Ako bezpečne uložiť kryptomenu v roku 2022

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Aký je najbezpečnejší spôsob uloženia kryptomeny?

Používatelia môžu prísť o bitcoiny a iné tokeny kryptomien v dôsledku krádeže, poruchy počítača, straty prístupových kľúčov a podobne. Keďže tieto peňaženky nie sú pripojené na internet, chladené úložisko (alebo offline peňaženky) je jedným z najbezpečnejších spôsobov uchovávania bitcoinov. Niektorí ľudia stále uprednostňujú horúce peňaženky, pretože sú pohodlnejšie ako studené úložisko (alebo offline peňaženky ukladajú kryptografiu na burze?

⚡️ Je lepšie uchovávať kryptomeny v peňaženke?

Uloženie kryptomeny na burze, kde ste ju kúpili, je pre investorov s najväčšou pravdepodobnosťou najjednoduchší prístup k uchovávaniu mincí. Kryptomenová peňaženka však môže poskytnúť väčšiu bezpečnosť tým, ktorí chcú prejsť na bezpečnejšiu možnosť.

⚡️ Stále vám kryptomena v peňaženke rastie?

Áno, hodnota vašej krypto meny Cena môže časom stúpať alebo klesať a bez ohľadu na to, či je uchovávaná v peňaženke alebo na burze, hodnota kryptomeny bude kolísať. To platí aj pre všetky formy peňaženiek: papierové, hardvérové aj softvérové peňaženky.

⚡️ Sú horúce peňaženky bezpečnejšie ako studené?

Horúca peňaženka je síce náchylná na internetové útoky, ktoré môžu spôsobiť krádež finančných prostriedkov, ale obchodovanie s kryptomenami alebo ich nakupovanie je rýchlejšie a pohodlnejšie. Studená peňaženka spravidla nie je pripojená na internet, takže hoci môže byť bezpečnejšia, je menej praktická.

Mnohí ľudia si nemôžu vydýchnuť, pretože vedia, že ich kryptomena môže byť ukradnutá. Bezpečné uchovávanie digitálnych peňazí je však jednoduchšie, ako sa zdá. V tomto článku sa dozviete, ako svoje kryptomeny uchovávať v bezpečí.

Jedna vec je prijímať kryptomeny, ale udržiavať ich v bezpečí si vyžaduje iný súbor zručností a odborných znalostí. V tomto článku sa dozviete, ako chrániť svoje peniaze výberom správnej peňaženky, ako aj o najčastejších bezpečnostných hrozbách v oblasti kryptomien.

nakupovanie kryptomien
Aký je najlepší spôsob uloženia kryptomeny?

Aká je definícia peňaženky s kryptomenami?

Peňaženka na kryptomeny je softvér, ktorý sa používa na ukladanie verejných a súkromných kľúčov, odosielanie a prijímanie digitálnych mien, správu ich zostatku a interakciu s rôznymi blockchainmi. Na správu a ochranu svojich kryptoaktív budete potrebovať peňaženku na kryptomeny.

Na výber je množstvo peňaženiek na kryptomeny, ale najvýznamnejší rozdiel medzi nimi je, či sú horúce alebo studené.

Aké je najbezpečnejšie studené úložisko pre krypto?
Aká je najbezpečnejšia peňaženka na kryptomeny?
  • Horúca peňaženka je otvorená pre verejnosť a je prístupná kedykoľvek.
  • Chladná peňaženka je typ offline peňaženky, ktorá vám umožňuje uchovávať vaše peniaze v bezpečí. Peniaze môžete kedykoľvek prijať, ale nikto vám ich nemôže vziať.

Všetky cloudové online peňaženky, ako aj väčšina mobilných a softvérových peňaženiek a tiež burzy sú príkladmi horúcich peňaženiek.

Medzi offline peňaženky patria chladiace zariadenia, ako sú hardvérové peňaženky, papierové peňaženky uložené offline, USB disky a iné offline pamäťové médiá. Za offline peňaženky sa považujú aj predmety na fyzických médiách, ako sú skutočné bitcoiny.

Majitelia kryptomien používajú studené aj horúce peňaženky. Horúce peňaženky sú užitočné na časté obchodovanie, zatiaľ čo studené peňaženky sú vhodnejšie na dlhodobé uchovávanie kryptomien.

Sú peňaženky na kryptomeny bezpečnejšie ako burzy?
Mal by som svoju kryptomenu uložiť na Coinbase alebo v peňaženke Coinbase?

Predtým, ako sa pozrieme na rôzne peňaženky, si osviežime, prečo je ukladanie digitálnych aktív na burzách zvyčajne zlý nápad.

Kryptomenové peňaženky sú k dispozícii v rôznych tvaroch a veľkostiach.

Existujú štyri rôzne druhy peňaženiek na kryptomeny: papierová, hardvérová, cloudová a online. Pozrime sa na každú z nich.

Papierové peňaženky sa vytvárajú pomocou bitcoinovej peňaženky a môžu sa používať na prijímanie darov v Bitcoinoch.

Je bezpečné prepojiť svoj bankový účet s Coinbase?
Najlepší spôsob ukladania šifier

Pojem “papierová peňaženka” označuje fyzickú kópiu alebo papierovú kópiu vašich verejných a súkromných kľúčov, ktoré sa považujú za chladené úložisko. Môže sa tiež vzťahovať na softvér používaný na generovanie páru kľúčov spolu so súborom na digitálnu tlač. Aj keď používate hardvérovú peňaženku, papierové peňaženky môžu poskytovať významnú ochranu. Papierovú peňaženku môžete importovať do softvérového klienta alebo jednoducho naskenovať QR kód a presunúť svoje aktíva.

Ak hľadáte generátor papierovej peňaženky pre vybranú kryptomenu, s najväčšou pravdepodobnosťou ho nájdete na webovej stránke projektu alebo na stránke komunity. MyEtherWallet je nástroj, ktorý vám umožní vytvoriť papierovú peňaženku pre Ethereum a každý token ERC-20. Vytvorte si papierovú peňaženku na bitcoiny pomocou generátora papierových peňaženiek na bitcoiny.

Čo je to peňaženka na kryptomeny?
Akých je 5 typov peňaženiek na kryptomeny?

Papierové peňaženky sú fantastickým spôsobom uchovávania bitcoinov, ale ako všetko ostatné majú aj svoje nevýhody. Papierové peňaženky sa dajú ľahko poškodiť, spáliť, ľahko skopírovať a odfotografovať, a ak si ich nevyrobíte sami, vyžadujú úplnú dôveru. Aby boli papierové peňaženky odolnejšie, niekedy sa laminujú, tlačia sa vo viacerých kópiách a uchovávajú sa na rôznych miestach alebo sa ukladajú do bezpečnostnej schránky.

Hoci sú papierové peňaženky bezpečné, neodporúča sa ukladať elektronické kópie Crypto do počítača. Súkromné kľúče pre papierové peňaženky by sa mali vždy uchovávať offline. Udržiavanie súborov papierovej peňaženky online ich robí rovnako bezpečnými ako horúca peňaženka.

Cloudové peňaženky

Čo je dobré na kryptomenovej peňaženke?
Aký je rozdiel medzi kryptomenou a peňaženkou?

Obľúbené peňaženky sa podľa definície ľahko používajú. Vďaka cloudovej peňaženke máte prístup k svojim peniazom z akéhokoľvek počítača, zariadenia alebo miesta. Sú naozaj praktické, ale uchovávajú vaše súkromné kľúče na internete pre všetkých a môžu podliehať kontrole tretích strán. V dôsledku toho sú vo svojej podstate zraniteľnejšie voči útokom a krádežiam.

  • peňaženky zahŕňajú
  • Strážny pes
  • Coinbase
  • Metamaska
  • Blockchain.info.
Ktorá peňaženka na kryptomeny je lepšia?
Nákup a predaj kryptomien

Cloudové peňaženky majú vyšší stupeň zabezpečenia ako online peňaženky, ktoré nie sú uložené na pevnom disku. Môžete k nim pristupovať cez internet a mobilné aplikácie, ale poskytovateľ služby nemá prístup k vašim súkromným kľúčom. Nekustódové cloudové peňaženky sú najčastejšie prepojené s výmennou platformou, čo znamená, že vám umožňujú bezpečne obchodovať s mincami.

Pri výbere cloudovej peňaženky je najdôležitejšie uistiť sa, že poskytovateľ služieb má dobrú povesť. Urobte si prieskum a používajte len peňaženky od spoločností, ktoré sú na trhu už nejaký čas a majú dobré výsledky.

Aký je rozdiel medzi kryptopeňaženkou a peňaženkou?
Ako vyzerá peňaženka s kryptomenami?

Softvérové peňaženky

Softvérové peňaženky sú pravdepodobne najobľúbenejším typom peňaženky na kryptomeny, pretože sú bezplatné a ľahko sa používajú. Považujú sa tiež za horúce peňaženky, pretože sú vždy pripojené na internet.

Softvérové peňaženky si môžete nainštalovať do počítača alebo mobilného telefónu. Medzi najobľúbenejšie softvérové peňaženky patria

  • Exodus
  • Jaxx
  • Electrum
  • Mycélium.
Ako peňaženky na kryptomeny zarábajú peniaze?
Ktorá peňaženka s kryptomenami je najbezpečnejšia?

Hardvérové peňaženky Ukladajte svoje súkromné kľúče Crypto na externé zariadenie, napríklad USB, a nie do cloudu. Sú fantastické a bezpečné. Dokážu tiež vykonávať online platby, čo je skvelé. Hardvérové peňaženky, ktoré sú kompatibilné s webom, vám umožňujú používať viacero mien.

Gemini je burza kryptomien so sídlom v Spojených štátoch. Bola spustená v roku 2016 a umožňuje zákazníkom nakupovať, predávať, obchodovať a ukladať kryptomeny s vkladmi poistenými FDIC. Gemini ponúka na obchodovanie rôzne páry kryptomien. Zákazníci si tiež môžu kedykoľvek vybrať mince zo svojich účtov podaním žiadosti prostredníctvom webovej stránky alebo mobilnej aplikácie Gemini.

Potrebujete peňaženku na kryptomeny Store?
Rastie vám v peňaženke kryptomena?

Obľúbené sú hardvérové peňaženky, ako napríklad TREZOR, Ledger Nano S a KeepKey:

  • Účtovná kniha
  • Zabezpečiť
  • KeepKey
Sú peňaženky Store Crypto bezpečné?
Čo sa stane, keď prevediete kryptomenu do peňaženky?

Najbezpečnejší spôsob získania hardvérovej peňaženky je od výrobcu. Neodporúča sa kupovať ju od niekoho, koho nepoznáte, aj keď ju získate od výrobcu. Majte na pamäti, že aj keď si hardvérovú peňaženku kúpite priamo od výrobcu, vždy ju musíte inicializovať a resetovať sami.

Výber peňaženky závisí od vášho portfólia. Každý seriózny projekt by mal mať vlastnú peňaženku, ktorú možno nájsť na webovej stránke projektu, ale niekedy môže byť praktickejšie použiť peňaženku pre viacero mien.

Aká je najobľúbenejšia peňaženka na kryptomeny?
Aká je najlepšia peňaženka na kryptografiu?

Nie všetky peňaženky s viacerými menami podporujú všetky kryptomeny. Dokonca aj hardvérové peňaženky majú obmedzený počet mincí, ktoré dokážu spracovať. Na druhej strane existuje množstvo možností peňaženiek pre známe kryptomeny, ako sú Bitcoin a Etherium.

Po získaní peňaženky s kryptomenami budete musieť chrániť aj svoju tajnú frázu na obnovenie. Jedným z najbezpečnejších spôsobov uchovávania zdrojových slov je CryptoTag, ktorý vám umožní uložiť ich Crypto na prakticky nezničiteľné titánové dosky.

Najlepšie bezpečnostné opatrenia na zabránenie strate súkromných kľúčov

Rozhodli ste sa prevziať kontrolu nad svojím kryptoaktívom a všetko si uložiť do súkromnej peňaženky. To je vynikajúca iniciatíva! S veľkou zodpovednosťou však prichádza aj veľká moc a teraz všetko závisí od vašej schopnosti udržať v bezpečí a zabezpečiť svoje súkromné kľúče.

Aká je najbezpečnejšia peňaženka na kryptomeny? Store Crypto
Aká je najlepšia peňaženka na kryptomeny pre začiatočníkov?
  • Najčastejšie používané bezpečnostné opatrenia sú:
  • Neuchovávajte kryptomeny dlhší čas alebo dlhšie, ako je nevyhnutné.
  • Vždy by malo byť povolené dvojfaktorové overovanie (2FA).
  • Ak používate hardvérovú peňaženku, udržujte PIN kód ťažko uhádnuteľný a nikdy nezverejňujte svoju 24-slovnú frázu na obnovenie na internete.

Nie je dobrý nápad chváliť sa vlastníctvom kryptomien a zároveň používať svoje skutočné meno alebo adresu. Aj keď svoje kryptoaktíva uchovávate v chladnom (offline) úložisku, hackeri ich môžu ukradnúť.

Najlepší spôsob uloženia kryptomeny
Ktorá kryptografická peňaženka má najnižšie poplatky?

Dôverujte len informáciám, ktoré vidíte na obrazovke hardvérovej peňaženky, a všetky údaje v zariadení si dvakrát skontrolujte.

Vždy počítajte s tým, že vaše zariadenie môže byť kedykoľvek napadnuté hackermi, preto s obrazovkou počítača alebo mobilného telefónu zaobchádzajte opatrne.

Čítajte ďalej a dozviete sa, ako sa chrániť pred krádežou kryptomeny.

Dávajte si pozor na podvodné stránky. Pri pripájaní na burzu alebo do online peňaženky sa uistite, že zadávate správnu adresu. Mnohé falošné webové stránky sú navrhnuté tak, aby vyzerali ako burzy, aby mohli ukradnúť vaše prihlasovacie údaje. Vždy si dvakrát skontrolujte, či je adresa webovej stránky správna.

nákup a predaj kryptomien
Čo vlastne robí kryptografická peňaženka?

Protokol HTTPS je zabezpečené pripojenie, ktoré šifruje údaje v prehliadači a robí ich nečitateľnými pre každého, kto by ich mohol hľadať. Väčšina webových stránok by už mala používať protokol HTTPS, ale stále sa môžu vyskytnúť aj také, ktoré ho nepoužívajú.

Používajte bezpečnú sieť Wi-Fi. Nikdy sa nepripájajte k svojej online peňaženke, výmennému účtu alebo inému kritickému bezpečnostnému bodu prostredníctvom verejnej siete Wi-Fi. Aj keď ste na zdanlivo bezpečnom mieste, uistite sa, že prístupový bod používa silné šifrovanie, napríklad WPA2.

Odložte si nejaké peniaze bokom. Nenechávajte všetky svoje kryptoaktíva na jednom mieste. Najlepším prístupom je používanie jedného alebo viacerých chladiacich trezorov na dlhodobé uloženie a aspoň jednej horúcej peňaženky na obchodovanie a transakcie.

Ako uloženia kryptomeny?
Naozaj potrebujem kryptografickú peňaženku?

Dvojfaktorové overovanie je nevyhnutné. Na ochranu svojich účtov vždy používajte dvojfaktorové overovanie. Ak môžete, namiesto SMS používajte softvér alebo hardvér 2FA.

Udržujte biely zoznam IP adries a adries na stiahnutie. Ak máte pevnú IP adresu, používajte ju na zvýšenie bezpečnosti. Zabezpečte, aby ste k svojim účtom a peniazom mali prístup len vy.

Dvakrát skontrolujte adresy digitálnych peňaženiek. Pri prenose transakcie môže niektorý škodlivý softvér upraviť a vložiť nesprávnu adresu. Zvyčajne ide o novú adresu útočníka. Je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať.

Uistite sa, že zvládnete riziká. Niektorí ľudia sa nikdy necítia bezpečne a vynakladajú veľké úsilie na ochranu svojho digitálneho majetku. Prehliadajú však, že bezpečnostné riešenia ich tiež môžu urobiť zraniteľnými.

Ako funguje softvérová peňaženka?
Čo je to peňaženka na kryptomeny Ako funguje?

Strata prístupu k účtom, finančným prostriedkom alebo peňaženkám je rovnako pravdepodobná ako hackerské útoky. Ak to ešte nerobíte, zbytočne si to nekomplikujte. Snažte sa o rozumnú rovnováhu medzi zložitosťou a bezpečnosťou.

Na ceste k vlastnej banke je dôležité naučiť sa, ako zabezpečiť a chrániť svoju kryptomenu. Čím skôr ju zvládnete, tým lepšie.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov