Kryptografickí hráči sa chopili kormidla! Stávka získava práva na pomenovanie tímu F1

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Sauber je teraz známy ako Stake F1 Team po tom, čo platforma pre krypto stávky a kasína získala práva na pomenovanie na roky 2024 a 2025.

Platforma pre krypto stávkovanie a kasíno Stake bude v nadchádzajúcich dvoch sezónach hrať významnú úlohu vo Formule 1, keďže získala práva na pomenovanie vozidla F1 tímu Sauber.

Alfa Romeo, predchádzajúci sponzor, nepredĺžil sponzorskú zmluvu so Sauberom po roku 2023. Následne Sauber prejde v roku 2026 premenovaním na oficiálny tím Audi, čím sa vytvorí dvojročné okno pre dočasných sponzorov.

Stake spolu so svojou platformou na priame prenosy Kick.com sa prvýkrát objavili na vozidle Sauber v roku 2023 vďaka pôvodným sponzorským zmluvám. Tím bude teraz oficiálne uznaný ako Stake F1 Team Kick Sauber a svoju kampaň v roku 2024 má odštartovať podujatím v Londýne vo februári.

Kanadský raper Drake sa zúčastnil na novoročnom oznámení o zmene značky a očakáva sa, že sa objaví na konkrétnych pretekoch F1 v priebehu roka 2024.

Logo tímu Stake F1
Logo tímu Stake F1

Okrem toho portál Motorsport.com uvádza, že Kick.com bude mať práva na pomenovanie podvozku vozidla Sauber, označeného ako Kick Sauber C44. Vzhľadom na to, že tímy F1 sú zodpovedné za dizajn a údržbu svojich vozidiel, Stake fakticky vstupuje do sféry výroby vozidiel F1.

V tíme zostanú ako jazdci bývalý pretekár Mercedesu Valterri Bottas a bývalý reprezentant F1 Zhou Guanyu.

V poslednom čase zaznamenala formula 1 prílev kryptobúrz a podnikov, pričom mnohé z nich sa snažia zapojiť obrovské globálne publikum tohto športu prostredníctvom reklamy a sponzorských partnerstiev.

Drake oznamuje zmenu značky Sauber - Stake F1 Team
Špeciálny hosť Drake predstavil premenu Sauberu na Stake F1 Team

V máji 2022 sa spoločnosť OKX stala hlavným sponzorom tímu McLaren F1, pričom v roku 2023 sa jej značka výrazne objaví na pretekárskom vozidle MCL60.

Od roku 2021 je Crypto.com významným sponzorom vo Formule 1, pričom jeho značka bola v posledných sezónach viditeľná na rôznych okruhoch Grand Prix po celom svete. Platforma na výmenu a peňaženky s kryptomenami podporuje aj tím Aston Martin Aramco Cognizant F1.

V marci 2023 tiež kryptoburza Kraken podpísala viacročný globálny pakt s tímom Formuly 1 Williams Racing, čo predstavuje prvú veľkú sponzorskú zmluvu tejto obchodnej platformy.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov