adresu z tejto krajiny, ktorá vám umožní obísť regionálne obmedzenia na streamovacie služby, pracovné systémy a aplikácie.

Ako zmeniť polohu v zariadení iPhone

Akoby to nestačilo, sieť VPN zlepší aj vašu bezpečnosť online šifrovaním vašich údajov, aby boli v bezpečí pred online hackermi a inými tretími stranami. Pomôže vám tiež vyhnúť sa škrteniu zo strany poskytovateľa internetových služieb a zabezpečí vás, ak sa pri používaní iPhonu pripájate na verejnú wifi.

Odpovedal tento sprievodca na všetky vaše otázky týkajúce sa zmeny polohy iPhonu? Ak potrebujete ďalšie pokyny, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie a niektorý z našich odborníkov vám pomôže.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov