Masívna stávka na osud Bitcoin ETF vo výške 1,5 milióna dolárov

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Redditori sa podelili o svoje reakcie na túto stávku, pričom jeden z nich poznamenal, že je na pokraji vyčerpania úspor svojho dieťaťa na štúdium, zatiaľ čo iný prirovnal stávku k “stávke dolárov na výhru desiatkov.

Uprostred očakávania v kryptokomunite na verdikt Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) o návrhoch spotového fondu obchodovaného na burze (ETF) Bitcoin niektorí obchodníci využívajú toto obdobie neistoty na špekulácie o výsledku do 15. januára.

Na platforme Polymarket, ktorá funguje v sieti Polygon, obchodníci vsádzajú svoje predpovede buď s “áno”, alebo “nie” na schválenie žiadostí o Bitcoin ETF. K dnešnému dňu boli podané stávky v celkovej hodnote približne 1,5 milióna USD, prevažne v prospech “Áno”.

Platforma Polymarket
Predpovede na Polymarket

Hodnota akcií, ktorá naznačuje pravdepodobnosť výsledku “áno” alebo “nie”, odráža volatilitu pozorovanú na trhu s kryptomenami. V súčasnosti má akcia “Áno” cenu 0,84 USD, zatiaľ čo akcia “Nie” stojí 0,20 USD. Významný účastník používajúci prezývku “kiwi” vlastní akcie Yes v hodnote približne 440 000 USD. Naopak, hlavný držiteľ akcie “Nie” má investíciu len približne 15 000 USD.

Podľa pokynov Polymarketu sa výsledok trhu bude považovať za “Áno”, ak akýkoľvek spotový Bitcoin ETF získa súhlas SEC do 15. januára 2024, 23:59:59 ET. Ak sa tak nestane, bude predvolená hodnota “Nie”. Následne budú zainteresované strany svedkami svojich ziskov alebo strát na základe stanoveného termínu.

Platforma stanovuje, že oficiálne informácie SEC budú primárne určovať riešenie trhu. Napriek tomu tiež spomenuli, že výsledok môže ovplyvniť aj kolektívna dohoda z renomovaných zdrojov.

Na subreddite Cryptocurrency síce niektorí redditi vyjadrili nesúhlas so stávkami, iní ich však posypali humorom. Konkrétne jeden používateľ označil stávku za “hlúpu” a prirovnal ju k “stávke dolárov na výhru desiatok”. Iný člen sa naopak podelil o svoje obavy z možného vyčerpania vysokoškolského fondu svojho dieťaťa, zatiaľ čo ďalší hravo vyjadril ľútosť nad svojimi “kryptografickými vnúčatami” za ich nadchádzajúce konanie.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov