Čo je to príjmové kryptografické poľnohospodárstvo? Čo potrebujete vedieť

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Ťažba mincí farma kryptomena

Príjmy najlepší výnos poľnohospodárstvo kryptomena je metóda zarábania úrokov z vašej kryptomeny, ktorá je porovnateľná s tým, ako zarábate úroky na bankovom účte. Výnosový crypto farming, podobne ako vkladanie peňazí do banky, zahŕňa vkladanie vašich bitcoinov na určitú dobu výmenou za úrok alebo iné výhody, ako sú napríklad ďalšie bitcoiny.

Podľa Daniela R. Hilla, CFP, AIF a prezidenta spoločnosti Hill Wealth Strategies, keď banky poskytujú tradičné úvery, vyplatená suma sa vracia spolu s úrokom. “Myšlienka je rovnaká aj pri príjmovom kryptografickom hospodárení: namiesto toho, aby sa kryptomena držala na účte zadarmo, požičiava sa za účelom zisku,” dodáva.

V roku 2024 sa stále viac ľudí začína zaujímať o príjmové kryptografické poľnohospodárstvo, a to vzhľadom na dynamiku trhu s kryptomenami.

Je kryptografické poľnohospodárstvo ziskové?
Je kryptografické poľnohospodárstvo pasívnym príjmom?

Od začiatku pestovania plodín v roku 2020 dosahujú poľnohospodári zisk vo forme ročných percentuálnych výnosov (APY), ktoré môžu dosiahnuť trojciferné hodnoty. Tento potenciálny príjem je však spojený so značným rizikom, pretože získané metódy a mince podliehajú značným výdavkom.

V roku 2024 stále platí, že riziko kryptografického poľnohospodárstva sa nemení, no jeho príťažlivosť ostáva vysoká vzhľadom na atraktívne ročné percentuálne výnosy.

Nebezpečenstvo zlyhania projektu sa všeobecne nazýva vaporware. Okrem toho existuje mnoho prípadov, keď vývojári opustia vývojový projekt a utečú s peniazmi investorov.

V roku 2024 je neustále potrebné mať na pamäti, že fenomén vaporware a riziko opustenia projektu vývojármi zostáva prítomné aj v kryptografickom prostredí, čo vyžaduje opatrný prístup k investíciám.

Ako funguje najlepší výnos z hospodárenia s kryptomenami?

Aký je najlepší kryptofarmár pre ziskovú farmu?
Je príjmové poľnohospodárstvo ziskové?

Po prvé, investor môže vložiť svoje mince tak, že ich vloží do úverového protokolu prostredníctvom decentralizovanej aplikácie alebo dApp. Ostatní investori si potom môžu prostredníctvom dApp požičať mince a špekulovať na kolísanie cien na trhu s kryptomenami.

“Harvesting je jednoducho vítaným bonusom pre nových používateľov,” hovorí Jay Kurahashi-Sofu zo spoločnosti Ava Labs, ktorá stojí za verejným blockchainom Avalanche, ktorý spolupracuje s rôznymi defi novanými aplikáciami, ktoré umožňujú harvesting.

Urobiť pasívny príjem ziskový kryptofarmárstvo
Najlepšie kryptografické platformy pre príjmové poľnohospodárstvo

Hill dodáva: “Inteligentné zmluvy uvoľňujú len nevyžiadané prostriedky, pretože sú naprogramované tak, aby sa vyplatili v budúcnosti. Spory vzniknú, ak bola kryptopeňaženka spojená s vašou identitou, ale už nie je prístupná.” Steaking spôsobuje, že aktíva sa dostávajú do obehu ako dlhodobé úspory, namiesto toho, aby sa hromadili alebo predávali na centralizovanej burze. Proces kryptoúverov založený na blockchaine je úplne automatizovaný, čo znamená, že kryptofarmári sa môžu sústrediť na iné veci a nechať softvér, aby robil prácu za nich.

Najlepší výnos poľnohospodárstva krypto
Čo je to kryptomeny tazenie

“Toto požičiavanie sa zvyčajne realizuje prostredníctvom inteligentných zmlúv, čo je druh počítačového programu, ktorý slúži ako fond likvidity,” hovorí Brian Dechesar, zakladateľ spoločnosti Breaking Into Wall Street, ktorá sa zaoberá online finančnou kariérou. “Používatelia zberu alebo poskytovatelia likvidity požičiavajú svoje aktíva tak, že ich zahrnú do inteligentnej zmluvy.”

V rámci techniky výnosového kryptografického poľnohospodárstva môžu investori získať úrok tým, že si svoje mince uzamknú a často aj viac kryptomeny – čo je skutočný prínos transakcie. Ak cena týchto dodatočných mincí stúpne, stúpne aj výnos investora.

Táto metóda podľa Kurahashiho-Sofu umožňuje rozmach nedávno spustených blockchainových aplikácií. “Odmeňovaním používateľov stimulmi, napríklad vlastnými správcovskými žetónmi, províziami z transakcií v aplikácii a inými metódami, môžu [tieto aplikácie] zvýšiť angažovanosť komunity a poskytnúť likviditu poskytovaním stimulov,” hovorí Kurahashi-Sofu.

Ťažba mincí na farme kryptomeny
Oplatí sa podnikať v príjmovej poľnohospodárskej výrobe?

“Podľa Kuraishiho-Sofu sa závod dá prirovnať k začiatkom zdieľania. “Uber, Lyft a ďalšie aplikácie na zdieľanie jazdy potrebovali, aby sa expanzia uskutočnila rýchlejšie, preto ponúkali stimuly pre prvých používateľov, aby navrhli svojim priateľom, aby sa pripojili k sieti.”

Podľa Daniela J. Smitha, profesora ekonómie na Middle Tennessee State University's Political Economy Research Institute, je ďalším podnetom na stávky nahromadenie dostatočného množstva akcií kryptomeny na spustenie tzv. hard forku, pri ktorom sa vykonajú významné zmeny v infraštruktúre meny.

Je kryptofarmárstvo legálne?
Aké sú riziká príjmového poľnohospodárstva?

“Tvrdé sily umožňujú majiteľom kryptomien vykonávať zmeny, ktoré, aspoň v očiach väčšiny používateľov, túto menu v budúcnosti vylepšia,” dodal Smith. V istom zmysle hard fork umožňuje investorom do kryptomien mať podobnú moc, akú akcionárom dávajú hlasovacie akcie: môžu ovplyvňovať protokol kryptomeny využívaním hard forkov.

Smith považuje stávkové mince za potenciálny vývoj, ktorý zmení pravidlá hry v odvetví kryptomien, pretože im dodá viac charakteristík kapitálových investícií. “Je to rozdiel medzi portfóliom a akciami,” vysvetľuje Smith a dodáva: “Stávkové mince dávajú kryptomenám dôležitú vlastnosť kapitálových investícií.”

Je pestovanie plodín nebezpečné pre kryptografiu?

Je kryptofarmárstvo legálne?
Aký je rozdiel medzi steakovaním a príjmovým poľnohospodárstvom?

Zber úrody je nebezpečná činnosť. Nasledujú niektoré nebezpečenstvá spojené so zberom:

 • ✔️ Volatilita : Meria sa volatilita ceny aktíva. Miera, do akej sa cena investície mení, sa nazýva volatilita. Investície, ktorých cena v krátkom časovom období výrazne kolíše, sa označujú ako volatilné. Ak držíte svoje tokeny dlhý čas zmrazené, ich hodnota môže prudko klesnúť alebo stúpnuť.
 • ✔️ Podvody : Investori by sa mali mať na pozore pred investovaním do podvodných projektov alebo plánov, ktoré ukradnú všetky finančné prostriedky majiteľovi plodín. Podľa štúdie CipherTrace sú totiž podvody a sprenevera zodpovedné za viac ako 90 % z 1,9 miliardy dolárov, ktoré budú v roku 2020 predstavovať trestnú činnosť súvisiacu s kryptomenami.
 • ✔️ “Rug pulls” : “Rug pulls” je druh podvodu, pri ktorom vývojár kryptomeny získa peniaze investorov na projekt a potom ho opustí bez vrátenia prostriedkov. Podľa správy CipherTrace sa takmer 99 % významných podvodov, ktoré sa vyskytli v druhej polovici roka, týkalo rug draws a iných exitových podvodov, na ktoré sú obzvlášť náchylní pestovatelia plodín.
 • ✔️ Riziko inteligentných zmlúv: Inteligentné zmluvy môžu generovať falošné výsledky alebo môžu byť náchylné na hackerské útoky, čo ohrozuje vašu kryptomenu. “Väčšina nebezpečenstiev spojených s produkciou plodín má korene v inteligentných kontraktoch,” tvrdí Kurahashi-Sofu. Lepšie revízie kódu a audity tretích strán pomáhajú týmto kontraktom stať sa bezpečnejšími.
 • ✔️ Netrvalá strata : Zisky a straty vašej kryptomeny budú nerealizované, kým bude v zásobníku, čo bude mať za následok dočasne realizované zisky alebo straty. Tieto zisky alebo straty sa stanú trvalými, keď mince vyberiete, a ak je strata väčšia ako získaný úrok, môže byť lepšie ponechať ich k dispozícii na obchodovanie.
 • ✔️ Regulačné riziko: Pokiaľ ide o kryptomeny, stále existuje mnoho regulačných otázok, ktoré treba vyriešiť. Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) vyhlásila, že niektoré digitálne meny sú cennými papiermi, a teda spadajú pod jej právomoc, a preto môžu byť regulované. Štátne orgány už vydali príkazy, ktorými zakázali činnosť jednej z najpopulárnejších firiem poskytujúcich pôžičky v bitcoinoch, BlockFi.
Mal by som sa venovať farmárčeniu alebo stávkovaniu? kryptomeny tazenie
Mal by som vsadiť na kryptomenu?

“Pri používaní decentralizovaných aplikácií vždy existuje nebezpečenstvo,” dodáva Kurahashi-Sofu. “Všetko sa odvíja od minimalizácie rizika natoľko, aby ste sa pri ich používaní cítili bezpečne, a to na základe vlastného štúdia.” Používatelia by mali neustále venovať pozornosť tímu aplikácie a transparentnosti, pokiaľ ide o bezpečnostné audity.

Je ťažba kryptomien zisková?

Je pravda, že kryptografické hospodárstvo je nebezpečný biznis. Môže však byť výnosný – inak by sa oň nikto nepokúšal. CoinMarketCap poskytuje ročné a denné rebríčky ziskovosti APY pre rôzne fondy likvidity. Pooly s dvojciferným ročným APY sa dajú ľahko objaviť, rovnako ako tie s úrokovými sadzbami 1000 percent ročne.

Je stávkovanie lepšie ako ťažba?
Je lepšie vsádzať s Bitcoinom?

Mnohé plodiny majú vysoký potenciál nezvratných strát, čo by malo investorov viesť k otázke, či potenciálne zisky stoja za riziko. “Podobne ako v prípade kryptomien vo všeobecnosti, ziskovosť plodín je stále veľmi neistá a špekulatívna,” dodáva Smith. Je presvedčený, že hoci sa potenciálny zisk zdá byť malý v porovnaní s nebezpečenstvom uzamknutia mincí počas ich pestovania, “možnosť vysokého výnosu tu vždy je”.

Množstvo kryptomeny, ktoré môžete vložiť, ovplyvní váš celkový zisk. Aby bolo pestovanie plodín ziskové, potrebuje podľa Deshezara tisíce dolárov v hotovosti a zložitú taktiku.

Aby ste si uvedomili tieto procesy 7-8% výnosu Farming, mali by ste sa dozvedieť o

Je investovanie do kryptomien ako hazard? tazenie kryptomeny
Čo je lepšie ako ťažba Bitcoinov?

Výnosoví poľnohospodári môžu využívať aj služby DeFi, ktoré poskytujú celý rad úverových stimulov na zvýšenie príjmov z ich mincí v stávke. Tu je päť metód pestovania výnosov, o ktorých by ste mali vedieť:

AKO ŤAŽBA KRYPTOMIEN ZARÁBA PENIAZE?

 • ✔️ Aave je bezplatná sieť likvidity s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá umožňuje jednotlivcom požičiavať a požičiavať kryptomeny. Vkladateľom sa za ich vklady vyplácajú úroky vo forme tokenov AAVE. Úrok sa vypočítava na základe dopytu po požičaných prostriedkoch na trhu. Môžete tiež vystupovať ako vkladateľ aj ako dlžník, pričom svoje uložené prostriedky zabezpečíte kolaterálovými mincami.
 • ✔️ Compound je protokol s otvoreným zdrojovým kódom riadený vývojármi, ktorý využíva algoritmickú metódu autonómnej úrokovej miery na výpočet miery návratnosti uložených peňazí. Compoundy sa tiež rozdávajú ako odmena.
 • ✔️ Curve Finance je združenie likvidity, ktoré využíva stratégiu tvorby trhu, aby umožnilo používateľom vymieňať Stablecoiny. Keďže ich hodnota je viazaná na iné výmenné médium, pooly, ktoré používajú stablecoiny, sú bezpečnejšie.
 • ✔️ Uniswap je decentralizovaná burza, ktorá využíva ponukový mechanizmus, v ktorom musia zdroje likvidity ponúkať obe strany fondu v pomere 50:50. Na oplátku získate časť transakčného poplatku a tokeny na správu UNI.
 • ✔️ Instadapp je nástroj pre vývojárov, ktorý im umožňuje spravovať vlastné decentralizované finančné portfólio. K 31. októbru má Instadapp v blockchainových aktívach viac ako 12 miliárd dolárov.
Ako sa oceňujú aktíva a pasíva?
Tazenie kryptomeny

Oceňovanie rôznych aktív a pasív v priebehu času

Príjmové kryptografické poľnohospodárstvo je prax vkladania alebo blokovania vašej kryptomeny výmenou za úrok alebo ďalšiu kryptomenu. “Income crypto farming” je čoraz populárnejší, pretože kryptomeny získavajú väčšiu expozíciu. Je to základná myšlienka, ktorá siaha do čias, keď existovali banky, a je to jednoducho digitálna verzia pôžičiek na úrok za účelom zisku investorov,” vysvetľuje Hill.

V roku 2024 sa príjmové kryptografické poľnohospodárstvo stáva ešte výraznejším trendom, pričom investori vyhľadávajú nové príležitosti v rámci rastúceho sveta kryptomien.

Zoznam výnosov z tazenie kryptomeny
Ako sa oceňujú záväzky?

Príjmové kryptografické poľnohospodárstvo má síce potenciál priniesť významné zisky, ale je aj mimoriadne nebezpečné. Keď sa vaša kryptomena ocitne v pasci, môže dôjsť k rôznym fantastickým aj hrozným udalostiam, ako je vidieť na mnohých veľkolepých cenových výkyvoch, ktoré sme videli na trhoch s kryptomenami.” Je to ako so všetkým ostatným: Ak sa niečo zdá byť príliš dobré na to, aby to bola pravda, zvyčajne to tak je. Predtým, ako sa do toho pustíte, je veľmi dôležité pochopiť všetky zákutia pestovania plodín.”

V roce 2024 sledujeme neustále meniace sa trendy v oceňovaní záväzkov v príjmovom kryptografickom poľnohospodárstve, pričom investori hľadajú stabilné a inovačné spôsoby zhodnocovania svojich kryptomienových aktív.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov