Zlato vs. Bitcoin 2024: Predpoveď experta

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

So začiatkom roka 2024 analytici pozorne skúmajú ukazovatele, aby odhadli budúcu výkonnosť kľúčových komodít, najmä vlajkovej lode decentralizovaných financií (DeFi), Bitcoinu (BTC), a vedúceho aktíva podľa trhovej kapitalizácie, zlata. Hodnotia tiež ich relatívnu výkonnosť.

V tejto súvislosti sa Mike McGlone, hlavný expert agentúry Bloomberg na komodity, podelil o svoje postrehy o tom, či by zlato mohlo v roku 2024 prekonať dominantnú kryptomenu podľa trhovej kapitalizácie. Naznačil, že “zlato by mohlo mať v roku 2024 výhodu nad bzučiacim Bitcoinom”, ako uviedol v nedávnom príspevku X zo 4. januára.

Mike McGlone Analýza trhových trendov - expertný pohľad na zlato vs. bitcoin 2024
Analytik trhu Mike McGlone – Rozlúštenie budúcnosti zlata a bitcoinu

Zlato vs. Bitcoin

McGlone poznamenal, že Bitcoin, priekopnícke kryptoaktívum, ktoré čaká na zelenú pre svoj prvý spotový fond obchodovaný na burze (ETF) v USA, “viedol pokles väčšiny rizikových aktív v roku 2022 a ich vzostup v roku 2023”. Tento trend podľa neho môže naznačovať výraznú citlivosť Bitcoinu na trh v porovnaní so zlatom, tradičným uchovávateľom hodnoty.

Komoditný analytik agentúry Bloomberg okrem toho poznamenal, že vzájomné pôsobenie Bitcoinu a zlata by mohlo odrážať “potenciál návratu k veľmi tlmenej volatilite akciových trhov”, ako to zdôraznil vo svojej sprievodnej analýze grafov.

Grafy cien Bitcoinu a zlata v roku 2024 - sledovanie finančnej cesty dvoch titánov
Finančná krajina 2024 – porovnávacia analýza vývoja cien Bitcoinu a zlata

Nedávna cenová výkonnosť

V súčasnosti sa Bitcoin obchoduje na úrovni 43 343 USD, čo znamená nárast o 2,08 % za posledných 24 hodín, nárast o 1,2 % za predchádzajúci týždeň a nárast o 3,53 % na mesačnom grafe. To je pozoruhodné vzhľadom na to, že aktívum sa za jediný deň zbavilo 60 miliárd USD zo svojej trhovej hodnoty po tom, čo ho Jim Cramer podporil.

Súčasne sa cena zlata pohybuje na úrovni 2 048 USD za uncu, pričom zaznamenala 0,29 % denný nárast, 2,3 % pokles za uplynulý týždeň a 0,31 % mesačný nárast. Podľa najnovších údajov zo 4. januára tak nasleduje po svojom rekordnom maxime na úrovni 2 093 USD v decembri.

McGlone navyše už skôr poznamenal, že komodity zrejme gravitovali k výraznej zmene, pričom zlato stúpalo, zatiaľ čo mnohé jeho náprotivky oslabovali. Zdôraznil “potenciálne zrýchlenie tohto trendu v roku 2024.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov