Predĺženie lehoty pre veriteľov spoločnosti FTX

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

FTX, burza kryptomien, ktorá skrachovala, predĺžila veriteľom lehotu na prihlásenie pohľadávok. Táto zmena dáva veriteľom viac času na prihlásenie svojich pohľadávok počas prebiehajúceho finančného konania na riešenie krachu FTX.

Oznámená nová lehota

Pôvodne FTX stanovila pre veriteľov konkrétny dátum na predloženie svojich pohľadávok, ten sa však teraz posunul na koniec júla alebo začiatok augusta. Toto predĺženie je v súlade s termínom hlasovania veriteľov, ktorí majú schváliť reorganizačný plán podľa kapitoly 11 v USA.

V podstate sa tým zainteresovaným stranám poskytujú ďalšie týždne na prípravu a predloženie ich pohľadávok v rámci likvidačného procesu na Bahamách, ktorý prebieha nezávisle od konania v USA.

Aktualizácia bola oznámená zákazníkom a veriteľom s vysvetlením, že nový časový harmonogram im poskytuje ďalších 10 až 12 týždňov na predloženie ich pohľadávok.

Zákazníci spoločnosti FTX, známej aj ako FTX International, si môžu vybrať, či sa zapoja do bahamského alebo amerického procesu, ale nemôžu sa zúčastniť na oboch. Podrobnosti o výbere medzi týmito dvoma procesmi budú poskytnuté v júni, pričom zákazníci budú mať na rozhodnutie šesť až osem týždňov.

Zmiešané reakcie a pripravované plány

Rozhodnutie predĺžiť lehotu na predkladanie pohľadávok sa stretlo so zmiešanými reakciami zo strany kryptografickej komunity. Niektorí ho vnímajú ako pozitívny krok pre tých, ktorých sa dotkol krach spoločnosti. Mnohí veritelia sú však nespokojní kvôli nejasnostiam v súvislosti s procesom distribúcie a možným oneskoreniam pri prijímaní platieb.

Sunil, známy veriteľ, vyjadril veľké obavy v súvislosti s plánmi, ktoré navrhla spoločnosť Sullivan and Cromwell (S&C), právny tím zastupujúci dlžníkov. Obvinenia naznačujú, že kroky spoločnosti S&C potenciálne spôsobili veriteľom FTX škody presahujúce 10 miliárd USD.

Okrem toho je Sam Bankman-Fried, zakladateľ FTX, v súčasnosti vo väzení za vážnych podmienok. FTX plánuje použiť svoje hotovostné rezervy na vyplatenie úrokov svojim približne 2 miliónom zákazníkov, čo je nezvyčajné pre scenáre konkurzu.

Po likvidácii všetkých aktív FTX očakáva, že bude mať k dispozícii približne 16,3 miliardy USD v hotovostných rezervách na rozdelenie. Celkové nesplatené dlhy voči zákazníkom a iným mimovládnym veriteľom sa odhadujú na približne 11 miliárd USD.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov