Ako nájsť a používať bankomat na nákup bitcoinov za hotovosť

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Existuje niekoľko spôsobov, ako si kúpiť Bitcoin. Najbežnejší a najpohodlnejší spôsob nákupu Bitcoinu je prostredníctvom online burzy alebo maklérskej spoločnosti, napríklad Bitcoin si môžete kúpiť teraz pomocou kreditnej karty cez Bitcoin.com a okamžite získať Bitcoin bez väčších problémov.

Ako môžem použiť bankomat na nákup bitcoinov za hotovosť?

Niekedy však ľudia chcú platiť v hotovosti. Kúpiť Bitcoin za hotovosť nie je také ťažké, ako sa zdá. Jedným zo spôsobov, ako si môžete kúpiť Bitcoin za hotovosť, je peer-to-peer, čo znamená, že si môžete nájsť niekoho na mieste, od koho si ho môžete kúpiť osobne. To si vyžaduje trochu viac práce, ako by sa väčšine ľudí páčilo. Druhým pohodlnejším a menej invazívnym spôsobom je kúpiť Bitcoin za hotovosť v bitcoinovom bankomate.

Môžete použiť bankomat na nákup bitcoinov za hotovosť?

Tento sprievodca sa zaoberá postupom pri výbere bitcoinového bankomatu a poradí vám, ako ho nájsť a použiť na nákup bitcoinov v hotovosti.

Krok 1: Vyhľadanie bankomatu Bitcoin vo vašom okolí

Keď sa rozhodnete, že si chcete kúpiť Bitcoin v hotovosti prostredníctvom bankomatu (označovaného aj ako BATM), musíte si nájsť jeden z nich, ktorý je najbližšie k vám. Máme pre vás prehľad, pretože sme pomocou služby Coin ATM Radar zmapovali viac ako 1200 bitcoinových bankomatov po celom svete. Pomocou tejto mapy by ste mali byť schopní nájsť niektoré BATM v blízkosti vášho bydliska.

Krok 2: Začatie procesu

Vyžadujú bitcoinové bankomaty preukaz totožnosti?

Môže sa to zdať ako náročná úloha, ale keď je všetko povedané a urobené, uvidíte, že nákup Bitcoinov z bankomatu je rýchly a jednoduchý. Predtým, ako sa vyberiete k bankomatu Bitcoin, je dobré mať vopred po ruke peňaženku Bitcoin, ktorú už máte stiahnutú v mobilnom zariadení a pripravenú na použitie (a zálohovanú). Takto si môžete, keď pôjdete nakupovať, vygenerovať prijímajúcu adresu Bitcoinovej peňaženky bez toho, aby ste sa o ňu museli starať na bankomate. Ak si stiahnete peňaženku Bitcoin.com, tu sa dozviete, ako ju používať.

Keď budete pripravení, prejdite k miestnemu bankomatu Bitcoin. Keď tam prídete, mal by vyzerať podobne ako obrázok na obrázku (všetky miesta sa samozrejme líšia). Ďalším krokom bude začať používať BATM.

Krok 3: Používanie bankomatu Bitcoin

Môžem si kúpiť bitcoin za hotovosť v spoločnosti Walmart?

Začnite ťuknutím na obrazovku, na ktorej chcete kúpiť mince. V závislosti od BATM môže byť postup pri každom z nich mierne odlišný, ale vo všeobecnosti platí, že väčšina strojov postupuje pri nákupe podobne.

V tomto okamihu sa vás BATM opýta, koľko bitcoinov chcete kúpiť, a overí vás zadaním čísla mobilného telefónu, aby ste mohli dostať potvrdzujúcu textovú správu (sms). Potom by sa vás BATM mala opýtať, kam chcete, aby sa vaše Bitcoiny poslali – tu budete potrebovať adresu prijímajúcej peňaženky Bitcoin.

Ak chcete vygenerovať svoju prijímajúcu adresu peňaženky, pomocou peňaženky Bitcoin.com jednoducho klepnite na “Receive” vľavo hore. Tým sa vám automaticky vygeneruje nová adresa zadaná na počítači a tiež vo forme QR kódu, ktorý môžete naskenovať. Tu budete chcieť podržať QR kód, ktorý sa zobrazuje v peňaženke, pred BATM, aby ho mohli naskenovať (aby vedeli, kam vám majú poslať Bitcoin).

Nájdite si bankomat na bitcoiny vo svojom okolí

Budete sa chcieť riadiť pokynmi na obrazovke, ktoré môžu znieť podobne ako obrázok na obrázku v riadku, aby ste QR kód držali vo vzdialenosti 4-6 cm od skenera. Keď zariadenie naskenuje váš QR kód, požiada vás o potvrdenie adresy v peňaženke – pred pokračovaním si ju dvakrát skontrolujte, či je správna. Ďalším krokom bude vloženie hotovosti, za ktorú chcete kúpiť Bitcoin, do automatu.

Mali by ste mať možnosť vložiť ľubovoľnú sumu hotovosti, pokiaľ spĺňa minimálne a maximálne sumy povolené BATM. Na obrazovke by ste mali vidieť aj sumu Bitcoinu, ktorú kupujete, denominovanú vo vašej miestnej mene a tiež v sume mince (napríklad môže byť uvedené 20,00 USD a 0,1387446 BCH).

Nákup bitcoinov v bankomate je rýchly a jednoduchý

Keď ste pripravení, dokončite transakciu. Následne automat vyzve na vytlačenie účtenky, na ktorej budú uvedené údaje o transakcii BATM a potvrdené údaje o transakcii. Keď sa tak stane, do niekoľkých minút dostanete svoje Bitcoiny do peňaženky. A to je všetko, práve ste si kúpili Bitcoin od BATM. Nie ste si istí, čo so svojou novou digitálnou menou urobiť? Začnite tu a nájdite niekoľko miest, kde ju môžete začať používať!

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov