Záujem amerických firiem o kryptografiu stúpa napriek výzvam!

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

V nedávnom prieskume spoločnosti Paxos 99 % respondentov uviedlo, že ich spoločnosti v roku 2023 v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi zintenzívnili svoje zameranie na krypto a blockchain projekty.

Zistenia kryptografickej spoločnosti Paxos zdôraznili, že 99 % amerických spoločností v oblasti finančných služieb zahrnutých do prieskumu kládlo v aktuálnom roku rovnaký alebo zvýšený dôraz na kryptografické projekty v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi.

Spoločnosť Paxos uskutočnila prieskum medzi 400 vedúcimi pracovníkmi spoločností poskytujúcich finančné služby so sídlom v Spojených štátoch, pričom každá z nich sa môže pochváliť používateľskou základňou v počte najmenej päť miliónov používateľov a buď 50 miliardami dolárov v spravovaných aktívach, alebo 50 miliardami dolárov ročného objemu platieb.

Podľa správy “2023 Enterprise Digital Asset Adoption Report” sa spoločnosti napriek širokému záujmu o prijatie technológie digitálnych aktív boria s rôznymi prekážkami a výzvami. Pozoruhodných 56 % respondentov označilo zložitosť implementácie za hlavnú prekážku brániacu zavedeniu kryptografického riešenia. Spoločnosť Paxos to komentovala:

“Odolnosť digitálnych aktív a technológie blockchain voči udalostiam na trhu, ekonomickým výzvam a potrebe väčšej regulačnej zrozumiteľnosti odráža, že spoločnosti si uvedomili hodnotu tejto technológie z dlhodobého hľadiska.”

Graf znázorňujúci prudký nárast záujmu amerických spoločností o krypto a blockchain projekty v roku 2023.
Graf nárastu záujmu o kryptografické projekty v USA v roku 2023

V súvislosti s výzvami v rámci kryptoinfraštruktúry Jonathan Anastasia, výkonný riaditeľ spoločnosti Mastercard, v správe zdôraznil, že spolupráca s firmou, ktorá má kryptografický pôvod, sa ukázala ako prospešná. “Infraštruktúra je náročná. Potrebovali sme v tomto priestore hľadať natívneho hráča s takými hlbokými odbornými znalosťami, aby sme na tejto ceste spojili spoločnosti.”

V správe sa ďalej uvádza, že 51 % respondentov považuje volatilitu trhu za hlavnú prekážku napredovania s projektmi v oblasti kryptomien alebo blockchainu, zatiaľ čo 43 % respondentov uviedlo ako významnú prekážku finančné náklady na implementáciu.

Napriek týmto prekážkam sa menej ako 2 % respondentov prieskumu vyjadrilo, že prekážkou ich pokroku je nedostatok viery v prínosy blockchainu.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov