Zakladateľ spoločnosti MicroStrategy M. Saylor predpokladá nárast počtu Bitcoinov v roku 2024

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Michael Saylor, spoluzakladateľ a výkonný predseda spoločnosti MicroStrategy, predpovedá dva faktory, ktoré v budúcom roku výrazne zvýšia cenu Bitcoinu.

V nedávnom rozhovore pre agentúru Bloomberg Saylor naznačuje, že zavedenie spotového fondu obchodovaného na burze (ETF) pre Bitcoin posilní dopyt po tejto poprednej kryptomene a v roku 2024 naštartuje býčí trend.

”Myslím si, že význam spotových ETF naozaj nemožno podceňovať. Nie je nerozumné naznačiť, že to môže byť najväčší vývoj na Wall Street za posledných 30 rokov…”

Zdôrazňuje význam tohto očakávaného vývoja a poznamenáva, že väčšina súčasných investorov do Bitcoinu sú dlhodobí držitelia a tradiční nadšenci kryptomien. Širšia investičná komunita vrátane bežných retailových a inštitucionálnych investorov však až do zavedenia spotových ETF nemala priamu a vyhovujúcu cestu, ako sa zapojiť do tejto triedy aktív. Saylor predpokladá, že schválenie týchto ETF v januári poslúži ako kľúčový katalyzátor, ktorý vytvorí výrazný nárast dopytu.

Okrem toho Saylor vyzdvihuje nadchádzajúcu udalosť polovičnej hodnoty Bitcoinu v apríli 2024 ako ďalší potenciálny katalyzátor býčieho trhu. Počas tejto udalosti sa odmeny pre ťažiarov BTC znížia na polovicu.

“Po schválení spotových ETF Bitcoinov bude v apríli nasledovať ponukový šok, pretože na predaj je k dispozícii približne 900 Bitcoinov denne, ktoré predávajú prirodzení predajcovia, teda ťažiarov. A toto číslo sa v apríli zníži na 450 Bitcoinov denne. Je to teda dosť veľký problém.”

Bitcoin sa v čase písania tohto článku obchoduje za 43 809 USD a spoločnosť MicroStrategy vykazuje nerealizovaný zisk vo výške ohromujúcich 2,33 miliardy USD. Spoločnosť vlastní 174 530 BTC.

Michael Saylor, spoluzakladateľ a výkonný predseda spoločnosti MicroStrategy, v rozhovore pre agentúru Bloomberg hovorí o budúcnosti Bitcoinu
Poznatky Michaela Saylora o Bitcoine – rozhovor pre Bloomberg

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov