Akých je 8 výhod a nevýhod NFT

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Čo je NFT a ako funguje?

Definícia NFT je virtuálny majetok, ktorý predstavuje veci v reálnom svete, ako napríklad umenie, hudbu, predmety v hre a videá. Obchoduje sa s nimi online a často za kryptomenu a zvyčajne sa vytvárajú pomocou rovnakého základného programovania ako viaceré kryptomeny.

⚡️ Ako funguje blockchain?

Blockchain je reťaz blokov, ktorá sa nikdy nekončí. Obsahuje každý záznam o transakcii, dokonca aj cibuľky tulipánov v botanickej záhrade. Tieto záznamy sa nedajú zmeniť ani vymazať, namiesto toho sa môžu pridávať nové. nNa rozdiel od bežných databáz je blockchain nemenný a nemenne zaznamenaný na tisícoch počítačov po celom svete.

⚡️ Sú NFT nestále?

Je to odvážny krok – tak ako všetky podnikateľské zámery, aj NFT majú svoje nebezpečenstvá. Nie sú pod dohľadom a mánia, ktorá ich obklopuje, môže spôsobiť kolísanie cien: kupujúci si môžu kúpiť drahý NFT, aby neskôr zistili, že nemá veľkú hodnotu. Výmena NFT za hotovosť je zložitá, pretože nie sú ľahko zameniteľné

⚡️ Čo je to kryptomena atomic swap?

Atomické swapy sú automatické dohody o výmene, ktoré umožňujú dvom osobám z rôznych blockchainových sietí obchodovať s tokeny. Tento mechanizmus, niekedy známy ako atomické prepojenie obchodov, úplne eliminuje potrebu sprostredkovateľov tretích strán na realizáciu transakcií.

Nft (nevymeniteľný token)

Čo je to nezameniteľný token a ako funguje?

Nevymeniteľné tokeny (NFT) sú kryptografické aktíva založené na blockchaine s odlišnými identifikačnými kódmi a metadátami, ktoré ich navzájom odlišujú. Nemožno s nimi obchodovať ani ich vymeniť za ekvivalent rovnakým spôsobom ako kryptomeny, na rozdiel od vymeniteľných tokenov, ako sú kryptomeny, ktoré sú navzájom identické, a preto môžu slúžiť ako prostriedok na obchodné transakcie.

ČO POTREBUJETE VEDIEŤ

  • NFT sú úplne unikátne digitálne tokeny, ktoré nie sú zameniteľné, nachádzajú sa v blockchaine a nedajú sa duplikovať.
  • NFT môžu predstavovať reálne predmety, ako napríklad umenie a majetok. Nákup a predaj reálnych hmotných aktív, ako sú drahé kovy, bankovky a mince, je vďaka “tokenizácii” efektívnejší.
  • Pri správnej implementácii môže kryptomena vs nft reprezentovať širokú škálu informácií. Môžu sa použiť aj na zobrazenie osobných informácií, vlastníckych práv a ďalších.
Čo je to nevymeniteľný token?
Je kryptomena vs nft dobrá investícia?

Pochopenie nft crypto

Kryptomeny sú rovnako ako skutočné peniaze zameniteľné. To znamená, že kryptomeny sa môžu predávať alebo vymieňať jedna za druhú. Jeden bitcoin má vždy rovnakú hodnotu ako iný bitcoin; podobne jeden ether sa vždy rovná inému etheru. Keďže kryptomeny majú túto vlastnosť zameniteľnosti, sú ideálne ako bezpečný spôsob vykonávania transakcií v digitálnej ekonomike.

Kryptomeny sú navrhnuté ako globálne meny, ktoré sú vysoko odolné voči falšovaniu. crypto vs nft porušujú kryptografickú paradigmu tým, že každý token je jedinečný a nenahraditeľný, čím znemožňujú, aby sa dva nezameniteľné tokeny rovnali. Sú to digitálne reprezentácie aktív, podobné pasom, keďže každý token má jedinečný, nezduplikovateľný kód. Najobľúbenejší prípad použitia nft kryptolístkov je v hrách, kde sa používajú na reprezentáciu digitálnych zberateľských predmetov, napríklad kryptokociek.

Čo sa dá robiť s kryptomenami oproti nft?
Čo je NFT

NFT, podobne ako bitcoin, uchovávajú informácie o vlastníctve s cieľom uľahčiť identifikáciu a prevod medzi držiteľmi tokenov. Držitelia môžu do NFT pridávať aj metadáta alebo vlastnosti týkajúce sa aktíva. Kávové tokeny môžu byť napríklad označené ako fair trade. Prípadne môžu tvorcovia pripojiť svoj vlastný podpis do metadát digitálnych diel.

Štandard ERC-721 bol vytvorený pre nefinancovateľné tokeny. Základné rozhranie – informácie o vlastníctve, zabezpečenie a metadáta – potrebné na obchodovanie a distribúciu herných mincí definovali tvorcovia inteligentného kontraktu ERC-20. Znížením transakčných nákladov a nákladov na uchovávanie nft ceny kryptomeny štandard ERC-1155 rozširuje koncept kryptomenov na ďalšie prípady použitia.

Výhody a nevýhody investovania do NFT

Sú kryptomeny vs nft stále populárne? nevymeniteľný token
Je možné na NFT prehrať?

Investovanie je zložitý svet a môže byť ťažké porozumieť mnohým triedam aktív, štruktúram fondov a daňovo zvýhodneným nástrojom, ktoré sú na trhu k dispozícii. Ak k tomu pripočítame predtým nepredstaviteľné okolnosti, ako je celosvetová pandémia a záporné úrokové sadzby, zložitosť sa dramaticky zvýši.

Ešte nie je koniec. Čoraz rozšírenejšie technológie, ako sú mobilné peňažné aplikácie, platformy na poskytovanie pôžičiek medzi partnermi, robotickí poradcovia a databázy blockchain, prinášajú revolúciu v spôsobe podnikania, riadenia finančných transakcií a investovania.

Tento článok sa zameriava na databázy založené na blockchaine. Konkrétne budem hovoriť o nevymeniteľných tokenoch. Nepochybne si hovoríte: “To som už počul.” To je pravda.

Aká je definícia nezameniteľného tokenu?

Zameniteľné aktíva a nezameniteľné aktíva sú dva typy aktív.

Ako funguje nezameniteľný token?
Ktoré NFT sa oplatí kúpiť?

Slovo zameniteľný je dobrým začiatkom. Zameniteľné aktívum je také, ktoré možno ľahko vymeniť za iné rovnakého druhu a hodnoty. Napríklad dolárová bankovka je zameniteľná položka. Môžete ju vymeniť za inú a nakoniec získate rovnakú sumu. Bitcoin, podobne ako iné kryptomeny, vám to umožňuje.

Nevymeniteľný majetok je jedinečný svojho druhu. Je jedinečný, nenahraditeľný a nenahraditeľný. Diamanty a originálne umelecké diela sú dva príklady. Každý z týchto aktív má svoj vlastný súbor charakteristík, ktoré nemožno dôsledne reprodukovať. Každý diamant má napríklad svoj vlastný tvar, farbu, veľkosť a triedu.

Niektorí ľudia tvrdia, že žiadny majetok nie je skutočne zameniteľný. Koniec koncov, niekoľko dolárových bankoviek bude mať nápadné fyzické rozdiely: možno ošarpané okraje, atramentové škvrny alebo rôzne dátumy sérií. To je pravda a zdôrazňuje to potrebu určenia hodnoty aktíva, a nie jeho technických vlastností pri jeho klasifikácii ako vzájomne zameniteľného alebo nezameniteľného.

Čo sú to nezameniteľné žetóny a ako fungujú?

Prečo ľudia investujú do krypto vs nft?
Aké sú nevýhody NFT?

Nakoniec sa dostávame k nemenným tokenom (NFT), ktoré sú typom kryptomeny. NFT sú digitálne reprezentácie aktív vytvorené a udržiavané pomocou technológie blockchain. Každý NFT má svoje vlastné identifikačné číslo, ktoré ho odlišuje od iných NFT a zabraňuje duplicite. Každá NFT je tiež rozšíriteľná, čo umožňuje jej personalizáciu o ďalšie informácie.

VEDELI STE, ŽE?

V súčasnosti je väčšina NFT umiestnená v blockchaine Ethereum, ktorý podporuje menu Ethereum. NFT sa od kryptomien líšia tým, že ich identifikačné kódy obsahujú ďalšie údaje, napríklad metadáta o digitalizovanom aktíve.

NFT možno vytvoriť takmer pre čokoľvek, čo sa dá digitalizovať. Rast tohto odvetvia je poháňaný túžbou uchovávať a obchodovať s digitálnym umením a športovými pamiatkami, ale akýkoľvek statický obrázok, videoklip, zvuk alebo text možno digitalizovať a prípadne speňažiť. V skutočnosti Jack Dorsey, tvorca Twitteru, práve digitalizoval a predal svoj prvý tweet ako kryptomena vs nft za dva milióny amerických dolárov.

Zvýši nFT časom hodnotu etherea?
Ethereum prudko rastie vďaka NFT

Hoci sa príklad tweetu môže zdať nedôležitý, NFT majú významné obchodné využitie. Používajú sa pri obchodoch so súkromným kapitálom a nehnuteľnosťami na uľahčenie komplikovaných situácií a narúšajú spôsob interakcie medzi kupujúcimi a predávajúcimi v rôznych segmentoch trhu s umením. Podrobne si prejdeme tieto koncepty, ako aj preskúmame výhody a nevýhody NFT.

Nižšie sú uvedené niektoré z výhod nezameniteľných žetónov.

Efektívnosť trhu podporujú NFT.

Je rozumné investovať do NFT?
Prečo sú niektoré NFT nadhodnotené

Najviditeľnejšou výhodou NFT je ich potenciál zlepšiť efektívnosť trhu. Premena reálneho aktíva na digitálne aktívum môže zefektívniť postupy, odstrániť sprostredkovateľov, zlepšiť dodávateľské reťazce a zvýšiť bezpečnosť.

Ide o to, že by ste mohli očakávať oveľa viac, pretože bitcoin bol navrhnutý tak, aby fungoval ako platobný systém. Hlavným účelom bitcoinu predsa nie je používať ho ako menu; má slúžiť ako základná technológia pre budúce digitálne meny. Svet umenia je toho silným príkladom. Vďaka kryptomena vs nft majú umelci priamejší prístup ku kupujúcim a neexistujú sprostredkovatelia, ktorí by si brali podiel zo zisku.

NFT však majú rôzne využitie aj mimo obchodných parketov. Časom sa môžu vyvinúť v účinný mechanizmus pre jednotlivcov a organizácie na správu a reguláciu citlivých údajov a záznamov.

Čo je NFT v obchodovaní? nft krypto
Čo znamená rod v NFT?

Zvážte používanie fyzických cestovných pasov, ktoré je potrebné predložiť na každom hraničnom priechode. Proces sledovania cestovania a identifikácie osôb môžeme výrazne zjednodušiť tým, že ich zmeníme na kryptomena vs nft. Ušetrený čas a peniaze by mohli byť významné.

Môžu sa uplatniť na spoluvlastníctvo nehnuteľného majetku.

Dnes je ťažké rozlíšiť vlastníctvo majetku, najmä nehnuteľností, umeleckých diel a šperkov. Je oveľa jednoduchšie distribuovať digitálnu verziu stavby medzi množstvo ľudí ako fyzickú. To isté možno povedať o drahých šperkoch alebo výnimočnom exemplári vína.

Trh s určitými aktívami sa môže digitalizáciou výrazne rozšíriť, čo povedie k väčšej likvidite a vyšším cenám. Môže pomôcť zlepšiť tvorbu finančných portfólií na individuálnej úrovni, čo umožní väčšiu diverzifikáciu a presné určenie veľkosti pozícií.

Aká je najlepšia technológia blockchain pre krypto vs nft?
Aké technológie sa používajú v NFT?

Technológia blockchain, ktorá je základom NFT, je pomerne bezpečná.

NFT, rovnako ako všetky ostatné kryptomeny, sa vytvárajú pomocou technológie blockchain, čo je metóda zaznamenávania informácií spôsobom, ktorý ich robí nesfalšovateľnými. Zjednodušene povedané, blockchain je digitálny register transakcií, ktorý sa duplikuje a zdieľa v sieti účastníkov typu peer-to-peer.

Všetky NFT uchovávané v blockchaine majú vlastné záznamy o pravosti a vlastníckom reťazci, čo by teoreticky malo zabrániť ich zneužitiu alebo krádeži. Po pridaní údajov do reťazca ich nemožno zmeniť ani vymazať. V dôsledku toho sa zachováva vzácnosť a platnosť každého NFT, čo posilňuje dôveru spotrebiteľov doteraz neznámym spôsobom.

NFT môžu pomôcť diverzifikovať vaše investičné portfólio.

NFT "štandard v portfóliách
Predpokladá sa, že NFT budú do piatich rokov bežnou súčasťou investičných portfólií

NFT nie sú rovnaké ako bežné investície, ako sú akcie a dlhopisy. Ako už bolo uvedené, majú jedinečné vlastnosti a výhody, ktoré práve začíname chápať a využívať. Napriek tomu má ich vlastníctvo svoje riziká.

V tejto časti sa budeme venovať nebezpečenstvám. V ďalšej časti sa im budeme venovať podrobnejšie. Zatiaľ si len uvedomte, že NFT majú iný rizikový profil ako ostatné triedy aktív. V dôsledku toho môžete zlepšiť výkonnosť svojho investičného portfólia tým, že doň zaradíte NFT. V podstate to znamená dosiahnutie vyššieho Sharpeho pomeru.

Nevýhody nevymeniteľných žetónov

NFT je nelikvidný a volatilný.

Aké sú nevýhody NFT?
Aké sú výhody a nevýhody NFT?

Vzhľadom na svoju ranú fázu je trh s NFT pomerne stagnujúci. NFT nie sú dostatočne preskúmané a počet potenciálnych kupujúcich a predávajúcich je obmedzený. V dôsledku toho môže byť obchodovanie s NFT niekedy náročné, pretože je ťažké nájsť niekoho, s kým by sa dalo obchodovať. Z toho tiež vyplýva, že ceny NFT sú náchylné na značnú volatilitu.

Prečo nie sú NFT ziskové?

Zatiaľ čo dividendy a úročené dlhopisy neposkytujú investorom žiadny potenciálny príjem, NFT ho tiež nemajú. Výnosy z investícií do NFT sú úplne závislé od zhodnotenia ceny, podobne ako pri starožitnostiach a iných zberateľských predmetoch.

Použitie NFT na spáchanie podvodu je možné.

Do akého NFT je najlepšie investovať?
Je NFT vysoko riziková?

Hoci integrite blockchainu nemožno nič vytknúť, NFT majú potenciál uľahčiť podvody. Viacerí umelci totiž nedávno zistili, že ich diela boli ponúkané na predaj ako NFT na internetových trhoviskách bez ich súhlasu.

To jednoznačne popiera účel používania NFT na uľahčenie predaja umeleckých diel. Hodnota NFT spočíva v tom, že overuje pravosť fyzického umeleckého diela jedinečným tokenom, čím zaručuje osobe vlastniacej token, že vlastní aj originál umeleckého diela.

Ak niekto vytvorí elektronický obraz pôvodného diela, umiestni naň token a predáva ho na virtuálnom trhu, vzniká problém. Medzi pôvodným dielom a kópiou neexistuje priame spojenie. Kópia je spojená s podvodom.

NFT majú potenciál spôsobovať environmentálne škody.

Je NFT vysoko rizikový?
Do akého NFT je najlepšie investovať?

Na vytvorenie záznamov v blockchaine je potrebný veľký výpočtový výkon a hovorí sa o škodách na životnom prostredí, ktoré časom spôsobuje. Podľa určitých výpočtov emisie uhlíka z ťažby kryptomien a NFT do konca desaťročia prekročia emisie celého Londýna, ak budú súčasné trendy pokračovať.

Vplyv NFT na životné prostredie je predmetom špekulácií už od ich prvého zavedenia, pričom niektorí naznačujú, že technológia blockchain môže byť šetrnejšia k životnému prostrediu ako predchádzajúce systémy. Niektorí zástancovia technológie blockchain tvrdia, že má čistý prínos z hľadiska zníženia znečistenia.

Budúcnosť investícií do NFT

Aký bude NFT v budúcnosti?
Výhody a nevýhody investovania do NFT

V čase písania tohto článku nie je väčšina NFT široko dostupná, pretože sa stále ponúkajú len prostredníctvom niekoľkých vybraných búrz kryptomien. Kryptomeny vytvorili svet, v ktorom si jednotlivci s rôznymi rozpočtami a potrebami môžu efektívne a lacno vymieňať aktíva. To by mohla byť budúcnosť financií. Vzhľadom na to, že všetko je digitalizované, je možné vidieť budúcnosť, v ktorej sa NFT používajú na reprezentáciu fyzických aktív, ako sú domy a autá.

Nie je dobrý nápad investovať do nich s nádejou na troj- alebo štvorciferný zisk. Skutočná hodnota NFT spočíva v ich schopnosti zmeniť spôsob fungovania trhov a zlepšiť riadenie a kontrolu informácií. Pokiaľ ide o možnosti, obloha je neobmedzená.

Ak sa však chcete zapojiť do blockchainovej revolúcie a vlastniť NFT ako spôsob, ako to urobiť, smelo do toho. Urobte to však opatrne. Neinvestujte do NFT veľa peňazí a snažte sa otvárať pozície s nízkou hodnotou. V opačnom prípade riskujete, že sa dostanete do zložitej finančnej a emocionálnej situácie.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov