Tether reaguje na správu OSN o USDT

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Spoločnosť Tether tvrdí, že Organizácia Spojených národov (OSN) zanedbáva rozvojové ekonomiky tým, že neberie do úvahy stablecoiny, ako je USDT, pretože ich obsluhu považuje za “nerentabilnú”.

V reakcii na správu OSN, ktorá zapojila stablecoin Tether do nezákonných aktivít, hlavná stablecoinová spoločnosť Tether uviedla svoje stanovisko. Úrad OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC) v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí 15. januára zverejnil správu o používaní kryptomien v nelegálnych aktivitách a podzemnom bankovníctve.
Správa s názvom “Kasína, pranie špinavých peňazí, podzemné bankovníctvo a nadnárodný organizovaný zločin vo východnej a juhovýchodnej Ázii: USDT na blockchaine Tron ako hlavný nástroj na pranie špinavých peňazí v regióne.

Podľa správy UNODC sa “USDT na blockchaine Tron stal preferovanou voľbou pre regionálne operácie kybernetických podvodov a pranie špinavých peňazí vďaka svojej stabilite, jednoduchosti používania, anonymite a nízkym transakčným poplatkom”.

Spoločnosť Tether, ktorá 15. januára spochybnila zistenia OSN, tvrdila, že analýza zanedbala vysledovateľnosť USDT a prehliadla jej zavedené výsledky spolupráce s orgánmi činnými v trestnom konaní na celom svete. Spoločnosť Tether vyzvala OSN, aby zvážila, ako môžu centralizované stablecoiny posilniť úsilie v boji proti finančnej kriminalite, a zdôraznila svoj záväzok spolupracovať v týchto otázkach.

Spoločnosť Tether odhalila, že v posledných mesiacoch zmrazila viac ako 300 miliónov USDT spojených s nezákonnými aktivitami, vrátane 225 miliónov USD zmrazených v novembri 2023 počas vyšetrovania Spojených štátov amerických v súvislosti so syndikátom obchodovania s ľuďmi v juhovýchodnej Ázii. Spoločnosť Tether uviedla:

“Hodnotenie OSN vyzdvihuje USDT s dôrazom na jeho zapojenie do nezákonnej činnosti, pričom ignoruje jeho úlohu pri pomoci rozvojovým ekonomikám na rozvíjajúcich sa trhoch, ktoré globálny finančný svet úplne zanedbáva len preto, že obsluha takýchto komunít by pre ne nebola výhodná.”

Spoločnosť Tether okrem toho zdôraznila, že spolupráca s globálnymi orgánmi činnými v trestnom konaní umožňuje sledovanie tokenov Tether, čím sa zabezpečuje bezkonkurenčné monitorovanie, ktoré prekonáva tradičné bankové systémy. Stabilkoinová spoločnosť vyzvala na globálnu spoluprácu a zvýšenie povedomia o technológii blockchain v boji proti finančnej kriminalite.

Tento vývoj nasledoval po vyhlásení spoločnosti Tether z polovice decembra 2023, že má ambíciu byť “partnerom svetovej triedy pre USA”, ktoré bolo vyvolané požiadavkou amerických zákonodarcov na zásah ministerstva spravodlivosti v súvislosti s nezákonným používaním USDT.

Zatiaľ čo globálne regulačné orgány tradične považujú finančnú kriminalitu a pranie špinavých peňazí za významné problémy v oblasti kryptomien, ako je Bitcoin, nedávne správy naznačujú, že zločinci sa v posledných rokoch pri nezákonných transakciách prikláňajú k fiat menám, ako je americký dolár alebo iné kryptomeny.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov