Bitcoin (BTC) vs. Etherium (ETH): (ETH): konečný súboj

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Čo je lepšie: BTC alebo ETH?

Rýchlosť, akou sú transakcie v Ethereu dokončené, je vyššia ako v prípade Bitcoinu. Bitcoin je predovšetkým úložisko hodnoty a prostriedok výmeny, zatiaľ čo Ethereum sa považuje za univerzálny blockchain. Ethereum bolo navrhnuté skôr ako doplnok k Bitcoinu, než ako jeho náhrada.

⚡️ Bude Ethereum lepšie ako Bitcoin?

Iní odborníci predpovedajú, že cena Etherea bude v nasledujúcich mesiacoch ešte volatilnejšia, a to vďaka jeho prechodu na energeticky menej náročnú verziu, ktorú zasvätení nazývajú “Ethereum 2.0”.

⚡️ Aký druh kryptomeny zažije boom v roku 2024?

V roku 2024 bude mať Ethereum veľký úspech. Cardano je jednou z najsľubnejších kryptomien, ktoré vstúpia do roku 2024. Inflácia bude najvyššia v rokoch 2020 a 2021, takže Bitcoin je ideálna kryptomena na nákup. Terra – najlepšia platforma na investovanie do dvoch tokenov v roku 2024

⚡️ Aká bude ďalšia horúca kryptomena?

LuckyBlock (LBLOCK).
LuckyBlock by mal byť najobľúbenejšou zo všetkých kryptomien, ktoré budú výrazné začiatkom roka 2024. Podľa tlačovej správy sa s ňou začalo obchodovať len v januári a za niečo viac ako mesiac dosiahla ocenenie “krypto jednorožca” vo výške 1 miliardy USD.

Ethereum na btc

Urobili ste si domáce úlohy, zhodnotili riziká a uistili sa, že prípadné investície do kryptomien neohrozia vaše ostatné finančné ciele. Teraz je čas vybrať si mince.

Odborníci odporúčajú začať s dvoma najznámejšími kryptomenami na trhu: Bitcoin a Ethereum. Bitcoin aj Ethereum nedávno dosiahli nové historické maximá v roku 2024, ale nemyslite si, že v budúcnosti nedôjde k volatilite. Naopak, očakáva sa, že tieto digitálne aktíva budú pokračovať v dynamickom vývoji v roku 2024, s ohľadom na aktuálne trendy a technologické inovácie.

Bitcoin, pôvodca kryptomeny, sa stal synonymom pre digitálny zlatý standard. Jeho obmedzený zásobový limit a silná decentralizácia prispeli k jeho rastu v hodnote. Ethereum, na druhej strane, vstúpil na scénu so svojou schopnosťou podporovať inteligentné kontrakty a decentralizované aplikácie. Tieto unikátne vlastnosti Ethereum ho odlišujú a poskytujú investičným možnostiam nový rozmer.

Pri pohľade do budúcnosti by sme mohli vidieť, že Bitcoin a Ethereum neustále bojujú o pozíciu najdominantnejšej kryptomeny. Ethereum, s nadchádzajúcimi aktualizáciami, môže ponúknuť ešte viac inovácií, zatiaľ čo Bitcoin môže zostať stabilným úložiskom hodnoty. Je však dôležité sledovať ich vývoj a reagovať na zmeny v krypto svete, aby ste si udržali konkurenčnú výhodu vo svojom portfóliu v roku 2024.

bitcoin ethereum: V čom je rozdiel?
Čo je lepšie Bitcoin alebo Etherium?

Bitcoin a ethereum sú dve najhodnotnejšie kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie a objemu výmeny, ale ak sa na ne pozriete jednotlivo, sú veľmi odlišné. Hoci ktorákoľvek z nich môže byť skvelou voľbou pre nováčikov v oblasti kryptomien, pred rozhodnutím je dôležité preskúmať svoje vlastné ciele.

V priebehu času sa cena Bitcoinu (BTC) vs. Etherium (ETH)

“Som zástancom toho, aby ste vedeli, do čoho investujete, a nevkladali svoje peniaze len tam, kde vám to radia všetci ostatní.

Okrem technických rozdielov poskytujú Bitcoin a Etherium investorom dve odlišné hodnotové ponuky, ktoré môžu byť rozhodujúcim faktorom pri vašom rozhodovaní.

Je drahší Bitcoin alebo Etherium?
Mal by som si kúpiť Bitcoin alebo Etherium?

“Myslím si, že o tom, čo by ste mali kúpiť, rozhoduje to, čo považujete za podstatnejšie z hľadiska základnej hodnoty Bitcoinu a Etheria. Aj keď ide o kryptomeny, domnievam sa, že slúžia na dva rôzne účely, na ktoré bude mať každý odlišný názor,” hovorí Dan Herron , CPA zo spoločnosti Elemental Wealth Advisors.

Kúpiť bitcoiny

Bitcoin je digitálna mena, ktorú v roku 2009 vytvoril neznámy počítačový vedec pod prezývkou Satoshi Nakamoto. Podľa odborníkov sú bitcoiny “ako zlato”, pretože sú vzácne a zároveň majú hodnotu. Bitcoin je čoraz populárnejším spôsobom platby, najmä v rozvojových krajinách, kde vláda ešte nezaviedla kontrolu nad svojou menou. Stále viac sa akceptuje ako forma platby za tovar a služby online, ale dá sa použiť aj na nákup fyzického tovaru.

Ktorú kryptomenu bitcoin ethereum je lepšie kúpiť?
Mal by som previesť svoje bitcoin ethereum?

Etherium je na druhej strane kryptomena aj decentralizovaná výpočtová platforma. V roku 2013 ju navrhol Vitalik Buterin, vtedy 19-ročný programátor, ktorý sa neskôr stal jedným z jej spoluzakladateľov. Mena ether sa používa na platenie transakčných poplatkov a služieb v sieti Ethereum.

Investície do bitcoinu sú porovnateľné so zlatom alebo inými alternatívnymi aktívami, ako sú umenie alebo kone, s predvídateľnejšími výnosmi, ako sú indexové fondy. Je to spôsobené tým, že existuje pevne stanovený počet bitcoinov. Aj keď firma vytvorí viac akciových opcií, bitcoinov bude len 21 miliónov.

Investície do bitcoinu sú porovnateľné so zlatom alebo inými alternatívnymi aktívami, ako sú umenie alebo kone, s predvídateľnejšími výnosmi, ako sú indexové fondy. Je to spôsobené tým, že existuje pevne stanovený počet bitcoinov. Aj keď firma vytvorí viac akciových opcií, bitcoinov bude len 21 miliónov.

S ohľadom na rok 2024 očakávame, že oba digitálne aktíva – Bitcoin aj Ethereum – budú pokračovať vo svojom vzostupnom trende. Ich význam vo svete financií a technológií sa ešte viac zdôrazní, a preto je dôležité sledovať ich vývoj a inovácie v tomto dynamickom období.

Aký druh kryptomeny ethereum to btc zažije boom v roku 2024
Mohlo by Ethereum niekedy skolabovať?

Podľa Galena Moora, riaditeľa oddelenia údajov a indexov v spoločnosti Coindesk, sa bitcoiny kupujú z rovnakého dôvodu ako diamanty, 100-dolárové bankovky alebo niekoľko zlatých mincí v trezore. Aj keď hodnota dolára dramaticky klesne, ako sa to stalo počas veľkej recesie, bitcoin bude mať naďalej svoju hodnotu.

Ethereum je typ kryptomeny, ktorá má vlastný blockchain, na ktorom možno spúšťať inteligentné zmluvy.

Na označenie Etherea sa nepoužívajú slová “digitálne zlato”. Ethereum je softvérová platforma, ktorá umožňuje vývojárom vytvárať na nej ďalšie kryptoorientované aplikácie. Vývojári si musia zaobstarať a zaplatiť sieťový poplatok v ethereu cena bitcoinu, natívnej digitálnej mene Etherea, aby mohli Ethereum používať.

Oplatí sa kúpiť ethereum to btc 2024?
Bitcoin vs. Ethereum: ktorý z nich je lepší?

Investori do Etherea v podstate vsádzajú na budúcnosť siete Ethereum, čo bude znamenať, že čoraz viac jednotlivcov bude chcieť na nej vyvíjať a nakupovať ethery na úhradu nákladov. Čím väčší počet ľudí bude do etherea investovať, tým vyššie bude jeho hodnota stúpať.

Niektorí odborníci prirovnávajú investovanie do Etherea k nákupu high-tech firmy, ale hoci nie je také bezprostredné ako v prípade bitcoinu a zlata, stále sa dá porovnať.

“Je to softvérová platforma, ktorá funguje aj ako peniaze,” vysvetľuje Bill Noble, hlavný technický analytik spoločnosti Token Metrics, ktorá sa zaoberá analýzou kryptomien. “Predstavte si to, ako keby bol Google akciou.

Ak nie ste vývojár, nákup Etheru je ako vkladanie peňazí na to, že čoraz viac ľudí bude využívať a rozvíjať možnosti Etherea.

Čo znamená výmenný kurz etherea na bitcoin?
Aký je zmysel etherea?

Éterium 2.0.

Zavedenie Etherea 2.0 sa očakáva v druhom štvrťroku 2020, keď bude implementované nad sieťou Ethereum. Túto novú verziu, ktorá bude namiesto PoW využívať Proof-of-Stake alebo PoS, očakávali mnohí odborníci na kryptomeny a investori.

“Blockchain, ktorý je základom druhej najväčšej kryptomeny Ether, čoskoro prejde dlho očakávanou aktualizáciou, ktorá by mohla prilákať viac inštitucionálnych investorov, aby do siete vložili peniaze a pomohli zvýšiť cenu Etheru,” hovorí Eloise Marquesoni, kryptografická podnikateľka a rečníčka.

Aký druh siete používa ethereum?
Aký je rozdiel medzi Bitcoinom a Altcoinom?

Zatiaľ čo bitcoin v súčasnosti drží titul najhodnotnejšej kryptomeny podľa trhovej hodnoty, Marchesoni sa domnieva, že Ether môže získať korunu po aktualizácii infraštruktúry, známej aj ako “fúzia”, ktorá by znamenala koniec proof-of-work pre Ethereum.

Množstvo energie spotrebovanej počas transakcií je jedným z hlavných problémov súčasnej siete Ethereum. Ethereum 2.0 sľubuje, že bude ekologickejšie ako jeho predchodcovia. Nadácia Ethereum Foundation predpokladá, že prechod na PoS prinesie zníženie spotreby energie o 99,95 %. V roku 2024 sa očakáva vydanie Etherea 2.0, čo by z neho urobilo najekologickejšiu možnosť na trhu kryptomien.

Je možné kúpiť kúsok etheru za cenu bitcoinu?
Ako si môžem vytvoriť peňaženku s ethermi?

Mal by som investovať do bitcoinu alebo etherea?

S bitcoinom aj etériom sú spojené porovnateľné riziká a vyhliadky na úspech jednej z nich sú dosť špekulatívne. Podľa väčšiny odborníkov sú obe kryptomeny najlepšie na trhu a sú vynikajúcou voľbou, ak začínate s obchodovaním s kryptomenami. Iní sa domnievajú, že je lepšie zvoliť rozdelenie 50 na 50 medzi oboma.

Niektorí ľudia tvrdia, že hoci je Bitcoin etablovanejší, technologický potenciál Etherium prevažuje.

Čí je ether?
Čo je token ERC 20?

“Vzhľadom na to, že položky ako NFT sú začlenené do blockchainu Ethereum, pravdepodobne by som svoje peniaze vložil do Etherea, pretože má spomedzi existujúcich kryptomien najväčší potenciál rastu,” dodáva Ryan Sterling, CFP a zakladateľ spoločnosti Future You Wealth. “Navyše sa zdá, že Ethereum získava veľkú trakciu.”

Podľa Vrishina Subramaniama, zakladateľa a finančného plánovača spoločnosti CapitalWe, môže nadchádzajúca aktualizácia siete Ethereum v nasledujúcich mesiacoch priniesť viac pozornosti Ethereu, takže zatiaľ zostáva pri ňom. Zároveň si uvedomuje potenciál oboch kryptomien. “Myslím si, že sme stále relatívne na začiatku krivky prijímania a verím, že Bitcoin aj Ethereum budú mať v budúcnosti svoje miesto,” hovorí Subramaniam.

V akom programovacom jazyku je napísaný Bitcoin?
Čo je to šifrovanie v zrozumiteľnom jazyku?

Bitcoin je etablovanejší, ale technologický potenciál etéria môže prevážiť. Podľa väčšiny odborníkov sú obe kryptomeny vynikajúcou voľbou, ak začínate s obchodovaním s kryptomenami. Niektorí ľudia tvrdia, že hoci je Bitcoin etablovanejší, technologický potenciál Etherium prevažuje.

“Vzhľadom na to, že položky ako NFT sú začlenené do blockchainu Ethereum, pravdepodobne by som svoje peniaze vložil do Etherea, pretože má spomedzi existujúcich kryptomien najväčší potenciál rastu,” dodáva Ryan Sterling, CFP a zakladateľ spoločnosti Future You Wealth. “Navyše sa zdá, že Ethereum získava veľkú trakciu.”

Do ktorej krajiny patrí Bitcoin?
Ako sa Bitcoin vyrába?

Okrem toho existujú investiční experti, ktorí sa pýtajú, prečo by ste si mali vybrať jeden produkt namiesto druhého.

“Keby som si mala vybrať len jeden, nepýtala by som sa “Ktorý?”, ale skôr by som si vzala oba,” hovorí Teresa Morrison z Beckett Collective.

“Vo všeobecnosti by som investoval do oboch,” hovorí Jeremy Schneider, tvorca Klubu osobných financií na Instagrame.

Ako nakupovať a obchodovať s kryptomenami ako ethereum na bitcoin

Aj keď máte v úmysle investovať do Bitcoinu aj Etheria, vaše osobné finančné ciele a skúsenosti s kryptomenami môžu ovplyvniť, koľko peňazí miniete na jednotlivé mince. Subramam odporúča rozdelenie v pomere 60/40, ak sa chystáte svoju investíciu rozdeliť, zatiaľ čo Sterling radí rozdelenie 50/50.

Odkiaľ pochádzajú peniaze bitcoin?
Čo si môžem kúpiť za bitcoin?

Ak sa cítite ambiciózne, vyskúšajte portfólio vážené trhovou kapitalizáciou, ktoré investuje proporcionálne do každého aktíva na základe jeho trhovej kapitalizácie. Podľa Schneidera je jedným z prístupov investovať proporcionálne do každého aktíva podľa jeho trhovej kapitalizácie. Ak začínate so 100 dolármi a chcete investovať do Bitcoinu a Etheria (eth btc), zodpovedalo by to investovaniu 60 dolárov do Bitcoinu a 40 dolárov do Etheria.

Ak chcete v budúcnosti diverzifikovať svoje mince, tento prístup odporúča aj spoločnosť Schneider. Portfólio desiatich mincí v hodnote 100 USD na základe trhovej kapitalizácie by napríklad vyzeralo takto:

Dajú sa bitcoiny vymeniť za skutočné peniaze?
Čo je účet Fiat?
  • Bitcoin (BTC) 54,4% 
  • Etherium (ETH) 21,9%
  • Tether (USDT) 4,9%
  • Binance Coin (BNB) 4,3%
  • Cardano (ADA) 3,7%
  • Dogicoin (DOGE) 3,2%
  • XRP (XRP) 3,1%
  • Minca amerického dolára (USDC) 1,8%
  • Unisvop (UNI) 1,0% 

Odborníci neodporúčajú vkladať do kryptoaktív príliš veľkú časť celého portfólia, bez ohľadu na to, ako to urobíte. Odborníci odporúčajú, aby investície do kryptomien tvorili spravidla menej ako 5 % celého portfólia.

Čo si teraz môžem kúpiť za kryptomenu?
V čom spočíva jedinečnosť bitcoinu?

Mal by som zvážiť ďalšie kryptomeny?

Podľa odborníkov, s ktorými sme sa rozprávali, nie je určený pre začiatočníkov. Nepredvídateľnosť altcoinov je podľa odborníkov ešte väčšia ako v prípade bitcoinu a etheru.

“Je to niečo ako hra s cennými papiermi,” hovorí Nate Neary, CFP a zakladateľ spoločnosti Modern Money Management. “Každý víťaz má za sebou dlhý rad porazených. Váš odhad je rovnako platný ako odhad kohokoľvek iného.”

Čo je hlavné na kryptomenách?
Aká je výhoda etéria?

“Zameriavam sa len na ethereum a bitcoin,” dodáva Sterling. “Podobne ako v prípade dot-com boomu sa domnievam, že väčšina týchto kryptomien bude za 20 rokov bezcenná, s výnimkou bitcoinu a etherea.”

“Verím, že Bitcoin aj Ethereum budú mať v budúcnosti svoje miesto,” hovorí Subramaniam.

Aj keď nie ste pripravení investovať do altcoinov, možno ich budete chcieť sledovať. “Myslím si, že sa určite oplatí sledovať ostatné kryptomeny, pretože sa naďalej vyvíjajú,” hovorí Morrison. “Nikdy neviete, ktoré z nich budú v budúcnosti veľkými hráčmi.”

S ohľadom na rok 2024 a dynamiku krypto sveta, je dôležité si uvedomiť, že nové kryptomeny môžu vstúpiť na scénu a priniesť nové možnosti. Preto nezabudnite sledovať nové trendy a inovácie, ktoré môžu ovplyvniť váš výber investícií.

Na záver chcem povedať, že či už sa rozhodnete investovať do Bitcoinu, Etheria alebo do oboch, urobte si vlastný prieskum a nevkladajte do kryptomien viac peňazí, ako ste ochotní stratiť.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov