R. Kiyosaki varuje, že pád indexu S&P by mohol zničiť milióny dôchodkových fondov 401 a IRA

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

R. Kiyosaki varuje, že krach indexu S&P by mohol zničiť milióny dôchodkových fondov 401 a IRA
Uprostred zlovestných predpovedí, ktoré signalizujú blížiaci sa a výrazný krach na rôznych trhoch, Robert Kiyosaki, známy investor a autor bestselleru “Bohatý otec, chudobný otec”, nedávno upriamil svoju pozornosť na akciový trh, pričom sa osobitne zameral na index S&P 500.

Kiyosaki, ktorý má majetok v hodnote 100 miliónov USD, vyjadril presvedčenie, že tento blížiaci sa krach môže potenciálne zničiť dôchodkové plány miliónov ľudí.

V nedávnom príspevku uverejnenom 11. decembra, v ktorom zopakoval svoje predchádzajúce varovania, autor knihy “Bohatý otec” upozornil svojich nasledovníkov, že ďalšie varovanie sa týka konkrétne indexu S&P, a predpovedal, že “ovplyvní milióny dôchodkových fondov 401 a IRA”. Táto zmienka smeruje k široko využívaným nástrojom dôchodkového sporenia v Spojených štátoch, ako bolo objasnené v príspevku X.

Robert Kiyosaki na Twitteri varuje pred krachom indexu S&P - 11. december 2023.
Kiyosakiho tweet: Varovanie pred krachom S&P – 11. december 2023

S&P a dôchodkové účty

V súvislosti s dôchodkovými účtami Kiyosaki zdôraznil dôchodkový účet založený zamestnávateľom, všeobecne známy ako 401(k), aj individuálny dôchodkový účet (IRA). V prvom prípade zamestnávatelia strhávajú zamestnancom časť z výplaty na investovanie do podielových fondov, akcií a dlhopisov podľa výberu zamestnanca, zatiaľ čo v druhom prípade môžu jednotlivci investovať samostatne.

Prepojenie týchto dôchodkových účtov s akciovým trhom, najmä s indexom S&P, vedie Kiyosakiho k tomu, že v prípade hroziaceho pádu indexu S&P 500 očakáva rozsiahle dôsledky, ktoré sa dotknú miliónov dôchodkových plánov závislých od zamestnávateľa aj nezávislých.

Robert Kiyosaki diskutuje o vplyve krachu S&P na 401ks a IRA.
401ks a IRA v ohrození: Kiyosakiho varovanie

Globálna banková kríza

Kiyosaki zároveň bije na poplach pred potenciálnou “globálnou bankovou krízou” a kritizuje integritu bankového systému USA. Nalieha na svojich nasledovníkov, aby prijali proaktívne opatrenia, a obhajuje investície do aktív, ako je Bitcoin (BTC), zlato a striebro, “kým je ešte čas”, čím podčiarkuje svoju bilanciu presných predpovedí krachu.
Medzi tieto predpovede patria najmä krach Lehman Brothers v roku 2008 a krach Credit Suisse v roku 2023.

V súčasnosti Kiyosaki špekuluje, že ďalším bankovým gigantom, ktorý sa stretne s problémami, môže byť UBS, United Bank of Switzerland, najmä po jej marcovej akvizícii Credit Suisse, ktorá podľa neho vtedy zohrala kľúčovú úlohu pri odvrátení bankrotu.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov