Pákové a maržové obchodovanie s kryptomenami: Čo potrebujete vedieť

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

⚡️ Aká je najlepšia páka pre začiatočníkov?

Pákový efekt 1: 10
Aká je ideálna úroveň pákového efektu pre začínajúceho obchodníka? Ak ste na Forexe nováčikom, pákový efekt 1:10 a 10 000 dolárov v hotovosti sú výborným začiatkom. Výsledkom je, že najlepšia páka pre začiatočníka nie je väčšia ako pomer 1:10.

⚡️ Je pákový efekt dobrý alebo zlý?

Pojem pákový efekt má dva významy: finančný nástroj, ktorý umožňuje investorovi vsadiť viac, ako sú jeho peniaze, a vzťah medzi dvoma stranami, v ktorom je jedna závislá od druhej. Jeho podstata nie je ani prospešná, ani škodlivá. Dobré alebo zlé účinky výnosov a výkonnosti našich investícií zvyšuje pákový efekt. Berte do úvahy potenciálne dôsledky pákového efektu, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každej vašej investície.

⚡️ Čo znamená 20-násobný pákový efekt?

100 USD môže byť dobrým kritériom na posúdenie toho, koľko peňazí potrebujete na pokrytie svojich pozícií. Pri použití 20-násobnej finančnej páky môže investor otvoriť významnú pozíciu so 100 USD a stále si udržiavať dostatočne skromný zostatok na účte, aby ho negatívne pohyby na trhu nezničili.

⚡️ Ako ovplyvňuje pákový efekt bitcoin?

Na trhovej úrovni používanie pákového efektu zvyšuje ceny aktív. Keďže cena bitcoinu je v dôsledku zvýšenej volatility nepredvídateľnejšia, nemôže fungovať ako nástroj sporenia. Pákový efekt zvyšuje expozíciu a znemožňuje zisk z investície na individuálnej úrovni.

Čo sú tokeny s pákovým efektom

Predtým, ako začnete, vykonajte určitú štúdiu. Ak sa chcete dozvedieť viac o obchodovaní s pákovým efektom a maržou, o tom, ako zarobiť peniaze, a o nebezpečenstvách, ktoré s tým súvisia, prečítajte si tutoriál krok za krokom.

Čo presne je pákový efekt a obchodovanie s maržou?

Čo je maržové obchodovanie a ako funguje?

Hoci mnohí ľudia poznajú pojem “marža” a “pákový efekt”, len málokto rozumie jeho významu. Zjednodušene povedané, obchodovanie s maržou zahŕňa používanie požičaných peňazí na investovanie do kryptomien.

Čo je to marža a pákový efekt pri obchodovaní s kryptomenami? pákový efekt a obchodovanie s maržou
Čo je to pákový efekt pri obchodovaní s kryptomenami?

Keďže sa od bežného obchodovania líši tým, že umožňuje použiť podstatne viac peňazí a využiť pákový efekt, je maržové obchodovanie v posledných rokoch čoraz populárnejšie. V jednoduchej angličtine to znamená, že maržové obchodovanie vám poskytuje príležitosť dosiahnuť pekné zisky zo ziskových obchodov. Nebezpečenstvo straty je však tiež väčšie.

Prečo potrebujem poistenie vo svete kryptomien?

Čo znamená pojem “pákový efekt”? Pákový efekt vám umožňuje obchodovať viac, ako by ste inak mohli

Čo znamená marža pri obchodovaní s kryptomenami?
Kryptožetóny s pákovým efektom

Na maržový obchodný účet vkladáte percento z celkovej sumy príkazu. Tu prichádza na rad pákové obchodovanie. Obchodníci používajú maržu na vytvorenie pákového efektu. Pákový efekt vám umožňuje začať väčšie pozície, ako by ste mohli, keby ste použili len peniaze z bankového účtu. Pákový efekt sa často meria ako pomer, napríklad 1:100, čo by znamenalo, že na každých 100 dolárov na vašom účte môžete obchodovať s kryptomenami v hodnote až 10000 dolárov.

KRYPTOKURENČNÉ PREDPOKLADY NA ROK 2022 – Viac v článku

Keďže kryptomeny sú také nepredvídateľné a umožňujú jednotlivcom potenciálne profitovať z výrazných a rýchlych výkyvov, CFD na kryptomeny sa stali mimoriadne obľúbenými na obchodných trhoch, ako je eToro, pretože obchodovanie s maržou umožňuje vytvárať dlhé aj krátke pozície. Marginálne obchodovanie s kryptomenami môžete využiť na nákup kryptomeny, ak sa domnievate, že jej cena stúpa (a zarobiť na jej raste), alebo naopak na predaj kryptomeny, ak sa domnievate, že jej cena klesá.

Pákový efekt a marža pri obchodovaní s kryptomenami
Maržové obchodovanie s kryptomenami

Čo je pákové obchodovanie s kryptomenami?

Ak rozumiete, ako správne používať pákový efekt, umožňuje vám to zarobiť oveľa viac peňazí za rovnaké obdobie v porovnaní s jednoduchým investovaním. Keď vložíte finančné prostriedky na svoj účet, rozdelia sa a dostanú sa pod vašu kontrolu na základe toho, akú veľkú páku chcete pre každú pozíciu.

Ako funguje pákový efekt pri obchodovaní s kryptomenami?
Čo je to pákový efekt pri obchodovaní s kryptomenami?

Ak teda chcete napríklad investovať 10 000 USD do akcie s pákovým pomerom 1:10, teda s 10 % maržou, stačí vám vynaložiť 1 000 USD. Pri obchodovaní bez pákového efektu by ste museli vložiť 10 000 USD; to je podstatne viac.

Ak však vaše akcie stúpnu, stúpne aj váš zisk. Inými slovami, pákové obchodovanie s bitcoinmi si vyžaduje oveľa menej peňazí na vygenerovanie rovnakého množstva peňazí. Samozrejme, stojí za to pripomenúť, že platí aj opačný postup: ak vaše akcie klesajú, dosiahnete menší zisk.

Ako používať pákový efekt a maržové obchodovanie na riadenie rizika

Používanie pákového efektu a obchodovania s maržou na riadenie rizika

Pákové obchodovanie s kryptomenami
Ako používať obchodovanie s kryptomenami

Marginové obchodovanie vám môže priniesť viac peňazí, ale môže tiež ohroziť váš kapitál. Najvážnejšie riziko maržového obchodovania spočíva v tom, že môže znásobiť vaše straty. Tu je niekoľko návrhov, ako toto nebezpečenstvo znížiť.

Stop loss je nástroj na riadenie rizika, ktorý vám umožňuje uzavrieť obchod v určitom bode v prípade, že sa trh pohne proti vám. Ide o vynikajúcu metódu, ktorá vám zabezpečí, aby ste presne vedeli, koľko peňazí riskujete. Viac informácií o ňom nájdete tu.

Neriskujte, čo si nemôžete dovoliť stratiť. Maržové obchodovanie s bitcoinmi sa môže rýchlo obrátiť proti vám, preto by ste nikdy nemali investovať viac, ako si môžete dovoliť stratiť. Riskovať viac ako 5 % svojho účtu vo všeobecnosti znamená koledovať si o problémy. Chcete mať na ruke sumu, ktorá by vám umožnila splatiť istinu, ak vaša investícia klesne.

Ako môžete vďaka pákovému efektu zbohatnúť?
Je pákový efekt z dlhodobého hľadiska dobrý?

Zisk: Na rozdiel od použitia stop lossu môžete zadať príkaz Take Profit, aby ste uzavreli svoju pozíciu, keď zisky dosiahnu určitú sumu. Keďže kryptomena je taká nepredvídateľná, často je najlepšie z nej vystúpiť skôr, ako akcie zaujmú iný kurz.

Ochrana pred záporným vlastným imaním: Niektoré obchodné platformy absorbujú stratu a obnovia váš vlastný kapitál na nulu, ak okolnosti na trhu spôsobia, že váš vlastný kapitál sa z nepredvídateľného dôvodu stane záporným. Toto je ochranný mechanizmus eToro.

Aké sú výhody a riziká obchodovania s kryptomenami s pákovým efektom?

Tak ako všetky obchodné stratégie, aj obchodovanie s aktívami, ako sú kryptomeny, má svoje výhody aj nevýhody. Výhody a nevýhody sa zvyčajne do veľkej miery navzájom odrážajú.

Je pákový efekt úver?
Aký druh páky by mal používať začiatočník?

Vaše potenciálne ziskové rozpätie je vyššie, ale prináša so sebou aj väčšie riziko straty peňazí, ak obchod dopadne v váš neprospech. Podobne môžete ľahko a účelne diverzifikovať svoje portfólio na úkor podstatne väčšieho rizika, ako umožňujú iné obchodné stratégie. V nasledujúcej tabuľke sú uvedené ďalšie prípady:

Výhody

 • ✔️ Zvýšený zisk
 • ✔️ Diverzifikácia
 • ✔️ S takouto obmedzenou sumou peňazí môžete vykonávať len minimálne rizikové transakcie.
 • ✔️ Učí vás, ako byť trpezlivý a opatrný.
Ktorý broker poskytuje najvyššiu páku?
Je výhodné používať maržové obchodovanie?

Nevýhody

 • ❌ Extrémne straty
 • ❌ Obchodovanie s vysokým rizikom
 • ❌ Trhy, ktoré sú veľmi volatilné, môžu rýchlo vyčerpať váš majetok.
 • ❌ pre nováčikov je to oveľa ťažšie

Stratégie pre maržové obchodovanie s kryptomenami

Existuje niekoľko metód obchodovania s kryptomenami na maržu a úver. Tu sú niektoré z nich, ktoré treba zvážiť:

Je možné zarobiť na obchodovaní s maržou?
Čo sa stane, ak stratím maržový obchod?
 • Začnite s malými pozíciami a pákový efekt zvyšujte až po získaní skúseností, čo môže byť účinná technika na zníženie rizika v počiatočných fázach.
 • Precvičte si obchodovanie na demo účte. Obchodovanie s pákovým efektom sa môžete naučiť pomocou takzvaného demo účtu, ako je napríklad účet eToro, ktorý vám umožní cvičiť bez toho, aby ste riskovali skutočné peniaze.
 • Jasne stanovte ciele a minimalizujte riziko. Pevný plán riadenia rizík, ako aj jasné ziskové ciele vám môžu pomôcť vyhnúť sa emocionálnym úsudkom, ktoré by mohli viesť k stratám.
 • Rozdeľte svoje stávky. Ďalším prístupom k minimalizácii rizika je prijatie opatrení na jeho zníženie. Môžete napríklad vykonať sériu ziskových príkazov, aby ste zisky vyberali postupne, a nie naraz, keď dosiahnete jeden prah zisku.
 • Obmedzte čas obchodovania – zvážte, ako dlho si ponecháte akúkoľvek pozíciu, aby ste sa chránili pred neočakávanými poklesmi cien a dlhodobými korekciami trhu.

SPRIEVODCA TYPMI OBJEDNÁVOK KRYPTOMIEN

Ako sa platí za maržu?
Pákový efekt, definícia a význam

6 vecí, ktoré treba vedieť pred investovaním do tokenov s pákovým efektom

Bezpečná zóna pre kryptomeny je približne 4200 USD. Pákové tokeny netreba brať na ľahkú váhu. Pred nadobudnutím týchto vysoko rizikových aktív sa oboznámte s najpodstatnejšími faktami, ktoré potrebujete vedieť.

S príchodom investovania do kryptomien sa objavili nové typy obchodovateľných aktív. Investori s vysokou toleranciou voči riziku majú záujem o tokeny s pákovým efektom ftx.

Čo sa rozumie pod pojmom pákový efekt?
Čo znamená pákový efekt v podnikaní?

1. Rebalansovanie pákových tokenov, aby sa cieľová páka udržala konštantná

Každý pákový token má určený pákový efekt, napríklad trojnásobok podkladového aktíva. Token sa automaticky rebalancuje tak, aby sa tento pákový efekt udržiaval. Ak zarobí peniaze, bude tento zisk reinvestovať. Ak stratí peniaze, časť svojej pozície predá.

Aký je príklad použitia? financna paka
Ako riadite riziko s maržou?

Tokeny s pákovým efektom sa zvyčajne každý deň rebalancujú. Počas období vysokej volatility môže mať burza, ktorá token vydáva, mechanizmy, ktoré vyžadujú, aby bol rebalancovaný čo najskôr.

Najväčšie riziko ohrozenia investície je, keď spoločnosť zbankrotuje. Je totiž ťažké predpovedať, či sa hodnota ich predchádzajúcich aktív na trhu vráti, a ak áno, v akej výške. Na druhej strane token s pákovým efektom na Binance funguje inak (a bezpečnejšie). Namiesto toho, aby mali konkrétny

2. Sú obľúbené, pretože sa ľahko používajú.

Marginové obchodovanie je zvyčajne komplikované a vyžaduje si neustálu pozornosť obchodníka. Na druhej strane, žetóny s pákovým efektom sú jednoduchou alternatívou, ktorá si nevyžaduje žiadne úsilie z vašej strany.

Aké sú riziká maržového obchodovania?
Kryptožetóny s pákovým efektom financna paka

Nemusíte sa starať o kolaterál ani maržu (požičané prostriedky od makléra alebo krypto burzy). Vzhľadom na rebalansovanie je riziko likvidácie malé. Aj keď hodnota tokenu klesne, predá sa časť pozície, aby zostala likvidná.

3. podliehajú klesajúcej volatilite.

Jedným z najvýznamnejších nebezpečenstiev používania pákových tokenov je zníženie volatility, ktoré môže mať škodlivý vplyv na investície. Najlepší spôsob, ako pochopiť túto myšlienku, je prostredníctvom porovnania.

Predpokladajme, že sa snažíte kúpiť bitcoiny. Na ich získanie miniete 100 dolárov. Nasledujúci deň cena vzrástla o 10 %, čím vaša investícia získala hodnotu 110 USD. Nasledujúci deň však cena klesne o 10 %, čím sa váš vklad zníži o 11 USD. Vaša investícia bude mať hodnotu 99 USD.

Čo znamená pravidlo 2 % pri obchodovaní?
Čo je to marža a pákový efekt pri obchodovaní s kryptomenami?

Čo keby ste investovali 100 dolárov do kryptomeny s pákovým efektom, ktorá by zvýšila vašu investíciu do bitcoinu o 300 %? Z 10-percentného nárastu v prvý deň by sa stal 30-percentný nárast, čo by viedlo k investícii vo výške 130 dolárov. Avšak 30-percentný pokles v druhý deň by mal za následok stratu 39 dolárov, takže by vám zostalo 91 dolárov. 30-percentný pokles ceny by mal na vašu investíciu výraznejší vplyv.

Aj keď nákupné a predajné ceny výrazne kolíšu, pokles volatility vašu investíciu zničí.

4. Niektoré kryptografické burzy ich nepredávajú.

Nákup pákových tokenov môže byť zdĺhavý proces, najmä pre obyvateľov USA. Sú dostupné len na niekoľkých kryptomenových burzách a niektoré z nich neumožňujú hotovostné vklady.

Čo je token s pákovým efektom?
Ako obchodovať s pákovým efektom na Binance?

Ako teda môžete získať tokeny s pákovým efektom? Obľúbenou stratégiou je použitie inej burzy kryptomien ako “vstupu” na vklad peňazí a následné odoslanie prostriedkov na burzu, ktorá predáva pákové tokeny. Takto by to fungovalo:

 • Obchodujte na burze, ktorá to podporuje, napríklad na burze Coinbase.
 • Aby som vám pomohol s presunom, pridal som odkaz na Coinbase, kde si môžete kúpiť kryptomenu, ktorú budete posielať. Stablecoiny, ako napríklad USD Coin (USDC), sa často vyberajú preto, lebo majú stabilnú hodnotu.
 • Burzy ako KuCoin a Gate.io vám môžu umožniť premeniť vašu kryptomenu na token s pákovým efektom, čo vám umožní profitovať z nárastu hodnoty jednej z nich.
 • Pred spustením tohto procesu budete musieť vybrať odoslanú kryptomenu.

5. Môžu vzniknúť dodatočné náklady.

Kryptografické tokeny s pákovým efektom. finančná páka
Ako obchodovať s pákovým efektom?

Jedným z problémov pri držaní tokenov s pákovým efektom je, že majú vyššie riziko volatility. Ďalším problémom je, že často majú dodatočné poplatky za správu. Nižšie sú uvedené aktuálne náklady na správu dvoch bežných druhov pákových tokenov:

 • Binance účtuje poplatok za každý deň, počas ktorého používateľ drží niektorý z jej šiestich pákových kryptomenových tokenov.
 • Náklady na správu tokenov FTX s pákovým efektom a denným poplatkom 0,03 % predstavujú stotinu ceny správy bežných fondov.

Keďže ide o mesačné poplatky, nemusia sa zdať významné. Zvážte, koľko peňazí premrháte, ak budete počas roka naďalej používať ten istý bankový účet. Pákové tokeny Binance budú stáť 3,65 % a poplatky za správu FTX budú vyššie ako 10 %.

6. Ide o krátkodobé investície pre pokročilých obchodníkov.

Čo sú pákové tokeny
Finančná páka

Tokeny s pákovým efektom nie sú vhodné ako dlhodobé investície vzhľadom na ich zníženú volatilitu a náklady na správu. Kryptomeny sú volatilné, takže ak si ponecháte tokeny s pákovým efektom, riskujete stratu peňazí.

Ide o vysoko rizikovú investíciu, do ktorej by ste mali ísť len vtedy, ak ste si istí, že hodnota podkladovej kryptomeny čoskoro stúpne alebo klesne. Nákup tokenu s pákovým efektom môže výrazne zvýšiť vaše zisky, ale je to krátkodobá stratégia pre pokročilých obchodníkov.

Aký je najlepší spôsob krátkodobého investovania peňazí? finančná páka
Čo sú tokeny s pákovým efektom

Z kombinovaného nebezpečenstva vyplýva, že pákové žetóny nie sú pre začiatočníkov. V krátkom čase môžete prísť o väčšinu svojich peňazí.

Vo väčšine prípadov je pre investorov výhodnejšie kryptomeny kúpiť a držať. Už tak sú dosť volatilné; pridanie pákového efektu ich volatilitu len zvyšuje. Ak máte záujem o tokeny s pákovým efektom, urobte si dostatočný prieskum a investujte len peniaze, ktoré by ste boli ochotní stratiť.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov