Table of Contents
Najjednoduchší spôsob, ako kúpiť SafeMoon, je prostredníctvom decentralizovanej burzy PancakeSwap na Binance Smart Chain. Musíte si nastaviť peňaženku, ktorá podporuje tokeny BEP20, napríklad MetaMask alebo Trust Wallet. Po nastavení peňaženky si môžete SafeMoon kúpiť tak, že zaň vymeníte iné kryptomeny.
Podľa CoinMarketCap má SafeMoon v súčasnosti hodnotu približne 900 miliónov dolárov, čo ho radí na 214. miesto z hľadiska dominantnosti na trhu. Na čerstvú kryptomenu, ktorá súťaží s viac ako 9 000 ďalšími mincami, to nie je zlé, ale nemusí to byť nevyhnutne vynikajúca investícia.
SafeMoon je bezpečná peňaženka na nákup, predaj a výmenu vašich kryptomien. Aj pre nováčikov v oblasti kryptomien a blockchainu je naša peňaženka jednoduchá na pochopenie.
Z dlhodobého hľadiska je naša predpoveď ceny Safemoon skôr pozitívna. Myslíme si, že aktívum môže do roku 2023 dosiahnuť 1 dolár a do roku 2025 sa vyšplhať na 5 dolárov.
Spoločnosť Binance v súčasnosti vyvíja aplikáciu na odstraňovanie parkovacích miest založenú na blockchaine s názvom SafePark.
K zvýšeniu hodnoty spoločnosti SafeMoon v roku 2021 prispeli celebrity ako športový bloger David Portnoy, raper Lil Yachty a youtuber Jake Paul. Hoci jej cena klesla oproti svojmu vrcholu takmer o 90 %, prispelo to k rýchlemu zhodnoteniu SafeMoon.
Najcharakteristickejším aspektom SafeMoon je, že si účtuje 10 % poplatok z každého predaja tokenu. Inými slovami, ak by ste predali SafeMoon v hodnote 1 000 USD, museli by ste zaplatiť poplatok 100 USD za každú transakciu. To je navyše k akýmkoľvek obchodným poplatkom, ktoré vám môžu vzniknúť pri použití burzy na predaj tokenov.
Vývojári spoločnosti SafeMoon vysvetľujú, že sa to robí s cieľom podporiť dlhodobé vlastníctvo kryptomien tým, že odrádza od predaja a odmeňuje držiteľov mincí. “Ide o stratégiu, ktorá má odradiť od špekulácií a podporiť dlhodobé vlastníctvo mincí,” povedal Sean Heng, viceprezident pre vývoj a prevádzku spoločnosti CoinMarketCap.
Zisky zo všetkých provízií z predaja sa odovzdávajú súčasným používateľom tokenov ako “odraz” v rámci distribúcie. Zvyšné provízie sa investujú do fondu likvidity, ktorý SafeMoon využíva na udržiavanie cenovej úrovne.
Služba nemá žiadne pozitíva a je len malá pravdepodobnosť jej zneužitia. Nepodporuje automatizované kontrakty Ethereum ani decentralizované aplikácie.
SafeMoon vs. SafeMoon V2: V čom je rozdiel?
V decembri 2021 spoločnosť SafeMoon uviedla na trh vylepšenú verziu tokenu s názvom SafeMoon V2. Nová kryptomena je navrhnutá tak, aby kombinovala pôvodnú verziu v pomere 1:1000 a podstatne znížila transakčné poplatky.
Používatelia musia svoje pôvodné kryptomeny safemoon presunúť na novú platformu V2 ručne. Používatelia, ktorí majú svoje pôvodné tokeny SafeMoon v kryptomenách, ich nebudú automaticky migrovať na platformu V2. Majitelia peňaženiek budú musieť svoje kryptomeny safemoon presunúť pomocou rozhrania platformy V2.
Prevod vlastníctva z V1 na V2 je jednoduchý. Stačí aktualizovať aplikáciu SafeMoon na najnovšiu verziu, postupovať podľa pokynov na konsolidáciu a je to hotové. Ak používate iný typ peňaženky s kryptomenami, navštívte webovú stránku SafeMoon Swap, kde nájdete informácie o konsolidácii.
Ak máte kryptomenu safemoon na burze, nemusíte podniknúť žiadne kroky; burzy spravujú migráciu a upozornia vás na jej ukončenie.
Nový poplatok za transakciu pre SafeMoon V2 je 2 %. V pôvodnej verzii sa 50 % provízie poskytovalo súčasným držiteľom tokenu. Zvyšná polovica sumy (50 %) sa rozdelí medzi likviditný pool a manažérov v celom ekosystéme SafeMoon.
Ako zakúpiť SafeMoon
Najvýznamnejšou prekážkou pre začínajúcich kupujúcich je, že na nákup SafeMoon musíte používať iné kryptomeny. Je to spôsobené tým, že v súčasnosti nie je k dispozícii na žiadnej burze, ktorá prijíma fiat peniaze, napríklad doláre.
Druhým problémom SafeMoon je, že nie je k dispozícii na hlavných burzách, ako sú Coinbase alebo Kraken. Chýba aj v službách ako Robinhood a SoFi Invest.
SafeMoon je v súčasnosti 217. najobľúbenejší
SafeMoon možno získať výmenou iných kryptomien, napríklad Binance Coin (BNB), za tokeny SafeMoon. Niekoľko ďalších kryptobúrz akceptuje obchodovanie s tokenmi SafeMoon.
Ak ešte nemáte kryptomenu, možno si budete musieť otvoriť účet na inej burze, ktorá vám umožní obchodovať s dolármi za mince, podobne ako v prípade najlepších kryptografických búrz podľa poradcu Forbes. Potom budete musieť vybrať svoje prostriedky z burzy a poslať ich do svojej peňaženky a až potom ich poslať na burzu pomocou služby SafeMoon.
Aké sú nevýhody nákupu SafeMoon?
Vzhľadom na vysokú volatilitu je SafeMoon investíciou s veľkým rizikom, pretože cena môže prudko stúpať a klesať. To platí pre každú kryptomenu, ale ak sa rozhodnete SafeMoon predať, nielenže prídete o peniaze zo svojej investície, ale aj o 10 % nákladov na províziu za predaj.
Na druhej strane, SafeMoon nie je ideálny na časté obchodovanie kvôli vysokým poplatkom a províziám. Pri každom predaji platíte vysoké poplatky a provízie. Okrem toho, keďže SafeMoon nie je kótovaná na žiadnej z hlavných búrz, je menej likvidná a jej premena na hotovosť si vyžaduje viac práce, keďže ju musíte najprv premeniť na inú kryptomenu.
Podľa Jeremyho Brittona, finančného riaditeľa spoločnosti Boston Trading Co., je absencia spoločnosti SafeMoon na hlavných burzách veľkým varovaním. “Burzy si urobili domácu úlohu a zistili, že projekt nie je životaschopný. Riskujte, že odborníkov nebudete brať do úvahy na vlastné riziko,” varuje.
Aké sú výhody nákupu SafeMoon?
SafeMoon, podobne ako memcoin, má potenciál stať sa virálnym, a ak sa tak stane, jeho hodnota by mohla výrazne vzrásť. Zoberme si, čo sa stalo s Dogecoinom: len za niekoľko mesiacov v roku 2021 sa hodnota Dogecoinu zvýšila viac ako 200-krát len vďaka ústnemu šíreniu.
Ak si plánujete SafeMoon ponechať na dlhší čas, bude pre vás výhodné aj to, že získate podiel z provízie, ktorá sa vypláca vždy, keď ostatní ľudia predajú svoje tokeny. To je finančná motivácia, ktorú neposkytuje väčšina iných známych kryptomien, kde zarábate len vtedy, ak cena stúpa.
Nedávna aktualizácia SafeMoon 2.0 tiež znížila transakčné náklady, čím sa stala atraktívnejšou pre burzy v budúcnosti a ďalšie prípady použitia.
Autopilot združovania likvidity (LP)
“Tajnou zložkou” SAFEMOON sú podľa tímu SafeMoon automatické pooly likvidity. Inteligentná zmluva sa používa na uzamknutie percenta z 5 % provízie získanej z trhovej činnosti, najmä zo swapov a prevodov.
Projekt Smart Chain má vlastný fond tokenov. Tieto tokeny sú uložené vo vlastnom fonde. Keď tokeny dosiahnu určitú sumu (v súčasnosti je stanovená na 500 miliárd), prevedú sa späť do poolu likvidity, ktorý generuje vlastný prílev peňazí, namiesto toho, aby sa úplne spoliehal na poskytovateľov likvidity. Podľa tímu Automatic LP poskytuje SAFEMOON
Prvým krokom je, aby inteligentná zmluva prilákala kupujúcich a predávajúcich, ako aj ich príspevok do LP, čím sa stanoví minimálna cena.
Po druhé, 10 % daň z predaja kryptomeny safemoon funguje ako ochranný mechanizmus proti arbitráži, vďaka čomu je SAFEMOON pre majiteľov skôr odmenou než špekulatívnym nástrojom.
Je SafeMoon bezpečný webový prehliadač?
Volatilita trhu s kryptomenami je dobre známa a kolísanie hodnoty tokenu SAFEMOON ju odráža. V dôsledku toho môžu záujemcovia o investovanie očakávať veľké zisky v krátkom čase a obrovské straty, často ešte rýchlejšie.
Výkyvy spoločnosti SafeMoon sú takmer neslýchané. Niektorí označili projekt za Ponziho schému, iní ho označili za šikanu. Iní ho zasa jednoducho označujú za podvod.
Tento typ kryptomeny sa označuje ako Ponziho schéma, pretože sa riadi modelom, v ktorom zárobky prvých používateľov závisia od toho, či ďalší používatelia zaplatia za token viac. A podobne ako pri pyramídovej štruktúre v Ponziho schéme je aj spôsob rozdeľovania príjmov dosť podobný.
safemoon crypto má na druhej strane robustnú a stabilnú platformu, ktorá ponúka obchodníkom aj investorom. Na SafeMoon môžete ako obchodník stále zarábať aj napriek tomu, že jeho kryptotrhu nie je dostatočne rozvinutý. Len si buďte vedomí toho, do čoho sa púšťate.
Na SafeMoon sa objavila ďalšia kritika založená na skutočnosti, že tvorcovia obmedzili viac ako polovicu vlastného fondu likvidity. Bolo naznačené, že to môže spôsobiť “vytiahnutie koberca” vývojárom.
Ide o príklad exitového podvodu, pri ktorom sa z trhu úmyselne odčerpáva likvidita a investori, ktorí ju vlastnia, nemôžu svoje tokeny predať. Generálny riaditeľ spoločnosti SafeMoon John Caroni tvrdí, že likvidita sa zadržiava, aby bol token bezpečnejší.
Je SafeMoon rozumná investícia?
Už sme sa zaoberali myšlienkou, že SafeMoon môže byť Ponziho schéma, čo by malo vyvolať niektoré červené vlajky a spôsobiť, aby ste váhali, či sa zapojiť. Existuje však ďalší dôvod na obavy, ktorý práve vyšiel najavo.
25. mája 2021 bolo oznámené, že audítorská a poradenská spoločnosť HashEx objavila v spoločnosti SafeMoon (SAFEMOON) tucet chýb, ktoré predstavovali riziko pre viac ako dva milióny investorov.
Podrobnosti o tomto audite budú uvedené v správe.
Softvér SafeMoon má niekoľko chýb. Toto je z blogu spoločnosti HashEx.
Podľa ich prieskumu má projekt viacero rizík vrátane:
- Inteligentná zmluva umožňuje poplatok za prevod kryptomeny safemoon až do výšky 100 percent;
- Vylúčenie ťahačov kobercov z vyplácania provízií. Ťahanie kobercov je forma finančného podvodu, pri ktorej developer uniká s peniazmi;
- Prenos žetónov je dočasne zakázaný.
- Ak chcete znefunkčniť zmluvu s inteligentným tokenom, pošlite nasledujúci príkaz.
Podľa žaloby je vlastníkom zmluvy o inteligentnom tokene Safemoon externý účet, ktorý ovláda konkrétna osoba.
Firma odhaduje trhovú hodnotu účtu na 20 miliónov dolárov, pričom táto suma sa bude zvyšovať, keď inteligentná zmluva prevedie časť poplatkov za prevod na účet majiteľa.
Ak sa podarí zachytiť adresu majiteľa, môže byť kedykoľvek vylákaných viac ako 20 000 000 dolárov. Navyše, keďže to predstavuje približne 15 % všetkej likvidity uloženej v pooloch likvidity, kurz kryptomeny $safemoon by mohol prudko klesnúť.
Podľa spoločnosti HashEx sa v prípade hacknutia externého účtu SafeMoon môže vyčerpať fond likvidity a vývojári SafeMoon nemusia byť schopní previesť tokeny na adresu účtu.
Napríklad v januári 2018 bol decentralizovaný finančný protokol DeFi100 odhalený ako podvod, ktorý nakoniec pripravil používateľov o 32 miliónov dolárov.
Je bezpečné kúpiť si SafeMoon?
SafeCoin je dlhodobá investícia s vysokým rizikom, preto sa pred investovaním do kryptomeny safemoon uistite, že máte dostatok odvahy znášať krátkodobé straty.
Podľa Brittona, aj keď sa SafeMoon javí ako dobrá investícia, nie je si istý, či je pre vás správna. “Každému, kto uvažuje o SafeMoon, by som odporučil, aby v strachu utiekol alebo si urobil domácu úlohu a potom v strachu utiekol,” dodáva.
To však neznamená, že by ste sa mali kryptomien úplne vzdať. “Zvážte radšej mincu, ktorá je v prvej dvadsiatke, kótovanú na všetkých hlavných burzách, alebo investovanú do diverzifikovaného kryptofondu, než aby ste riskovali svoje peniaze na tokene, ktorý je ťažké získať a ktorý sa môže stať nedosiahnuteľným na predaj. Keď ho budete potrebovať predať, musíte ho vedieť predať,” uzatvára.
Tak, a je to. Je SafeMoon dobrá investícia? Záleží na tom, koho sa pýtate, ale ak uvažujete o investícii do spoločnosti SafeMoon, uistite sa, že pred tým, ako tak urobíte, rozumiete príslušným rizikám. Ďakujeme za prečítanie!