Vyhľadávanie v Google exploduje, keď Solana prekročí 200 dolárov

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Solana (SOL) sa výrazne zapísala medzi najdiskutovanejšie digitálne aktíva v druhej polovici roka 2023 na dynamickom trhu s kryptomenami. Táto kryptomena zažila pozoruhodný vzostup svojej hodnoty, ktorý začal na skromných 20 dolároch, keď sa blížil koniec septembra, a následne sa vyšplhal na pozoruhodných 120 dolárov v čase, keď sa koncom decembra konali oslavy konca roka.

Tento exponenciálny nárast nielenže upútal pozornosť nadšencov trhu, ale tiež podčiarkol solídnu vitalitu Solany, aj keď čelila určitým prevádzkovým výzvam. Prejavilo sa to, keď sieť zaznamenala značnú mieru preťaženia, čo viedlo k oneskoreniam v komunikácii prenášanej medzi jej uzlami, ktoré miestami dosahovali až 40 sekúnd.

Napriek tomu to nezabránilo postupnému rozmachu tokenu. Keď sme sa odvážili vstúpiť do prvých mesiacov roku 2024, Solana vytrvalo pokračovala vo svojej vzostupnej trajektórii. A to aj napriek tomu, že v polovici januára zažila dočasný neúspech – pokles, ktorý ovplyvnil širšie prostredie kryptomien po tom, čo deväť spotových fondov obchodovaných na burze (ETF) Bitcoin (BTC) dostalo zelenú – a dokázala sa nielen zotaviť, ale aj dosiahnuť nové výšky, pričom jej hodnota v polovici marca pôsobivo prekročila hranicu 200 USD.

Solana sa dostala na vrchol globálneho záujmu o vyhľadávanie

Súbežne s rastom ceny stúpla popularita Solany medzi širokou verejnosťou. Dôkazy z Google (NASDAQ: GOOGL) Trends naznačujú, že globálny záujem o SOL sa vyšplhal na nevídaný zenit, pričom analytika vyhľadávača vykázala perfektné skóre 100 v globálnom meradle a najmä dosiahla tento vrchol vo viacerých regiónoch vôbec po prvýkrát.

Údaje získané z Google Trends ukazujú, že popularita SOLANA prudko vzrástla v dvoch kľúčových obdobiach: na začiatku nového roka a v prvých dňoch marca. Každé z týchto období zvýšenej popularity sa zhoduje s výrazným nárastom ceny kryptomeny. Najvýraznejší nárast záujmu o vyhľadávanie sme zaznamenali od 17. februára, pričom 17. marca vyvrcholil najvyšším skóre 100.

Ak sa zamyslíme nad historickými údajmi, rekord záujmu o vyhľadávanie pred týmto obdobím bol stanovený približne tri roky predtým, v septembri 2021, keď dosiahol pôsobivých 84 bodov.

Analýza technologického giganta navyše ukazuje zaujímavé geografické rozloženie záujmu: Malta je na čele zoznamu krajín s najväčším záujmom o SOL, pričom Španielsko, Maurícius, Gruzínsko a Čínska ľudová republika tiež prejavujú pozoruhodný záujem o token.

Je však zaujímavé, že hoci Solana láme rekordy v celosvetovom meradle, jej prítomnosť v americkom povedomí zostáva relatívne skromná, pričom skóre v Google Trends sa pohybuje okolo 18 bodov.

Cenový graf Solana

Nedávny nárast popularity Solany dobre podporujú jej výkonnostné ukazovatele. Za posledných 52 týždňov sa hodnota tokenu vyšplhala o mimoriadnych 822,27 % a údaje od začiatku roka (YTD) odrážajú robustný 98,49 % nárast v zelenom.

Výkonnosť tokenu v bezprostrednejších časových rámcoch je rovnako pôsobivá. Za posledný mesiac Solana vzrástla o 88,86 % a za posledný týždeň sa môže pochváliť nárastom o 40,30 %. Len za posledných 24 hodín sme boli svedkami ďalšieho 7,64 % nárastu jeho hodnoty, čím sa jeho cena v čase správy posunula na 208,01 USD.

Vytrvalý a zdanlivo neúprosný rastový trend, ktorý si Solana udržiava od konca septembra 2023, poukazuje na silnú náladu na trhu v jej prospech. Naznačuje to, že kryptomena nielenže smeruje k opätovnému dosiahnutiu, ale je aj na pravdepodobnej ceste k zatieneniu svojho predchádzajúceho historického maxima (ATH) na úrovni približne 260 USD, ktoré pôvodne dosiahla ešte v novembri 2021.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov