Binance čelí hroziacemu kolapsu, varuje bývalý úradník SEC!

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Je len otázkou času, kedy sa celá dohoda o priznaní viny Binance zrúti.

Bývalý úradník americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) John Reed Stark nedávno sprostredkoval svoj pohľad na budúcnosť krypto burzy Binance v rozsiahlom príspevku, ktorý minulú sobotu zdieľal na sociálnej sieti X.

Stark vo svojej analýze vyrovnania spoločnosti Binance s americkým ministerstvom spravodlivosti (DOJ) vyzdvihol dve kľúčové udalosti. Najskôr poukázal na vznik série nedávno odhalených podaní ministerstva spravodlivosti týkajúcich sa burzy Binance, ktoré vrhajú svetlo na rozsiahlu regulačnú kontrolu, ktorú má teraz ministerstvo spravodlivosti nad burzou.

Podania spoločnosti Binance na ministerstvo spravodlivosti - odhalené regulačné výzvy
Binance DOJ Filings: Regulačné výzvy odhalené

Stark vyjadril presvedčenie, že tieto zverejnené podania ministerstva spravodlivosti by mohli potenciálne znamenať koniec spoločnosti Binance, a uviedol:

Vyčerpávajúci zoznam nových záväzkov spoločnosti Binance týkajúcich sa dodržiavania predpisov sa podobá na zoznam želaní poradenskej firmy – a jeho implementácia a realizácia bude stáť desiatky, ak nie stovky miliónov dolárov.

Pri opise budúceho monitorovania a dohľadu v spoločnosti Binance Stark načrtol paralelu s vybavením každého člena globálneho drogového kartelu kamerami na tele, pričom kartel znáša náklady na zdatný tím bývalých a súčasných vládnych agentov, ktorí nepretržite monitorujú zábery. Stark tvrdil:

John Reed Stark je bývalý úradník americkej Komisie pre cenné papiere a burzy
John Reed Stark: Stanovisko Komisie pre cenné papiere a burzy USA

“Môj názor je, že rovnako ako drogový kartel, ani tajná a nepriehľadná finančná spoločnosť ako Binance sa nemôže zrazu zmeniť na tradičnú, zákony dodržiavajúcu, otvorenú, transparentnú, poslušnú, podriadenú a vláde priateľskú finančnú spoločnosť. Prežiť audit SEC by bolo pre sužovanú infraštruktúru Binance dosť ťažké, ale čeliť auditu DOJ/FinCEN – to sa zdá byť takmer nemožné,”

Stark pokračoval a upresnil:

“Podľa mňa je len otázkou času, kedy sa celá dohoda o priznaní viny spoločnosti Binance zrúti, čo bude mať za následok ďalšie obvinenia pre spoločnosť Binance, ďalšie obvinenia pre CZ a nové obvinenia proti všetkým ostatným (partnerom, zákazníkom, spoločným podnikateľom, spolupracovníkom atď.), ktorí sú neprávom zapletení do zločineckého podniku Binance.

Druhou významnou udalosťou, ktorú Stark vyzdvihol, bolo podanie SEC “dodatočnej žaloby proti Binance”, ktorá podľa neho podstatne posilnila žalobu regulátora proti kryptografickej firme.

Bývalý šéf SEC pre presadzovanie práva na internete to rozviedol a uviedol, že do prebiehajúceho konania SEC o presadzovaní práva proti Binance a Changpeng Zhao (CZ) začala SEC zapracovávať skutočnosti z dohody o priznaní viny, ktorú uzavrelo ministerstvo spravodlivosti. Stark zdôraznil, že tieto urovnania výrazne posilňujú prípad SEC proti Binance a CZ.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov