Najlepší bezplatný antivírusový softvér pre Mac v roku 2023

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Môžu počítače Mac dostať vírusy?

Áno. macOS sa považuje za jeden z najbezpečnejších operačných systémov, pretože má plnú kontrolu nad softvérom a hardvérom. Nie sú však odolné voči hrozbám. Preto je veľmi dôležité zaobstarať si najlepší antivírusový program pre Mac.

Aká je najlepšia bezplatná ochrana proti vírusom pre Mac?

Najlepší bezplatný antivírusový softvér pre Mac je TotalAV. Je totiž bohato vybavený funkciami, ponúka veľmi intuitívnu aplikáciu a v nezávislých laboratórnych testoch dosahuje skvelé výsledky.

Existuje úplne bezplatný antivírus pre Mac?

Áno, TotalAV, Bitdefender a Avira sú úplne bezplatné antivírusové programy pre Mac. Všetky dosiahli najlepšie výsledky v nezávislých laboratórnych testoch a poskytujú vám základné funkcie ochrany.

Vírusy a škodlivý softvér sa môžu nečakane vkradnúť do každého vášho zariadenia a systém macOS nie je výnimkou. Hoci sa považuje za jeden z bezpečnejších operačných systémov, nie je odolný voči hrozbám.

Preto potrebujete antivírusový program – radšej sa chráňte, než aby ste ľutovali, a chráňte sa online. Na trhu plnom antivírusových riešení je už ťažké vybrať si to správne pre Mac a ešte ťažšie je vybrať si bezplatné riešenie.

Otestovali sme množstvo bezplatných antivírusových produktov, ktoré sú dôveryhodné a pomôžu vám. Naším najlepším odporúčaním je TotalAV, pretože má skutočne bezplatnú verziu so všetkými základnými funkciami a skvelou mierou detekcie škodlivého softvéru.

Existuje 100 % bezplatný antivírusový program pre Mac?

Najlepší úplne bezplatný antivírus

TotalAV je najlepší bezplatný antivírusový program na trhu vďaka neobmedzenému bezplatnému plánu, vynikajúcej miere ochrany pred škodlivým softvérom a ochrane pred hrozbami v reálnom čase počas prehliadania.

4.6 /5

 • Bezplatná verzia
 • 100 % miera detekcie škodlivého softvéru
 • Blokovanie reklám

TotalAV však nie je jediným silným konkurentom – pozrime sa na náš najlepší výber najlepšieho bezplatného antivírusového softvéru pre Mac.

Top 5 najlepších bezplatných antivírusov pre Mac:

Má spoločnosť Apple bezplatný antivírus?
 1. TotalAV – celkovo najlepší bezplatný antivírus pre Mac
 2. Norton – antivírusový program pre Mac na všestrannú ochranu
 3. Bitdefender – spoľahlivý bezplatný antivírusový softvér
 4. Surfshark AV – bezpečný antivírus pre Mac s bezplatnou skúšobnou verziou
 5. NordVPN TP – bezplatná VPN s antivírusovými funkciami

Stojí za to mať na Macu bezplatný antivírus?

Jednoducho povedané – je lepšie mať na Macu bezplatný antivírusový program, ako nemať žiadny. Bezplatné antivírusy poskytujú len základnú ochranu, čo znamená, že s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete chránení v reálnom čase. Takže jediné, čo urobí, je, že odstráni škodlivý softvér, ktorý je vo vašom systéme, ale nezabráni hrozbám, aby sa dostali do vášho zariadenia.

Platené antivírusy navyše obsahujú mnoho ďalších užitočných funkcií vrátane siete VPN alebo správcu hesiel. To znamená, že platením môžete získať komplexný balík kybernetickej bezpečnosti, ktorý vás ochráni pred všetkým tým digitálnym zlom.

Aký je najnovší bezplatný antivírus?

Najlepšie bezplatné antivírusy pre Mac – náš podrobný zoznam:

Existuje množstvo bezplatných antivírusových služieb, ale len niektoré z nich sú hodné zaradenia do zoznamu. Tu sú všetci hlavní uchádzači a ich podrobné popisy, ktoré vám pomôžu vybrať najlepší bezplatný antivírusový softvér pre Mac:

1. TotalAV – celkovo najlepší antivírus pre Mac zadarmo

TotalAV - celkovo najlepší skutočne bezplatný antivírus pre Mac
Brána firewall:Platené
Ochrana v reálnom čase:Platené
Bezplatná verzia:Áno
Aktuálna ponuka:🔥Získajte TotalAV, teraz 84% OFF!🔥

Navštívte TotalAV

Ak hľadáte bezplatný antivírusový program pre Mac, TotalAV je najlepšia voľba. Získate totiž úplne bezplatnú verziu, ktorá vám poskytne všetky najdôležitejšie funkcie.

Nezávislé laboratórne testy: Počas nezávislých laboratórnych testov dosiahol antivírus najlepšie výsledky a zablokoval 100 % hrozieb. Okrem toho zistil nulové falošné pozitívne nálezy, čo sa vidí len zriedkavo.

TotalAV je najlepšia cesta

Vnútorné testy: Dokonca aj počas našich vlastných testov dokázali rýchle aj systémové skenovanie antivírusového programu zablokovať 10 z 10 hrozieb. A vzhľadom na to, že bol šetrný k systémovým prostriedkom, sú výsledky fenomenálne.

Používateľské rozhranie: Rozhranie TotalAV je skvelé – je ľahko ovládateľné a zrozumiteľné aj pre začiatočníkov. A najlepšie na tom je, že nie ste neustále otravovaní návrhmi na aktualizáciu.

Vlastnosti: V bezplatnej verzii síce nedostanete ochranu v reálnom čase, ale získate WebShield pre prehliadače Safari, Chrome a Firefox. Je to funkcia, ktorá v reálnom čase vyhľadáva hrozby vrátane blokovania škodlivých odkazov.

Funkcia TotalAV Smart Scan navyše dokáže nájsť hrozby aj nad rámec. To zahŕňa spúšťané programy, nevyžiadanú poštu a duplicitné súbory. A ak si potrpíte na prostredie bez reklám, skvelým pomocníkom vám bude TotalAV Adblock. Odstráni vyskakovacie okná, bannery a videoreklamy, ako aj vás ochráni pred sledovacími službami tretích strán. Celkovo ide o vynikajúci bezplatný ochranný balík pre Mac.

Je TotalAV free bezpečný?

Ceny: Ak sa rozhodnete, že chcete odomknúť všetky možné funkcie, ceny TotalAV začínajú od 19,00 USD/rok. Na vyskúšanie produktu môžete využiť 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Ak chcete nájsť všetky funkcie tohto produktu, navštívte našu recenziu TotalAV.

Klady

 • Bezplatná verzia
 • Vynikajúce výsledky nezávislých laboratórnych testov
 • Skvelé výsledky interných testov
 • Funkcia WebShield
 • Blokovanie reklám

Nevýhody

 • Žiadna ochrana v reálnom čase

2. Norton Antivirus – bezplatný antivírus pre Mac na základnú ochranu

Norton Antivirus - bezplatný antivírus pre Mac na základnú ochranu
Brána firewall:Platené
Ochrana v reálnom čase:Platené
Bezplatná verzia:Bezplatná skúšobná verzia
Aktuálna ponuka:🔥Získajte až 66% z ceny Norton Antivirus🔥

Navštívte stránku Norton Antivirus

Antivírusový program Norton nemá úplne bezplatný plán, ale má bezplatnú skúšobnú verziu a 60-dňovú záruku vrátenia peňazí, ktorú môžete využiť. Umožní vám zabezpečiť vaše zariadenia špičkovým antivírusovým softvérom bez kompromisov.

Nezávislé laboratórne testy: Norton je veteránom antivírusového trhu, takže nie je prekvapením, že počas laboratórnych testov dokázal zablokovať 100 % hrozieb. Akoby to nestačilo, zistil aj nula falošne pozitívnych nálezov.

Norton Antivirus nemá úplne bezplatný plán

Vnútorné testy: Pri našom skenovaní sme zistili, že funkcia rýchleho skenovania trvá 8-9 sekúnd, ale nenachádza dobre skrytý škodlivý softvér. Systémová kontrola však našla všetky škodlivé súbory.

Používateľské rozhranie: Nastavenie antivírusového programu Norton zaberie trochu času, pričom je potrebné zariadenie reštartovať a viackrát sa prihlásiť. Ale po dokončení je všetko perfektné.Funkcie sú prehľadne usporiadané a ľahko sa hľadajú.

Vlastnosti: Keďže máte bezplatnú skúšobnú verziu platenej verzie, máte k dispozícii pokročilé bezpečnostné opatrenia. Okrem ochrany v reálnom čase, ktorá vás chráni pred rôznymi škodlivými hrozbami, získate aj monitor tmavého webu. Ten kontroluje, či nedošlo ku kompromitácii niektorých vašich údajov. Priložená služba VPN vám umožní zostať v anonymite online. Vďaka správcovi hesiel si navyše nebudete musieť pamätať žiadne svoje heslo okrem jedného. Je to špičkový ochranný balík s množstvom funkcií.

Je Norton lepší ako AVG free?

Ceny: Ak si myslíte, že Norton je pre vás ideálna služba a rozhodnete sa pre upgrade, jej ceny začínajú od 19,99 USD/rok.

Ak chcete nájsť všetky funkcie tohto produktu, navštívte našu recenziu Norton Antivirus.

Klady

 • 60-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Vynikajúce výsledky nezávislých laboratórnych testov
 • Skvelé výsledky interných testov
 • Množstvo bezpečnostných funkcií
 • Ochrana v reálnom čase

Nevýhody

 • Žiadna neobmedzená bezplatná verzia

3. Bitdefender – spoľahlivý a úplne bezplatný antivírusový softvér

Bitdefender - spoľahlivý a úplne bezplatný antivírusový softvér
Brána firewall:Platené
Ochrana v reálnom čase:Platené
Bezplatná verzia:Áno
Aktuálna ponuka:🔥Získajte Bitdefender až do 62% OFF!🔥

Navštívte Bitdefender

Bitdefender je ďalší bezplatný antivírusový program pre Mac, ktorý ponúka spoľahlivú ochranu pred rôznymi online hrozbami.

Nezávislé laboratórne testy: Bitdefender je jedným z najlepších antivírusov v nezávislých laboratórnych testoch. Nehovoriac o tom, že nezaznamenal ani žiadne falošné pozitívne výsledky.

Je bezplatná verzia programu Bitdefender dostatočne dobrá?

Vnútorné testy: V rámci našich vlastných testov našlo rýchle skenovanie všetkých 10 hrozieb za 20 sekúnd. Systémové skenovanie našlo 9 škodlivých súborov, ale zároveň trvalo len niekoľko sekúnd. Bitdefender bol šetrný aj k systémovým prostriedkom.

Používateľské rozhranie: Stiahnutie a nastavenie antivírusu je bezproblémové, ale skenovanie nie je okamžité: pretože softvéru trvá približne 5 minút, kým stiahne databázu vírusov.

Vlastnosti: Všetko, čo bezplatná verzia ponúka používateľom Macu zadarmo, je antivírusový skener. Neexistujú žiadne doplnkové funkcie ani ochrana v reálnom čase. Hoci Bitdefender mohol byť z hľadiska funkcií veľkorysejší, poskytuje aspoň základnú ochranu pred kyberzločincami.

Ceny: Ak sa stále prikláňate k produktu Bitdefender, zistite, či vám váš rozpočet umožňuje zaplatiť 23,99 dolára ročne za prémiovú verziu. Je oveľa bohatšia na funkcie vrátane ochrany v reálnom čase, ochrany pred webovými útokmi, ransomvérom a wifi. Nehovoriac o tom, že získate aj Bitdefender VPN, správcu hesiel, skartovačku súborov a ďalšie funkcie! Môžete si ho vyskúšať bez rizika s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Ak chcete nájsť všetky funkcie tohto produktu, navštívte našu recenziu produktu Bitdefender.

Je Bitdefender Antivirus naozaj zadarmo?

Klady

 • Bezplatná verzia
 • Vynikajúce výsledky nezávislých laboratórnych testov
 • Skvelé výsledky interných testov
 • Jednoduché nastavenie

Nevýhody

 • Bezplatná verzia pre Mac obsahuje iba antivírusový skener

4. Surfshark AV – bezpečný antivírus pre Mac s bezplatnou skúšobnou verziou

Surfshark AV - bezpečný antivírus pre Mac s bezplatnou skúšobnou verziou
Brána firewall:Nie
Ochrana v reálnom čase:Platené
Bezplatná verzia:Bezplatná skúšobná verzia
Aktuálna ponuka:🔥Získajte Surfshark Antivirus – 76% OFF!🔥

Navštíviť Surfshark Antivirus

Surfshark Antivirus je bezpečný prémiový antivírusový program pre počítače Mac, ktorý môžete bezplatne používať viac ako mesiac, s bezplatnou 7-dňovou skúšobnou verziou a 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí!

Nezávislé laboratórne testy: Surfshark Antivirus je pozitívne hodnotený nezávislými laboratórnymi testami. Podobne ako väčšina softvéru v tomto zozname získal 100 % skóre v miere detekcie škodlivého softvéru.

Vnútorné testy: Počas našich testov Surfshark našiel 8 z 10 škodlivých hrozieb. Dosiahnutie takýchto výsledkov trvalo len 4 sekundy. Čo sa týka zdrojov, Surfshark je k vášmu Macu veľmi šetrný a skenovanie nemá viditeľný vplyv na celkový výkon zariadenia.

Potrebujem Mcafee, ak mám Surfshark?

Používateľské rozhranie: Nastavenie je bezproblémové – nezaberie veľa času a pokyny sú jasné. Nesklame ani rozhranie. Hlavné funkcie sú totiž rozdelené do sekcií na ľavej strane, takže je prakticky nemožné sa stratiť.

Vlastnosti: S antivírusovým programom Surfshark získate ochranu v reálnom čase a VPN novej generácie. Vzhľadom na to, že sieť VPN od spoločnosti Surfshark patrí medzi najlepšie siete VPN na trhu, máte zaručenú anonymitu a bezpečnosť online. Navyše je tu aj Surfshark Search, čo je súkromný vyhľadávač, ktorý vás ochráni pred zhromažďovaním vašich údajov.

Za ďalšie predplatné ponúka Surfshark aj Incogni. Táto platforma kontaktuje sprostredkovateľov údajov a zabezpečí, aby odstránili vaše informácie zo svojich databáz, čím získate úplnú anonymitu svojho digitálneho života.

Ceny: Po skončení skúšobnej doby môžete využiť záruku vrátenia peňazí. Ak si však chcete naďalej užívať komplexný balík kybernetickej bezpečnosti, môžete si zakúpiť Surfshark One od 41,88 USD/rok.

Má Surfshark ochranu proti malvéru?

Ak chcete nájsť všetky funkcie tohto produktu, navštívte našu recenziu Surfshark Antivirus.

Klady

 • 7-dňová bezplatná skúšobná verzia
 • Vynikajúce výsledky nezávislých laboratórnych testov
 • Množstvo bezpečnostných funkcií
 • Ochrana v reálnom čase

Nevýhody

 • Žiadna neobmedzená bezplatná verzia

5. NordVPN Threat Protection – najlepšia VPN s bezplatnými antivírusovými funkciami pre Mac

NordVPN Threat Protection - najlepšia VPN s bezplatnými antivírusovými funkciami pre Mac
Brána firewall:Nie
Ochrana v reálnom čase:Nie
Bezplatná verzia:Bezplatná skúšobná verzia
Aktuálna ponuka:🔥Získajte ochranu pred hrozbami NordVPN – 63% VYPNUTIE + 3 mesiace ZADARMO! 🔥

Navštívte NordVPN

Ochrana pred hrozbami je jednou z funkcií NordVPN, ktoré sú v aplikácii zadarmo. Chráni váš Mac pred škodlivým softvérom, sledovacími programami a škodlivými reklamami. Môžete ju používať bez rizika s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Vnútorné testy: Počas našich testov táto funkcia úspešne zablokovala 90 % prístupov na webové stránky infikované škodlivým softvérom, ktoré mohli spôsobiť poškodenie zariadenia. Zabránila nám aj v sťahovaní škodlivých súborov – 8/10 krát pri základnom skenovaní a 9/10 krát pri hĺbkovom skenovaní. A napokon ľahko zablokovala reklamy a sledovacie programy, ktoré predstavovali riziko pre bezpečnosť nášho Macu.

Je NordVPN AntiVirus dobrý?

Používateľské rozhranie: Rozhranie je mimoriadne používateľsky prívetivé a intuitívne, pretože sa dodáva spolu s aplikáciou NordVPN. Stačí povoliť funkciu ochrany pred hrozbami a tá v tichosti beží na pozadí a chráni vaše zariadenie pred rôznymi hrozbami.

Vlastnosti: Získate tiež prvotriedne služby VPN, ktoré ponúkajú pokročilé šifrovanie, superrýchle tunelovacie protokoly a možnosť odblokovať akúkoľvek knižnicu obsahu na vašej obľúbenej streamovacej platforme.

Ceny: Ochrana pred hrozbami je v rámci služieb NordVPN bezplatná. Aj keď môžete využívať bezplatné služby až mesiac, odporúčame vám predsa len si zaobstarať predplatné, ktoré stojí už od 3,29 USD/mesiac pre 6 zariadení.

Viac informácií o tomto produkte nájdete v našej recenzii NordVPN.

Je bezplatná NordVPN bezpečná?

Klady

 • Výkonný blokátor reklám
 • Automatický skener na sťahovanie

 • Vrátane prvotriednej siete VPN
 • Pevná ochrana pred sledovacími zariadeniami

Nevýhody

 • Žiadna ochrana pred vírusmi v reálnom čase
 • Žiadne rozšírené možnosti skenovania

6. Avira – bezplatný antivírus pre Mac s všestrannými funkciami

Avira - bezplatný antivírusový program pre Mac s rôznymi funkciami
Brána firewall:Platené
Ochrana v reálnom čase:Bezplatne
Bezplatná verzia:Áno
Aktuálna ponuka:🔥Získajte 1 rok Avira na 40% OFF!🔥

Navštívte aplikáciu Avira

Úplne bezplatný antivírusový program pre počítače Mac s peknou škálou funkcií – to je presne to, čo Avira ponúka.

Nezávislé laboratórne testy: Zatiaľ čo testy AV-Comparatives ukazujú, že antivírus blokuje 99,6 % hrozieb, výsledky AV-TESTu vykazujú 100 % skóre. A pokiaľ ide o falošné pozitívne nálezy, antivírus nenašiel ani jeden.

Vnútorné testy: Naši výskumníci testovali aj antivírus. Zatiaľ čo ochrana v reálnom čase našla 9 škodlivých súborov hneď po ich rozbalení, rýchle aj systémové skenovanie našlo všetkých 10 hrozieb. Treba však poznamenať, že systémové skenovanie bolo náročnejšie na zdroje.

Je Avira dobrý bezplatný antivírus?

Používateľské rozhranie: S aplikáciou Avira si stiahnete aplikáciu a môžete začať – nemusíte sa registrovať. Aplikácia je tiež veľmi prehľadná a jednoducho sa v nej orientuje, čo je vždy veľké plus, najmä ak ste začiatočník.

Vlastnosti: Bezplatná verzia Avira je z hľadiska funkcií veľmi štedrá. Dokonca získate obmedzenú, ale bezplatnú Avira Phantom VPN a správcu hesiel na bezpečnú a jednoduchú správu prihlasovacích údajov. Okrem týchto lahôdok môžete tiež naplánovať skenovanie, povoliť ochranu v reálnom čase alebo skenovať nevyžiadanú poštu.

Ceny: Ak sa jedného dňa rozhodnete pre upgrade, ceny začínajú od 30,99 USD/rok. A ak by ste niekedy chceli vyskúšať prémiovú verziu, poskytuje sa na ňu 2-mesačná záruka vrátenia peňazí.

Ak chcete nájsť všetky funkcie tohto produktu, navštívte našu recenziu Avira.

Je Avira úplne zadarmo?

Klady

 • Bezplatná verzia
 • Vynikajúce výsledky nezávislých laboratórnych testov
 • Skvelé výsledky interných testov
 • Jednoduché nastavenie

Nevýhody

 • Môže byť náročný na systémové zdroje
 • VPN je obmedzená na 500 MB mesačne

Ako sme testovali tieto bezplatné antivírusy pre Mac

Je McAfee stále zadarmo?

Aj keď si vyberáte bezplatný antivírus, mali by ste si uvedomiť, čo je súčasťou balíka, a hľadať najlepší súbor funkcií. Tu sú niektoré z kritérií, ktoré sme použili pri výbere najlepšieho bezplatného antivírusového softvéru pre Mac:

 • Miera detekcie škodlivého softvéru. Či už je antivírus bezplatný alebo nie, mal by byť schopný odhaliť 98 %, ak nie 100 % hrozieb. Preto sme sa pozreli na výsledky nezávislých laboratórnych testov, napríklad AV-test a Virus Bulletin.
 • Vnútorné testy. Naši výskumníci vzali veci do vlastných rúk a sami testovali antivírusy. Vnútorné testy nám umožnili pozrieť sa na to, ako si tieto bezpečnostné programy poradia s hrozbami v reálnom svete.
 • Ďalšie funkcie. Nie je prekvapujúce, že bezplatné antivírusy nie sú tak bohaté na funkcie ako tie platené. Čím sú však štedrejšie, tým lepšie. Hľadajte antivírusy, ktoré obsahujú rôzne možnosti skenovania a ďalšie funkcie ochrany, napríklad ochranu v reálnom čase.
Potrebujú počítače Mac antivírus 2023?
 • Skúsenosti používateľov. Nikto nechce zložitý proces nastavenia alebo aplikáciu, ktorá sa ťažko ovláda. Dali sme si záležať na tom, aby nami vybrané antivírusy neboli príliš neprehľadné a boli vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov.

To však nie sú jediné faktory, ktoré sme brali do úvahy. Dbali sme aj na to, aby sme vybrali poskytovateľov, ktorí sú dôveryhodní a majú jasnú povesť.

Profesionálny tip

TotalAV prešiel našimi testami s najlepšími výsledkami vďaka vynikajúcej miere detekcie škodlivého softvéru, užitočným bezplatným funkciám a intuitívnym aplikáciám.

Získajte TotalAV

Ako nainštalujem bezplatný antivírusový program do počítača Mac?

Prečo Mac nemá vírus?

Inštalácia bezplatného antivírusového programu do akéhokoľvek zariadenia je hračka. Všetko, čo musíte urobiť, je:

 1. Prejdite na oficiálnu webovú stránku vybraného antivírusového programu. Odporúčame TotalAV, ktorý je teraz v 84% zľave
 2. Nájdite a kliknite na tlačidlo “Bezplatné stiahnutie” alebo podobné tlačidlo
 1. Postupujte podľa pokynov na inštaláciu a je to! Teraz môžete spustiť prvé skenovanie.

Porovnanie bezplatných antivírusových nástrojov pre Mac

TotalAVNortonBitdefenderSurfsharkAVNordVPN TPAvira
Značka
Hodnotenie4.6★★★★★4.7★★★★★4.9★★★★★4.4★★★★☆4.3★★★★☆4.2★★★★☆
Bezplatná verziaÁnoBezplatná skúšobná verziaÁnoBezplatná skúšobná verziaBezplatná skúšobná verziaÁno
FirewallPlatenéK dispozícii v rámci bezplatnej skúšobnej verziePlatenéNieNiePlatené
Ochrana v reálnom časePlatenéK dispozícii v rámci bezplatnej skúšobnej verziePlatenéK dispozícii v rámci bezplatnej skúšobnej verzieNieBezplatne
FunkcieBiela listinaAdblockWebShieldVyladenie systémuSkener narušenia ochrany údajovVyhľadávač duplikátovVeľké a staré súboryPoužívanie diskuČistič prehliadačaOdinštalátorZabezpečená sieť VPNSprávca hesielBezpečný webTichý režimAutomatické aktualizácieSkener vírusovVlastné skenovanie polohyVPNVyhľadávanie SurfsharkSurfshark AlertIncogniPríklad textuVynikajúci blokátor reklámŠpičková VPNAutomatický skener na sťahovanieOchrana proti sledovacím zariadeniamPlánovanie skenovaniaVPN s limitom 500 MB/mesiacSprávca hesielČistič odpaduRiadenie karantény
PrehľadPreskúmanie TotalAVRecenzia NortonPreskúmanie produktu BitdefenderSurfshark AV recenziaPreskúmanie NordVPNPreskúmanie spoločnosti Avira

Víťaz

Najlepší antivírusový softvér pre Mac

Prečo môžu byť bezplatné antivírusy nebezpečné

Bezplatné antivírusy, ktoré neposkytujú prémiové služby, môžu byť nebezpečné, pretože… sú zadarmo. To znamená, že poskytovatelia nedostávajú peniaze a musia ich odniekiaľ vyhrabať. Tu je uvedené, aké nebezpečenstvá to môže priniesť:

 • Môžu predávať údaje používateľov. Čo je lepší spôsob, ako zarobiť peniaze, ako vyrobiť produkt a predať vaše údaje?
 • Žiadne aktualizácie softvéru. Aktualizácie databázy a softvéru si vyžadujú peniaze, takže poskytovatelia bezplatných antivírusových programov za ne nemôžu platiť. Vzhľadom na to, že každý deň vznikajú nové typy škodlivého softvéru, produkt nebude schopný odhaliť hrozby nultého dňa.
Najlepšie bezplatné antivírusy pre Mac v roku 2023
 • Skvelý spôsob šírenia škodlivého softvéru. Bezplatné produkty sú pre používateľov vždy lákavé, takže maskovanie za bezplatný antivírusový produkt môže byť pre kyberzločincov účinným spôsobom, ako infikovať vaše zariadenia.

Ak je však bezplatný antivírus jedinou možnosťou, ktorú chcete, vyberte si antivírusový program pre Mac, ktorý je zadarmo. Poskytovatelia bezplatných antivírusových programov, ktorí ponúkajú aj prémiové plány, sú oveľa spoľahlivejší a bezpečnejší. Je to preto, že ponúkajú bezplatné služby so zámerom predať vám v budúcnosti tie prémiové. Z tohto dôvodu nedostanete veľa funkcií zahrnutých zadarmo, napriek tomu sú tieto služby dôveryhodné.

Najlepší bezplatný antivírusový softvér pre macOS

Bezplatné antivírusy pre Mac neodporúčame

Niektoré antivírusové programy neodporúčame používať výlučne z bezpečnostných dôvodov. Jedným z nich je Hola VPN. Získala si zlú povesť po tom, čo skupina výskumníkov zistila, že sa používa na šírenie škodlivého softvéru a spamu bez vedomia používateľa.

Pokiaľ ide o bezplatné možnosti, vyhli by sme sa takým nástrojom na odstraňovanie vírusov, ako je Avast. Ešte v roku 2019 bolo ich rozšírenie prehliadača odstránené z rôznych trhovísk, pretože údajne zhromažďovalo podozrivé množstvo informácií o používateľoch. Patrili medzi ne údaje o polohe, veku, pohlaví a podobne.

Záver

Aký je najlepší antivírus pre Mac?

Každý deň sa objavujú rôzne typy hrozieb, a hoci sa zariadenia Mac považujú za bezpečnejší operačný systém, nie sú odolné voči hrozbám. Z tohto dôvodu je nevyhnutné zaobstarať si antivírusový program.

Hoci platené antivírusové produkty ponúkajú oveľa silnejšie zabezpečenie vďaka ďalším funkciám, ktoré obsahujú, je lepšie mať bezplatný softvér na odstraňovanie vírusov ako žiadny.

Väčšina bezplatných antivírusov síce neponúka veľa funkcií, ale pokrývajú základné funkcie. Testovali sme desiatky programov a ako najlepší bezplatný antivírusový softvér pre Mac sa ukázal TotalAV. Ponúka totiž všetky základné funkcie na zvýšenie bezpečnosti a vykazuje fenomenálne výsledky nezávislých laboratórnych a interných testov.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov