Čo je to seed-fráza?

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Na čo sa používa táto fráza?

Semenná fráza je súbor slov, ktorý obsahuje všetky informácie potrebné na obnovenie finančných prostriedkov Bitcoin online. Softvér peňaženky zvyčajne generuje seed frázu a usmerňuje používateľa, aby ju uložil na papier.

⚡️ Ako vygenerovať seed frázu?

Proces generovania seed frázy sa začína generovaním náhodných údajov nazývaných entropia. Entropia potom prejde cez hašovaciu funkciu, konkrétne SHA256, aby sa vygeneroval kontrolný súčet. Potom sa časť kontrolného súčtu pridá k náhodným údajom.

⚡️ Používa Coinbase seed frázu?

Na druhej strane, vašu vlastnú 12-slovnú frázu na obnovenie, známu aj ako “počiatočné číslo”, vygenerovala peňaženka Coinbase. Z toho vyplýva, že ak svoju frázu na obnovenie stratíte, nebudete už mať prístup k svojej peňaženke Coinbase.

⚡️ Čo je to počiatočná fráza binance?

Nasadzovacia fráza je postupnosť slov, ktorá vám umožňuje prístup do vašej peňaženky s kryptomenami. Pojmy mnemotechnická seed fráza alebo mnemotechnická fráza sa často používajú na opis tej istej veci.

Príklad semennej frázy

Počiatočná fráza je súbor slov vygenerovaný peňaženkou s kryptomenami, ktorý poskytuje prístup ku kryptomenám spojeným s touto peňaženkou. Považujte peňaženku za správcu hesiel pre kryptomeny a počiatočnú frázu za hlavné heslo. Vždy budete mať prístup ku všetkým menám spojeným s peňaženkou, ktorá frázu vygenerovala, aj keď ju vymažete alebo stratíte.

Myšlienka “sebestačnosti” je jednou zo základných myšlienok kryptomien:

Čo je to seed fráza?
Ako si vytvoriť seed frázu binance?
  • mali by ste mať prístup k svojej digitálnej mene bez toho, aby ste museli prezradiť svoje osobné údaje, a nemusíte ju zveriť banke alebo inej organizácii.
  • Bitcoin a Ethereum na tento účel využívajú technológiu blockchain, ktorá na overovanie transakcií využíva decentralizovanú sieť počítačov rozmiestnených po celom svete.

Ako blockchain zistí, ktorá kryptomena vám patrí?

Využíva algoritmicky vytvorené šifry, podobne ako heslá, ku ktorým má prístup len vlastník. Pri vytváraní kryptografickej peňaženky – či už ide o softvérovú peňaženku, ako je Coinbase Wallet, alebo hardvérové zariadenie – sa generuje reťazec jednoduchých slov (známy aj ako fráza na obnovenie) ako vaša zdrojová fráza alebo seed. Je to váš kľúč na odomknutie a míňanie kryptomeny spojenej s danou peňaženkou, preto je dôležité ho bezpečne uložiť.

Ako vygenerovať seed frázu binance.
Ako nájdem svoju úvodnú frázu?

Peňaženka generuje súkromné kľúče a počiatočné číslo pomocou špeciálnej kombinácie slov. Považujte peňaženku za správcu kryptografických hesiel, pričom počiatočná fráza je hlavným heslom.

Dôvodom, prečo je prvou frázou súbor 12-24 jednoduchých slov (ako napríklad “armáda”, “energia”, “látka”, “šťastný” alebo “opera”), a nie číslo, je skutočnosť, že dlhé reťazce číslic je ťažké si zapamätať a dokonca aj správne interpretovať – vezmite si, aké ťažké môže byť zadanie príliš dlhého hesla Wi-Fi . Na druhej strane je pomerne ľahké zapamätať si sériu jednoduchých slov, aj keď sa zdá, že nemajú žiadnu súvislosť.

  • Ak stratíte svoju úvodnú frázu alebo ju zabudnete, neexistuje spôsob, ako ju obnoviť, a teda ani prístup k vašej kryptomene. Ide o ďalšie bezpečnostné opatrenie určené na ochranu vášho majetku;
  • ak niekto zistí vašu frázu, môže prevziať kontrolu nad vašou menou.
Čo je to 24 slovná seed fráza?
Môžem použiť svoju vlastnú úvodnú vetu?

Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste svoju úvodnú frázu uložili na bezpečné miesto, napríklad do dokumentu chráneného heslom alebo do zašifrovaného súboru.

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako vytvoriť úvodnú frázu:

  • môžete použiť službu, ako je Trust Wallet od spoločnosti Binance, ktorá poskytuje ľahko použiteľné rozhranie a generuje frázu za vás, alebo si môžete vytvoriť vlastnú pomocou nástroja, ako je Bitaddress.org.
  • Ak nechcete spravovať svoju frázu o osive, máte k dispozícii iné možnosti. Môžete napríklad použiť službu hostovanej peňaženky, ako je Coinbase Wallet, ktorá ukladá vašu seed frázu binance v zašifrovanom formáte na svojich serveroch.
Čo je to 12 slovná fráza?
Čo sú to semienkové slová?

Ako funguje semienková fráza?

Počiatočná fráza sa automaticky vygeneruje pri vytvorení peňaženky s kryptomenami. Prvé slovo je dlhá sekvencia náhodných číslic a používa sa na generovanie súkromných kľúčov, ktoré vám umožňujú posielať a míňať bitcoiny.

Dôvodom, prečo je zdrojová fráza uvedená v slovnej podobe (a nie ako dlhý reťazec náhodných číslic), je skutočnosť, že ľudia si lepšie zapamätajú postupnosť slov a lepšie s nimi komunikujú. Pri východiskových frázach sa však nemusíte spoliehať len na svoju pamäť. Aké sú najväčšie metódy na ich ukladanie?

Východiskovým bodom pre generovanie tajnej frázy je zoznam 2048 bežných slov. Koncept seed frázy sa spopularizoval po návrhu na zlepšenie Bitcoinu 39 z roku 2013, ktorý definoval “deterministickú peňaženku”, v ktorej by jedna jediná seed fráza kontrolovala všetky súkromné kľúče uložené v peňaženke

Ako bezpečná je 12 slovná seedová fráza?
Ako funguje fráza seed?

Vďaka tomuto štandardu sú kompatibilné aj základné peňaženky:

  • ak chcete zmeniť peňaženku, stačí, ak do novej peňaženky zadáte svoj seed phrase a vaša kryptomena tam bude k dispozícii.
  • Ak peňaženku stratíte alebo vymažete, môžete ju dokonca obnoviť, aj keď len pomocou svojej úvodnej frázy.
  • Je veľmi dôležité chrániť zdrojovú frázu pred hackermi, pokusmi o phishing a inými formami straty údajov.

ČO JE STUDENÁ KRYPTOGRAFICKÁ PEŇAŽENKA A AKO SA NA NEJ NESPÁLIŤ?

Čo mám robiť, ak som stratil semienkovú frázu?

Existuje mnoho spôsobov, ako ochrániť svoje prvé slová, ktoré sa líšia v závislosti od toho, koľko kryptomien máte a ako je pre vás dôležitá bezpečnosť oproti pohodliu

Ako sa používajú seed frázy?
Musí byť v poriadku semenná fráza?

Jednou z najefektívnejších stratégií na zabezpečenie počiatočného obdobia je rozdeliť ho medzi niekoľko trezorov (čím sa zabezpečí redundancia pre prípad, že sa niečo pokazí na niektorom z miest). To však, úprimne povedané, nie je veľmi praktické.

Na druhej strane niektorí ľudia platia odborníkom, aby vyryli trvalé odkazy do tvrdých povrchov, ako je napríklad nehrdzavejúca oceľ.

Pre mnohých ľudí je dostatočnou ochranou už samotné zapísanie zdrojovej frázy a uchovávanie jej kópií na mnohých bezpečných miestach.

Peňaženka Coinbase je samostatný program oddelený od hlavnej aplikácie Coinbase, ktorý môžete používať na prístup k finančným prostriedkom, ako aj na zálohovanie údajov na disku Google alebo iCloud. Svoju seed frázu by ste mali mať v bezpečí aj offline.

Môžem zmeniť svoju seed frázu?
Môžem použiť svoju úvodnú frázu v akejkoľvek peňaženke?

Budete potrebovať úvodnú frázu, kým nezabudnete svoju prístupovú frázu. Pri tejto metóde je všetko o tom, aby ste mali kľúčovú frázu. Ak vám v autobuse spadne alebo sa rozbije hardvérová peňaženka, o kryptomenu neprídete; namiesto toho môžete jednoducho zadať svoju seed-frázu do inej peňaženky.

Čo ak sa vaše osivo poškodí alebo stratí?

Ak stratíte kúsok papiera, na ktorom je napísaná vaša vedľajšia fráza, zabudnete, v ktorej knihe bola ukrytá, alebo skončíte život bez toho, aby ste ju odovzdali dedičovi, nebudete mať k svojej šifre prístup. Ak niekto ukradne vašu sid-frázu, vaša kryptomena bude bezpečne uložená v blockchaine, ale vy (ani vaši dedičia) k nej nebudete mať prístup. Preto si svoju seed frázu nezabudnite chrániť! Ak stratíte svoju seed frázu, nebudete mať prístup k svojej kryptomen

Používa Coinbase seed frázu?
Ako si zabezpečíte úvodnú frázu?

Môžem urobiť niečo iné, ak nechcem spracovať zdrojovú frázu?

Áno, je to možné. Ak si kúpite kryptomenu na Coinbase, nemusíte ju hneď presúvať do inej peňaženky (alebo nikdy, je to na vás). Namiesto toho ju môžete nechať na svojom účte Coinbase a nechať ju Coinbase, aby ju pre vás uchovávala prostredníctvom “vyslanej peňaženky”.

Keď vaše kryptoaktíva narastú, budete sa chcieť pozrieť na dostupné základné bezpečnostné alternatívy, ako je presun časti vašej kryptomeny z primárneho účtu Coinbase do trezoru Coinbase, ktorý pridáva vrstvu ochrany bez toho, aby ste museli manipulovať s vašou seed-frázou alebo súkromnými kľúčmi. (V prípade potreby môžete bitcoiny presunúť aj z jednej peňaženky do druhej.)

Prečo je zdrojová fráza dôležitá
Ako vyzerá fráza Seed?

Aký je rozdiel medzi úvodnou frázou a súkromným kľúčom?

Súkromný kľúč je “kľúč”, ktorý odomyká vašu peňaženku s bitcoinmi, etheriom alebo inou kryptomenou. Generuje sa algoritmicky z dlhého reťazca čísel, ktorý predstavuje vaša semenná fráza.

Vaša seed fráza vám umožní prístup k vašej peňaženke s kryptomenami, ako aj ku všetkým súkromným kľúčom, ktoré sa v nej nachádzajú. Kryptopeňaženku si môžete predstaviť ako správcu hesiel pre vašu kryptomenu – pokiaľ máte hlavné heslo (štartovaciu frázu), máte prístup ku všetkým súvisiacim kryptomenám.

Aký je význam frázy seed bitcoin?

Seed fráza funguje ako hlavný kľúč pre vašu peňaženku s kryptomenami
Vedľajšia fráza je séria slov generovaná vašou peňaženkou s kryptomenami

Zvyčajne je semenná fráza (známa aj ako prvá záloha, termín obnovy, semenné slová, mnemotechnická fráza, tajné slová, záloha alebo množstvo iných názvov) 12 alebo 24 slov, ktoré sa zaznamenávajú ako záloha pri nastavovaní. hardvérová bitcoinová peňaženka.

Ako bežný používateľ bitcoinov sa však s touto postupnosťou číslic nikdy nestretnete – namiesto toho uvidíte verziu, ktorá je oveľa jednoduchšia na zapísanie (a zapamätanie, ak potrebujete!)

Aké je tajomstvo odomknutia novej frázy?

Je to populárna predstava, že uhádnuť semienkovú frázu je jednoduché. Veď je to len 12 slov, nie? Ak tomu venujete dostatok času, zdá sa, že môžete aspoň niekomu uhádnuť semienkovú frázu. Našťastie, pravda je taká, že ak vy alebo váš gadget generuje vhodnú entropiu, je takmer nemožné určiť počiatočnú frázu.

Ako funguje vedľajšia fráza?
Ako funguje vedľajšia veta?

Ide o ťažký problém. Keďže zoznam slov BIP39 má 2048 rôznych výrazov, pokus o extrakciu pôvodnej 12-slovnej frázy (ktorá, mimochodom, musí byť aj v správnom poradí, nielen samotné slová) by znamenal správne uhádnuť číslo medzi 1 a 5 444 517 900 900 000 000 000 tisíc milión miliárd milión

Pre ľudskú myseľ je ťažké pochopiť, aké obrovské je toto číslo, ale z hľadiska perspektívy je to rovnaká liga ako počet atómov v pozorovateľnom vesmíre. Najvýkonnejším superpočítačom na svete by trvalo celú večnosť, kým by vyskúšali všetky vaše pôvodné slovné spojenia len odhadovaním možností jednotlivých výrazov.

Je možné obnoviť úvodnú frázu v inom zariadení pomocou softvéru od iného výrobcu?

Peňaženka so seed frázou
Čo sa stane, ak stratíte frázu cid? dlatego fraza seed jest ważna

Vaša zdrojová fráza je úplne kompatibilná s akýmkoľvek výrobcom peňaženiek, ktorý správne dodržiava protokol BIP39. To znamená, že môžete vylúčiť výrobcu hardvérovej peňaženky ako dôveryhodnú stranu a jediný bod zlyhania tým, že si zabezpečíte svoje pôvodné frázy. Ak sa niečo pokazí, stačí nahradiť východiskové číslo na inom zariadení od inej spoločnosti.

Je možné upraviť existujúcu úvodnú frázu?

Áno, ale existujúcu zdrojovú frázu nemôžete preprogramovať rovnako, ako môžete zmeniť heslo do online účtu. Ak by sa vaša pôvodná fráza stala kompromitovanou, môžete pre zvýšenie bezpečnosti generovať novú frázu a preniesť svoje finančné prostriedky do jurisdikcie, ktorá poskytuje dodatočnú ochranu.

Aký je rozdiel medzi frázou cid a súkromným kľúčom? Nezabudnite, že voľba prvých slová vás navedie na prístup k finančným prostriedkom a ich používanie z vašej adresy. Pre zvýšenie bezpečnosti môžete občas meniť seed frázu a prenášať finančné prostriedky na adresu vytvorenú pomocou novej frázy, aby ste minimalizovali riziko kompromitácie.

Príklad seed frázy
Aký je rozdiel medzi frázou cid a súkromným kľúčom?

Nezabudnite, že prvé slová, ktoré si vyberiete, vám nakoniec umožnia prístup k finančným prostriedkom a ich míňanie z vašej adresy. Ak bola vaša počiatočná fráza niekedy kompromitovaná, musíte previesť peniaze na inú adresu (takú, ktorá bola vytvorená pomocou odlišnej počiatočnej frázy, ktorá nebola hacknutá), aby ste získali späť kontrolu nad hotovosťou.

Čo je to heslová fráza?

Heslo so zárodočnou frázou, známe aj ako “zárodočné rozšírenie” alebo “rozšírenie slova”, je 13. alebo 25. slovo, ktoré si môžete sami vybrať k náhodne vygenerovaným 12 alebo 24 slovám. Najčastejšie sa využívajú pri peňaženkách s jedným podpisom na zvýšenie bezpečnosti pridaním ďalšej vrstvy ochrany s upozornením na kľúč.

Prečo je zdrojová fráza dôležitá. dlatego fraza seed jest ważna
To môže byť oveľa nebezpečnejšie ako viacnásobné podpisy, ktoré sa spoliehajú na veľké písmená, symboly a medzery.

Táto metóda má však aj svoje nevýhody. Prístupová fráza môže zvýšiť bezpečnosť bitcoinov tým, že vás núti mať k dispozícii to, čo máte, aj to, čo viete, aby ste sa dostali k svojim prostriedkom, ale iné metódy na odstránenie jediného bodu zlyhania, ako sú viacnásobné podpisy a úložisko Unchained, sú spoľahlivejšie.

Budete musieť vykonať niekoľko testov, aby ste určili, ktorá hodnota je pre vašu situáciu najlepšia. Nie je to také jednoduché, ako sa zdá, a je potrebné zvážiť viacero premenných. Najjednoduchšou metódou by bolo vybrať druhú cenu, ktorá je rovnaká alebo vyššia ako vaša vypočítaná návratnosť investícií.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov