Ako odblokovať YouTube a sledovať videá blokované vo vašej krajine?

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Ktoré krajiny zakázali YouTube?

Služba YouTube bola zablokovaná v nasledujúcich krajinách: Južný Sudán, Čína, Eritrea, Irán, Severná Kórea, Sudán, Sýria, Tadžikistan, Turkménsko

Ako odblokovať službu YouTube, ak ju zablokoval správca?

Na obídenie brány firewall siete použite sieť VPN. Uvedomte si, že to funguje len vtedy, ak správca siete neblokuje siete VPN.
Na obídenie čiernej listiny správcu použite proxy server. Majte však na pamäti, že správcovia budú môcť vidieť, čo ste sledovali.

Je odblokovanie služby YouTube bezpečné?

Áno. Ak používate VPN, odblokovanie YouTube by malo byť úplne bezpečné. Sieť VPN nielenže odblokováva všetky videá YouTube, ale tiež šifruje všetko, čo robíte, takže môžete zostať v anonymite a zachovať si súkromie. Takže vás ochráni nielen pred hackermi a inými tretími stranami, ktoré vás sledujú, ale zabezpečí aj to, že vaši administrátori v škole alebo v práci neuvidia, čo robíte, a budete oslobodení od vládneho dohľadu.

Prečo sa vám niektoré videá v službe YouTube nezobrazujú?

Niektoré videá v službe YouTube sú obmedzené, pretože obsahujú obsah citlivý na vek. Preto by ste sa mali prihlásiť do svojho osobného konta a vyhľadať video, ktoré si chcete pozrieť.

Niektoré videá v službe YouTube sú z dôvodu licenčných práv alebo cenzúry dostupné len vo vybraných regiónoch. Podobne aj mnohé školy a úrady zablokovali službu YouTube, aby zabránili študentom a zamestnancom vo voľnom čase. To nie je fér!

Našťastie je vám k dispozícii pomoc. V tejto príručke sme pre vás pripravili množstvo tipov a trikov, ktoré vám pomôžu odblokovať YouTube a sledovať požadovaný video obsah. Či už sa rozhodnete sledovať YouTube pomocou siete VPN, proxy servera alebo niečoho iného – máme pre vás riešenie! Prečítajte si teda všetko, čo potrebujete vedieť o odblokovaní služby YouTube.

Ako odblokovať videá YouTube vo vašej krajine – jednoduchý spôsob

Ako odblokovať YouTube

Najefektívnejší a najspoľahlivejší spôsob sledovania zakázaných videí v službe YouTube je pomocou siete VPN. Virtuálna súkromná sieť oklame YouTube tým, že zmení vašu miestnu IP adresu. Vďaka tomu bude predpokladať, že video sledujete zo zahraničia. Preto budete mať nielen zabezpečenú sieť, ale aj prístup k požadovanému obsahu.

 1. Získajte spoľahlivú sieť VPN. Odporúčame NordVPN, svetového lídra v oblasti služieb VPN.
 2. Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu.
 3. Pripojte sa k serveru v správnej oblasti. VPN funguje tak, že skrýva IP adresu vášho počítača. Robí to tak, že presmeruje vašu internetovú prevádzku cez iný región, čo vám umožní prezerať blokovaný alebo regionálne obmedzený obsah na vašom počítači. Ak však vaša sieť VPN smeruje vašu prevádzku cez región, ktorý nemá prístup k videu YouTube, ktoré sa snažíte zobraziť, nebudete mať k nemu prístup. Našťastie väčšina sietí VPN vám umožňuje vybrať si, cez ktorý región chcete, aby bola vaša prevádzka smerovaná. Ak chcete zistiť, ako to urobiť, pozrite si nášho praktického sprievodcu, ako zmeniť polohu vašej siete VPN.
Ako sledovať zablokovaný YouTube
 1. Uistite sa, že je vaša prevádzka smerovaná cez sieť VPN. Otvorte aplikáciu VPN a prepnite ju, aby ste sa uistili, že je VPN aktivovaná pre vaše aktuálne internetové pripojenie.
 2. Prejdite na stránkuYouTube a nájdite video, ktoré chcete odblokovať. Otvorte aplikáciu YouTube alebo prejdite na stránku www.youtube.com a vyhľadajte video s obmedzeným prístupom, ktoré chcete sledovať. Pokiaľ požadované video nie je blokované v regionálnej lokalite vašej siete VPN, mali by ste byť schopní nájsť požadované video alebo kanál bez akýchkoľvek ťažkostí. Ak z akéhokoľvek dôvodu nemôžete nájsť hľadaný obsah, skúste zmeniť informácie o krajine a znovu obnoviť stránku.
 3. Kliknite na video, ktoré chcete sledovať. Ak je video vo vašom regióne VPN povolené, malo by sa začať prehrávať. Ak sa tak nestane, možno budete musieť skontrolovať regionálne nastavenia vašej siete VPN.
Ako odblokovať videá v službe YouTube

VPN pre YouTube: najdôležitejšie funkcie

Ak chcete používať VPN na odblokovanie videí YouTube, je potrebné dbať na niekoľko dôležitých funkcií, medzi ktoré patria:

 • Rýchlosť siete VPN: Videá YouTube vyžadujú na plynulé streamovanie vysokú rýchlosť, preto je dôležité vybrať si rýchlu sieť VPN.
 • Bezpečnostné poverenia: Najmä ak sa nachádzate v krajine, ktorá zakázala YouTube, uistite sa, že máte VPN, ktorá chráni vašu online identitu.
 • Hardvér, ktorý podporuje: Ak chcete sledovať odblokované videá YouTube na mobilnom telefóne, smart TV, streamovacom kľúči alebo hernej konzole, uistite sa, že ste si vybrali VPN, ktorá funguje na zariadeniach, ktoré plánujete používať.
 • Povesť siete VPN: Vždy je dôležité vybrať si VPN, ktorá má dobrú povesť a solídnu zákaznícku podporu pre prípad problémov.

Ako odblokovať YouTube v škole alebo v práci?

VPN pre službu YouTube

Ak má vaša škola alebo pracovisko zablokované videá v službe YouTube, najlepším spôsobom, ako to urobiť, je použiť sieť VPN na odblokovanie obmedzeného obsahu. Jednoducho postupujte podľa vyššie uvedených pokynov, ktoré vám krok za krokom poradia, ako to urobiť. Ak však administratívny tím vašej školy alebo kancelárie zablokoval videá YouTube, niekedy môže byť ťažké získať aj VPN.

Ako bezpečne používať torrenty v roku 2023

1. Odblokujte YouTube pomocou proxy servera

Ako odblokovať službu YouTube v škole alebo v práci

Proxy server funguje podobne ako VPN, pretože presmeruje vašu prevádzku cez server, aby sa zdalo, že ste na inom mieste. To vám umožní obísť brány firewall a geografické obmedzenia obsahu.

Na rozdiel od VPN však väčšina proxy serverov nešifruje vaše údaje, takže nie sú tak bezpečné. To znamená, že niekto môže sledovať vaše online aktivity. A budete zraniteľnejší voči hackerským útokom na údaje a iným online hrozbám.

Ako odoslať anonymný e-mail

 Odblokovanie služby YouTube pomocou proxy servera

Ak však chcete iba sledovať videá YouTube s obmedzeným prístupom, proxy server je určite jednoduchý spôsob, ako to urobiť.

Existujú tri hlavné typy proxy serverov:

 • Webové proxy servery
 • Doplnky prehliadača
 • Proxy servery SOCKS, ktoré môžete v prehliadači nastaviť ručne
Odblokovanie služby YouTube pomocou rozšírení prehliadača

Existuje množstvo webových stránok proxy serverov, ktoré sa dajú ľahko používať. V skutočnosti je použitie proxy servera na odblokovanie YouTube jednou z najjednoduchších metód, hoci, ako sme už povedali, nie je najbezpečnejšia.

Ako vytvoriť dobré a silné heslo

2. Odblokovanie služby YouTube pomocou rozšírení prehliadača

Ďalším jednoduchým a ľahkým spôsobom odblokovania videí YouTube je použitie rozšírenia prehliadača, napríklad Unblocker for YouTube. Jednoducho si stiahnite rozšírenie prehliadača a použite ho na sledovanie zakázaných videí YouTube.

Prečo sú videá v službe YouTube blokované?

3. Priame sťahovanie videí z YouTube

Existuje veľa stránok, ktoré vám pomôžu stiahnuť videá zo služby YouTube, aby ste si mohli pozrieť konkrétne video offline. Samozrejme, vyžaduje si to určité plánovanie, pretože sa musíte vopred rozhodnúť, čo chcete sledovať.

Prečo sú videá v službe YouTube blokované?

zablokovaný YouTube

Existuje niekoľko dôvodov, prečo môžu byť videá v službe YouTube zablokované, vrátane:

 • Obmedzenia vysielacích práv, ktoré môžu znamenať, že video nie je dostupné vo vašom regióne. Zvyčajne je to spôsobené tým, že organizácia nemá povolenie na vysielanie obsahu videa vo vašej krajine.
 • Vaša sieť zablokovala službu YouTube, pretože správcovia vašej školy alebo práce pridali službu YouTube na čiernu listinu.
 • Technické problémy s videom môžu zabrániť jeho prehrávaniu v počítači.
 • Vlastníci videí uviedli obmedzenia na obsah, čím zabránili jeho prehrávaniu vo vašom regióne.
 • Vláda zaviedla celoštátnu cenzúru, aby zabránila komukoľvek v krajine v prístupe k určitým videám alebo webovej lokalite a aplikácii YouTube.
bezplatné odblokovanie služby YouTube

Ako bezpečné sú bezplatné odblokovače YouTube?

Bezplatné odblokovače YouTube predstavujú jednoduchý a ľahký spôsob prístupu k zablokovanému obsahu YouTube. Nie je to však nevyhnutne bezpečný spôsob. Niektoré sú veľmi pochybné a žiadny vám neposkytne žiadnu mieru anonymity. Používanie bezplatného odblokovača YouTube teda nemusí byť až také rozumné, ak máte obavy o bezpečnosť, najmä ak sa snažíte získať prístup k obsahu v krajine, kde vláda prísne blokuje YouTube.

Ako bezpečné sú bezplatné služby YouTube

Ak chcete bezpečnejšie odblokovať videá v službe YouTube, odporúčame použiť sieť VPN. Ak si však chcete len občas pozrieť video, ktoré nie je dostupné vo vašom regióne, môže byť pre vás dobrým riešením bezplatný odblokovač YouTube.

bezplatný odblokovač YouTube

Je odblokovanie služby YouTube legálne?

Záleží na tom, kde sa nachádzate. Obísť sieťový firewall nastavený školou alebo pracoviskom nie je nezákonné, hoci by ste sa za to mohli dostať do problémov. Ale v závislosti od krajiny, v ktorej sa nachádzate, by sa prístup k videám s regionálnym obmedzením, ktoré sú blokované z dôvodu národnej cenzúry, mohol považovať za nezákonný.

Bez ohľadu na to, z akého dôvodu chcete odblokovať YouTube, je rozumné používať VPN, aby ste zachovali svoju online identitu a aktivity v súkromí. Je to teda jeden z našich najdôveryhodnejších spôsobov odblokovania obsahu YouTube.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov