Ako odoslať anonymný e-mail

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Odhaľuje Gmail vašu IP adresu?

Ak používate službu Gmail ako webmail, vaša externá IP adresa a názov hostiteľa nebudú uniknuté. Ak však používate Thunderbird alebo klienta Outlook na odosielanie e-mailov Gmail pomocou protokolu SMTP, vaša IP adresa a názov hostiteľa sa odošlú spolu s e-mailom. Majte na pamäti, že počas policajného vyšetrovania bude služba Gmail nútená odhaliť vašu IP adresu a polohu.

Ako skryjete svoju e-mailovú adresu pri odosielaní e-mailu?

Pri odosielaní e-mailov nie je možné skryť adresy “Od”. Môžete však použiť falošnú adresu, aby ste niekoho presvedčili, že ide o niekoho iného. Stále však budete musieť použiť skutočné meno domény, pretože neexistujúce názvy domén sa zachytia vo filtroch spamu.

Môžete v programe Outlook odoslať anonymný e-mail?

Podľa návrhu Outlook vždy používa e-mailové konto spojené s odosielateľom. To znamená, že nie je možné uviesť iné “Od”, ako je vaše použité e-mailové konto. Ak sa nezhodujú, Outlook vráti chybu a e-mail nebude možné odoslať.

Je Gmail anonymný?

Gmail nie je anonymný, pretože spoločnosť Google má tendenciu zhromažďovať vaše údaje a zobrazovať vám reklamy. Určitú mieru súkromia je však možné zachovať, ak pri registrácii účtu Gmail použijete falošné meno, polohu, dátum narodenia a vždy s ním budete používať sieť VPN.

Môžem pri odosielaní e-mailu skryť svoju IP adresu?

Pri odosielaní e-mailu môžete použiť sieť VPN alebo TOR na skrytie pôvodnej IP adresy, aby sa namiesto vašej skutočnej domácej IP adresy zobrazila IP adresa proxy servera. Takto sa vaša IP adresa pri odosielaní e-mailov nezverejní.

Čo je to napaľované e-mailové konto?

Vypaľovacie e-mailové konto je samostatné e-mailové konto bez dôležitých kontaktov, ktoré môže jeho používateľ po niekoľkých použitiach rýchlo zlikvidovať. Jeho výhodou je, že nie je viazaný na skutočné mená používateľa ani na jeho iné účty.

Je Outlook bezpečnejší ako Gmail?

Nastavenia zabezpečenia spoločnosti Microsoft sú záhadou. Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Google sú pritom oveľa transparentnejšie. Okrem toho Google ponúka prihlasovanie prostredníctvom hardvérového 2FA, čo je veľmi bezpečný spôsob overovania. Okrem toho má Gmail vynikajúce bonusy, ako napríklad umiestnenie spamu do samostatného priečinka nevyžiadanej pošty namiesto pridania červenej alebo žltej ikony v hornej časti podozrivých e-mailov. To znamená, že Gmail je z hľadiska bezpečnosti vhodnejší ako Outlook.

E-mail používame na veľa vecí, ktoré si vyžadujú anonymitu. Od milostných listov až po potvrdenia účtov – v našich poštových schránkach sa nachádzajú naozaj pikantné veci!

Je tu len jeden problém: e-maily poskytujú identifikovateľnú obojsmernú komunikáciu podľa návrhu. Okrem adresy odosielateľa má e-mail oveľa viac údajov, ktoré vás môžu identifikovať. Ak sa napríklad pozriete na celú hlavičku e-mailu, mohli by ste nájsť informácie o smerovaní. To by mohlo stačiť na vašu identifikáciu a spôsobiť rôzne problémy.

Je možné poslať anonymný e-mail?

Nie všetko je však stratené! V tomto článku vám ukážem správny spôsob odoslania anonymného e-mailu.

Ako odoslať anonymný e-mail bez sledovania

  • Vyberte si zabezpečeného poskytovateľa e-mailových služieb. ProtonMail je jednou z najlepších možností
  • Zaregistrujte sa do služby a získajte svoju poštovú schránku
  • Prihláste sa do svojho konta
  • Užite si novú, bezpečnejšiu e-mailovú komunikáciu!
Ako môžem odoslať e-mail bez zobrazenia mena odosielateľa?

Posielanie súkromných e-mailov znamená, že skryjete svoju skutočnú IP adresu a používate zabezpečeného poskytovateľa e-mailových služieb. Väčšina populárnych e-mailových platforiem, ako napríklad Google alebo Yahoo, je vynikajúca svojou jednoduchosťou a úložiskom, ale chýba im oddelenie súkromia.

Ak očakávate začatie súkromnej konverzácie prostredníctvom e-mailu, môžete urobiť niekoľko vecí. Majte na pamäti, že väčšinou neexistuje jediné riešenie. Najlepšiu kombináciu súkromia a bezpečnosti dosiahnete, ak sa pokúsite skombinovať niekoľko metód. Pomôže vám to nielen pri zachovaní bezpečnosti pri písaní súkromných e-mailov, ale aj pri hľadaní slabých miest pri každodennom prehliadaní.

Ako posielať anonymné e-maily: Ako posielať e-maily: 5 skrytých metód

1. Používajte šifrovanú a anonymnú e-mailovú službu

Šifrovaný e-mail bude fungovať rovnako ako bežná služba s tým, že vďaka koncovému šifrovaniu je oveľa bezpečnejší. Takéto šifrovanie sa vzťahuje na vaše e-maily, schránku a zoznam kontaktov. Nikto, kto špehuje vašu prevádzku, nebude môcť čítať vaše e-maily, dokonca ani poskytovateľ služby (v niektorých prípadoch). Rôzni poskytovatelia ponúkajú rôzne funkcie, ale ProtonMail, Tutanota, StartMail a Guerilla Mail zaručujú väčšie súkromie ako Gmail alebo Yahoo.

Ako odoslať anonymný e-mail

Najviac anonymných e-mailových kont:

  1. ProtonMail – najlepší bezpečný poskytovateľ e-mailu
  2. StartMail – najlepší ľahko použiteľný poskytovateľ e-mailu
  3. Tutanota – najanonymnejší poskytovateľ e-mailu
  4. Guerilla Mail – najlepší dočasný e-mail proti spamu

2. Používajte “horiaci” e-mail

Ako odoslať anonymný e-mail bez sledovania

Podobne ako sa v seriáloch ako The Wire a Breaking Bad používajú lacné predplatené telefóny, aj e-maily s napaľovačkou sa používajú len dočasne a potom sa ich zbavíte. Ich platnosť buď vyprší po uplynutí stanoveného obdobia, alebo vám umožnia poslať správu bez toho, aby ste si zaregistrovali účet, ktorý by sa dal vystopovať. Ich dočasné konto “len na odosielanie” môžete použiť na adrese AnonymouseMail.

E-maily s horákom vám môžu pomôcť v boji proti spamu pri registrácii na pochybných webových stránkach. Jedinou nevýhodou je, že môže byť veľmi zložité obnoviť vaše konto zaregistrované na burner e-maile v prípadoch, keď zabudnete heslo. Najlepším postupom by bolo používať napaľovacie e-maily vtedy, keď viete, že je malá pravdepodobnosť, že ich budete v budúcnosti potrebovať.

Najviac anonymných e-mailových kont:

3. Skryte svoju IP adresu

Bez ohľadu na to, aký spôsob odoslania anonymného e-mailu si vyberiete, vaša IP adresa môže byť stále predmetom zodpovednosti. Ak chcete skryť svoju IP adresu, mali by ste používať sieť VPN bez protokolov alebo prehliadač Tor. Sieť VPN zašifruje vaše pripojenie a presmeruje ho cez sprostredkujúci server, čím skryje vašu skutočnú IP adresu. Tor bude vaše pripojenie prechádzať cez niekoľko sieťových uzlov, vďaka čomu vás nebude možné vystopovať. Existujú dokonca niektoré siete VPN, ktoré tieto technológie využívajú spoločne, ako napríklad NordVPN Onion over VPN.

Najanonymnejší poskytovatelia e-mailových služieb

4. Odstránenie metadát zo súborov

Ak posielate dokument programu Word, metadáta v súboroch by mohli byť vaším prezradením. Môžu obsahovať vaše celé meno a ďalšie osobné údaje, ktoré nechcete zdieľať. Ak ide len o dokumenty, ktoré chcete poslať bez toho, aby vás niekto vystopoval, mali by ste urobiť snímku obrazovky a odstrániť z nej všetky údaje EXIF.

Používajte "horiaci" e-mail

V systéme Windows je k dispozícii aj vstavaný nástroj na odstraňovanie metadát s názvom Document Inspector. Pomôže vám analyzovať, čo všetko doň zahŕňate, a poskytne vám možnosť odstrániť zo súboru všetky informácie, ktoré nechcete zdieľať.

5. Vytvorenie nového e-mailového konta

Najjednoduchším spôsobom anonymného odosielania e-mailov je vytvorenie nového e-mailového konta. Ak musíte používať služby Gmail alebo Yahoo, môžete si vytvoriť e-mail s použitím falošných informácií. Zvoľte si falošné meno, adresu bydliska, dátum narodenia a neuvádzajte telefónne číslo. Majte však na pamäti, že aj napriek týmto bezpečnostným opatreniam budú tieto služby sledovať váš pohyb v kybernetickom priestore. Sú tiež povinné poskytovať tieto informácie orgánom činným v trestnom konaní.

Najanonymnejší poskytovatelia e-mailových služieb

Môžem z ProtonMailu poslať anonymný e-mail?

Ak chcete posielať e-maily anonymne, vždy je potrebné vybrať si bezpečného poskytovateľa e-mailových služieb. Stále si môžu viesť záznamy s vaším menom, IP alebo polohou, preto si musíte vybrať takého, ktorý bude rešpektovať vašu anonymitu a nebude zhromažďovať vaše údaje.

ProtonMail používa šifrovanie PGP pre vaše e-maily predtým, ako opustia vaše zariadenie. Zaručuje politiku nezaznamenávania, takže aj keby orgány činné v trestnom konaní zaklopali na dvere poskytovateľa, nemali by im čo ukázať.

Majte na pamäti, že po odoslaní e-mailu nebudú zašifrované metadáta, hlavičky ani predmety. K dispozícii je bezplatný a platený plán (od 3,49 USD mesačne), ktorý zvyšuje maximálny počet správ, ktoré môžete odoslať za deň. Jedinou nevýhodou je, že vás pravdepodobne požiadajú o poskytnutie telefónneho čísla na potvrdenie vášho účtu.

Dá sa e-mail z ProtonMailu vystopovať?

ProtonMail ponúka aj funkciu autodeštrukcie správ. Stačí nastaviť preferovaný čas vypršania platnosti a keď tento čas nastane, ProtonMail správy z doručenej pošty príjemcu vymaže.

Okrem toho vám táto e-mailová služba poskytuje bezplatnú sieť VPN, aplikácie pre iOS a Android a šifrovaný kalendár.

2. StartMail – najlepší ľahko použiteľný poskytovateľ e-mailu

Dá sa StartMail vystopovať?
Bezplatná verzia:Nie
Platformy:Len na webe
Skladovanie:10 GB
Aktuálna ponuka:Získajte Startmail, teraz 50% OFF!

StartMail je to, čím by mohol byť Gmail, keby sa jeho spoločnosť viac sústredila na ochranu súkromia než na umiestňovanie reklám. Ich materská spoločnosť dokonca prevádzkuje Startpage, ktorý je jedným z mála vyhľadávačov šetrných k súkromiu.

Podľa tohto príkladu je StartMail jednou z najosobnejších e-mailových schránok, ktoré môžete získať. Podporuje napaľované e-maily, takže si do schránky môžete pridať prekážky. Aj keď sa takýto e-mail objaví v zozname nevyžiadanej pošty, môžete ho rýchlo zlikvidovať a vytvoriť iný.

Ako môžem poslať 100% anonymný e-mail?

Podobne ako väčšina e-mailových služieb zameraných na ochranu súkromia, aj StartMail šifruje správy lokálne a odosiela ich prostredníctvom HTTPS. K dispozícii je aj podpora PGP, ale váš kontakt bude musieť tiež používať zodpovedajúce nastavenie. V opačnom prípade nebude fungovať.

Pokiaľ ide o ceny, plány StartMail začínajú na 2,50 USD/mesiac. Alternatívne môžete využiť 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu a najprv vyskúšať všetky prémiové funkcie.

3. Tutanota – najanonymnejší poskytovateľ e-mailu

Je e-mail Tutanota anonymný?
Bezplatná verzia:Áno, 1 GB
Platformy:Windows, macOS, iOS, Android
Skladovanie:1-10 GB
Aktuálna ponuka:Získajte až 20% VYPNUTIE Tutanota!

Tutanota vám môže poskytnúť šifrovanie end-to-end. V prípade potreby budete môcť posielať zašifrované správy aj používateľom, ktorí nie sú používateľmi Tutanoty. Šifrovanie zahŕňa nielen doručenú poštu, ale aj vaše kontakty. Pri registrácii účtu nebudete musieť poskytovať žiadne identifikačné údaje. Navyše sa z vašich e-mailov odstráni vaša IP adresa. Ich kód je otvorený, takže ho môže preskúmať každý.

Dá sa e-mail Tutanota vystopovať?

Táto zabezpečená e-mailová služba je jednou z najlepších možností pre tých, ktorí nechcú míňať majetok – alebo vôbec míňať peniaze. Ponúka totiž bezplatnú verziu, ktorá zahŕňa 1 GB úložiska. Tento plán však podporuje len jedného používateľa a má ďalšie obmedzenia – napríklad ukladá e-maily len na štyri týždne. Za ďalšie funkcie, ako je nastavenie šifrovaných kalendárov a neobmedzená história e-mailov, môžete zaplatiť len 1,20 dolára mesačne.

4. Guerilla Mail – najlepší dočasný e-mail proti spamu

Je Guerilla mail anonymný?
Bezplatná verzia:Áno
Platformy:Web
Skladovanie:NEUPLATŇUJE SA

Guerilla Mail je od roku 2006 obľúbeným poskytovateľom anonymných e-mailov. Od ostatných poskytovateľov zabezpečenej elektronickej pošty na tomto zozname sa líši tým, že poskytuje dočasnú e-mailovú adresu na anonymné odosielanie a prijímanie e-mailov. E-mailovú adresu si môžete vytvoriť sami, alebo ju môžete nechať vytvoriť za seba, ak sa ponáhľate. Na odosielanie správ dokonca nemusíte mať ani účet, čo je ešte pohodlnejšie.

Dá sa vysledovať Guerilla Mail?

Službu Guerilla Mail môžete použiť, keď sa chcete zaregistrovať na stránke, ale nie je vám príjemné používať svoju skutočnú e-mailovú adresu. Inými slovami, tohto poskytovateľa e-mailových služieb môžete použiť ako odpadkový kôš pre nechcené nevyžiadané e-maily alebo keď odosielateľovi nedôverujete.

Najlepšia vec na službe Guerilla Mail je skutočnosť, že je úplne zadarmo – stačí ísť na ich stránku a používať službu. Doteraz spoločnosť Guerilla spracovala viac ako 13 miliárd e-mailov – a toto číslo neustále rastie.

Dôležitosť zabezpečenia e-mailov a anonymity

Čo je to ochrana osobných údajov e-mailu?

Ak použijete štandardného poskytovateľa e-mailových služieb, vo väčšine prípadov získate slušné služby, ale vaše súkromie môže byť ohrozené. Tieto služby generujú príjem z reklám a potrebujú poznať vaše zvyky pri prehliadaní, aby vám mohli tieto reklamy prispôsobiť. Navyše, metadáta e-mailu odhalia vašu súkromnú IP adresu každému, kto sa chce pozrieť na riadky X-Originating-IP alebo Original-IP. To umožní hackerom (alebo príjemcovi) zistiť vaše mesto, štát, PSČ, poskytovateľa internetových služieb a ďalšie údaje.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov