Zakladatelia spoločnosti Glassnode odhalili vzor explozívneho nárastu ceny Bitcoinu a odvážny cieľ

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Spoluzakladatelia spoločnosti Glassnode, významnej kryptoanalytickej firmy, predpokladajú potenciálne transformačnú trajektóriu Bitcoinu (BTC) na základe opakujúceho sa vzoru. Zdôrazňujúc príslovie “História sa neopakuje, ale často sa rýmuje”, ktoré sa často pripisuje Markovi Twainovi, Jan Happel a Yann Allemann, ktorí na platforme sociálnych médií X vystupujú pod menom Negentropic, poukazujú na vývoj býčej vlajky BTC na týždennom grafe. Tento vzor opakuje správanie pozorované na posledných dvoch býčích trhoch a signalizuje potenciálny predstupeň parabolického rastu.

“BTC sa po korekcii býčej vlajky posunul k Fibonacciho predĺženiu 6,618. Momentálne sa nachádzame v malej korekcii ako koncom roka 2017 a koncom roka 2020.
Bude sa história rýmovať v roku 2024 – a BTC sa v tomto býčom trhu posunie k predĺženiu 6,618 Fib? To by nám dalo cieľ ~120 000 USD. To ukáže čas!”

V technickej analýze obchodníci často využívajú Fibonacciho predĺženia na odhadovanie ziskových cieľov a predvídanie spätných ťahov cien, pričom sa spoliehajú na Fibonacciho pomery, ktoré im umožňujú nahliadnuť do situácie. Postreh spoluzakladateľov Glassnode sa zhoduje s touto metódou a naznačuje, že Bitcoin sa môže pripravovať na výrazný pohyb nahor.

Napriek tomuto krátkodobému výkyvu zostávajú spoluzakladatelia Glassnode optimistickí, a to nielen pokiaľ ide o Bitcoin, ale vyjadrujú aj býčí sentiment voči akciám.

“Sledovanie trendov je silná investičná stratégia! Položte si otázku: ‘Prečo som pri súčasnom technickom nastavení medveďom voči akciám? Nasdaq práve prekonal bývalé historické maximá. Nachádza sa nad svojím trojmesačným SMA [jednoduchý kĺzavý priemer] a 12-mesačným SMA. A [jeho] trojmesačný SMA je nad [jeho] 12-mesačným SMA.
RSI (index relatívnej sily) je na úrovni 66 (= silné momentum). MACD (divergencia konvergencie kĺzavého priemeru) je býčí a rastie. Z pohľadu sledovania trendu…. prečo by som tu očakával pád?”

Pri skúmaní cenovej hybnosti je kľúčovým ukazovateľom index relatívnej sily (RSI). Hodnota pod 30 naznačuje prepredané podmienky, zatiaľ čo úroveň nad 70 naznačuje potenciálne prekúpené podmienky. Súčasne sa na identifikáciu obratov trendu a overenie prebiehajúcich trendov tradične používa kĺzavý priemer konvergencií (MACD).

V súhrne spoluzakladatelia spoločnosti Glassnode naznačujú možnosť, že Bitcoin zrkadlí historické vzory, čo predstavuje býčí scenár s potenciálnou vzostupnou dynamikou. Nástroje technickej analýzy ďalej podporujú ich optimistický výhľad a ponúkajú pohľad na potenciálne ziskové ciele a potvrdenie trendu.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov